Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 ze Soda Streamu

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 ze Soda Streamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 21:36 Muž Xif [336] Re: 4Sima
Však jo palec
Tohle sem navrhoval místo sodastreamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 21:14 Muž 4Sima [1888] Re: Xif
rybicky.net/fotogalerie.php…
Jsem s tím spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 14:41 Muž Xif [336] Re: Lojza007
Tohle ale není klasickej burčák ale vylepšenej set Soda + kyselina citronova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 14:35 Muž Lojza007 [1180] Re: Xif
Klasickej burčák v drahým balení. Když jsem spočítal náklady na tu malou půlkilovou flašku a blbosti okolo, tak to není ani o sedm stovek dražší. To bych teda radši šel do klasickýho CO2 nebo za dvě kila Biokvas od Rataje nebo v článcích je návod na vlastní burčák skoro zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 14:35 Muž Xif [336] Re: Rovano
I takhle se dá. palec
Ještě ho mám ho někde v šuplíku.
No ale nevím, podle mejch zkušeností, moc často hapruje tlak (vím má přetlakový ventil),
Ale za ten strach to nestálo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2022 14:27 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Xif
Dovolím si repost.
surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2022 13:11 Muž Xif [336] Re: Lojza007
Nechci dělat reklamu, ale počítám že na 40L akvárium je levnější tahle ta sranda (soda, kys.citronová) než poskládat set ze sodastreamu., redukcí, budíků atd..,
V recenzi píše, že na jednu náplň a 30L akvárium vydržel 3 měsíce
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.09.2022 10:47 Muž Lojza007 [1180] Re: trouba
Rataj má takovou pěknou malou bombu, která je jenom o trošku větší a trošku dražší než ta od Sodastreamu:
www.rataj-spk.cz/…
A tady je klasická kilovka a půl, která se bez problémů vleze do skříňky, pro představu tam jsou i rozměry:
www.rataj-spk.cz/…
A teď ty díly (shodné s normální bombou i Sodastreamem):
Redukční ventil:
surpanshop.cz/…
Jehlový ventil:
surpanshop.cz/…
Spojka mezi redukčák a jehlák:
surpanshop.cz/…

A teď záleží, jestli chceš mít všechno šroubovací
Zpětný ventil:
www.rataj-spk.cz/… a k němu je potřeba zase spojka
Koleno:
www.rataj-spk.cz/…
Počítadlo:
surpanshop.cz/…

Nebo na hadičku
Spojka na hadičku za jehlový ventil:
surpanshop.cz/…
Zpětný ventil:
surpanshop.cz/…
Počítadlo bublin:
surpanshop.cz/…

Do obou variant ještě potřebuješ kapalinu do počítadla bublin:
surpanshop.cz/…

A za to hadičku pro CO2, dělá se černá nebo průhledná, ta průhledná ve vodě zbělá.

A dle vlastních preferencí dropchecker a náplň do něj, tu doporučuju od Dennerle.

A pokud to má být na Sodastream, tak ještě tuto redukci:
www.rostlinna-akvaria.cz/… (na Ali jde sehnat o něco levněji).

Co si musíš pohlídat, tak je závit mezi bombou a redukčním ventilem, akvarijní je W21,8 a hasičská bývá G3/4. Pokud si budeš hrát s různýma fitinkama, tak závit je 1/8, u svářečů se dá docela vyblbnout. Ale dokud nebudeš chtít živit dvě akvária, tak to vesměs není potřeba moc řešit.

A ještě jehlový ventil můžeš místo Camozzi koupit Oxyturbo, asi má o trošku jemnější chod, ale moc velký rozdíl v tom není.

Každopádně se vyhni setu Aquario/Invital, je to levný polský šmejd a lidi s ním měli problémy.

