Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pražská voda - parametry

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pražská voda - parametry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 20:02 Muž Redsnake [52] Re: Elwira
Profiplants ma na jejich webu mapu s namerenymi hodnotami - www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 13:28 Žena Beastie [318] Re: Elwira
Nějak se ty CO2 sady přeci prodávat musí :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 12:13 Žena Elwira [0] Re: Freedlo, Jozef
Všem vám moc děkuji. Našla jsem nějaká akvária bez CO2 na Praze 9. I když je naše část docela velká, budu doufat, že aspoň nějaké je z mojí oblasti. smich Ty akvárka vypadají dobře a to mi bylo řečeno, že bych to bez CO2 asi radši neměla ani zkoušet rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 12:03 Muž Freedlo [222] Re: Elwira
Ahoj,
kdyby náhodou:
parametry vody v praze najdeš tady:
mapy.pvk.cz/…

klikneš kam chceš a vyskočí ti její složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 11:42 Muž Jozef [311] Re: Elwira
Ahoj, ak chceš daj si vyhľadať užívateľov podľa mesta (Praha 9) rybicky.net/autor.php…
Potom už len stačí prejsť ich prezentácie - aj bez CO2 sú tam krásne akvária:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 11:23 Žena Elwira [0] – Praha 9
Všechny zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli tu náhodou není někdo z Prahy 9 nejlépe Střížkov nebo Prosek. Jde mi o to, jak velký problém je kvalita vody pro rostliny. Včera jsem byla vybírat věci k akváriu a bylo mi řečeno, že s kvalitou vody na Střížkově mi bez CO2 nic moc neporoste (mimo řas). Jde o vysokou tvrdost a myslím že ještě hodně fosfátů. Nechci nějaký rozbor vody, jen info jak vám prosperují rostliny s CO2 nebo bez CO2 :-) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 13:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vaclav
...Pak by mě zajímalo, jak nitrifikační bakterie odstraní NO3 když je to jejich koncový produkt...
Správná připomínka. palec To píše zase ta firma, co se její název nesmí vyslovit?! Čo to táram! Nesmí zpochybnit její tvrzení?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2023 13:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybickar
Tak hodnoty na mapě Prahy u vodáren jsou většinou roční průměr (v nejbližším vodojemu) v a profilanst je měření okamžité v jednom místě. Protože Pražák jsem tak vím že se během roku kvalita vody mění a u nás jde vždy o nějaký mix ze dvou zdrojů, takže i v tom bývá dost velký rozdíl. Pak by mě zajímalo, jak nitrifikační bakterie odstraní NO3 když je to jejich koncový produkt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 12:56 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Tommo
Výsledky vodáren a naše měření se vždy rozcházejí, nejvíce u NO3. Je to tím, že voda ve vodárně se měří na vstupu, kdežto u nás měříme vodu na výstupu, tedy vodu, která proběhla stovky či tisíce metrů trubkami s nitrifikačními bakteriemi, a tudíž například NO3 vůbec neobsahuje, či velmi málo. Proto se výsledky s vodárnami rozcházejí.
z webu profiplants www.profiplants.cz/…
---
Máte nicméně tipy, kde si najdeme hodnoty vody z vodáren po celé čr?
Případně podceňujete někdo měření v laboratořích Profiplants z důvodu střetu zájmů - prodej hnojiv?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2020 09:37 Muž Tommo [828] – PVK
Tak jsem se po dlouhé době podíval na stránky PVK a všiml jsem si, že tam přidali mapu kvality vody mapy.pvk.cz/…

