Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za filtr?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Co je to za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 11:14 Muž bury [5]
Fotka k příspěvku Zdravim vas, pomuze mi nekdo urcit typ tohoto eheimu? Dostal jsem ho a vyrobni stitek uz je necitelny. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:44 R Muž afc1886 [14631] Re: BuldozerGT86
Rampu si výrob sám. rybicky.net/forum/13235
EDIT-na 300 litrů ale neber at200,ale silnější.Asi 202
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: afc1886
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… no to je ono ale nevím jestli na to jde nějak napojit rampa. A kde ji seženu? Nechci to kupovat nikde po krámech tam to je vše předražené než z netu. Chci to na to 300l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:39 R Muž afc1886 [14631] Re: BuldozerGT86
Ty myslíš čerpadlo Atman a houbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:35 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Filtrace s Rampou
Mám blbou otázku. Nikde nemohu najít takové to čerpadlo s velkou biohoubou. Chtěl bych mít ten stou rozstřikovací rampou. Poradíte mi prosím kde to najdu? Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:50 Muž bluejack [5]
zdravim ja mam len dobre skusenosti s Aquacup Druid 302 filtrom je velmy tichi a funguje ako ma jedine negativna vec je zla rozobratelnost kosiku ale nato sa da tiez zviknut a vediet ako nato "zasekava sa" casom to ide normalne ako je treba bilologicka filtracia je hned poznatelna odvtedy mi neumrela ani jedna rybka to uz bude 7 mesiac ,takze za tie prachy je to vpohode filter a drahe filtre niesu nicim lepsie ako tato takzvana NO name znacka "Aquacup Druid 302" takze kto chce kludne si to kupte .zdarec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 14:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cosmogagy
I tak se to dá napsat. :-)
Ať žije ATMAN CF! Slušný filtr za dobrou cenu, s lehce dosažitelnými ND a zárukou 3 roky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Sid
upřesním, je stejný jako filtr značky AquaCup, model Druid...;-) filtry Aquacup se vyrábí na Moravě v Uherském Ostrohu (tedy předpokládám asi spíše dováží z Asie, a v Ostrohu jen kompletují??)...
to co je na tom aukru je nejspíš opravdu ten stejný filtr dovezený z asie, jen bez nálepky AquaCup.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:41 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: bam
Kurňa tu Tetru kopíruje snad každý. Já bych teda osobě už sel do nějákýho Eheimu. Tam má člověk možnost koupit, jak s náplněmi tak bez nich a postavit si to dle své libosti a potřeby. Tohle se mi zdá až dost levný. No ale třeba vás to zas tak rychle nevytopí, teda doufám. ano Já zastávám heslo co je z více části a může se pokazit tak radši koupit osvědčenou kvalitu.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bam
Jde o filtr zn. DRUID.
Viz. např.: www.nasezahrady.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 08:23 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: bam
Já tento filtr vlastním už půl roku a za celou dobu jsem nenašel jediné negativum.
Hadice drží perfektně (je problém je dokonce oddělat), s izolací taky není žádný problém.
Vrtulka není téměř slyšet - s uchem 10cm od filtru slyším jemné vibrace. Filtr byl trochu slyšet první týden, jakmile se "usadil" je už naprosto tichý.
Co se týče "elektrické náročnosti" tak jak se řešilo níže, je srovnatelný s jinými filtry téhož výkonu.

Jediné, co mi na filtru trochu vadilo, že jediné vybavení je pouze filtrační vata do jednoho koše, zbytek se musí dokoupit, ale v případě biomolitanu to výjde asi na 150Kč nahoru.