A zapomněl jsem na jednu důležitou věc, pro utěsnění šroubovaných spojů je potřeba plynařská teflonová páska, vodařskou ani nezkoušej, nefunguje. Plynařská se dá koupit třeba v Hornbachu, v Brně ji mají v uličce u koupelen asi uprostřed.
Jakmile to složíš, celý to bombou natlakuj a ponoř do kýble s vodou, nikde nesmí být vidět bublinky unikajícího CO2. Pokud bude nějaký spoj netěsný, je třeba přetěsnit teflonovou páskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 09:47 Muž trouba [2] Re: Lojza007
Diky. Plnirna tu je a sodastream naplni za stovku. Což by asi šlo. Nemám představu jak je ta bomba velka. Jsem trochu limitovan prostorem v obyvaku a taky aby to trochu bylo esteticke a nestala mi tam velka bomba..
Za komponenty budu rad, kouknu na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2022 09:44 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: trouba
Nemám sodastream, jen napíšu, že CO2 se dávkuje na hodnotu 25-30 mg/l...a náplň bomby bývá cca 425g.
Jenže ještě to musíme vše dokonale 'rozpustit', ne jen 'dávkovat'
...
Každé akvárium je unikát... takže to vydrží každému jinak ( jiné rostliny,filtry,voda).

Pokud tomu 'nerozumíte' kupte set.
Ps:Skládání je pro kutily.( Já si skládal,ale mám průkaz na svařování a řezání kyslíkem, takže ohledně "bezpečnosti" jsem vyškolen, a baví mě kutit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2022 09:39 Muž Lojza007 [1180] Re: trouba
U setů je problém, že většina není moc kvalitních nebo je na nich zbytečně noční vypínání, který to naprosto zbytečně prodražuje. Jak jsem se díval, levný kvalitní set neexistuje a je lepší si to poskládat. Taky bych šel do klasickýho redukčáku na bombu a koupit redukci na Sodastream, ale pokud nemáš bombičku navíc a máš v okolí plnírnu, tak je lepší jít do klasické bomby, vyjde na dvojnásobek bombičky, ale vejde se do ní čtyřnásobek CO2 a plnění vyjde stejně jako výměna té bombičky.
Pokud chceš, pošlu ti odkazy na komponenty, z čeho to poskládat i s volbou Sodastream/bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 08:54 Muž trouba [2]
Ahoj kdo používáte sodastream system jak dloho vám vydrží v akváriu? Mám akvárko 50x30x30 cca 40l a rad bych vyzkoušel přidávat co2. A ještě... vyplatí se vubec skládat si to z komponentů ruzne nakoupených nebo je lepší jít do setu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 11:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snek49
Do systému ti nateče voda a tu vytlačit chvíli trvá až se tak stane tak se ti to zrychlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:48 Muž snek49 [0] Male davkovani
Tak jsem vyměnil novou bombu za starou a kdyz otevru ventil naplno, tak mi to dava maximalne 1 bublinu za 2 sekundy. Tlak cca 1 bar. Jestli si vzpominam, tak mi to delalo i u te predchozi bomby, ale cesem se mnozstvi davkovani zrychlovalo. Kazdopadne je to docela nestabilni a je potreba to hlidat. Stalo se vam to taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 15:12 Muž Xif [336] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Teď sem se díval jak mám řešený ventil na sodastream.
Po zašroubování na bombu, je tohle to místo (označeno červené)plné tekutého co2.
Při doteku je trošičku studené a námraza nebo zamrzání sem nepozoroval.
Ale je pravda že flašku sem měl vždy rovně ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 13:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Jestli s tím hodláš svařovat tak to bys měl asi pravdu, ale při průtoku, kdy jde jen pár bublin zamrznutí nehrozí ani náhodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 12:31 Muž Lojza007 [1180] Re: Son-Draken