zde si můžete zjistit jakou vodu máte přímo ve svém bydlišti. Nechal jsem si vodu změřit u Profiplants a docela mě překvapil rozdíl zejména v dusičnanech. Měření v Profiplants ukázalo 0 a PVK 17,6 mg/l jiné hodnoty jsou přibližně stejné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.07.2020 23:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dave1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2020 20:22 Muž Dave1 [0] – Obsah fosforu
Dobry den,
chci se podelit o nabitou zkusenost, ktera je zde pouze v nekolika malo pripadech zminena. Na fosfor je prazska kohoutkova voda pravdepodobne chuda, coz mi potvrdili i v jedne akvaristice s nekolika krasnymi vystavnimi akvarii. Nedostatek fosforu se projevil v obou mych akvariich, zejmena v akvarku s jedinou betou bojovnici. Az po pridavani hnojiva s fosforecnany se stav rostlin zacal vyrazne zlepsovat a rasa zacina byt konecne na ustupu. Snad se i te sinice zbavim :) Tak snad to zacinajicim akvaristum, mezi ktere take patrim, bojujici s rasami popr. se sinici pomuze. :) Jinak obsah dusicnanu se pohybuje kolem 20 - 25 mg/l (alespon na Praze 4, soulad s analyzami vodaren a kapkovym testem).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 18:51 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: miko
I tn rozdíl v dusitanech mi přijde zajímavý, jestli jsi naměřil 10 a v laboratoři vyšlo 0, není to moc velký rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:29 miko
Fotka k příspěvku Trochu oživím toto téma. Nechal jsem si otestovat vodu z kohoutku (Praha 5 - Košíře) v laboratoři. Jsem velmi překvapený z hodnoty fosforu. Zajímalo mě, jak orientačně měří kapkové testy. Měřil jsem s JBL - PO4 = 0, K = cca 9, NO3 = cca 10, Seachem železo = 0,Aquar pH = 7,1, KNK = 2. Co s tím fosforem? Rád bych měl nějaké hrubé info, čím měřit? Po přečtení článků o fosforu a výsledku JBL testu jsem hnojil dle tabulky Seachem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:29 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
Jj železo sa vyzráža a usazuje.

Inak ja osobne mám chuť železitej vody rád, nostalgia z Korytnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 17:19 Maq Re: RE5PEK7
Železo odstraňují z důvodu údržby rozvodů, dělá to nějakou neplechu.
A taky kvůli chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 17:10 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
Silně železitá voda je nejen na pití dost humus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 17:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: vaaclav
Asi abychom se nepředávkovali draslíkem;-)
Spíš nevím, proč odstraňují železo? coze

Holt jen myslí na ty, co lemtají celý den vodu z kohoutku a na nás akvaristy z vysoka prdí:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martimos
Kdo vymyslel to že se při úpravě pitné vody draslík z vody odstraňuje nevím, ale je fakt že jsem to mockrát slyšel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2018 13:50 Martimos Re: DaveLister
To také zajímalo, tak jsem psal na PVK a dostal jsem tuto odpověď:

draslík při úpravě pitné vody neodstraňujeme (ÚV Želivka ani ÚV Karaný), jeho hodnota se pohybuje v distribuční síti cca 2,5 až 4,0 mg/l. Monitoring stanovení draslíku se provádí na výstupu vody z úpraven, v rozsahu kontroly prováděného u kohoutku spotřebitele draslík nestanovujeme, jeho hodnota se v rámci distribuce nemění, není důvod jej stanovovat.

