Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nožovka běločelá - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Nožovka běločelá - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2014 22:22 Žena Turbínka [2558] Re: spagetka
Je fajn, že měříš pH, ale zkus se zaměřit spíš na hodnoty dusíkatých látek, hlavně NO3, NO2 a NH3. Tady cítím ten problém, ne v pH, to je v pořádku.
Ono někdě i špatný postup funguje, ale u tohdle akvária rozhodně ne, jak vidíš :-) Raději bych se držela mnou doporučovaného postupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 22:18 spagetka Re: Turbínka
díky za reakci,měříme ph pravidelně a i před výměnou vody a odkalením je kolem 7. má dostatek úkrytů. Když jsme měli menší akva s vnitřním filtrem,tak jsme ho čistili při odkalování a bylo to vždy v poho,tak nám to bylo doporučeno. Skusíme to tedy ted jak radíš. díky :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:31 Žena Turbínka [2558] Re: Spagetka
Řekla bych, že za ty úhyny mohou nicotné podmínky v nádrži podpořené špatnou údržbou. Vodu měnit každý týden alespoň 1/3 (možno spojit s lehkým odkalování dna), filtr čistit až když se rapidně sníží jeho průtok a nikdy nespojovat s odkalováním. Prezentace předmětné nádrže by byla rovněž vhodná, třeba by se tam věcí k vylepšení našlo více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:26 Spagetka – Odkalování
Mám dotaz,už po druhý se nám stalo,že po odkalení nám nožovka uhynula. Máme 200l akva a odkalujeme po 3-4 týdnech s část.výměnou vody a vyčištění venk.filtru.Bylo by lepší ji odlovit? Nebude to pro ní taky stres? Máte s tím někdo zkušenosti? Poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Navíc ohlížet se na nožovku, a kašlat na ancíky, kteří sůl vyloženě zrovna nemilují, (snesou mírné zasolení), to mi přijde vyloženě nečestné a nesportovní... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:34 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Jana
Připojuju se s dotazem - proč solit? jaký máš problém v akvu?

Btw, taky nepíšeš nic o objemu akvária a množství soli které tam chceš nasypat, to může být taky docela rozhodující když už to tam budeš sypat. Když to přeženu, tak špetky soli si nikdo v akvárku nevšimne, kýbl soli to celý zabije :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jana
a důvod proč solit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:22 Jana – Nožovka a sůl
Dobrý večer. Můžete mi prosím poradit, jestli snáší Nožovka běločelá sůl ? Mám nějaký problém v aq a mám tam ancitrusy a Nožovku. Můžu solit nebo ne? Díky. Jana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 11:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: KarelKopfrkingl
Protože dorůstá do velmi velkých rozměrů, takže by mi asi požrala živorodky, neonky a parmičky, což bych nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 20:51 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Filip980
maniakva.cz/… tady v tomto čísle je to hned druhý článek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 19:10 Muž KarelKopfrkingl [42] - RostlinyRe: Filip980
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 09:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: diskoclub
Díky moc.
Koukám, že ale moc aktivních lidí, co ji mají na rybicky.net moc není. To je škoda, je velmi zajímavá, ale jak jsem se už dočetl do mého akva nejspíš nevhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 09:27 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Filip980
Někde na netu byl článek o prvním odchovu v čr, nemůžu ho najít, tak tady je aspon jeden odkaz www.akva.sk/…
Možná o ní najdeš ještě něco tady klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 20:53 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Nožovka běločelá - chov
Ahoj, chci se zeptat, zda je tu někdo kdo má s touto rybou zkušenosti? Chtěl bych se zeptat zda nevytrhává rostliny? Moc toho o ní tady nepíšou. Předem díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16936-nozovka-belocela-chov