U ležáka hrozí, že přes ventily poteče tekutý CO2, který má -37°C a mohlo by hrozit poškození ventilů nebo prasknutí. Asi se nikdy nic nestane, ale je potřeba na to myslet a pokud to jde, je lepší mít flašku na stojáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 12:00 Muž Son-Draken [42] – lahev na ležato
Používá někdo bez problému lahev sodastream na ležato? vím, že normál lahev položit jde, tak předpokládám, že by to mohlo jít i se sodastream, ale raději se nechám ujistit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 09:48 Muž Xif [336] Re: Snek49
Zajímavé
Mně při 45-50 za minutu,(nonstop) pomalu 5 měsíců.
Asi menší bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 09:07 Snek49
Takze Soda stream vydrzela presne dva mesice pri davkovani cca 1 bublina za sekundu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 16:38 snek49 Re: Xif
Davam 1 bublinu za sekundu. Urcite dam vedet, jak dlouho to vydrzi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:09 Muž Xif [336] Re: Brodys
Nojo, mně při čtení uteklo to "na" stydim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:03 Brodys Re: Xif
Přidal na 1 bublinu za sekundu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:00 Muž Xif [336] Re: Brodys
No, nejprve psal že pouští 7b. za minutu, pak že přidal ještě 1 bublinku( takže 8)
a nakonec "Teď jsem zvědavý, jak dlouho mi bomba při 1b/sek . vydrží".
Tak sem z toho jelen stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 18:53 Brodys Re: Xif
7/minuta je málo, psal, že při 60 je to ok. Chápu,kam tím směřuješ. Já jen chtěl upozornit na to,jak je celý sodastream předražený rozzureny Že z dlouhodobého hlediska, když při každém plnění ušetříte stokorunu,je to pěkná suma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 18:32 Muž Xif [336] Re: Brodys
Kaufland 198kč, od kamaráda 50kč :-)
Lehce odbočím, ;-)
Já pouštěl 50 bublinek za minutu a bombičky vydržela půl roku.
snek49 bude pouštět(pouští) cca..7 bublinek za minutu, jak dlouho mu ta bombička vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 16:57 snek49 Re: Brodys
Ted jsem platil 185,- Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 09:35 Brodys Re: snek49
Jenom lehce odbočím, kolik teď chtějí za naplnění láhve? Když jsme ještě doma používali šťávy,bylo to snad přes 200 Kč hmm Za tolik máš teď skoro 5 kg láhev......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2021 23:08 Muž Xif [336] Re: snek49
Pokud sem používal CO2 (Sodastream)
Tak sem pouštěl do svého aqua : 45-50 bublinek za minutu a na jedno naplnění vydržel cca 4-5 měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 15:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snek49
Nevím, o jakých doporučeních mluvíš, ale všechno se odvíjí od toho, jakou máš KH a jak účinné je tvoje rozpouštění CO2 ve vodě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 14:50 snek49 Re: vaclav
Moc vám děkuji. Přidal jsem na cca 1 bublina za sekundu a mam zelenou. Nechapu teda ta doporučení. Už jsem měl strach z toho, že má soda stream třeba jinou kvalitu co2. Jinak použivam malý atomizér, co mam z Invitalu: www.rostlinna-akvaria.cz/…. Vlastně mam od nich i ten soda stream set. Teď jsem zvedavý, jak dlouho mi bomba při 1b/sek. vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 12:29 Muž Markusenka [89] Re: snek49
Ahoj.

