Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čtverzubci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2024 17:36 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – může se čtverzubec trpasličí přejíst?
Mám ještě otázku, může se přejíst živou potravou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2024 17:01 R Muž Anthrax [4739] Re: čtverzubec
Ahoj. Problém, je, že v těch 3 litrech vody s krunýřovcem se ti bude při normálním krmení rychle kazit voda. Takže bych krmení teď neřešil (nekrmil nebo jen opravdu minimálně a měnil vodu) a spíš bych pořídil adekvátní životní prostor pro ty ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2024 14:54 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: Pavlik
Mám jen jednoho.
Edit: Ano, prezentaci mám rybicky.net/nadrze/34252-male-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2024 14:16 Muž Pavlik [10] Re: čtverzubec
To je těžko říct, nemáš prezentaci, počet kusů?
Edit: Nevím jak dlouho děláš akvaristiku ale krmení to už každý akvarista odhadne kolik krmení na počet ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2024 14:13 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: Pavlik
Děkuji, ty malé dávky, kolik to je asi dafnií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2024 12:43 Muž Pavlik [10] Re: čtverzubec
Dospělé ryby jednou za dva dny nebo v malých dávkách dvakrát denně a nepřekrmujeme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2024 12:40 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – čtverzubec trpasličí krmení
Dobrý den, chtěl bych se zeptat v jakých intervalech se má krmit čtverzubec trpasličí. Chtěl bych ho krmit šneky a dafniemi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2019 10:41 Muž Yirka [9118] Re: bici10
Také nekoušeš maso hned po vytažení z mrazáku. ;-)
Obecně u mraženého platí nechat rozmrznout a většinou i propláchnout na sítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 09:14 Muž bici10 [24] - TetryRe: Ricchifi
Ahoj a prosim te kdyz ty krevety vytahnes z mrazaku tak ji je hned Das nebo pockas až rozmrznou a povolej trosku? Dik za Radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:20 Muž Riccihifi [13] Re: bici10
Tych rastliniek by som tam dal podstatne viac ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:17 Muž bici10 [24] - TetryRe: Riccihifi
Tak si asi 2 kousky po novym roce poridim. Hlavne si chci po novym roce koupit rostlinku růžkatec tak až ji budu mít tak koupim 2 kousky čtverzubce. Aby se do ni mohli schovavat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:09 Muž Riccihifi [13] Re: Aninka
v 100l sa urcite nemusis bat mat 2 ks, zaklad je dostatok ukrytov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:07 Muž Riccihifi [13] Re: bici10
Krmim ich len mrazenym :-)
Cervene patentky, male krevetky atd. Zeru ako blazon, mrazene miluju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:00 Aninka – Čtverzubec trpasličí
Zdravím
Pořidila jsem si do 100l akvária čtverzubce trpasličího, paní v obchodě mi řekla že by šli do akvárka i dva, já to však nechtěla hrotit :)
O týden později a jsem z něj úplně odvařená hrozně by jsem si chtěla přídit druhého, ale prej jsou celkem teritoriální , proto se ptám jestli má smysl si kupovat dalšího? Bojím se zme by mi ho můj napadal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 13:43 Muž bici10 [24] - TetryRe: Riccihifi
A cim je krmis? Jsou schopny se naucit i na mrazeny krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 13:35 Muž Riccihifi [13] Re: bici10
Nemusis sa vobec bat, parmicky a ancintrusy tam mam aj ja a vobec ich nezaujimaju, ale pokus s neonkami dopadol velmi zle, to neodporucam.
Kludne ich tam daj aj 3-4, su velmi mali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 02:06 Muž bici10 [24] - TetryRe: Riccihifi
Rikal jsem si že bych koupil jen jednoho nebo jich mám vzit víc? Jo a mám tam ještě vlastne dva ancistruse. A parmičky by k nemu mohli bejt v pohodě ne? Ty jsou dost rychly ty mu uplavou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 02:03 Muž Riccihifi [13] Re: bici10
Podla mna v pohode, ja mam v 160 momentalne 13 zelenych ale planujem upgrade na 250 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 23:07 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj :-) premýšlím že bych si do do akvárka pořídil čtverzubce trpasličího. Mám 100l akvárko a mám v něm 6 Parmiček. Myslite že by to mohlo být v pohodě? Za postřehy děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:58 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ziki
Tady máš něco pro inspiraci, co by jsi tam mohla chovat.
maniakva.sweb.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:51 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše
Aha, takže je je opravdu nikdo v takhle malém objemu nechová? Samozřejmě bych ho nerada trápila. :-( Ale je to škoda protože jsou opravdu roztomilí a větší akvárko momentálně mít nemůžu. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:08 Muž Kubaa [718] Re: Jarry
No hlavně čistého, ne hrubého, objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:03 Muž Jarry [1433] Re: Kubaa
No 12l, to je dost málo. V atlasu se sice uvádí 13l na rybu, ale 40l minimum. Oni sice moc neplavou, když se nic neděje, tak jen tak očumujou, nebo jsou zalezlý, když se něco děje, tak kroužej kolem čelního skla a koukaj ven, ale nějaký prostor to chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:55 Muž Kubaa [718] Re: Ziki
Pro čtverzubce je to tvé akvárium malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:53 Muž Jarry [1433] Re: Ziki
Měl jsem je s krevetkami. Tak měsíc si čtverzubci krevetek nevšímali (krevetek bylo v akváriu tak 100) a pak najednou během pár týdnů byly krevetky do poslední pryč. Akvárium bylo plné úkrytů, mechu atd. Asi jim chvilku trvalo, než se je naučili lovit. Každopádně čtverzubce i trpasličí to chce jednodruhově, po zabydlení začnou útočit opravdu na všechno, co se hýbe:-) Možná, kdyby byly krevetky průhledné, tak by je nechali, ale měl jsem červené a červené maso je pro ně potrava:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:31 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše
Dobrý den, jelikož mi umřela endlerka přemýšlím že tu druhou někomu daruji a pořídila bych si tam trpasličího čtverzubce. Teoreticky. Myslíte že je to moc velká blobost chovat jednoho v mém akvárku s krevetkami - měl by je i k snědku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 02:08 Muž O.Tom [439] Re: Iceman
Viděl jsem v nějakém dennerle nano 5 trpaslíků a pohoda, pak přišli do 250 litrů a začali být agresivní, jako by si začali vytvářet teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 17:04 Ladis67 Re: Iceman
Já mám v takhle "velké" nádrži tři (dva samečci a samička) přes půl roku a jsou spokojení, snaží se i třít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 12:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Iceman
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 12:05 Muž Iceman [96] Re: afc1886
Je to malé co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 12:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Iceman
Za mě ne. Čistý objem je jenom 14 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 11:43 Muž Iceman [96] – Čtverzubec trpasličí ve 20l akváriu
Rád bych se zeptal, zda je možné mít ve 20l čtverzubce trpasličí (viz. moje prezentace Insomnie).
Zvažoval jsem 3 kusy a na dno krevetky Red Cherry, kterých mám velké množství v druhém akváriu takže pokud je zbaští tak to přežiji.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:42 kaminekvevode
Ahoj, chystám se pořídit jednoho čtverzubce trpasličího (rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici) a četl jsem, že jeho orgány obsahují jed zvaný tetraodotoxin, který ovšem vylučuje jen v případě, že ho predátor sežere nebo při doteku. Taky jsem četl, že jed se do něj dostane jen z řasy, kterou žere ve svém přirozeném prostředí a tedy takhle doma při chovu v sobě žádný jed nemá skrz nedostupnost specifické řasy. Je to pravda? Je bezpečné čtverzubce chovat? Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 15:53 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: LiborSprysl
V krevetárku mám slušnou líheň plovatek. Už teď s nimi přikrmuji drápatečku, abych redukoval stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faire42
Hlavně si zajistěte přísun plžů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:47 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: LiborSprysl
Teď jste mě potěšil. =) V plánu mám jednoho, právě kvůli agresivitě, a ani o odchov zájem nemám. Manželka se v něm zhlédla a já to můžu použít jako záminku k pořízení paludária, po kterém už pár let toužím. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faire42
Jeden to dá v pohodě a pak už záleží na členění... přece jen jsou to teritoriální vzteklouni... občas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:06 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: LiborSprysl
Plocha bude zhruba 3/4 z akvárka 80x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 12:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faire42
Copak ta výška by šla a teď ještě také dodejte plochu... ;-) ahoj (aby to nebylo také 15x15)... to by asi bylo fakt málo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 10:01 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Čtverzubec trpasličí
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jaký vodní sloupec vyžaduje Čtverzubec trpasličí (Carinotetraodon travancoricus). Jde mi o to, zda je možné chovat ho v paludáriu s vodním sloupcem cca 15 - 20 cm (dno do toho nepočítám). Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:50 LLee Re: Andulka
Ahoj,
mám jednoho čtverzubce trpasličího ve 140l společenském akváriu, populaci kružníků čínských zlikvidoval během tří dnů. Co se týče okružáků, hodila jsem tam několik dorostlých, ti sice přežívají, ale mladé vidět není. Nevím jestli se nemnoží nebo ty mladé požírá. Jediné levatky tam drží jakš takš stabilní populaci (i když žádná sláva) asi mu tak nechutnají, ale občas vidím že na ně útočí, takže jako nouzovka asi dobrý. Každopádně nejraději má ty malé kružáky, tak je chovám bokem a sem tam mu nějakýho "na chuť" hodím.
