Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sea Monkeys

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Množení ostatních živočichů 

Sea Monkeys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2011 13:18 0 Re: Eda N. - Cidik
K již vylíhlým lupenonožcům se další vajíčky nepřidávají. Použije se 'nová' voda i jiná nádrž. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 12:50 Muž Chem [837] Re: Eda N. - Cidik
Zabronozek je mnoho druhu, ale v podstate vsechny jsou v dospelosti vetsi nez 1cm. Obvykle se nestava, ze by zabronozky prezily ve forme drobne nauplie vice nez par dni. To male co Vam tam plave bude bud neco jineho, nez zabronozka, nebo naupliova stadia, ktera ziji nejaky ten den a dale se nevyvinou a umiraji. V prubehu toho tydne - 14ti dnu se spise lihnou dalsi a dalsi ze zatim nevylihlich vajicek. Zalezi na tom, kolik jste toho tam nasypal. Mirne zarazejici je, ze by se pak lihli i vice nez tyden, coz neni uplne obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:37 Eda N. - Cidik
Ahoj! Měl bych ještě dotaz na ty žábronožky - to je více druhů? Z toho SeaMonkeys akvária se mi vylíhla jenom jedna a po pár dnech má cca 1 cm a je v pohodě. Ale dokoupil jsem si vajíčka artémií www.akvaristik.eu/… a přidal je k ní do akvárka (jenom takovou špetku) - vylíhlo se mi za dva dny snad 100 (možná více) mrňat ale už jim je 14 dní a vůbec nerostou . pořád jsou to jenom takové tečky. A mezi nima se prohání ta jedna která pořád roste. Vyrostou mi také nebo je to "jiný druh" prcků? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 13:05 Muž Chem [837] Re: Cidik
Aha, mate pravdu, uz ten nazev, co uvadite - Sea monkeys napovida na tu morskou. To, ze je to sladkovodni jsem odvodil od toho, ze pisete, ze Vam prisly. Normalni morskou (vajicka) kupuje (zatim) vetsina lidi ve zveraku.. Morska se, pravda, doziva vyssiho veku, nez sezonni sladkovodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:47 Cidik Re: chem
Děkuji za rady (Musím psát jako nereg.protože když se přihlásím tak se na tento příspěvek vůbec nedostanu) Triopsové to určitě nejsou - ty jsem právě vzdal - zde mám album neúspěchů www.kralici.cz/…
Našel jsem že to jsou nejspíš Žábronožky (to jsou asi ty Artemie) ale v tom manuálku píšou že můžou žít i více než 2 roky. A asi nebudou sladkovodní protože ten první pytlíček co se sype do vody mi přijde že je sůl, protože to je velice "slaně cítit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:23 Muž Chem [837] Re: Cidik
Precti si vlakno Sladkovodni artemie - rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie Nevim co mas presne za druh, ale kdybys pockal 2 mesice, budou plavat v tunich a sezonnich nadrzich i u nas v CR temer stejny potvurky jako jsou na videu. Dluzno podotknout, ze jsou u nas chranene, takze lovit je do akvarek nejde a ani to nema smysl - ziji par tydnu, je potreba je nechat naklast vajicka a ty susit, pak dat do mekke vody, nechat lihnout a pak zase a zase. Krmit je nejlepe nejakou namnozenou nasadou krasnoocek a jinym fytoplanktonem. Jde to i kvasnicemi s krmenim pro ryby, ale tam se musi pekelne hlidat kolik toho das..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:19 Žena Kajka99 [229] Re: Cidik
tak ne, jsou to normální artemie resp. artemie označené jako NYOS :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:17 Žena Kajka99 [229] Re: Cidik
že by listonoh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:03 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky – SeaMonkeys
Ahoj! Máte někdo zkušenosti s chovem SeaMonkeys - www.youtube.com/… - Včera mi přišli, tak jsem připravil vodu a návod píše jenom vysypat pytlík a hotovo. Tak by mě zajímalo jestli s tím má někdo zkušenosti jestli jim tam mám dát třeba rostlinky, vzduchování...nebo jak jim ten život co nejvíc spestřit. Děkuji Eda

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16649-sea-monkeys