Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 18:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Zelená voda
Kdo krmíte zelenou vodou, taky v ni máte hrozně vysoké NO2 a NO3 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 19:46 Muž Tom384 [54] Re: predator3313
Koupil jsem je na burze. Co to bylo konkretne za znacku si nepamatuju protoze pani je prodavala po naberacce prave do tech transparentnich sacku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 08:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Tom384
To je teda nepříjemná zkušenost, pročetl jsem celé vlákno ale tohle zatím nikdo neřešil. Divnel ze vy se měly skladovat v lednici když v přírodě mají vydržet jen tak ležet desítky let.
Jaký to máš druh a kdes to koupil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 20:59 Muž Tom384 [54] Re: predator3313
Ahoj, mam aktualni zkusenost. Kdyz nechas vajicka na svetle v trasparentnim obalu pri pokojovy teplote tak do dvou tydnu se z nich uz skoro nic nevylihne :(. V obchode mi bylo doporuceno skladovat je v suchu v lednicce coz se lehce rekne, ale velmi tezko zaridi. Kdyz sacek vytahnu studeny z lednicky, tak se na vem i v nem vysrazi voda. Chtel bych zkusit nasledujici:

Velke baleni dam do lednicky a v pripade potreby z nej jeste v lednicce odsypu davku na tyden do obalu od celaskonu (ve vicku je silikagel ktery by si mohl s vlhkosti poradit). Pak uz budu pouzivat tu odsypanou davku. To zajisti ze do velkeho baleni nepolezu moc casto a bude ve tme a nizke teplote. Snad to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 08:26 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Novinky
Nemáte někdo nějaké aktuální zkušenosti a postřehy :) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
youtu.be/…

tohle video tam dal čech, možní zájemci by jej mohli kontaktovat.

Na tomhle videu jsou artémie co jsem měl já. Je na něm vidět samička s vajíčky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 22:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Lucnilama



Krátké video: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 08:13 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Plecos

Odkaz poněkud starší a zboží dražší.

Sice jsem to neověřoval, ale nabídka byla letošní a i ceny jsou nižší:

www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:33 Muž Plecos [322] Re: Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:04 Žena Muffy [55] Re: Radek
Na jaře jsem koupila na Aukru ampulky s vajíčky žábronožek B.thailandensis. V jedné kapsli má být 300-500 vajíček a stálo to 89 Kč. Tak jestli máte zájem, dejte vědět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 21:51 Radek Re: Raviolka
zdravim, koukal jsem ale nic jsem nenasel, shanim sladkovodni artemi, staci male mnozstvi k namnozeni,pokud mate byl bych vdecny, predem diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 21:37 Žena Raviolka [2154] Re: Radek
Sleduj aquabid, občas se tam objevuje - mezi živým krmivem i mezi jikrami od halančíků, hledej Dendrocephalus nebo branchonetas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 12:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Radek
Zkus Aukro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:14 Žena Lucnilama [18] – Hyalella azteca
Zdravím, netýká se to sice přímo artemie, ale nemám možnost založit nové téma. Nechováte někdo mexické blešivce Hyalella azteca?
en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:06 Radek Re: Raviolka
Ahoj, kde sezenu brazilskou zabronozku, diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 21:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zab01
Vojenské prostory...např Libava...ale pozor jsou snad všechny u nás chráněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 17:18 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Kde sehnat?
Zdravím, nevíte kde je teĎ nejjednodušší sehnat nějaký druh sladkovodní artemie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 12:51 Muž kortezhugo [983] Re: dkoudela
...prave nieco skusam -sice "slane"
a je to tak ako pises kludne NO2 na 0 a problem nastal...