Ono s těma šnekama je to těžký, když nepřekrmuješ tak jich tam nikdy nebudeš mít moc, a v kombinaci se čtverzubcem nemají moc šanci se tam stabilně držet.
V případě že by jsi je měla taky ve společnosti dalších ryb tak počítej s tím že při krmení k němu budeš muset přistupovat individuálně (já ho krmím bokem z brčka), jinak se přes ostatní ryby k žrádlu moc nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:28 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím chovatele čtverzubců trpasličích! Ráda bych si teď pár pořídila a chci si ověřit jednu informaci - v článku o čtverzubcích v Akváriu (č.3) jsem se dočetla, že do sebe cpou žrádlo, i když jsou plní, resp. jídlo loví a zas vyplivují. O co mi jde - plánovala jsem, že je budu mít k akvárku s okružáky, tzn. že potravu tam budou mít k dispozici pořád a bude se jim taky množit. Takhle to tedy nepůjde? Vy při krmení šneky vhazujete nebo je tam máte taky pořád? Děkuju za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 12:11 Muž fido16 [631] Re: Zuky
Jak píše kolega zkus si o nich něco přečíst. Tetraodon je krásná ryba ale musí se to umět :-). Pokud jim zčernali bříška tak bych to viděl též na to že nemají osolenou vodu. Jelikož tyhle ryby se mají časem učit na solenou vody :-). Každý týden se voda trochu více přisoluje ale na to byl dobrý test.
Tady toho máš trochu více je tam i napsáno jak by se měla voda solit
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny
Zde máš pěkný článek.
www.aqua-fish.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 12:07 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: Zuky
Akých máš tetraodonov? podľa mna maš T. nigroviridis a keď sú to oni, tak potrebuješ brakickú vodu čize musís solit, to je jedna z príčin preco im sčerneli bruška majú zlé parametre vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2013 09:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Zuky
Zkus si něco o jejich chovu pročíst, potom porovnej parametry tvoje s tím co jim vyhovují, ale na tohle je důležité si dojít sám X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:08 Zuky – čtverzubec
Ahojte mohl by mi někdo poradit? Minulý týden jsem si koupila čtverzubce. Byli krásně žlutí, ale když jsem je dala do svého akvárka, tak po dvou dnech ztmavli jako kdyby byli špinaví a už nebili tak pestří. Nevíte prosím co bych měla dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:41 Muž Jiri_99 [425] Re: Snoopi
Já už prcky měl. Ovšem ze šneků jsem jim dával jen okružáky. Po těch šly jak slepice po flusu :-D :-D jak po malých, tak po velkých.
Chci je pořídit znovu, okružáky budou dostávat pořád, je dumám nad pěkným šnečkem, který by to zvládnul. V nejhorším se na šneka vyprdnu.. ano
EDIT: Moji prckové: rybicky.net/nadrze/13789…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2013 17:25 Muž drlift [38] Re: Snoopi
Mne po neritinach jsou. Prijde mi, ze jakykoliv snek je naprosto fascinuje :)

Neritiny do zvladaji bez vetsich problemu. Obcas se stane, ze ji kousnou. Neritina se jen trochu vic pritiskne na sklo a leze si dal. 4zubci ji uz pak nemaji kam kousnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2013 17:20 Muž drlift [38] Re: vondr001
Mam nekolik mesicu ctvrzubce trpaslici v akvariu s piskorkama a zadny problem jsem nezaznamenal. Co jsem vysledoval, tak tento druh lovi sneky zpusobem, ze ulity zustavaji cele. Sneka chytej za nohu a ukousnou ji, ulity se zbytky sneku pak nechavaji bez povsimnuti.

Nekde jsem cetl, ze tento druh neni na prerustani zubu nachylny (bohuzel uz si nepamatuji, kde jsem to vycetl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 17:20 Snoopi Re: Jiri_99
to video je asi najkrajšie, aké existuje.. :-D k veci: choval som biocellatov a tí ulitu aj rozhrýzali, no tiež to tak nebolo vždy. vačšinou len vysali masko z ulity. teraz mám doma trpasličích a ešte som ani raz nevidel že by rozhrýzali ulitu. a ďalšia vec, čo sa konzumovania slimákov týka, tak ich žerú úpne minimálne, dokonca by som povedal že u mňa zožerú tak 3 z 10tich. a ešte jedna "múdrosť" od chovateľa čo sa im venuje už dlhší čas, ešte sa nestretol s tým, že by trpaslíčkom prerástli zuby. či je to pravda, neviem.. :-) Jiri, ja som včera hodil do akva 2x neritina zebra, je to krásny slimák, síce tiež vačší ale ešte na neho "nezízali" ani raz. nevšímajú si ho. čo sa kakania týka, tak neviem kolko toho taká NZ vyprodukuje.. :-D ak máte skúsenosti, sem s nimi. vďaka. pivo

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7545x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1645-ctverzubci--chov