Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bolbitis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bolbitis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 10:54 Muž bobik [15] – bolbitis a ostatní rostliny
ahoj,četl jsem -myslím že to bylo ve staré knize od rataje,že rostliny bolbitis se v akva může pěstovat jen cca 2-3 kusy,pokud by se více rozrostla-myslím že zvyšuje kyselost vody a ostatním rostlinám se -až na vyjímky díky tomu-nedaří.nevíte jestli je to pravda?docela se mi líbí.dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 15:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomas3000
Samozřejmě může růst i volně ve vodě, nepřivázaná, ale doporučuju k něčemu přivázat (klacek, kámen). Do dna nesázet. Kořeny pravděpodobně uhnijou.
Na obrázku je zasazená čistě pro účely fotografování. Není tak pěstovaná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:42 Muž tomas3000 [15] Re: JagerMaister
tak jsem ji kousek povytáhl ze ubstrátu..vetšinu kořenů má jen položenu na substrátu, tak by to mělo bát stand dobrý...rušil jsem jeden kořen, jna kterém rostla a bylo mi ji líto vyhodit...ještě, že je sama o sobě dost těžká a nevyplavává, takže jsem ji šoupnul jen tak mezi rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2011 12:28 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Určitě se jí bude více líbit jenom to přivázání, nebo přichycení třeba nějakým špendlíkem ke kořenu atd. Je to kapradina a je lepší když má kořeny jen tak volně ve vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:24 JagerMaister Re: tomas3000
môžeš ju priviazať .. ale aj zasadiť do substrátu ale tak aby ostal oddenok vonku , do piesku iba korienky ale ja by som to radšej priviazal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:21 Muž tomas3000 [15] – Bolbitis heudelotii - bulvovka vodní
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli může být tato kapradina v substrátu nebo začne uhnívat jako třeba anubias...někde se psalo, že má být přichycena na dekoraci, ale třeba tady se mi zdá, že ji mají normálně v substrátu, viz. foto
www.rebbies.nl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:10 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Sid
njn občas nemám úplne jasno :) asi budem musieť vyskúšať, videl som ho dnes u nás v akvaristike a páči sa mi veľmi, trebars ako alternatíva za mircrosorium. Niektoré rastlinky som rušil koli biogénnemu odvápneniu, iné sú bezproblémov..vyskúšam ho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: fantuomas
Při vyšším ozáření a nízké koncentraci volného CO2 - určitě. :-)
Ale spíš než s tvrdostí BO souvisí s alkalitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:40 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Sid
mam tvrdšiu vodu, je to velky problem?? biogenne odv. napr.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: švíco
Pomaleji roste, jen když má horší životní podmínky.
Při intenzivním osvětlení, vyšší koncentraci CO2 a dostatku živin dokáže růst až "nepříjemně" rychle. :-) Z 10cm rostlinky během pár měsíců "keř" vysoký 40 cm...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:33 švíco Re: fantuomas
Parádní kapradíčko, pomaleji roste, ale vypadá krásně, polorpůsvitné listy, krásné hnědé vousaté kořínky... radost pohledět! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:13 Muž fantuomas [35] - Rostliny
má niekto konkrétne skúsenosti s Bolbitisom??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2447x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16645-bolbitis-pestovani?od=51