Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žebrovník

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Žebrovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 00:29 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
jojo to je fakt no . ja jsem je lovil normalne na suchu elektrikou . to bylo vtipný :-) stačilo asi 10 vteřin a lezlo jich tam 20:-) a co čeho jim dáváš patentky a jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 00:19 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
tak koupit se dají ty patentky a nebo kryll. To je tak nějak větší...Ty patentky jumbo jsou dost větší než normální, tomu mýmu děsně chutnají. Já ho koupila v Hornbachu v Praze , stál okolo 60 kč. Taky je měli rychle fuč..Copak žížaly se mi taky celkem hnusej , ale nejde o mě , já je jíst nebudu , zase je škoda mu je nedopřát aspoň od jara do podzimu. Není třeba ani elektřina, stačí motyka , či rýč a jde to taky.. Ono jich zase tak moc není třeba a je to živé což si myslím je pro žebrovníka asi fakt nejlepší krmení. Zaloví si a následně je přecpaný a to prosím zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 00:08 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
no jo já už byl neštastnej a hleal jsem ho a nevím rpoč me napadlo se kouknout pod postel :-) byl aso tak 4 metry od akvárka pěknej výlet. No žížalama jsem taky krmil a lovil jsem je elektrikou :-) ale to me moc nebavilo a hlavne se mi docela hnusej :-) není pro ně nějaký krmení co se dá koupit jen v akva ? :-) Do prahy se mi moc nechce . spíš možná jestli by ho nemeli v boleslavi někde ... no nevím a kolik se tak pohybujou ceny za něj ? já ho kupoval za 50:-) a když jsem z nedostatku času ho zase zpátky prodával do akvaristiky tak jsem za něj řek zase 50,- a byli za 2 dny pryč a za 350 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 23:42 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
mám jednoho má skoro 20 cm, sháním ještě jednoho , údajně by je měli mít v pet centru v Praze , ale je to info 20 dní staré tak nevím, jinak tvůj zážitek s žebrovníkem obaleným v prachu už jsem absolvovala vícekrát :-D Ovšem pokaždé mě polil strach do doby než jsem ho našla. Krmím žížalama , mraženýma patentkama nejlépe jumbo, hovězím srdcem a asi 2 x dostal kuřecí syrové maso , ale jen trošku.. Mám ho v nádrži s rybama a to dokonce s neonkama , ale nic nezmizlo, nejspíš by je ani nezvládl ulovit.. :-D . Žížalu ovšem zvládne pěkně velikou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 23:22 Muž krysikmouse [11]
můžu se zeptat? máte někdo žebrovníky ? čím je krmíte ? a kde jste je sehnali ? dnes mi v akvakaufu řekli že je neberou rpotože jsou po 10 kusech a že jim jednou utekli a já chci 2 :-( tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 13:46 Muž krysikmouse [11] Re: Petulka
Žebrovníci jsou naprosto nejlepší. Měl jsem jednoho a do týdne jsem mukoupil karamáda takže jsem měl dva a měl jsem je od malinkýho prcka až po 20centimetrové kusany . Bohužel myslím že pár ryb spořádali ale spíš menší pak jsem ryby odlovil a daroval a choval jsem jenom je. Na souš nepotřebovali byli v pohodě jenom ve vodě i když jednou mě utekl když jsem ho krmil v malé nádržce když byl ještě malý a našel jsem ho až pod postelí zabaleného v prachu :-) byl jsem úplně neštastnej jen na mě mrkal těma očima tak jsem ho opláchnul ve vodě a dal zpátky do akva a byl další rok v pohodě :-) V noci strašně řádili plavali spolu se zapřaženýma předníma nohama ale nikdy z toho nic nebylo spíš jenom rozházené akvárko a odlepené přísavky u teploměru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 22:07 Petulka
Můžu mít žebrovníka v akvárku s rybama? A když jo tak s jakýma. Jsou tam chudáci sami. Hlavně aby je nepožraly. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 11:14 Muž filipsi [1295] Re: raptor
Hledas spatne, asi 2 minuty: zebrovnik.wz.cz/…
Zbytek si najdi sam. Svym chovanim jen vsechny odradis, proseni ti nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 11:01 raptor Re: filipsi
fili ale somn bo od rana kvoli tomu v chov mike a mi nevedeli povedat a na nate to hladma 2 tizdne a stale nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2007 10:04 Muž filipsi [1295] Re: raptor
... co kdyby sis to misto spavování a vyhrozovani zastrelenim, pokud ti nenapiseme do vecera, zkusil najit sam? Uz si to mohl mit nekolikrat. Hlavne jsi mel zjistovat nez sis je poridil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:34 raptor – žebrovnik
Mam ich 2 a neviem orzoznat samca od samice.a mam aj prene ostrovcek ale furd su na ladine ked ta ras zacas idu nanho inac vodec .prosim odpovite mi ako rozoznam samicu od samca potlesk potlesk
Edit: A este sipitam sa kolko centimetrovu voi mozu mat?