Třeba to někomu bude užitečné :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 23:49 Muž dudak [1885] Re: DaveLister
v jednotlivých částech Prahy se voda dost liší a i ve stejné lokalitě se během roku výrazně mění, vodovod jsem dával na rozbor naposledy před dvěma lety, teď dávám už jen vodu z akvárka. Tehdy bylo K 4,5mg/l. P (je to celkový fosfor ne PO4) 12ug/l tedy prakticky nula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 22:03 Muž DaveLister [478] – K⁺ a PO₄³⁻
Pvk.cz neuvádí hodnoty draslíku a fosforečnanů, nezjišťoval jste to někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.12.2015 20:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nerf
Natoč si jí z kohoutku bude rozhodně lepší kvality než ta ze studánky v Praze a okolí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:00 R Muž afc1886 [14681] Re: nerf
Když se v těch parametrech nevyznáš,tak nevím co řešíš.Vyzkoušej napřed z vodovodu,a až potom uvidíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 14:41 nerf Re: zelenáč
Vzhledem k tomu, že se v těch parametrech zas až tak moc nevyznám, tak byl byl rád, aby měla takové parametry, které by vyhovovaly účelu popsanému níže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 14:04 zelenáč Re: nerf
a jaké chceš, aby měla parametry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 13:40 nerf – studánka?
Zdravím, nejezdí někdo z Pražáků pro vodu někam ke studánce? Zajel bych si pro kvalitní vodu do akvária rád kamkoliv v okolí do 30km. Vodu bych využil pro low-tech akvarium s nenáročnými rostlinami, nízkým osvětlením a nulovým hnojením (krom nějakého jílu pod dnem). Předem děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 20:38 Žena Danila [4489] - SumciRe: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2014 20:25 Muž navik [908] - SumciRe: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:54 Muž michalt [737] - Miniakvária – Kyje
V lednu se budu stěhovat na Prahu 14, do oblasti mezi Rajskou Zahradou a Satalicemi. Nevíte, prosím, někdo náhodou, jaké relevantní parametry má voda v té oblasti? Tvrdost, koncentrace NO3, možná alkalita. Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:31 Muž Toník [396] Re: Karnal
Ano, reálné hodnoty neprokáže ani amatérský kapkový test ani papírky 6v1.
Chce to tu laboratoř. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:29 Muž Toník [396] Re: RAP
To se dá předpokládat, že pražský vodovodní řad nebude tak křišťálově čistý, jak financování Standova bytečku.
Ještě si tak umět představit, jaké parametry (pH) by musela mít voda vpouštěná do vodovodního řadu, aby se její tvrdost změnila na vstupu oproti výstupu tak, jak je níže uvedeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 12:36 RAP Re: Toník
Vzhledem ke stáří některých částí vodovodní sítě je v nich již uloženo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 12:14 Žena Karnal [196] Re: Toník
Tak já s tím tady na horním Žizkově problém nemám - tady teče stále stejná měkká voda pro Hrdlořezy, ale třeba teď nedávno na Vinohrady a dolní Žižkov pouští skoro neředěné Kárané - to je pramenitá, tvrdá voda.
Já tam bydlela do nedávna taky a voda tam podle testu vycházela o něco tvrdší než dle parametrů v tabulce. Nicméně - tabulka udává průměr z minulého roku, takže vlastně tam ty reálné hodnoty vody, co zrovna teče z kohoutku, můžou být krátkodobě i celkem odlišné. A kdo ví, jaké průměry budou mít Vinohrady a Žižkov příští rok, v půměrové tabulce za rok 2013.

