Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílé štětiny na rostlinách

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Bílé štětiny na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 14:23 Shinseiji – pavučinky v nanoakvárku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

v akvárku se mi objevily pavučinky, v některých místech tvoří chomáčky, jinde zase vypadají jako vlásky. Také jsou uchycené na skle jako malé bílé "chloupky". Také na dekoraci se mi udělaly hnědé malé tečky, které nejdou lehce oddělat. Přikládám fotky. Dokázal by mi někdo poradit, o co se jedná a jestli s tím bojovat, případně jak?

Svítím 5h, pak 2h zhaslé, potom zase 5h. V akvárku mám mechy, eleocharis, nějaké kryptokoryny a anubiasy, ze živočichů krevetky a razborky bornejské. Filtruju přes hrubý molitan, poté jemnější houbu a matrix od seachem. Vodu jsem dříve upravoval terou safe start, ale přešel jsem na aquamaker od easylife. Hnojím 1x za dva týdny brutusem od Rataje, jednou jsem přidal bakterie ve formě "filter media" od easilyfe. CO2 přidávám pouze tekuté.

Předem díky za rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 14:58 Enyel Re: ctibum
Ahoj, díky za odpověď. Stav kytek je víceméně podobný, mám tam asi deset tohoto druhu, jiné se nechytly. Nevím, jestli jim stačí ten štěrk. Ty bílé chuchvalečky jdou dolů v pohodě, na listech nedrží. Jediné, co přibylo, jsou malinké breberky - na skle se drží sem tam něco průhledného jako vajíčko a občas proběhne malinký bílý červík, takže život tam už je :-). Taky ty bílé kousky plavou na hladině, což nebylo. Nejspíš to všechno přišlo na těch posledních kytkách. Není toho závratné množství, takže mi jde spíš o to, jestli to bude pro ryby k jídlu, nebo jim to uškodí. Vodu měním jednou týdně zhruba třetinu, podle testů je celkem ok. V obchodě mi samozřejmě doporučili hned i něco na řasy, že lépe řešit hned, ale to tam ještě nebyly ty zvířátka. Pokud to všechno vyřeší víc kytek a šneci, budu radši :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 21:44 R Muž ctibum [6909] Re: Enyel
Přesně, jak píše Tommo. Rostliny, mnoho rostlin, nejlépe rychlerostoucí, např. rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Další tipy viz rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ (růst rychlý/velmi rychlý, forma stonkovka)

Také bych dolil vodu 1 cm pod okraj a vyprdnul se na ty regulátory a starty. Ono se to zreguluje a nastartuje časem samo...
A ještě tak měsíc bych nepřidával ryby, ten záběh akvárka bych zatím moc nepočítal.
Ale pár šneků (okružák, kružník, levatka) bych přihodil.

Ty bílé ďupky - dá se to setřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2020 13:08 Muž Tommo [828] Re: Enyel
Koukal jsem na fotku a pokud je takovýto stav aktuální, tak určitě přitlačit na rostlinách. A to opravdu hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 12:48 Enyel – Cosi na listech rostlin
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, prosím o radu s novými rostlinami. Akvárko máme cca tři týdny, voda měněná každý týden ( vždy s přípravkem akvaregulátor), občas hnědý flíček na skle a povlaky na technice, ale nic většího. Při poslední výměně půlky vody přidány kapky Easy Start a nové rostliny a po třech dnech na všech listech všech rostlin tohle... Co s tím? Všechno vylejt a začít znovu? ;-) Nebo se toho dá nějak zbavit? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 23:34 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: vaclav
Děkuji za info akvarko mám pár let a nikdy nic proto se divím ještě jsem se s tím nesetkal tak zkusím omezit osv. Protože svítím dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 22:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tom25
Příliš silné světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 20:06 Muž Planorbella [643] Re: Tom25
Je to biogenní odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 19:46 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit objevilo se mi to před 3 dni na listech echonidoru, nevíte co by to způsobilo? Popřípadě jak se toho zbavit je to takový bílí povlak (bílé tečky) na listech. Děkuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:46 Muž Tommo [828] Re: MrMovie
To jsou kořeny :-) normální věc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:38 MrMovie – Bílé "vlasy"
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Mám celkem nově založené akva (necelý měsíc). Rostlinky nějak rostou, ale začaly se tam ovjevovat takové "bílé vlasy".
Nepodařilo se mi najít, co to je. Myslím, že ruducha to není, protože to vyrůstá jen z uzlin, odkud by měly růst listy. Tak nevím, jestli to nějak řešit. Objevilo se to na všech rostlinkách kromě echinodoru.

Začal jsem používat tekuté hnojivo (cca 10 dní), tak jestli to nemůže souviset s tím...
Vodu měním po týdnu, naposledny před 3 dny. Dnes se mírně zvýšil obsah CO3 (používám nějaký easy test od JBL), ale zatím jen na cca 25 mg/l.

Díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 19:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jenda91
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 17:27 Muž Jenda91 [-3] – Rasa ale jaka ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kluci co myslite co to znamena ?a co to konkretne je ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 17:49 Jirule
Dobrý den, přesně tohle mám taky. Jsou to malé chomáčky, úplně jemné, měří snad 2 mm max a docela se množí, bestie. Také jsem původně myslela na nezmary, ale oni to nezmaři nebudou, ti měří aspoň 1 cm a jsou vidět ty chapadélka nahoře, tohle je velmi jemné struktury a u dvou větších exemplářů jsem si všimla, že se ta chmýříčka nahoře jakoby větví..při zakládání akva jsem vše vyvařila, ale asi jsem podcenila desinfekci rostlin, měly si asi pobýt dlouho v hypermanganu..co to tedy je a jak se těch potvor zbavím, nevíte? Díky, Jiřina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:56 Muž Broody [0] Re: lukasleibelt
... to by asi možné bylo, díky za tip...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:41 Muž lukasleibelt [84] Re: Broody
Ahoj. Pokud víš, že se nejedná řasu, tak si myslím, že se jedná o vysrážený vápenec z nedostatku CO2, rostliny se snaží brát uhlík i z UT (uhličitanová tvrdost), kde dochází k určitému vysrážení na listech palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:22 Muž Broody [0] – Sinice, plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit? Na kytkách se mi začaly objevovat takové bílé chomáčky čehosi. Co jsem se zatím dočetl tak by to mohli být sinice nebo plíseň, ale nějak jsem nenašel odpovídající fotku s tím co jsem vyfotil já. Co myslíte, že to je a jak se toho zbavit? Akvárko mám cca měsíc 16litrů, příští týden sice budu zvětšovat na 48litrů, ale nerad bych tento problém přenášel dál... jde i o to tomu předcházet...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:35 Muž Matess777 [0] - Raci, krabi, krevetky – asi neznari
Fotka k příspěvku Mam stejny problem, taky to mam na rostlinkach a nejspis to jsou nezmari
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:35 Muž afinko [27] Re: dzizr76
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:09 dzizr76 Re: romant
jo díky, to bude ono. řasa se vyskytla, když jsem byl 14dní pryč a neodkaloval jsem a nejvíce se vyskytuje v proudu od filtru. Doporučují odkalování, to dělám po 5-7dnech, ale řasy se nemohu zbavit už skoro měsíc. Možná, moc rybek v akvarku, přemnožili se mi totiž Kominíčci. Na inzerát, že je daruji, nikdo nereagoval a vyhodit se mi je samozřejmě nechce. Asi budu muset koupit další akvarium :-) Nebo máte někdo nápad a zkušenost, jak se té černé štětinkovaté řasy zbavit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:34 R Muž romant [27987] Re: dzizr
Mrkni se třeba na tenhle článek a měl by jsi poznat co tam vlastně máš, podle popisu půjde zřejmě o černou štětičkovou řasu. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:27 dzizr – černé štětiny na listech
zdravim. Mam opačný problém...na rostlinách mam černé (takové trochu mastné) štětiny...může někdo poradit, čím to je a jak z toho ven...děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:54 R Muž romant [27987] Re: surpan
Určitě, taky jsem se stím setkal poprvé až v pokročilejším akvaristickém věku. :-D Opravdu to za pár dní zmizelo samo.S tou častější výměnu vody jak byla doporučeno Xlienkou mohu jenom souhlasit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:50 surpan Re: romant
Děkuji. Snat to tak bude. Za 7 let co se akvaristice věnuji tohle vidím poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Surpan
Pokud se to nebude nijak moc šířit, tak bych to připsala k počátečním výkyvům v nádrži a počkala či to samo neodezní. Jediné co bych zkoušela je častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:44 R Muž romant [27987] Re: surpan
O.K. Je to nově založená nádrž a není to nic nenormálního, zmizí to samo.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:41 surpan Re: romant
Akvárko běží přes měsíc, ryby a šneci tam jsou minimálně 3 týdny. Objevilo se to nově až nyní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:32 R Muž romant [27987] Re: surpan
To akvárko svítí novotou a jistě tam ještě nejsou žádní živočichové. Až se akvárko zaběhne a nasadí se tam rybky a třeba nějaký šneci, tak to za čas zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:26 surpan – Bílé štětiny na rostlinách
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chci poprosit někoho, kdo se setkal s povlakem na rostlině, který je vyfocen na fotografii. Jedná se to bílé štětiny na listech. Co to prosím je a jak se toho můžu zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2009 08:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: oldrich43
Není to nezmar, bude to houba. :)
Pravděpodobně Physarum polycephalum(?).
rybicky.net/forum/9211…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 23:01 oldrich43 – bílá řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, tohle se mi objevilo v aq a neustále to mění polohu. Předem děkuji za radu, co je to zač a tak. Oldřich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 00:32 Muž aphazel [3] - CichlidyRe: Zdencek
Je to 100% NEZMAR ja ho mam tiez :-( a skoro vsade tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 19:39 Zdencek Re: Ivulik1
myslim ze neznamri to nebudou ti sou vetsi a vypadaji trosku jinak.. ale kdo vi treba jeste vyrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:48 Zdencek Re: Moucha
jj diky no tak asi poridim mechyrovku :-D zacinaji se mi ty potvurky rozrustat a moc se mi tam nelibi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:48 Ivulik1 Re: Zdencek
Nezmar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zdencek
taky jsem neco podobnyho mel (po zalozeni prvniho akvarka - trpaslika), na skle u teplomeru a za filtrem, polypy ci co, mechyrovce mooooc chutnaly.... od ty doby se mi v zadnym z mych akvarek neobjevili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:35 Zdencek – bile stetinky na rostlinach
Fotka k příspěvku prosim o radu vazne netusim o co se jedna objevil sem v mem aq male bile stetinky ktere rostou na rostlinach i filtru a kdyz sem do nich rypnul tak se schovaly.Je to videt na prilozene fotce.Dekuju moc za rady
Edit: jsou asi 0,5mm dlouhe a zacinaji rust vsude mozne prosim jestli nekdo ma s timhle zkusenosti poradte dekuji moc
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16830-bile-stetiny-na-rostlinach