Za sebe musím říct, že jsem s filtrem nadmíru spokojen a mít další akvárko, tak jdu opět do toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 07:05 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: bam
Ten filtr nemusí být špatný, ale cenu musíš násobit dvěma. Prodejce s PO boxem, reklamace vyřizje do 30 ti dnů od doručení, to můžeš být taky dva měsíce bez filtru když se pokazí, takže musíš koupit zrovna dva. K tom si připočti investici do pořádných filtračních hmot, úsporu elektřiny a můžeš si koupit Eheim.
Ten skimmer vypadá zajímavě, ale buhužel je téměř nefunkční. Nedá se nastavit tak, aby nenasával vzduch. Mám velmi pdobný (asi stejný) výrobek, jen s jiným logem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 01:39 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: OP
s tím souhlasím - je to opravdu od pohledu napodobenina řady EX od Tetratecu (jeden mám pod akvem, tak mám srovnání)...
radši bych to neriskoval, byť je cena opravdu velice velice lákavá... vždyť TT EX 700 se dá pořídit už za necelých 1500kč, a to není až takový rozdíl...

ale musím říct že ta "nasávací" část se skimmerem by se mi k tetratecu líbila, to tetratec nemá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 00:44 Muž Shrimpman [36] Re: bam
Do toho bych nešel, jedná se zcela jistě o nelicencovanou kopii TetraTec Ex, vyrobený to bude z nekvalitního materiálu a motorek taky bude shit. Myslím že to za tu "úsporu" nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 23:34 Muž navik [908] - SumciRe: bam
Zkušenosti bohužel nemám, vypadá dobře, i když ten příkon je na současné poměry relativně vysoký... Snad se ozve někdo, kdo jej má.
Škoda, že neznám autora reklamního textu, rád bych si nechal vysvětlit tyto účinky:
-dovoluje bezpečně omezit a dokonce zcela vyloučit patogeny přítomné ve vodě.
-Dokonale čistí vodu od nebezpečných mikroorganismů hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 23:04 bam – Zkušenosti s filtrem z aukra? (VNĚJŠÍ HRNCOVÝ FILTR 1000 L/H)
Zdravím všechny, poslední dobou se rozhlížím po nějakém externím filtru pro svoje 112l akva, na aukru jsem narazil na tenhle pomerně dost levný, nemáte s ním někdo zkušenost? či váš názor na něj? díky za reakce :) palec

aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 23:29 Bobeš – filtr no name z aukra
Ten filtr používám asi 3 měsíce.
Měl jsem problém s tím plastovím kolínkem ke kterému je připojen sací koš.Plastové trubky mají na stranách dva švy ,jsou jakoby lepeny ze dvou půlek a tudy mě značně začali přisávat vzduch.
Celí sem to musel přepatlat silikonem a je to ok.
jinak je filtr velmi tichí a reálný průtok po zaběhnutí klesnul odhaduji teď tak na 400L/h
Kohouty nejsou třeba po odjištění páčky u napojení do hadic se hadice uzavřou právě tou páčkou.
U všech ostatních filtrů co mám (atman1200 tetratec2400)jsou stejně ty kohouty jen pořád problém.Netěsnost....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 11:23 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Kusma
preklad cez translator translate.google.com/… ;-)
ten článok určite urob..aspon budeme vedieť o tom výrobku viac.+ / - ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 11:18 Muž Kusma [411] - Rostliny – Nákup
Minulý týden jsem si filtr pořídil.
Zatím jsem žádný problém nezaznamenal. Těsnost je v pořádku. Hadice drží až překvapivě pevně. Filtr je velmi tichý.
Na nasávání je možné použít hladinový sběrač, který je v balení. Trošku jsem ho vyzkoušel, ale používat jej pravděpodobně nebudu (nevyužiji ho).
Filtr obsahuje 3 koše, každý o obsahu zhruba 1,3L a "vybaveného" třemi pláty 2cm filtrační vaty. Tu jsem použil do spodního koše na zachytávání nečistot.
Zatím jsem spokojený. Pokud vše bude bez problémů a najdu si víc času, tak třeba za měsíc udělám podrobnější článek včetně fotek. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kusma
...Nevím komu by se chtělo měřit skutečný průtok...
Věřte-nevěřte, já to občas dělám. :-) Není to nic složitého. :)
Aspoň mám reálnější představu a "nevařím z vody", když se zabývám prouděním vody v akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:53 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: formik
Jj jasně papírový výkon. Nevím komu by se chtělo měřit skutečný průtok :-) Samozřejmě počítám s tím, že s výtlakem filtr ztratí na výkonu a i po zaběhnutí bude nižší - odhadem tak 400-500l/h. Ale to jsme odběhli :-)