inac ked ide o problem s N? -tak na to je riesenie -Zeolit
a 6kg stoji hadam tolko co ten Ratajov test X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 12:39 Muž dkoudela [13] - Cichlidy – Kazivost vody?
Protože se mi NIKDY nepodaří odchytit pouze vylíhnuté Artemie bez vajíček... říkal jsem si jestli ty vylíhlé vajca kazí vodu. Nevím jestli z toho lze udělat nějaký závěr, ale ze sklenice ze které jsem odebíral postupně po 4 dny jsem změřil NO2 a bylo na neměřitelné.hodnotě..... zkoušel někdo podobný pokus? Buď to vodu fakt nekazí, nebo je test na prd. Mám test od Rataje, před 20 dny koupený.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 00:28 0 Re: Plecos
Takové blešivce jsem měl v roce 1982, nalovené v nynějším Slovensku. Byl to jakýsi pomalu tekoucí kanál, kde ani v zimě nebyla zamrzlá voda. Od té doby jsem tam nebyl. Blešivcům se dařilo, ale nebylo mi tehdy vhod, že nejspíš v důsledku hladu zbaštili trhutku, tak jsem se jich zbavil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:00 Muž Plecos [322] Re: 0
Dobrý den,
Vy chováte blešivce z "méně chladných a pomaleji tekoucích vod"?
Popř. kde by se dali takoví sehnat?
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2011 08:51 0 Re: Semtex
Význam pro využití v akvaristickém provozu má právě ten druh, co je v chovu vitální, plodný s maximální líhnivostí i rychlým vývojem, snese vyšší hustotu jedinců v objemu vody a nepotřebuje dlouhodobé vysušení a vymrznutí.

Takové vlastnosti dávají předpoklad očekávané účelnosti a rentabilnosti. Úspěšnost přežití druhu v přírodním prostředí závisí na schopnosti umět se prosadit a označení plevel je jen lidské zcestné posuzovací hledisko.

Z drobných korýšů, kterým nemusí, nebo spíš nesmí vyschnout voda a též plavou naznak, je možné chovat blešivce. Do akvárií se hodí ti, jenž pocházejí z méně chladných a pomaleji tekoucích vod. Jejich nevýhodou je, že kromě rozkládající se rostlinné hmoty a řas zkonzumují i jemnější rostliny. Kdysi mi tak úplně vyhubili riccii f..

V této věci není co řešit. Druhový výběr zajímavých sladkovodních krevet, či garnátů na zájmový chov je přece značný a u větších druhů by se našly i takové, jejichž četnější potomstvo poslouží jako hodnotné krmivo pro mladé i dospělé ryby. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 23:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: CheaSy2
To je ta samá co jsme měli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 22:29 Muž CheaSy2 [0] - Jezírkové rybyRe: Semtex
co vravis na toto:
zvierata.bazar.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 0
Co jsem se Brazilské artemce dozvěděl z tamních webů, tak jí považují za plevel, který se nekontrolovaně šíří a vytlačuje jiné druhy vzácnějších artemek. Ale zas na druhou stranu se jí tam pokoušejí vyučívat jako přírodní filtraci vody ve znečištěných nádržích.
Artemek je přes 20 druhů, ale informace ke všem nejsou, nebo jen strohé.
Chtělo by to druh, pokud existuje, který nevyžaduje suchou pauzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:30 0

Možná nedělám správně, no budiž občas nějaké informace "pustím".

Dendrocephalus brasiliensis se mi do rukou sice ještě nedostala, ale z toho co jsem se o tomto lup. korýši dozvěděl, považuji tuto žábronožku za velmi vhodnou k produkční výrobě vajíček i vývojových stádií pro účely praktického využití v oboru akvaristiky i v jiných "odvětvích"( víc vhodnou, než třeba žábr. letní se specif. důvodů) .

Vůbec bych neváhal nechat ji v období od konce května do začátku srpna líhnout a odchovávat venku ve spec. připravených nádržích, kde by mohla při propracované "agrotechnice" dát trojí početně masovou výtěžnost dospělců a násadových vajíček, nebo několik sklizní potomstva o menších velikostech . Ještě větší výnosy by daly chovy z pod fóliovníků, případně skleníků.

Ze zavedené dobře zvládnuté velkovýroby se stane sladkovodní žábronožka snáze dostupná všem zájemcům, ale jak bylo psáno Chem nabízel ji, už dřív Richard Líbal, ovšem teprve po větší popularizaci se zvýšila poptávka po žábronožkách a listonozích.

