Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristika před desítkami let

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvaristika před desítkami let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2021 22:30 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vlka
Jako malý kluk jsem tátovi do toho tmelu furt chodil ťourat prstem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2021 22:27 Muž vlka [3444] Re: Pavla28
To vyvolává krásné vzpomínky na tmelená akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2021 21:57 Žena Pavla28 [210] Re: Pavla28
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Plně funkční stroječek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2021 10:54 Žena Pavla28 [210] Re: vlka
Něco podobného mám doma, ještě v originál krabičce, odpoledně hodím fotku :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 22:26 Muž 4Sima [1888] Re: vlka
Tak ten jsem měl taky a musel stačit na 110 l akvárko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 21:39 Muž vlka [3444] Re: jakaf
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky mám pár funkčních, půl století pamatujících ,,Silent,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 20:10 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Gazva
mě na polici nad akvárkem maká 45 let starej motorek Silenta.Jen občas vyměním membránu a ten váleček s gumičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 19:18 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Sid
Jo, srnčí hřbet! :-D A podstavec že šicího stroje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 19:15 Muž Xif [336] Re: vlka
Před 60-ti lety, měl chlap na stole lístek "Kup 2.mlíka, 1.chleba a vyměň rybičce vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 19:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MartinHorák
"Srnčí hřbet". Jednička mezi akvarijními osvětlovacími tělesy. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2021 19:13 Gazva Re: Sid
Fotka k příspěvku Stale funguje. Ma 40 rokov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 19:09 Muž vlka [3444] Re: MartinHorák
Já je pamatuji jako kluk bez i s tím jak píše Sid ,,samodomo,, a kdoví, co tam měli, když před víc jak 160 lety začínali, ale nechme toho, ať si každý dá do filtru co uzná za vhodné a co se mu osvědčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 19:05 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Sid
To už ani nevím. Mně bylo před 40 lety 5 let :-D Ale do akvária jsem čuměl furt, občas jsem si spálil ruce o světlo vyrobené z formy na pečení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2021 19:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: MartinHorák
...Před 40 lety byly všude bublifuky co si pamatuji...
Před 60 taky. Většinou zn. "SAMO-DOMO". Těch "komerčních", (výrobků nějakého toho lidového družstva invalidů), bylo jen pár typů - 3?, 4?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2020 17:58 Muž Jason [200] Re: Kawa
Tak u nas meli odchovny lidi i ruzne v panelaku, na zahradach atd. Kousek od baraku mel tata kamarada kterej mel vytapenej sklenik a tam delal rostliny a rybky. Bylo to super tam chodit - ja jsem se kochal a rachtal ve vode a tata si mohl dat nejaky to pifko. Pak meli rodice od kamarada v obejvaku celou stenu akvarek (okrasne ne odchovna). To byla pecka, na to porad vzpominam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.05.2020 16:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Kdo opravdu chce vědět jak to dělali, tak doporučuji si předčíst knihu Historie akvaristiky v českých zemích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2020 15:04 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: LiborSprysl
Jak to bylo kdysi s kroužky pro mladé akvaristy, různými spolky a sdruženími a chovateli. U nás třeba bývali chovatelé skoro v každé vesnici. A k nim se jezdilo pro ryby. A decka dostali nejakou tu rybku i zdarma. Napište i vaše zkušenosti. Ono se na to fakt dobře vzpomíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 12:46 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: LiborSprysl
Tak v Praze je situace s kvaristikami tragická. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 11:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: _ucx_
Nebuďte zase tak tragický ... :-) ... počet krámů v Praze naprosto přesně kopíruje zájem o akvaristiku. Hodně z těch akvaristik, které jste zmínil existuje... :-) ... A to jste vynechal stálou ve smíchovské Tatrovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2020 07:56 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
To ano, ale poslední leta na Staré radnici (než došlo v této dekádě k přesunu do ZOO Brno), byla, troufám si říct, v zuboženém stavu. Všude řasy, všecko omšelé, neudržované...byl jsem zděšený, když jsem tam s rodinou naposled byl. A když jsem se zeptal na konkrétní rybu, obsluha o akvaristice nic nevěděla.
Ale škoda to je, že to z tak lukrativního místa v absolutním centru zmizelo. Chtělo to od města zainvestovat, zatraktivnit a dostat údržbu na standardní úroveň. A ne jen "pobrněnsku" žvanit o nesmyslných megalomanských projektech typu "návštěvníci stálé akvarijní výstavy budou procházet 100m tunelem se žraloky" a podobné nesmysly vymýšlet pod nejstarší fungující budovou ve městě... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2020 21:40 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vlka
Jo a tak to bylo v kazdem vetsim městě. Akvaristiky byly na urovni co se ryb týká. A stála výstava v Ostravě-Vítkovicích,tak to bylo něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 21:31 Muž vlka [3444] Re: _ucx_
Když jsem dělal v Brně na Kotlářské strojárnu, 3x týdně jsem se stavoval na Minoritské pro živé Buchanky, Nitěnky aj. A stálá akvarijní výstava u Staré radnice byla tenkrát doslova pastva pro oči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.05.2020 20:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jason
Jen bych dodal, že Praha ve druhé polovině 80. let doslova kvetla akvaristickými burzami a k sehnání toho bylo docela hodně. Pod hlavičkou SSM, Svazarmu nebo ČSCh se dalo uspořádat prakticky cokoli, propůjčené prostory od škol nebo kulturních domů byly za směšné peníze nebo zcela zdarma.