Edit 2: Ako mam zazimovat moje zebrovniki a ako rozoznam samca od samice
do coho ich mam dat
Edit 3: rozzureny prosim odpoviete mi na otazku do vecrea ako rozoznam sami cu od samca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 01:56 Muž krysikmouse [11] Re: Ajwori
Je pro ně lepší pokud se někde můžou zachytit na nějakém kořenu či skalce, nebo rostlinách co roustou pod hladinou . V noci toho využívají , že když spí jsou blízko k hladině k nadechování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2007 21:20 Dan Re: Ajwori
Taky jsem měl žebrovníky, měli kolem 15ti cm, taky jsem je dal do akva s rybičkama - druhej den ráno
si tam žebrovníci plavaly sami pěkně napapaný,- takže bych je dal do zvláštní nádrže co nejdřív!;-)
Souš nepotřebujou, já jsem je choval kolik let a nikdy i když měli možnost ven nevylezli X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:58 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Ajwori
souš pro ně není nutná, žijí trvale ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:55 Ajwori – žebrovník + prostředí
Ahoj, pořídil jsem si dva žebrovníky, zatim je mám s ostatníma rybkama a k bojům nedochází do budoucna pro ně ale solo akvaium určitě pořídím. Dotaz spočívá v tom, že všude se dočítám, že by měli mít vyvýšeninu nad hladinu - nějaký kořen nebo skalku, je to opravdu nutné? V akvaristice je měli pouze v akvárku, kde měli na dně písek a víc nic, ještě jsem se na to prodejce specielně ptal a ten mi řekl, že je to pro ně dobré, ale nutností ne. Kolega je taky tak chová už nějakou dobu a taky problem nemá. Když je pozoruji ve svém akvárku pohybují se u dna a čas od času vyplavou ke hladině daj si loka vzduchu a zase se potopí, že by se nějak trápili nebo po něčem strádali zatim nepozoruji díky bohu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 18:05 Žena katunka [158] Re: Jirkaass
já krmila syrovým masem a nitěnkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 07:56 Jirkaass Re: Gogragon
Mě už taky jednu sněd. A čím ho mám krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 11:37 Žena katunka [158] Re: Gogragon
no určitě víš, žere syrový maso...k malým rybkám už je potom jen krůček...doporučuji oddělat žebrovníky anebo rybky....kombinace je poněkud nešťastná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 11:34 Gogragon Re: katunka
No to je bomba, na netu o nem jsem se dočetl, ze je to pohodář, a on mi zatím žere malý rybky, pacholek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 11:33 Žena katunka [158] Re: Gogragon
Není to možný...je to jistý :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 11:32 Gogragon – žebrovník predátor
Ahoj, mám dva žebrovníky a jsem si 100% jistý, že mi už sežral dve menší rybky. Je to možný? Teda spíš, jak je to možný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 12:46 Žena katunka [158] Re: Jirkaass
tys ho jedl? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 12:44 Muž Horác [3942] Re: Jirkaass
jj ... pravdu díž smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 12:11 Jirkaass – žebrovnik
žebrovnik je dobry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 14:44 Kryštof – žebrovník
Ahoj,měl sem žebrovníky cca 7 let v 60l akwa a dorostli do 30cm.Teď plánuju paludárium(1/3 vody),zbytek souš s tropickýma rostlinama,vodopádek,větve atd.Chtěl bych si do něj zas po letech pořídit žebrovníky(aspoň jednoho),akorát nevim jestli se velikostně přizpůsobí prostoru a nevyroste tolik.Vim,že u většiny živočichů to tak funguje-když závojnatku strčíte do koute(i když s tim zásadně nesouhlasim ne ) tak určitě nevyroste do 20cm-jako je mam já-ve 112l akvárku.V paludárku bude mít žebrovník ani ne 30l vody,ale zase bude mít prostor i nad vodou..Co myslíte??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 10:20 Kvítko Re: Houba
Já je mám ve společném :-O , ale fakt se mi tam líběj!!! :) Nicméně je chci na zimu dát do nevytápěnýho aqa...prej by se pak mohli množit a to já bych ráda!! Kdy se ti pomnožili, jak byli staří a jak se přitom tvářili( poznals že jde o páření,) nebo jsi tam prostě jen přišel , poznal že něco vyprdli...četla jsem myslím, že maj jakýs vajíčka...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 09:46 Houba Re: kvitko
Jasne mam je ve zvlastnim akva bez ryb :) mam 2 dospelaky a 2 mlady :) krmim je tak cca 1x za tejden ale vim ze vydrzej hodne dlouho bez zradla ... jinak ti moji taky nepohrdnou tabletou pro ancistruse ... zkousel jsem je mit v akva s tlamovcema ale nedelalo to dobrotu tak dostali privat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:40 Kvítko Re: katunka
Krmilas 1x14dní??? Já myslela, že málo krmím...! :-D No, sežrali mi i papír z patentek.., žížaly bych taky ráda zkusila... Občas si daj i tablety se spirulinou, ale netušila jsem, že se mi takle bude ládovat tak pěknou kytičkou...Při krmení chňapaj i po rybkách, ale zatím myslím odlovili jen slabé a umírající kusy...