Založení takového cíleného provozu nepovažuji za obtížné a možného nekontrolovaného šíření do přírody bych se z obecně ( mi )aktuálně zřejmých hledisek a samozřejmě hlavně dodržování jistých profesních zásad např. mimo jiné záměrně tento druh volně nevysazovat, taky neobával.

Při posledním dešti jsem dal venku zaplavit své násady u nás se vyskytujících druhů lupenonožců, ale moc toho nebude, protože při podzimním vysušování mi vanky převrátil a substrát s vajíčky rozfoukal vítr. Ještě jsem nekontroloval, zda-li se něco vylíhlo a stejně budu muset dát chovné vaničky, což jsou 20 litrové umělohmotné přepravky do tepla, protože letní druhy vyžadují k líhnutí teplejší vodu . 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:36 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Easy fish já nepovažuji již dlouho za kvalitu já krmím INVE 250000 naup. 950kč 500g.nebo Sanders za 1250 454g u nás stojí 1470 a v poho jde odkrmit neonka bez nálevníka.Na artemce se nevyplatí šetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Raviolka
Tak já měl i tu ze Španělska, ale kde nic tu nic. Zřejmě prodejce do substrátu zapoměl dát vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 20:25 Žena Raviolka [2154] Re: Pepan
Z videa jsem viděla 2 vteřiny, ale vypadá to přesně jako to, co mi tu plave. (Vypadá ta asijská jinak?) Pod názvem "branchonetas" lze dohledat spoustu informací - pravda, hlavně v portugalštině nebo španělštině. Z Jižní Ameriky se tenhle druh dostal do Španělska a odtud je mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 20:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Raviolka
Mám dotaz zda je to ono?
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2011 19:55 Žena Raviolka [2154] – brazilská žábronožka
Přidám i já svou trošku do mlýna - u zrodu tématu jsem tu psala, že zkouším na rozdíl od vás brazilskou žábronožku (Dendrocephalus brasiliensis). Momentálně mám druhou generaci, tentokrát samice vyrostly až na 3 cm a už žijí přes dva měsíce (tzn. teoreticky jsou dávno za zenitem a moc života jim nezbývá - není to vidět). Pocházejí z vajíček od první generace, kterou jsem krmila kvasnicemi, spirulinovým práškem, zelenou vodou... vajíček bylo dost a i přes mizerné zacházení se zhruba po měsíci docela dobře líhla.
Tentokrát jde chov mnohem lépe, protože krmím jen zelenou vodou. Jednou za cca 4 dny odsaju 3/4 vody a nahradím tou zelenou. Tím moje péče končí - zvířátka jsou spokojená a krásně rostou, samice pořád nosí vajíčka. Už jsem odsávala kal ze dna a vajíček tam je dost. Mělo by stačit 2-denní přesušení a pak lze líhnout.

Zatím shrnu své dojmy tak, že namnožit sladkovodní žábronožku lze (už po první gerenaci jsem posunula část vajíček dále), ALE - jednak se zdráhám dát dospělce ke zkrmení (přitom vajíčka od nich už mám) a až nebude jarní slunko, nevím, jak se mi podaří pěstovat zelenou vodu. Ty kvasnice se osvědčily, ale tohle je nesrovnatelně lepší. Jinak používám kyblíky 15 a 5 l, žádné světlo, žádná filtrace nebo vzduchování. Mít místo (třeba na zahradě), tak bych to zkusila ve větším. Pak by mi třeba nevadilo dát je sežrat rybám, teď to není dost anonymní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2011 18:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
tu slanou za 600,- jsem si objednal minulé pondělí, toto pondělí přišla a již jsem dal i líhnout....
.. zatím nejlepší co jsem kdy měl a zdá se že měnit nebudu. Líhnivost suprová, je to jistě i víc jak presentovaných 95%.... jsem z toho nadšený.... taková Easy Fish .... to jsou jen vyhozené peníze...
Teď to hlavní, celé mě to i s cestou přišlo na 300,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 16:58 Muž kortezhugo [983] Re: rriki
no dalsia vec je aj priestor...
urcite sa neda niekolko 1000 kusov chovat v 5 Litrovej flaske
na to uz treba aj daaky "objem"
pre to si to treba dobre zratat