Kdo si vzpomene na burzy v Karlíně u viaduktu (tehdy Uniprojekt), v Bubenči nebo na Pankráci na té hlavní ulici. Akvaristik bylo tehdy po Praze možná i víc než dneska, jenom namátkou z hlavy Pavlák, Spálená, ve Vršovicích Moskevská (pod zámečkem), u Slavie, nejméně dvě na Jižním městě, v DBK na Pankráci, Lidická, Dejvice a v každé měli něco jiného, nebylo to takhle unifikované, tedy až na produkci JRD Kapušany, které vyráběly to, co dneska kupijeme od Eheimu, čili filtry, vzduchovací motory, hadičky, vzduchovací kameny apod. a bylo to k mání všude. Jen topítka se vyráběla v podniky Sady, lesy, zahradnictví. Tramvají č. 22 se těch akvaristik dalo objet hodně :-)

Úžasné terčovce tehdy měli v botanické zahradě v Liberci.

Abych to shrnul. Byla to jedna z činností, kam se komunistický stát se svojí ideologií víceméně nemotal, zpravidla se to smázlo pár frázemi o poznávání přírody a budování vztahu mladé generace k ní jako vysoce společensky prospěšné činnosti a to bylo všechno a tak to bylo v rámci možností svým způsobem svobodnější než dneska. A protože nebyla tak rozvinutá a snadno dostupná masová pasivní zábava, tak se daleko víc lidí zabývalo nějakou formou tvůrčí činnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   21.05.2020 19:51 Muž Jason [200] Re: Kawasaki
Ja jsem se dostal k akvaristice jako malej nekdy na prelomu 80./90. let. Prvni akvarka jsem mel od tety ktera delala v laborce na Kaucuku - takove ty lite male nadrze, dalsi akva slepene u taty ve fabrice. Tam celkove vyrabeli temer vse - hlavne pri nocnich: sklenari slepili akva (klasika dratosklo na dno a ostatni lepeno bilym tmelem), elektrikari udelali topita a vzduchovani, membrany se pekly v lisech atd... Kytky a ryby od ruznych znamych, silne omezeny vyber. Treba si do tedka pamatuji jak vonel javsky mech kdyz jsem ho poprve dostal. Pokazdy kdyz ho mam ted v ruce tak si na to vzpomenu. Pozdeji, to bylo jiz po revoluci, si pamatuji jak byla u nas prvni "akvaristika" - co tady mel jeden clovek obuv, tak v druhe mistnosti za zavesem mel par nadrzi a zakladni vybaveni. Postupne jsem se dostaval s nasima do vetsich akvaristik (Klatovy, Plzen atd) a to jsem se nestacil divit.. No akvaristika mne provazela a provazi postupne celym zivotem. Po gymplu jsem studoval VOS ve Vodnanech, pritom jsem zacal delat v odchovne akvarijnich ryb, dale vejsky a vse vicemene okolo ryb a rybicek, diplomka byla ohledne odchovny. Nejaky cas jsem stravil ve svete a nakonec jsem se upichnul na par let u kamarada v akvaristice a sklenarstvi (99% vyroba akva). To bylo super, jednak neskutecna skola a hlavne zuroceni toho co jsem se naucil teoreticky. No ale to se uz bavim temer o soucastnosti - to je pro mne akvaristika uz jenom konicek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.05.2020 16:37 Muž vlka [3444] Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Silenty mám dvě dodnes a fungují bez problémů. Začínal jsem a byla jen rámová akvária ,,kytovaná,, tuším ,,suříkovým kytem,, jó to byly časy. Pracné broušení a natírání rámu, málokdo si mohl nechat pozinkovat nebo poniklovat rám, na dno akvária použito drátěné sklo. Žádné hodnoty se neměřily, céóčko se dávalo jen bombičkama do sifónu a žárovky hřály jako čert...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2020 06:42 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: PaulZy
Až se tomu nechce věřit. Ale hezky se na to vzpomíná. A co se techniky týká tak bublifuk, vzduchování, kompresorek značky Silenta z Liberce. Mimochodem jede do dnes.Pak se objevily rotačni čerpadla, když 400 l/h tak to bylo něco. Každý byl kutil nebo musel mit šikovného tátu či dědu. Kostry nádrží,stojany se vyráběly v garáži....pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.05.2020 03:09 Muž PaulZy [51] - RostlinyKdysi...
Taťka měl keříčkovce, kterého jsem po něm dostal já (bohužel jednu kalamitu nepřežil). Skaláry rozmnožil v 80l akva a zažil dobu, kdy se ze žárovek přecházelo na zářivky.