Nicméně, pokud si tam nedojedeme a nezměříme, tak je to jen pusté teoretizování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2013 12:04 Muž Toník [396] Re: Karnal
Když budete míchat vodu se dvěma různými obsahy Ca a Mg, hodnota tvrdosti vody se nesčítá - dosáhne maximálně parametrů té vody, která má tvrdost vyšší. (To kdyby se zdroje s nižší tvrdostí přimíchávalo zanedbatelné množství. :))
Pokud tedy amatérskými testy naměříte tvrdost vyšší, (3,39mmol/l), než uvádí výrobce jako maximální, (2,65mmol/l), platí dříve uvedené - buďto "lže" výrobce nebo ty amatérské testy.
Ať to všem plave a roste! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:58 Muž Toník [396] Re: RAP
Ano, protože poměr vod míchaných ze dvou zdrojů nebude možné zjistit, údaj o "průměrné tvrdosti" bude jen orientační.
Také nelze vyloučit, že voda "cestou něco neposbírá". Ale aby mohla něco (Ca, Mg) posbírat, nejprve by musela něco, (Ca, Mg) "uložit", ne?
Tak jak je to - nejprve se Ca a Mg ukládají, aby se mohly posléze uvolnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Toník
Také jsem si přeměřila vodu z Černého Mostu, kde bydlí tchýně. A to sedělo podle hodnot, které udávají vodárny. Nejsem sama, komu vyšla vysoká čísla. Jak jsem uvedla, Vaaclav vodu měřil nedávno Serou a hodnota byla téměř totožná s tou mou. Testy Aquar a Sera platí za ty kvalitnější (v té dostupné nabídce). Papírky samozřejmě beru s rezervou, v Hornbachu nic jiného na měření vody pro zákazníky nemají. Ale když se tři testy + - shodují, tak na tom asi něco bude. Takže i z toho důvodu mě zajímá, jak to je. Ale volit tak silná slova, milý Toníku, to tedy ne. Prostě mě zajímá, kde je jádro pudla. Toť vše. Takže nikoho nenapadám, tak nevidím důvod k agresivní reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 11:46 Žena Karnal [196] Re: Toník
I já si všimla jisté nesrovnalosti s tvrdostí vody, kterou vodárny udávají na stránkách pro moji čtvrť. Ono to není nic moc divného - jednak třeba zrovna mají víc vody z Káraného než ze Želivky, tak to namíchají v jiném poměru - třeba jen krátkodobě... A taky silně pochybuju o tom, že rozvody vody jsou udělané striktně podle hranic čtvrtí - jak to mají psané v tabulce...
Takže pokud někdo bydlí poblíž hranic dvou črvrtí, v níž v jedné má být voda o hodnotě 1,15 mmol/l a v druhé 1,98 mmol/l, myslíte si, že dostaně opravdu a skutečně tu vodu co píšou v tabulce pro jeho čtvrť? :)
No, nikoliv, mám tu měkkčí, byť pro moji čtvrť mají psanou tu druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2013 11:43 RAP Re: Toník
Já hlavně věřím tomu, co mi ta voda dělá v akváriích. A není to dobré!
Navíc se voda míchá ze dvou zdrojů a každý má trochu jiné parametry, takže ten průměr je hodně orientační. A že by nic neposbírala voda cestou je nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2013 11:24 Muž Toník [396] Re: Jája
Takže vy se domníváte, že vodárny vypouštějí do systému vodu s takovými parametry, že ta rozpouští usazené soli vápníku a hořčíku? Nebo jak jinak by podle vás mohlo "po cestě" vodovodním řadem dojít ke zvýšení její tvrdosti?
Ten nezávislý laboratorní rozbor si určitě nechejte udělat. Ať máte jasno, jestli jsou ve vodárnách takoví "lemplové", co nedokážou změřit tvrdost vody, a proto veřejnosti podkládají takové hodnoty, které ve svém důsledku ani nesplňují hygienické normy.
(Nebo "lumpové", co z nějakých záhadných důvodů toto dělají záměrně?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2013 11:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Toník
Pokud budu mít potvrzené parametry z nezávislých laboratorních testů (nikoliv vodárna) a budou se shodovat s vodárnou, tak tomu věřit budu. Také mě zajímá, co mi po odtočení obrovského množství vody teče z kohoutku (co ta voda cestou v trubkách nasbírala), nikoliv to, co naměří vodárny, než vodu pustí do trubek (to je pro mě pouze orientační). Tak asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2013 10:54 Muž Toník [396] Re: Jája
Vy skutečně věříte víc amatérským testům, (CM od Aquaru a dokonce "papírky" 6v1!), než laboratorním testům vodáren?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 10:44 R Žena Jája [1426] - Živorodky – Voda - Vinohrady
28.3 jsem o kvalitě vody psala v jiném vlákně, tak jsem to jen zkopírovala:

Když už je o tom řeč, tak jsem do nedávna žila celkem v klidu. Např. v únoru byl průměr pro Prahu 7.5GH (leden 9,57GH), takže celkem slušné hodnoty. Vyplatí se ale pídit po skutečném měření v oblasti. Bydlím na Vinohradech u Flory a průměr tvrdosti vody v mém bydlišti za rok 2012 je 11,31GH, tak jsem tak odhadovala, že ten výkyv může být tak do 15GH. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem vodu přeměřila (Akvarem) - začátkem března mi vyšlo 19-20GH. Tak jsem nelenila, napsala na vodárny. Nejdřív mi cpali průměry a když jsem trvala na svém, tak jsem z nich vydolovala sdělení: "podle udané adresy jste opravdu zásobováni tlakovým pásmem č. 144, jedná se o směs vody káranské a želivecké (rozmezí letošních naměřených tvrdostí je od 2,33 do 2,65 mmol/l). Hodnota 3,39 mmol/l je opravdu netypická, předpokládám, že se jedná chybu při orientačním měření pomocí indikátorových papírků".
Tak jsem si vodu nechala přeměřit v Hornbachu (mají testy 6v1) a vyšlo jim to ještě hůř. Takže milé vodárny si z lidí dělají srandu. Bydlím v přízení, tak jsem vodu nechala odtočit, abych měřila čerstvou vodu z venkovního potrubí, ne tu, která nám stojí v domě v trubkách. Je mi jasné, že testy jsou orientační, ale že by to bylo až tak hodně, považuju za blbost.
Tento a minulý týden bylo 17GH (to abych vyvěsila prapory, jak nám voda změkla).
Když jsem použila Torben (jen trošku /ale pravidelně/, ne množství, co je doporučováno), tak se mi GH hnulo o 2°, jenže voda se obarví a ztmavne. Test na KH nemám, tak nevím, jak Torben sníží alkalitu. Tak při výměně vody ještě liju částečně do AQ neperlivou vodu od Alberta (Euroshopper), u které jsem naměřila 9GH, NO2 a NO3 neměřitelné, pH 6,5. Čímž snížím trošku i NO3, protože se mi v AQ drží na cca 40mg/l (každý týden odkaluju a měním cca 30 l ze 100 l. Kohoutek vychází na 20mg/l - přeměřila jsem a souhlasí to s tím, co udávají vodárny.