Asi to není otázka přímo na zdroj CO2 ze sodastreamu, ale obecně z tlakové láhve. Také se přikláním k tomu, že 7 bublin za minutu je do 54l málo, ale taky bude hodně záležet na způsobu rozpouštění. Píšeš že bublinky poletují, tak máš asi difuzor. Já mám v malém akva flipper a tam by to díky záchytu plynu a jeho postupném a trvalém rozpouštění pod hladinou mohlo třeba i stačit, ale osobně ve 30l mám nastaveno ze sodasteamu do flipperu tak cca 35 - 40 bublinek za minutu, dropchecker zelený a k tomu čeří hladinu rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2021 12:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snek49
Tak 7 bublin za minutu je opravdu málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 10:18 snek49 – Soda Stream
Zdravim, máte někdo zkušenosti se Soda Stream a dávkování co2? Včera jsem poprvé zapojil a na sve 54 l akvárium jsem dle doporučení nastavil cca 7 bulbin za minutu. No za celý den jsem mel dropchecker modrý. Před tím jsem zkoušel co2 z kvasnic a to mi krásně zelenalo. Dávám tedy málo? Připadá mi, že tam plave bublinek docela dost. Používáte někdo Soda Stream do akvária? Moc děkuji za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 18:32 Žena Lusita [2] – Nefunkční set...?
Zdravím, prosím o pomoc... Mám set z rostl. Akvarii www.rostlinna-akvaria.cz/…
Na něm navíc elektromagnetický ventil camozzi. A nedaří se... Cca 2 týdny mi to celkem fungovalo, ale po 2 týdnech bomba prázdná. Manžel nainstaloval novou, ale nejde nastavit optimální bublání - buď to jede jak sodovka nebo vůbec... Dnes jsem odmontovala al.mag. ventil, dopo to jelo celkem dobře a odpoledne už je to zase bída... A už opravdu nevim. Tlak v lahvi mi přijde malý - 10 psi, to měla i původní láhev. Únik nikde žádný, láhev byla pod vodou, spoje potřeny jarovou vodou. Díky za každou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2019 20:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angel123
Pročti si starší příspěvky a redukce se běžně prodávají. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 19:35 Angel123
Cau mate nekdo podrobny navod jak udelat co2 se sodastremu? Video nebo kdyby nekdo prodal piste spravy diik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:44 laKatos Re: Svarczik
A na kolik tě vyjde výměna bombicky za plnou? V konečně fázi za dva roky dáš za vymeny jak za solidní co2 set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2016 19:39 Svarczik
Fotka k příspěvku Zdarec... koupil jsem z ebaye ventil s budikem primo na sodastream za cca 350kc, jedu nonstop a vse funguje jak ma palec tady je odkaz: m.ebay.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 07:45 Muž saint21 [11] Re: PR2016
Jestli chces mám doma nechám za 300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 07:06 Jarda62 Re: PR2016
Nějaké slušné redukce mají tady www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 00:58 PR2016
Kde si sehnal tu redukci ze sodastreamu na ventil ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 10:24 Muž saint21 [11] Re: Emil0013
Mel jsem to na stare nadrzi a fungovalo to bez problemu. Mel jsem jenom ventil s nocnim vypinani a prechodku na sodastream a v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 08:30 Emil0013
Dobrý den. Nemá někdo zkušenosti s tímto: www.ebay.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:26 Muž visek [75] - TetryRe: ŠtefanT
kolega stream zrusil .pomohl jsem mu odelat co2 set a vyslo to na 1100 kc.od unora dava co2 neustale a v bomba ma jeste pul ku naplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2014 13:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
Burčák si lidi v drtivé většině případů pořizují proto, že nechtějí ze začátku do toho investovat velké peníze a hlavně proto, aby si otestovali, co to v jejích nádržích udělá. To je vlastní zkušenost, protože kvasnicové systémy už víc než rok prodávám a s těmi lidmi o tom mluvím. Také pak není žádným překvapením, že přecházejí časem na tlakové láhve. Argument, že lidi nemají peníze je trochu slabý. Všichni, kdo jsme tomuto koníčku propadli víme, že to není zrovna levná záležitost. Do nádrží, do substrátu, světel a všech těch sarapatiček investujeme ne stovky, ale tisíce korun. Šťastnější, kdo na to má, tak to koupí vše najednou, hold ty méně movitý, kterých je většina, si pořizují vše postupně. A právě proto bych volil raději hasičák, než sodastreamovou bombu. Hasičák 500Kč + redukční ventil 600Kč. To jsou největší položky. Zbytek se dá pořešit i svépomocí (návodů na komponenty je tady na rybičkách víc než dost), a pak postupně třeba dokupovat originální příslušenství. Zase otázka od koho a za kolik. Někdo investuje a koupí jehlový ventil za 350Kč, někomu stačí i za 77Kč a udělá mu stejnou službu. To je věc rozhodnutí každého. A tak je to ze vším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 13:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Veď práve načo preplácať za stream? trochu pošetriť a kúpiť komplet. Myslím, že každý prešiel od burčiaku, bombičiek.... až ku setu.
Nakoniec veď je to na ňom a rád si prečítam jeho skúsenosť o rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Vaše výpočty jsou sice pěkné ale trochu mimo. Proč lidi používají burčáky, lahve na paintball nebo sodastream, protože zatím nemají na CO2 lahve z příslušenstvím peníze někdy ani místo a asi bych se těch lahví i trochu bál pokud bych s nimi neměl nějakou zkušenost. Každý nějak začínal já třeba ze sifonovými bombičkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 12:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Tak to nic, já jsem starý poctivý vůl, já to potřebuji mít všechno ofiko a na papíře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Štefan
Tak je, nemyslel som u e-shopov, ale inzercia, od ruky, plnička....

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5932x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16307