Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pražská voda - parametry

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pražská voda - parametry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:20 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Stetinka
To udajne mame zelivku taky zalezi na tom kde presne bydlite nebo co sem se bavil s par lidmy tak dost vody je tahano z vltavy pred podolskou vodarnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:10 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: guramiguru
...Zajímalo by mě, zda má sid opravdu jinou vodu ve vodovodu nebo zda je takový rozdíl mezi testy (sera vs aquar?)?...
Sid má opravdu jinou vodu, protože používá olomouckou vodovodní, a tu ještě v některých případech upravuje. :)
Reagoval jsem na Zuzanin dotaz, kolik dGH je 1,74 mmol/l a kolik dKH je 1,79 mmol/l. :-)
(Čili necelých 10 dGH a necelých 5 dKH.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:33 Žena stetinka [270] Re: zuzana
Fotka k příspěvku nedávno jsem si nechala vodu rozebrat. Údajně máme Želivku. Ale kapkové testy ukazují dost odlišné ukazatele
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:15 Žena Chalybda [55] Re: zuzana
Smíchov - jen orientačně- kolem 5°Gh a 3°Kh, NO3-25, NO2-0, pH-6 (ne příliš přesné testy JBL-5in1) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2011 20:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: zuzana
je dulezite si uvedomit ze Praha ma dva zdroje vody a to Karane, kde je voda cerpana z rady studni a navic ta podzemni voda je dotovana pomoci zasakovacich nadrzi, takze voda podzemni, dosahuje kvalit kojenecke vody

druhy zdroj je nadrz Švihov na toku Želivka, jedna se o vodu povrchovou a kvalita kolisa

a pak tu byl jeste treti zdroj a to Podolí, kde se upravovala voda z Vltavy, dnes uz se tento zdroj nepouziva....

povrchove vody se vyznacuji nizsi tvrdosti, podzemni mivaji vyssi tvrdost, ale zalezi to na geologii

takze v Prazske vodovodni siti dochazi k miseni vody ze Zelivky a z Karaneho v ruznych pomerech a tento pomer se muze menit i v prubehu casu.....

osobne jsem zaznamenal u nas v Nuslich narust koncentrace NO3 z nejakych 20-25mg na cca 35-40mg (test sera), zitra udelam komplet testy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:43 guramiguru Re: vóťa87
Na severovýchodě tvrdá? Ve Kbelích je ještě o něco měkčí než tady v Libni (kde jsem serou naměřil 8/2,5). Dusičnany mohu naopak potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2011 17:39 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: zuzana
V pražské síti jsou dost velké rozdíly, údaje uváděné na stránkách PVK jsou zprůměrované a nemusí dost často odpovídat skutečnosti...Větší část Prahy jede na vodu z Želivky- tam se celková tvrdost pohybuje kolem 6-10, uhličitanová tvrdost "z kohoutku" bývá mezi 5-9, pH pak dle toho lítá mezi 6,8 až 7,5 cca. Obsah Ca kolem 50mg/L, Mg pak pod 10mg/L(méně mi testy nezměří),Fe je také téměř na nule..Celkovým problémem je pak hladina NO3 v průměru kolem 25-30mg/L

Ze zdrojů okolo Káraného teče voda s mnohem nižším obsahem NO3, ale za to s vyšší tvrdostí, což je docela paradoxní, protože jsem měl za to, že nad vodou z hlubokývh vrtů zde převažuje voda vsakovaná přes písková lože...Možným vysvětlením je přidávání Ca někde při úpravě vody-voda z tohoto zdroje zásobuje severo-východní část Prahy...Obsah Ca jsem zdě měřil mezi 150 až 250mg/L, v návaznosti na problémy s růstem rostlin, takže by to mělo docela sedět. Nevím zda je to jen nějaký dočasný, či dlouhodobý stav...

Další rozdíly pak způsobuje i stáří řadu v dané lokalitě, případné další doupravování, havárie a roční období...Občas mi tekla voda téměř bez dusičnanů, občas i s hladinou kolem 50mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:11 guramiguru Re: Sid
Mně vychází UT 2,5 (5 kapek sera testu na 10ml vody). CT asi 8. Převody mi také nejsou zcela jasné (hlavně u té alkality). Zajímalo by mě, zda má sid opravdu jinou vodu ve vodovodu nebo zda je takový rozdíl mezi testy (sera vs aquar?)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:06 Muž Sid [6678] - RostlinyRe: zuzana
CT cca 10 a "UT" cca 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 16:47 zuzana – Pražská voda - parametry
Nemůžu se dopočítat paramterů vody uvedených na stránkách pražských vodovodů - a nekoresponduje mi to s vlastním měřením. Může mi někdo ukázat jak převést údaje 1,74 mmol/l Ca+Mg na CT a 1,79 mmol/l KNK 4.5 na UT?

Co namerite z vodovodu vy?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2029x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16627-prazska-voda-parametry?od=51