Vaaclav bydlí kousek ode mě a naměřil 21GH a 11KH (testy od Sery), takže dvojí měření s dvěna různými testy a vyšly téměř shodné hodnoty.

Takže určitě je u pražské vody lepší se pídit po skutečných hodnotách kontrétní lokality, rozhodně bych se neřídila průměrem (to se týká hlavně lokalit, kde je v ročním průměru udávaná vyšší tvrdost vody). Jinak to průměrné březnové měření parametrů vody, které už na stránkách vodáren vyvěsili, tak odpovídá mému měření, že tvrdost vody v březnu nepatrně klesla (alespoň u nás na Vinohradech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:17 Žena Danila [4489] - SumciRe: daakon
K dispozici je tvrdost vody na území Prahy dle městských částí - rok 2012
www.pvk.cz/…
Hodnoty jsou v milimolech, přepočet je 1 mmol/l = 5,6o dH .

Kvalita pražské vody (opět průměr) je velmi podrobně zde: www.pvk.cz/… každý měsíc se aktualizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 08:41 Muž daakon [2] – Hodnoty
Mohl by někdo prosím napsat odkaz na hodnoty vody v Praze a rozdělení po městských částech.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2013 02:02 Lenicka1313 – Doporučení
Podolská vodárna je něco naprosto famózního. Třeba tady (nadprahou.cz/…) jsem o ní nedávno četla a úplně mi běhal mráz po zádech, jak parádní věc to je. Všem vřele doporučuji navštívit! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:33 Muž hop [26] - RostlinyRe: Deathbull
jj hloubětín je cca 270uS Ph 6,9 -7,1palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyparametry
Takze jsem udelal rozbory vody z kohoutku, Praha - Nusle, Taborska ul. v 8:40
pH cca 7 (rataj, nedavno koupeny)
GH cca 8°N (rataj, dosluhuje, prumer ze 4 mereni)
KH 1,5°N (rataj, doslujhuje, mereno 2x, stejny vysledek)
a cca 35mg/l NO3 (sera, o neco tmavsi nez 25mg/l ale o hodne svetlejsi nez 50mg/l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 23:29 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: guramiguru
Nevím co se míchá ve Kbelích ve vodovodu, ale měl a mám v péči(ať už občasné) pár akvarií v Chabrech, Čakovicích, Počernicích, Klánovicích a Úvalech a všechna chtěla trochu jinou péči díky parametrům vody oproti akváriím doma, či v jiných částech Prahy...Testy Sera,Rataj,JBl všechno je to dost ošidné, dříve nebyly špatné Nutrafin testy...Pak jsem ale přestoupil na Salifert a to je trochu jiná třída, společně s pH metrem se pak už dá dojít k vcelku přesným měřením :-) Bohužel je to vykoupeno vyšší cenou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:27 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Chalybda
Mám ty samé parametry, praha 9 Hloubětín. Měřeno teď naprosto stejným papírkem a průběžně měřeno Rataj kapkama s velmi podobným výsledkem. No, ale čekal jsem vstupní PH vyšší, do teď jsem měřil jen vodu v akváriích, teď to byla voda připravená na dolití akvárek co den stojí v kýblu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16627-prazska-voda-parametry