Houbo, máš je ve společnim? Je to fakt pěkný zpestření akvárka.. v dalším akva mám ještě raka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2006 07:28 Houba Re: katunka
nasi zerou vsechno ale po patentkach a zizalach se muzou umlatit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2006 23:57 Žena katunka [158] Re: Kvitko
Ahoj, já jsem měla žebrovníka, teda ne ve společným akvárku, ale zvlášť a ten žral úplně všechno, byl to takovej malej odpadní koš smich
No ale nejradši měl kousky syrovýho masa, když jsem je držela pinzetou a přetahovala se s ním o ně :-D to vydržel třeba půl hodiny, no a pak to půl dne žral a trávil, krmila jsem ho jenom tak jednou za 14 dní, vodu jsem mu skoro neměnila, vzduchování ani filtr žádnej a dožil se 6 let, což je prý rekord, jak mi všichni známí říkali....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 22:12 Kvítko
Nevím,...Přijde vám normální býložravej žebrovník..?Před chvílí jsem viděla, jak mi jeden z nich okusuje kytku-myslím,že Bacopa australis..:-O Na žádným Webu jsem se s ničím takovým nesetkala.
X-) Taky jsme s našima ancíkama potřeli(přestaly používat) metodu připevňování zeleniny-okurky. Žebrovníci maj na hladině kůru,aleoblíbili si ji ancíci. Jsou zvyklý ji hlavou dolu ocucávat-tu kůru(!) ne Hodila jsem tam před nějakou dobou ptátek okury a šups už tam byl první hladovec::!!! palec S radostí jsem na ně čučela coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 13:48 Muž krysikmouse [11] Re: Houba
hele to je fakt že jsou trochu přiblbla ale zase ten výpad když před ně dáš žížalu je naprosto lovecky bomba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 10:22 Houba Re: kvitko
no ja bych je chtel videt v prirode ... pripada me za by ulovili tak maximalne cistou vodu :-D ty nase musime krmit tak ze jim to dame primo pred hlavu a pak chvili cekaj a chramstnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 10:17 Kvítko Re: Houba
No, tak nějak...Jsou legrační, když se hrozně snažej ulovit si něco, protože přitom jakoby dlouho přemejšlej...!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 10:04 Houba Re: kvitko
:) ... sou to tak trosku troubove :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 10:00 Kvítko Re: yama
Taky je mám u rybek a je to ok. Mám tam i potěr od p.ok, ale kašlou na ně. Nedávno jsem pozorovala jak jeden ž. měl úplně blízko hlavu u ancistruse a čekala jsem kdy že se do něj zakousne.....ancistrus, nic zlého netuše si dál ocucával rostlinku..... no, ale žebrovník nic. Obrátil se a plaval si jinam... jsou to roztomilý ještěrky! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 09:55 Houba Re: yama
no mame u nich naky neonky a parmicky a uplne vpohode ... vubec se navzajem nevsimaj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 09:53 Žena yama [25] – Zebrovnik
Mate zebrovniky s rybickama a vsechno v poradku? neublizujou si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 07:57 Houba Re: kvitko
no pritelkyne ma 2 dospeli a 2 mlady ... dospeli maj nejradsi zradlo a hned potom ... no delani miminek :))) jinak to sou lenosi obecny. zatim nemam problem s okusnutymi nozickami i kdyz sem uz videl jak se do nich kousou tak zatim bez ujmy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2006 22:54 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: kvitko
nohy si okusují i sami mezi sebou a dorůstají jim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 22:46 Kvítko – příhody
Máte někdo zážitky, příhody, zkušenosti s žebrovníky? Mám je necelý měsíc, s rybkama se snáší ok(živorodky, parmičky, pancíci, ancíci). Pro potravu plavou i k hladině.................není nějaká zábava, která by je bavila? krom odpočívání na kytkách? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2005 15:58 Amelie Re: lili
Ahoj,s celymi končetinami sice zkušenost nemam,ale okousane prsty mym žebrovníkům dorostly..myslim ale,že neni dobry chovat žebrovniky s jinymi živočichy,když je takhle ohrožují!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2005 21:25 lili – žebrovník
Nevíte prosím někdo, zda dorůstají žebrovníkovi končetiny pokud mu je ukousli jiní živočiši? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1632?od=251