a asi najlepsie? -teda ak je to mozne? pouzit zahradne jazierko ako pise Chem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Chem
Neříkám že nemáš pravdu,poptávka po ní začla co se objevila mražená .Znám spousu chovatelů co preparovali rozmraženou a zkoušeli jí sušit a líhnout.Je spoustu chovatelů o obroskýma možnostma pro chov,kteří by za to dali nevím co jenže ono to není takový zázrak.těma blbcema jsem myslel ty co to koupí za 800kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:31 Muž Chem [837] Re: kortezhugo
Ano, to je pro mne narozdil od nakupu zabronozek za stovku daleko nepochopitelnejsi. I na burzach vidim, jak prodejci nabizeji a nakonec i opravdu udaji pytliky s listim a siskama. V Hannoveru na krevetim sampionatu jsem zahledl prave Tebou zminovane sisky a listy Dennerle a to me tedy posadilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:23 Muž Chem [837] Re: rriki
rriki napsal: Spoustu lidí jí schánělo a bylo ochotno dát cokoli,ale po těch zkušenostech jen blbec by si to objednal.
Coze?? Vzdyt ji uz pred jednim ci dvema lety obcas mel na burze pan Libal a ze by se po jeho zabronozkach tloukly davy.. Nevim.. a to mel i dospelce na ukazku. Sladkovodni zabronozky si chova na dvore zjara a v lete povicero akvaristu.. Jen to bohuzel jsou domaci chranene druhy pro distribuci nevhodne. Zajem o zabronozky je myslim porad.. Nikdy jsem je nenabizel v inzeratech ci verejne (neb jsem mel jen ty ceske druhy a jeste spise malo), takze nemohu srovnat s krevetkama, ale to, co je poptavka na serveru rybicky.net neni zdaleka ukazatelem pro poptavku v CR. Je mnoho velkych akvaristu, velkochovatelu atd, kteri o diskusich na netu nevi vubec nic a o poptavku na netu se nezajimaji a prece se jim obchody toci - mnohdy daleko vice, nez tem, kteri si na netu delaji reklamu. Nevim, co je to za zkusenosti, ale tech blbcu co chteji doma pozorovat zajimave neprilis narocne koryse (o kterych si rozhodne ja nemyslim, ze jsou blbci) je stale mnoho.. Zvlaste na pozorovani toho jejich zajimaveho zivota a zivotnich cyklu jsou to prekrasni tvorove a dari se jim nejlepe v pekne osvetlenych neckach..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2011 13:13 Muž kortezhugo [983] Re: seic
ja som skvor za vyuzivanie nasich "zdrojov"

dubovy list,jelsove sisky -tie uz balia napr. v Denerele
....a co tak predavat dubove listy? 25ks za 4 USD? X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:33 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
catappa se vyplati od jineho prodejce na eBay

cgi.ebay.com/…

25ks za 4,68 USD, tedy cca 85,- Kc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2011 12:20 0
Nespěchejte, nepotřebujete-li nutně lupenonožce k odchovům ryb, ale jen pro zájmový chov, tak vyčkejte na příznivější ceny, není důležité mít hned co nás zaujme, hlavní je se dobře postarat o to, co již máme. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kortezhugo
Mrknul jsem na jeho aukce a prodává 25 listů mandlovíku za 300kč Na Slovensku stojí 100g 2 ečka a na burze 120kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Chem
Věřím tomu,že v loni na podzim by se určitě někdo ozval než li to začal nabízet semtex. Spoustu lidí jí schánělo a bylo ochotno dát cokoli,ale po těch zkušenostech jen blbec by si to objednal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:21 Muž kortezhugo [983] Re: rriki
:-D
tak toto je uz "tazky level" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kortezhugo
Ne nemá ,minulý týden prodával 100g slaný 95% líhnivostí za 600kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:02 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
tiez nechapem...
len ma napadlo ci? tam ten "manik" nema chybu?
a 80 -miesto 800?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2011 10:59 Muž Chem [837] Re: vsichni
Fotka k příspěvku No, ona je to otazka nabidky a poptavky. Pokud to nekdo bude za 800 Kc kupovat, tak proc ne.. Walkman se pred 20ti lety taky prodaval za silene prachy a jeho vyrobni cena nebyla o tak silene vyssi, nez ted, kdy uz si jej nikdo nekoupi ani za stovku..