Má ještě někdo názor na tento filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2011 18:37 formik Re: Kusma
Pro upřesnění, "přečerpat" v tomto (zahraničním) kontextu znamená papírový výkon čerpadla..v reálu bude výkon nižší (zajetý filtr), pořád ale daleko nad 1xobjem nádrže/hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 17:12 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: ampik
čerpadlo má přečerpat celou nádrž za hodinu? :-) to možná u normálního akvárka kde je jedna rostlina... pokud chceš mít krásné a zdravé rostliny, tak bys měl akvárko "přečerpat" zhruba 10x za hodinu, jde o to, aby měli dobrý přísun živin a podobně. Není to můj výmysl, ale zkušenosti (zahraničních) profíků v rostlinných akváriích. A musím souhlasit s názorem, protože ho mám také otestovaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 16:49 Muž ampik [2] - RostlinyRe: Kusma
kdyz si predstavim, ze tech 18W to zere nonstop... ja mam ve filtru pro 250l akva cerpadlo od filtru elite mini co ma napsano 2,2W (novejsi typ 2.5) stiha to paradne, a musim ho krotit, protoze ten proud se mi zda moc silny. a to mam rampu. nedovedu si predstavit 1000l/h, nehlede na to ze cerpadlo ma precerpad celou nadrz za hodinu.
za zkousku to stoji, a kdyz to zkusi neakej kutil, tak urcite to nebude spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2011 13:34 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Kusma
moje anglictina sice dobra je, ale chut procitat 24 stranek diskuse nikoliv ;) ale co rika na zacatku je, ze je s nim spokojen. ale to bylo pred pripojenim k akvarku, jelikoz ale na posledni strance ma fotku z pod akvarka, predpokladam, ze porad funguje dobre. tesnost a velikost kosu je podle nej skvela. trubky tluste a tedy se omylem neprehnou. kvalita provedeni prekvapive vysoka.
jen se mu nelibi, ze to nema madlo a plny vazi 10kg.
velikostne ho srovnava s Fluval 405 a Rena XP3 a jako vhodny na 300-400 litru. Tomu odpovida i ta spotreba. fluval ma 22W a to XP3 jsem mel a ten zral taky pres 20W, co si vzpominam. takze to nezere vic nez filtry srovnatelne velikosti. Eheim Cls 2017 ma taky 18W.
a cena je opravdu nekde jinde $43 ve srovnani s temi ostatnimi, co jsou kolem $120-150
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 13:31 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Kusma
vice mene ho chvali a doporucuji az do 150 galonu. Ono mozna bych ho taky trestnul, ale asi pockam az jak das vedet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 12:27 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: melviko
Nevím, ale když se podívám třeba na JBL e900 tak ten má spotřebu 15W. Což už není takový rozdíl. Škrtit průtok určitě nebudu, potřebuju něco co má velký průtok a tento výkon by mohl být dobrý.
Ale každopádně díky za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2011 12:08 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Kusma
taky jswem ho prohlizel, ale spotreba velka, nikde jsem na fotce nevidel ventily na prutok, buh vi jak to je s nahradnima dilama a celkove bezpecnosti. Cena je sice pekna ale osobne bych sel raci do tetra tecu, atmanu nebo aqua nova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:35 Muž melvilko [4] Re: Kusma
prve velke minus .....pozri si spotrebu...... 18W cca ešte raz tolko ako bežne externe filtre..... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:29 Muž Kusma [411] - Rostliny – No-name filtr z aukra, máte někdo zkušenosti?
Dobrý den, měl bych dotaz, máte někdo zkušenosti s tímto nabízením filtrem na aukru?
aukro.cz/…
Je mi jasné, že slovo "kvalitní" se musí brát s velkým nadhledem a nevyrovná se kvalitně JBL, Eheim a podobným, ale mohl by být dobrá náhrada za ně.
Trochu jsem hledal na netu a našel recenzi, myslím že se jedná právě o tento filtr www.aquariacentral.com/…
Jen má angličtina není moc dobrá a nejsem si jistý jak moc ho vychvalují/kritizují.

Má s tímto filtrem teda někdo nějakou zkušenost?
Předem díky za Vaše odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:36 Muž Yirka [9117] Re: jalea
Ten filtr tě bude stát na provozu dobrých 1200,- ročně, tak si to spočítej že je lepší investovat do lepšího s menší spotřebou a i když bude dražší za dva roky máš rozdíl zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:28 R Muž Silent [5949] Re: jalea
No právě. Tyhle filtry se sekly s vývojem někde na konci osmdesátých let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:22 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
35W je na tak malý filtr opravdu hodně.
Kup si třeba JBL e900,ten žere 10W nebo Eheim 2036 se spotřebou 8W.
Gogle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:17 Žena jalea [3] Re: Silent
jo prý má výkon 35W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:11 Muž kortezhugo [983] Re: jalea
ttp://www.aquaristikshop.com/e_Produktinformationen/SACEM-External-filter-Marathon-2000.htm

tak to je toto ako pise Silent -brandovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:11 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Pokud je objem nádoby 10 litrů je pro tvou nádrž dostatečný. Nebál bych se ho. Samozřejmě je třeba odzkoušet těsnost. Předpokládám, že má i regulační kohouty, protože může dělat průvan v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:10 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
Tak si ho nech.
Těch 10l už je dostačující na filtraci pro akvárium 340L.
Gogle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:08 Žena jalea [3] Re: Silent
PROJECT MOD. PJF 2001 objem cca 10l možná víc. Je k němu veškeré příslušenství. Je jen velmi málo používán. Omlouvám se za nedostatečné info. Víc toho bohužel nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:07 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jalea
Jde také o to jak je filtr starý a jakou má spotřebu.
Jinak u takových filtrů je dosti malý filtrační objem,takže nejsou nijak úžasné a ve 4l velké nádobě o biologické filtraci při 2000l/h nelze ani hovořit..
Gogle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:01 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Co je napsáno na štítku toho filtru? Případně jaký je objem nádoby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:57 Žena jalea [3] Re: kortezhugo
je to něco hodně podobného,ale přesně ono to myslím není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:56 Žena jalea [3] Re: Silent
no mé akvárium má čistý objem 340l takže bude zřejmě nedostačující. zkusím vyhledat to co psal Kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:52 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Tyhle filtry se k nám normálně nedováží, ale pokud je kompletní včetně armatury a hadic neměl by být problém v použití. Jen to chce vhodné hmoty. Moc informací k němu nemám, ale myslím, že má výkon čerpadla cca 2000 l/h. Re Kortezhugo: je to tentýž výrobce, jen dotazovaný je brandovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: jalea
Proč vyhazovat? Vypadá to jako slušný vnitřní filtr k akvárku cca 60-100 litů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:51 Muž kortezhugo [983] Re: jalea
nebude to Sacem Marathon ?
...supni to do googla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:42 Žena jalea [3] – Co je toto za filtr
Ahoj poznáte někdo z vás co je toto za filtraci? Filtr dostanu jako bonus hmm k zakoupenému akváriu. Ptám se abych věděla jestli ho mám vyhodit rovnou nebo až potom :) nepředpokládám,že by to mělo být použitelné
img31.imageshack.us/…
na etiketě bylo napsáno: PROJECT MOD. PJF 2001

Děkuju za jakékoliv odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16192-co-je-to-za-filtr