No ani v 90. letech ten přechod nebyl dokončen, zářivky jsem ze začátku neměl na všech akva. Bohužel jsem rodiče nedokázal přesvědčit, že ty dvě úsporky a jedna lineárka je na 200 l fakt málo.

A to přesto, že už Rataj v "Akvaristika začíná u rostlin" doporučoval podstatně větší světelné toky. Měl jsem pár knih, které pamatovaly 80. i 70. léta, co kdysi taťka dostal/koupil. Takže věci jako Kryptokorynová nemoc nebo výroba topítka (s využitím asfaltu), případně jiné konstrukce akvárií než lepená a kostrová, nebyly ničím divným: Zděnná i dřevěnná akvária jsou starší než se zdá.

Hlavně si tehdy nikdo nepohrával s CO_2 a když akvárium dosáhlo určitého věku, tak už chtělo pravidelné výměny vody i luftování dna. Navíc se teda nesvítilo 8 hodin, ale jen dosvěcovalo na 12 hodin tropického dne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2020 21:01 Muž hellmut [144] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tohle mě vždy pobaví když otevřu knihu Akvarijní ryby od Zoukala. Do 100cm do 300 L - Velká nádrž
Dnes to podle zdejšího fóra nestačí pomalu ani na neonky...
Ale chápu, akvárium je jako Harddisk nikdy není dostatečně velký :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:30 Muž Yirka [9118] Re: radim
Teplota vody, sůl, věci na bázi malachitové zeleně, hypermangan.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:44 radim
zdravím,
Čím se dřív léčili nemoci ryb, když ještě nebyl trh zaplavený různýmy přípravky na všemožné nemoci? hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Můj strejda odchovával hnědý terčovce v Chomutově, když mě bylo 5 roků to znamená nějakejch dvaatřicet let.Jelikož byla tehdy voda prakticky zadarmo, měl průtokové nádrže s neustálým přítokem čerstvý vody.Všechno si to pamatuju jen hodně matně většinu vím od táty.Kdyby tehdá strejc neumřel, byl bych pravděpodobně mnohem dál než jsem teď :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:25 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Sid
Nějaké informace možná měl až tak dalece jsme to nerozebírali ale vím že na většinu věci si musel přijít sám...Knihy co vím tak měl akorát od poláka a a pár dalších ale s dneškem se to nedá srovnávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:22 R Muž romant [27982] Re: Sid
Velmi rád nejen listuji jeho knihou Akvaristika. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: smidakkuba
...Nebyly žádný informace...
"Nějaké" informace na toto téma se daly sehnat i mnohem dřív, než před 20 roky. Škoda, že váš děda neměl tu čest "potkat se" např. s takovým Güntherem Sterbou... :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: NHKG
To jako můj děda který zhruba 20 let zpět pořídil trčovce hnědy na tu dobu asi luxus...Jediný co o nich věděl byla vyšší teplota...Nebyly žádný informace pak když se mu začli vytírat tak aji nějaký odchov prej byl ale byl problém v tom že nebyly informace a on furt čistil filtr pod běžnou vodou a důkladně čimž vlastně nikdy nebyl zaběhlý a mladých se nikdy moc nedožilo...No byl to boj...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip980
Sice nejsem úplně nejstarší, ale začínal jsem ještě před revolucí :)
Nejhorší tenkrát bylo, že nic nešlo sehnat. Ani technika ani ryby a rostliny. Vlastně ani pořádné informace jak provozovat akvárium nebyly. Naštěstí akvárium mi slepil otcův známý, na tu dobu luxusních 112 litrů, doteď ho mám na půdě. Ještě před pěti lety jsem ho používal... Filtrace jenom "bublifuk". Topení jsem sehnal až mnohem později a světlo "samodomo" se žárovkami, nějakým zázrakem mě to zbastlené světlo nezabilo.
Rostliny jsem měl 3 druhy: Engerii densa, Echinodorus amazonicus a nějakou cryptorynku, ale ta mi po pár letech odešla. Jiné nešly moc sehnat a pod těma slabýma žárovkama by asi stejně nic nerostlo. Ryby jsem měl takové, jaké se otci povedlo získat od jeho známého (měnil je za mladé Echinodory) - Živorodky, Tetry, Parmičky, Čichavce. Ale moji neoblíbenější byli Pakeříčkovci, ty jsem koupil v jedné luxusní akvaristice (u náměstí SNP, pokud tu je nějaký pamětník z Ostravy). Byl to docela zázrak, protože tam občas šlo sehnat i něco méně běžného a prodavač se v akvaristice vyznal.

Dneska to je jednoduché, najdu si informace na internetu a když náhodou nenajdu, stačí se zaptat na fóru. A koupit jde úplně všechno, stačí mít peníze... I ryby jsem v poslední době sehnal všechny druhy co jsem chtěl a to jsem je ani nemusel objednávat. Přitom nemám úplně běžné druhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 20:58 JáZdenek Re: romant
mě je sice 15 ale mam dědu, kterej dělá akvaristiku už 50 (!) let. Ten mi o tom pořád vypráví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 20:40 R Muž romant [27982] Re: invalida
Donedávna jsem ještě taky jeden měl, než ho našli děti a udělali si z něj mini triangl, kterej jsem potom hodinu vysával z koberce. :) Zbyla mě po něm jenom zpuchřelá přísavka, tak jsem jí schoval, pro další generace. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 20:36 S Muž invalida [3881] Re: Filip980
Sem si vzpoměl takovej trojůhelníček ze skleněný trubičky aby se nerozplavalo krmení na hladině...co já jich při čištění rozšláp smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 20:28 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Teda tohle fórum je zajímavé, rád jsem se dozvěděl jak to s tou akvaristikou před desítkami let vypadalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 18:44 Muž kortezhugo [983] Re: RAP
...ja mam este "odolne" -starsie ako ja :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 18:41 Muž kortezhugo [983] Re: invalida
...no momentalne po tichu v skrini
ale stale plne funkcne mam este doma 2xSilenta a Viko 100 a 120 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 18:39 RAP Re: Míra
Jj, tenkrát to byl odolný druh, dneska jsou dost choulostivé rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 18:08 S Muž invalida [3881] Re: xenotoca
Hlučnější motorky ale klidnější spaní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 17:53 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: Míra
Každá doba má své výhody a nevýhody. Tenkrát v 80 letech byla kvalita ryb mnohem větší,člověk nemusel mít strach je v obchodě koupit,krupička a jiné nemoci byly pro mne neznámé. V Olomouci bývaly akvaristické výstavy Exota Olomouc,kde se daly koupit zajímavé pomůcky ze západního Německa,na druhou stranu po technické stránce to bylo horší, např.velmi hlučné vzduchovací motorky Silenta. Shrnuto ryby lepší,technika horší. Bylo i mnohem víc akvaristů,než nyní. V literatuře víc praktických rad než fotografií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2011 15:55 harpunar – Jestli je tady nějaký veterán s Ostravy,tak
by mohl znát lidi,jako byli Franta Luciga(ten dělá do kytek dodnes a prodává na burzách),Pepa Balhar s Bílovce,ten míval tzv. špeky od Rataje a já nevím odkud,potom dělal docela méně známá kvítka Láďa Nakládal-hasič(mimochodem od něj jsem před cca pětatřiceti léty vyloudil Ech. majora a Limnophilu aquticu,v té době docela vzácné rostliny a byl štěstím bez sebe!!!Pepa Petruška s Poruby a spousta dalších na které už málokdo vzpomene a i mi ty jména pomalu vypadávají. Ale to hlavní,co chci říct,svítilo se povětšinou žárovkama,hnojivo bylo tak max s koňských kopyt,nicméně rostliny rostly a byly řekl bych kvalitnější a odolnější nežli dnes,kdy se dělají nasucho v pěstírnách!!!Když jsem kdysi donesl od někoho rostlinu,tak jsem ji picnul do nádrže a rostla.Dnes vám nejdříve povětšinou shodí listy a vyroste něco velmi nepodobného tomu,co jste koupili.Ale nelamentuju,dnes je výběr ohromný,jen je třeba mít dost peněz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 21:19 Míra – moje pubertální 80. léta
Zdravím, jsem tady jen náhodou - a přesto si dovolím přispět. Měl jsem akvárko (a mám do dneška) - otec mi nechal ručně slepit 110 litrové akvárko. Měl jsem i zářivku - jeden známý mi udělal "korpus" (zatím mne to nezabilo) - a dala se v tehdejší akvaristice koupit i fialová zářivka z východního Německa. Voda se musela nechat odstát alespoň 24 hodin. A docela rychle se vypařovala - zhruba jednou za dva, tři týdny to bylo na kýbl. Topné tělísko jsem neměl - rybky měly drsný odchov (velké výkyvy teplot) - několikrát jsem po víkendu v zimě zachraňoval akvárko doléváním ohřáté vody ... (neměli jsme dálkové topení) Měl jsem tam (klasiku) paví očka, něco xyf, dva pancéřníčky (thoracaty) a dva modré/mramorové čichavce. Nechával jsem to se množit, jak se jim chtělo. Z rostlin - držely se mi jen kryptokoryny (zespod fialové). Po koupi (kytky i rybky) obvykle absolvovaly manganovou koupel. Zelené řasy se likvidovaly ručně, černé a modré obvykle znamenaly konec akvária. A šneci - ti byli nezničitelní - jen ručně. Filtr jsem používal jen "molitan" - venkovní s aktivním uhlím, rašelinou a pískem - k tomu jsem nedošel.
Na co ale vzpomínám se slzou v oku - skleněné "nářadí", odkalovače apod. S těmi plastovými ... se to nedá srovnat.

Vzduchovací strojek - dost hučel a musel být NAD úrovní hladiny (žádné bezpečnostní ventily nebyly).

Když jsem akvárko (to samé) po 20 (?) letech obnovil - a chtěl nakupovat v obchodech jak před lety, tak se na mne dívali hodně divně.

Na druhou stranu - kam se hrabe televize, vydržel bych se na něj dívat hodiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 11:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
já zas to mechové pozadí plánuju do vytíračky, ze které bude krevetkárko. Zkusím to osvětlit obyčernýma LED páskama, mechu to stačit bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 09:38 Muž kortezhugo [983] Re: radusho
...davnejsie som mal z machu celu zadnu stenu akva
a teraz horko tazko kusok
a to bolo pri tom polrocnom rezime...co som pisal nizsie
je to o podmienkach...
ale vracat sa k tomu nechcem pretoze "teraz" mam ovela vecsi vyber pouzitelnych rastlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 13:13 Muž radusho [41] Re: kortezhugo
Mam aj pokusnu gulu v tej je zas javsky mach ani tomu sa akvarku nepacilo

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 3251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16845-akvaristika-pred-desitkami-let