Nevim jak zabronozky z thajska (zatim jsem nezjistil druh) - tech jsem par taky od Semtexe pred nejakym casem koupil a z tech co mi nalihly vajicka, tak se dalsi lihnou (lihnivost dobra), ale odchovy zadna slava. Pouzivam predevsim vodu z osmozy, nebo jako u klasickych zabronozek a listonohu od nas ze sezonnich kaluzi jim davam destovku. S listonohy americkymi je to ale lepsi - jejich vejce uz i balim do lekovych spansuli (dle vzoru toho, co jsem dostal od Semtexe) a obcas je nekomu udam. Cena 50 korun za 50 vajec to ale neni - jde krom poptavky i o to, jak obtizne se mi druh mnozi a kdyz vidim, ze za na burzach to klidne prodavaji za 250korun a lidi to berou, tak mam svedomi klidne..

Dulezity pri odchovu je predevsim prostor - v prilozene fotografii jsou male zavarovacky na lihnuti - za oknem si na rasach pochutnaji cerstve vylihli listonohove, ale potom se musi podle velikosti tridit do vetsich nadrzi, neb jsou dost kanibalisticti. Fotky jsem udelal za 5 minut, takze omluvte jejich kvalitu. Posleze snad nafotim neco lepsiho, ted odjizdim na nekolik dni pryc..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: milda7
Ten Vydřiduch ty Artémie má taky z eBay, dokonce od toho stejného prodejce jako jsem to bral já. Když se dívám co on nabízí, a za kolik, tak nechápu kdo to koupí. Ty co jsem bral já bylo v balení 50 ks kapslí a ne jen 6 jako u tohodle. Přibližná cena jedný kapsle byla tuším k 50,- Kč. I to je dost v porovnání se slanou. V jedný kapsli je něco kolem 20 tis. vajíček. V podstatě nic moc. Uvádí tam i vysokou líhnivost, což zdaleka není pravda.
Ještě uvedu, že tuhle artémku jsme rozeslali zhruba 75 lidem.
A pravděpodobně většina z nich teď asi moc nadšena není. Ani já. Kdo zkusil, zjistil, že chov není nijak jednoduchý. O odchovu raději ani nepíši.
Snažší, i když na první pohled to tak nevypadá, bude Artémie slaná. Tuším že její chov tu prezentoval Dr.Bolíto.
Ze sladkovodních korýšů zkouším teď Dafnie. Celkem se množí, ale množství co potřebuji deně to nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 01:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kortezhugo
Slaná je zajímavá v tom jak se páří ,když jezdí spolu to jsem u sladké neviděl.O to víc jsem byl překvapen ,že jsem jí rozmnožil.Snad jsem se poučil z chyb a bude to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 00:51 Muž kortezhugo [983] Re: rriki
:-) nech sa Vam dari

v podstate toto vlakno vznikolo pre par veci
-ze netreba slanu vodu
-rychlejsie rastu
-su vecsie
mozno aj krajsie:-)

ale pre chov alebo ako to nazvat -odchov? si moze hocikto vyskusat aj "slane"

potrava pre ne je cca ta ista
preto si dovolim tvrdit ze kto nezvladne "slane"? -tak ani "sladke"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 00:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kortezhugo
Mě slaná přežila zimu ,led a včera jsem v akva na zahradě objevil artemku,nečekal jsem,že se tak brzo vylíhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 00:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: milda7
Slušný ,když to přepočtu na plechovku tak 400000kč.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie