Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 17:37 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: RAP
Jo, to je trefa do černého ano
Tím pádem ale ten či onen druh živého krmení, míněno coby taxon, nelze generalizovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 10:13 Muž RAP [1549] Re: Felix
Jestli myslíš promoření ohledně patentek, tak pokud je nachytám v sudu, tak není problém. Psal jsem ohledně kupovaných a jejich většinou neznámej zdroj.
Další rozdíl je cichlida, která se živí převážně ostatníma rybama a má vyšší rezistenci vůči nemocem a cichlidka, která zvládne sežrat maximálně potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 21:37 Muž Freedlo [213] Re: RAP
Ja jim davam mrazene prevazne. Teda.. jen mrazene. Zbytek ignoruji uplne. Typek jí celkem dobre - okusuje mi to pinzety - slecna moc ne:/.. nicmene jedu dal. Davam ted vice lasky do udrzby akvaria. Dokoupim vice mrazenych druhy stravy a uvidime :)

Jsou tu necele dva tydny tak treba se rozkoukaji jeste : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 20:30 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: RAP
Dobře píšeš, na stranu druhou ale nepromořit populaci (v rozumné míře) znamená, že postupně ztratí odolnost. Stane se zranitelnou.
Někdo se nakazí a obratem umře, někdo nemoc prodělá ale uzdraví se, někdo si jí projde jen latentně a někdo se infikovaného nafutruje - a nic. Z jeho potomků lze následně vypěstovat rezistentní kmen... Následně nemusíme řešit masakr ekvivalentu epidemie španělské chřipky ale jen rýmičku, co za chvíli přejde sama. Po pár generacích už ani to ne, choroba vlastně poté ani neexistuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2023 19:53 Muž RAP [1549] Re: Beastie
Beastie napsala:.... Navrhuji asi mražené nebo živé patentky, trubičkou až k nim dolu, to by je mělo nadchnout
Tak s patentkama bych byl u cichlidek opatrný. Já si s nima párkrát naběhl a už mi do akva nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 19:50 Muž RAP [1549] Re: Freedlo
Tak těch příčin nepohody ramirézek může být víc.
Že nežerou s nadšením suché, se nedivím. Mají tam živé krevety. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2023 13:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Freedlo
Ramirézky jsou háklivé na znečistění vody a proto bych když už cichlidky, tak ty co nejsou tak náročné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 11:11 Muž Freedlo [213] Re: vaclav
V tvém odkazu žádná informace o ideálním dně není. Nicméně je pravda, že budou asi mít radši písek,(dle rychlého průzkumu se v něm rády hrabou), jen nevím jestli to bude nutně důvod jejich apatie.

Nicméně radu beru a pokusím se zjistit více : ) - (přehlédnu fakt, že jseš na jílové substráty vysazen. :-D )

díky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 10:57 Muž Freedlo [213] Re: Beastie
Díky;) Já jim to pinzetou cpu až k hubě :-D. A pak si dají sem tam - ale že by si mlaskali blahem to říct rozhodně nemůžu. Občas něco vyšmejdí ze dna. Nicméně nejsou opravdu moc aktivní a myslel jsem, že se po potravě budou spíš sápat.

Ale uvídíme - zatím vypadají zdravě.

Na teplotu ještě kouknu. = teploměr je spíše ve spodní půlce nádrže než v té horní, ale šoupnu ho až ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2023 10:11 Žena Beastie [314] Re: Freedlo
Hodně lidí i na ostatních fórech si stěžuje že v počátku mu ramky moc nejí, týden dva.
Zkontrolovala bych teplotu vody u dna, nejen na hladině, ramirezky mají rády třeba 27 i víc, což ale zase nebude vyhovovat ostatním ale jestli se to špatně mísí a u dna je třeba jen 25, bude to pro ně problém.
Navrhuji asi mražené nebo živé patentky, trubičkou až k nim dolu, to by je mělo nadchnout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 10:08 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Freedlo
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
Nemyslím si že to jsou rybky k té sušené hlíně co máš na dně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 09:56 Muž Freedlo [213] – Ramirezky moc nejedi
Ahoj
Po dvou tydnech muj par ramirezek moc neji. Nejsou ani moc aktivni. Na granule ci sypka krmiva(napriklad hikarri pro cichlidy) nereaguji vubec. Jen obcas pozobou zivou potravu. Cetl jsem zde nekolik clanku a uplne mi neprijde, ze maji u me spatne podminky. 26stupnu, 25mg/l dusicnany. Dusitany 0,1 - 0.0.

Jsou z burzy.

Je nejaky zpusob jak je ozivit ci nahecovat k jidlu? Nebo jejich neaktivita je znamkou, ze se neadaptovali a bude to jen horsi?

Chystam poridit i dalsi druhy zive ci mrszene potravy, ale co tak ctu - meli by byt aktivni a nahanet se a podobne. Coz nedelaji

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 07:23 R Muž Anthrax [4739] Re: redimek
A teď ti jde o dospělé ryby? Dajana je nic moc. Dávám jim koretru (živou, mraženou), artemii (mraženou) a Sera Vipan.
Edit: Jak ryby takhle přežvykují a plivou, tak to může být známka problémů. Sleduj, jestli nemají takové dlouhé bílé výkaly a nejsou pohublé. Ono chovat ramky s živorokama, to je celkem pro zkušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 06:57 redimek
A jaké krmení pro ramirezi? :-)
Dávám jim DAJANA Legend - Tropical flakes a DAJANA Worms - Tropical pelets, ale vždycky požvýkají a vyplivnou. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:47 Žena reina [17] Re: MonterMonty
Díky... Nevím zatím, co by říkali na mražené, tak spíš budu chtít udržet co nejdýl naživu... příště asi pořídím nějaké plástvoidní udělátko na zamražení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reina
proplachovat a čistit aspon dvakrát denně , jen tak je udržíš co nejdýl na živu , a nebo hned po koupi pročistit , a zamrazit , já to láduju do prázdnejch "pláství" od mraženého krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:40 Žena reina [17] Re: MonterMonty
Jasan, díky moc, občas je lepší zopakovat již dávno probrané, člověk může pozapomenout :)
Proplachovat se bude zítra, už se těším, jak se zas vrhnou na dobrou mňamku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reina
Jen ty koretry a patentky hodně dobře proplachovat , vybírat chcíplé , prostě krmit jen TOP kvalitou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 19:31 Žena reina [17] Re: JanaS, Designer
Ty moje baští dobře, jen jsem jim chtěla přilepšit, a nedávat pořád totéž.
Artemky jim chutnají, granule pro cichlidky taky, a z Braníka mám ještě koretry a patentky, ty přijdou na řadu o víkendu.
Jinak osádka je změněná - "bordelníčci" už jsou pryč.
Díky všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2015 20:07 Žena JanaS [138] Re: reina
Pokud je ramka zdravá a spokojená vezme všechno, co se jí vejde do tlamy, krku. Není problém krmit vločkami, mini granulemi, granulemi pro terče, milují cokoli se spirulinu. Mraženou i živou. Je tolik druhů a zrovna v ZOO Bráníku toho mají!! Bohužel, když ramka nežere, plive a nežebrá, je většinou problém. Ten nejmenší může být třeba nízká teplota. 23 stupňů je pro stresovanou, aklimatizující se rybu zatraceně málo. Ze jmenovanéno spoluosazenstva bych taky měla strach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reina
Já ještě doplním Jirkovo , taky většinu mraženého přijímaly velmi dobře , jen mám obavy s tou tvojí osádkou ,to moc dlouho raminy nedaj , jsou to hysterky na vodu a ancák a gupka - to jsou čuňata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 19:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: reina
Ja je cpal predevsim granulemi pro tercovce od Sera. A basti to dobre i jine male cichlidky.

www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Na to modre sly Ramky nejmin, na cervene nejvic. Mozna to dela i ten odstin krmiva, to modre je vyrazne svetlejsi, ale to tezko posoudim, proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 18:37 Žena reina [17] – znovu :)
Ahoj,
pokusím se téma oživit: přečetla jsem, dočetla jsem se, že patentky ano, dočetla jsem se, že patentky v žádném případě.
S ohledem na venkovní teplotu, k rybníku se nevypravím.
Určitě se od roku 2012 ve výrobě krmiv a ve zkušenostech zdejších akvaristů hodně změnilo, prosím tedy o radu "čím krmit", aby to ramky baštily, a aby to bylo co nejvíc variabilní.
Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2012 08:10 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Jsem rád, že máš po ránu dobrou náladu. :) Těch doporučení, jak postupovat při minimalizaci rizika když se člověk vydá s tou síťkou k rybníku je tady jenom ode mě nespočet, tak jsem si pro tentokrát dovolil se tolik nerozepsat, kdo bude chtít si informace najít, tak si je najde a kdo ne, tak bude neustále šířit bubáky o škodlivosti živýho krmení přinesenýho z přírody. Nemyslím tím konkrétně Tebe, protože Ty moc dobře víš, jak se věci mají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ono to říct takto fakt nejde. To mne při prvním loku kávy ten pode mnou docela pobavil smich -píšeš Pokud chceš ramirézám opravdu dopřát něco dobrýho k snědku, tak se seber, vem nějakou síťku a vyraž na procházku k nějakýmu rybníku a nychytej jim živou potravu a uvidíš co se bude dít. smich Tady u nás je také tolik rybníků, že by skutečně fungovalo - oponent kontruje Jo, a taky do měsíce všechny pokapou...
Pravda je, že poměrně jednodušší a méně rizikové je to třeba s těmi komáříma larvama v sudu, než vyrazit na tak rizikovou vodu jako je rybník. Pokud není tedy opravdu fakt prověřený ( a i ten dlouhodobý stav se může po jednom velkém dešti změnit)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2012 02:53 Muž hfiala [3] Re: romant
Jo, a taky do měsíce všechny pokapou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 22:24 R Muž romant [27982] Re: MichalK
Pokud chceš ramirézám opravdu dopřát něco dobrýho k snědku, tak se seber, vem nějakou síťku a vyraž na procházku k nějakýmu rybníku a nychytej jim živou potravu a uvidíš co se bude dít. Nejenom, že se budou pěkně dobarvovat, ale budou mít i choutky na tření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 13:35 Muž MichalK [16] Re: Silent
Dobře, tak já to zkusím, moje cichlidky bohužel vůbec žádné krmivo z hladiny nejí :( pořád plavou a koukají co by dostaly, a když jim dám něco co plave na hladině (a nikdy se nepotopí) tak si to pak můžu zase po pár hodinách z té hladiny vylovit. A není to tím, že by jim to nechutnalo, koretry jí s chutí normálně, ale ty co zůstanou plavat na hladině ne, proto je pak vždycky sítkem sdělávám dolů aby si je rybky vzaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 11:43 R Muž Silent [5949] Re: MichalK
Lyofilizovaný krmivo ani předem namočené bohužel ke dnu neklesne. Je ovšem možné použít kvalitní tabletované krmivo s obsahem lyofilizovaných živočichů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 11:39 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, jak udělat aby lyofilizované nitěnky šly ke dnu, zatím jsem zkoušel nechat namočené ve vodě přes noc, nepomohlo :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:20 Muž MichalK [16] Re: romant
No tím, že jsem začal tenkrát tu léčbu tak pozdě tak byl hodně napadený no... tak doufám, že se to zlepší.. snad s příchodem holek se začne mít víc k světu, doteď byl i takový nevybarvený :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:50 R Muž romant [27982] Re: MichalK
Tak, to jestli se to zlepší, to opravdu nevím, jenom vím, že ta pestrá potrava je pro kondici a to nejen cichlidek velmi důležitá. Ryba je po tom léčení oslabená a ta pestřejší potrava by mohla pomoci, ovšem může se klidně stát, že je to oslabení ryby již tak výrazné, že ani ta pestrost nezabere. Musíš to vyzkoušet, jiné cesty není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:46 Muž MichalK [16] Re: romant
Ok díky, takže jediná rada je teda zpestřit tu potravu jo? A mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:36 R Muž romant [27982] Re: MichalK
To proprání patentek je zbaví bordýlku který je zbytečný dávat do akva, je to zbytečný přidávat bílkoviny a fosfáty do akva.
To živý krmení je dobrý lovit na tzv. prověřených lokalitách. Ideál je když se člověk u příslušný nádrže potká s dalším lovícím akvaristou a poinformuje se od něho. Jinak to chce vybírat vodu pokud možno bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:20 Muž MichalK [16] Re: romant
No asi bych si zajel někam, ale není to špinavé? Proprání by je pak zbavilo všech baktérií? Zase kdybych je spařil vařící vodou tak se to úplně rozes*re ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:00 R Muž romant [27982] Re: MichalK
Jasně, koretry jim můžeš dát taky, prostě co nejpestřejší stravu. Ty patentky až rozmrazíš, tak ať jsou pěkně červený, kdyby to mělo mít nějakou nahnědlou, takovou vyblitou barvu, tak jim to nedávej, to už není dobrý, to je většinou několikrát rozmrzlý a znovu zmražený krmení a to je eklhaft a člověk si tím může přidělat zbytečný starosti. Pokud máš možnost, tak za nedlouho budou rybníky plný živýho krmení, tak můžeš něco ve svém okolí pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 13:50 Muž MichalK [16] Re: romant
Jo aha, no já mám většinu suchého, a bohužel i třeba gammaruse budu muset vyhodit protože moje cichlidky pro to nechodí nahoru a gammarus se mi nedaří ani odmočený ponořit :( z mraženého mám ještě koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 13:38 R Muž romant [27982] Re: MichalK
V prezentaci uvádíš jenom suchý krmení, nic proti tomu, ale zkus jim dát třeba mražený patentky, před podáváním rozmražený a propláchnutý studenou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 13:31 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, mám v akváriu samečka cichlidky Ramirezovy a je po krupičce (už vyléčený). Od té doby má takové docela rovné, možná i trochu propadlé bříško, snažím se ho vydatně krmit, on dost i jí, ale víc už krmit nemůžu protože i tak něco zůstane plavat v nádrži, pořád se to nějak nezlepšuje :( Co mám dělat, nebo se to časem spraví samo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:59 Žena Lila1 [31] – Krmení
Mám samečka Cichlidky ramirézovy - už rok. Má se čile k světu, krmím živýma nitěnkama. Na těch si pochutnávají i gupky a ancistrus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:18 Muž sporinek [15] Re: honzaprouza77
jeden chovatel mi říkal, že se ramirézky nemají krmit patentkama. nevěřil jsem a krmil, vždy za pár dní zčernaly, nafoukly se a odešly do věčných lovišť. od té doby krmím jen vločkovým krmivem a jen občas mraženou koretru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:20 Muž honzaprouza77 [18] Re: Filip980
Ty jsi měl/máš terče? Sem si v tvé nádrži nevšiml. Jo a máš pravdu. Jíá si ty patentky taky zošklivil. Jednou jsem to samý balení dal i pavím očkám a pak se pořád otírali atak... trak jsem je vyhodil. Ted už jsou v poho, ale docela jsem se o ně bál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:33 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: honzaprouza77
Ramky jsou velice choulostivé na nekvalitní mražené (několikrát rozmražené a znovu zmražené krmivo). Hubnutí, delší výkaly, stranění, smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No, hele z výstavy jsem měl vždy smůlu, že mi ryby vydrželi max. týdně. Nejspíš to byl nějaký stres nebo je možné, že tí krmením, ovšem já s patentkami nikdy takový problém neměl, teda jenom u terčovců, kvůli který chytli vnitřní parazity, ale takový problém by u cichlidek neměl být. Jo jinak bych ti doporučil žábronožku solnou ta je taky dobrá jako krmivo a taky nějaká granulovaná krmiva.

A z rychnovskou výstavou jsem nikdy moc nebyl spokojen, ryby mě vždy chcípli tak týden po dovozu domů. Potom taky jsem objevil živí červi v krmivech pro ryby a myslím, že nejspíš ty patentky byli nějaký špatný (nevím jak jinak to napsat, akvarista, který se vyzná v pojmech o krmivech ti to určitě napíše líp). Já už kvůli těm terčákůům jsem si ty patentky dost zošklivil, teď krmím až na malý rybky ve 112ce žábronožkou solnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:04 Muž honzaprouza77 [18]
Já si na vástavě v RK koupil 6 ramirezek + mražené patentky, které mi doporučil jeden z prodávajících(nebo prodavač já nevim?) a pa týdnu(dřív jsem si nevšiml) krmení patentkama (1xza2dny) začali ztrácet barvu, být v rohu, ne moc plavat ta jsem patentky vynechal, ale za další týden všechny ze dne na den umřeli. Proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:13 R Muž romant [27982] Re: Kocajs
Ono taky bude záležet na tom, jak je ta nádrž zařízená, jestli tam mají možnosti úkrytů a nalezení si svýho teritoria, který začnou obhajovat, což může nějakej den trvat. Ono čas a hlad bývají dobrý pomocníci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:07 Kocajs Re: Deathbull
Já je krmím Dajana Tropica Basic sušené krmimo všichni ostatní ryby co mám to žerou jestli sou ještě vystrašeny ty chichlidky nevím co bych měl zkusit Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Kocajs
Mražené koretry, černé komáří larvy, artemie. Patentky a nitěnky raději vynechat. Z granulí u mě rády berou Sera diskus granulat..většinou co žerou terči, tak berou ostatní méně zmlsané cichlidy bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:53 Kocajs
Dobrý den, nevím jestli se sem hodí moje otázka ale zeptám se.Koupil sem si 1 pár cichlidek a mám je 3 dny a od toho ještě nejedli možná mám špatné krmivo jednou si vzali něco do huby a hnedka to vyplivli můžete mě někdo doporučit nějaké krmivo pro chichlidky ramirézovy? Děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:59 R Muž Silent [5949] Re: Jirkaass
Přesně tak. Ještě k těm nitěnkám. Zrovna ty špatně snáší zamrazení, protože mají měkká těla která se vlivem mrazu rozpadají. Ostatní krmiva jsou mnohem lepší. Pokud chceš zkrmovat nitěnky tak bych zkusil lyofilizované.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2883x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16376-cichlidka-ramirezova-krmeni