Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Shark

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Shark
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:42 R Muž romant [27977] Re: Espectra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:40 Espectra Re: romant
a jaky tam by byl vhodný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:37 R Muž romant [27977] Re: Espectra
Ne, nebyl, málo filtračního média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:29 Espectra
byl by shark adv 400 vhodný do 54l? kytek pět, ryb asi 18 parmiček a jeden ancistrus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 15:34 R Muž Silent [5949] Re: lemming46
Náhradní díly by měli být plně kompatibilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 14:35 Muž lemming46 [313] – Náhradní díly
Nevíte, jestli a jak pasují nabízené náhradní díly k vnitřním filtrům? Filtry mají v řadě ADV tři typy: 400, 600 a 800. V eshopech nabízené náhradní díly jsou značené jako pro filtry Shark 1-5.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:34 Žena markiz [33] – ADV 600
zdravim, chtela jsem se zeptat co by se do toho dalo (krom puvodnich 2ks molitanu) nacpat, aby to bralo i mensi bordylek - nekde jsem cetla i o vate v obvazu :-D a taky samozrejme kam to dat, jestli mezi ty dva kusy, nebo az za ne..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:28 Muž fido16 [631] Re: romant
Ok tak ho necham tak treba se utisi
jinak jsem cistil vrtulku jelikoz mi opadaly rostliny a ty jsou vsude kazdy den jsem je sbiral sitkou a ted uz je to jaks takz ciste. Jinak egeria densa roste jak z vody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:19 R Muž romant [27977] Re: fido16
Co, třeba mu dát čas na pořádný zaběhnutí. :) Ono když se filtr velmi často pigluje, tak to obvykle vede k následným problémům s kvalitou vody, protože jeho činnost je neustále narušována tím čištěním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:13 Muž fido16 [631]
Cauwes mám filtr shark adv 400 a zajímá mě zda jde filtr nějak poladit kvuli hluku. Jelikož když filtr vyčistím tak jede pěkně potichounku a na druhý den jakoby vrčí a slysšet to je hlavně v noci. Filtr je nový.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 16:08 R Muž Silent [5949] Re: Olla
Pokud trváš na vnitřním filtru tak bych se taky přimlouval za Fluval řady U nebo Eheim aquaball, případně Eheim biopower. Sice nejsou nejlevnější, ale jsou to špičkové filtry ve své třídě. Nebo levné řešení v podobě kostky bioakvacitu s regulovatelným čerpadlem ( Atman).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 13:39 marsz Re: Olla
Fluval u2 nebo u3. Trošku dražší. Dájí se nacpat podle potřeby čímkoli. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 12:59 Muž Yirka [9117] Re: Olla
Mělo by to být v technickém popisu-manuálu. Takže to chce si trochu zagooglovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 12:48 Olla Re: Yirka
A to zjistím kde? stydim
www.profi-akvarium.cz/… A co tento???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 12:45 Muž Yirka [9117] Re: Olla
Ono to není v tom hodinovém výkonu. Lepší bude rozhodně ten, který má větší filtrační objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 12:41 Olla – Který je lepší??
Ahoj, pořídili jsme si akvárium 112L, nyní máme filtr Aquael do 60L akvária, chceme jednoznačně výkonější, bude lepší Aquael 450L/h nebo Shark 400L/h?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:00 marsz Re: isota
Vytáhnout ruce z akvária a zapojit filtr do elektriky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:53 Muž Lucky005 [197] Re: isota
jedine co se mi podarilo najit, ale moc tu toho neni
www.sicce.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:30 isota – Filtr Shark ADV 3 vnitřní 800l/h
dobry den, mozna je to blba otazka ale chci se jen zeptat zda k tomuto filtru(Filtr Shark ADV 3 vnitřní 800l/h) potrebuju k pouzivani jeste neco jineho nez samotny filtr, a kam se zapojuje...popripade nemate li nekdo navod...dekuji za pripadne odpovedi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:37 Žena Amy01 [39] Re: Yirka
hej, ale ten zvuuuk, ja pri tom nezaspim :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:25 Muž Yirka [9117] Re: Amy01
Ve své podstatě to žádná tragedie není, na okysličování vody stačí pohyb hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:42 Žena Amy01 [39] Re: Silent
praveže tam nič také nie je, začalo to robiť asi pred 3 týždnami z ničoho nic
nevadi, dik za snahu, hodim ho o zem :) skusim ho este poriadne vyklepat vo vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:36 R Muž Silent [5949] Re: Amy01
Pokud je celý pod hladinou cca 2 cm a více tak nemá kudy přisávat vzduch. I kdyby byl nějaký ve filtrační hmotě tak se odtud během pár hodin dostane a bylo by ticho. Není poblíž nasávání filtru vzduchování, nebo CO2 že by nasával bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:28 Žena Amy01 [39] Re: Silent
filter je celý pod hladinou a to kolečko je zaseknute, takže stale je na tom istom mieste :-) a predtym to nerobilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:09 R Muž Silent [5949] Re: Amy01
Pokud je hlava filtru v úrovni hladiny může přisávat vzduch integrovaným zařízením (nahoře je regulační kolečko). Možná jsi při nějaké manipulaci s filtrem nechtíc s kolečkem otočila a nastavila tím přivzdušňování. Stačí nastavit nulu a nemělo by to přisávat vzduch. Případně celý filtr dát pod hladinu. Pak by to mělo ustat i když bude nastavené přivzdušnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 11:57 Žena Amy01 [39]
ahojte, nechcem zakladat novú temu tak to hodím sem :-) mám filter shark myslim že 2, a poslednu dobu začal pustat bubliny z otvoru odkial vypušta prefiltrovanu vodu, neviem čo s tym, skúšala som ho aj vybrať, vyčistiť, ponoriť do akva a poriadne zatrepať aby tam nebol vzduch... ma niekto nejaký nápad? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 12:27 Muž wayn [79] Re: pantany
Tož to nevím, to si spočítej sám. Objem molitanu by měl být asi +-3% z objemu nádrže. Na 240 bych ale spíš bral ten vnejší.
Aktivní uhlí je na jednorázové použití, např. po léčbě chem. přípravky. Pak je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 09:55 Muž pantany [7] Re: wayn
jo jasne, dik za info a prilozene foto. napadlo ma to lebo planujem zakladat vacsie akva. tak uz dopredu za informujem. ale asi si poriesim pre istotu nejaky vonkajsi filter. este raz vsetkym dakujem za info.

a este jedna vec: mam zakupeny na ten shark ADV jeden nadstavec v ktorom bol molitan, ten som vybral a dal tam aktivne uhlie ale to nepouzivam stale. keby som take nadstavce mal trebars 2 s molitanom, zvysil by som absorbcnu schopnost molitanu, myslis ze by to pomohlo a bolo postacujuce? teda shrak 600 + dva tie pridavne nadstavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 20:42 Muž wayn [79] Re: pantany
Fotka k příspěvku Mám starší typ bez té regulace (což je docela nevýhoda) v daleko menším akváriu. Řekl bych že pro tak velkou nádrž je nepostačující, ne kvůli průtoku, ale kvůli malé filtrační hmotě. Kdybys ho ale už měl tak to mužeš udělat tak, že dáš pryč tu nádobku, vezmeš kus molitanu odpovídající nádrži, vydlabeš do něj otvor tak, aby se do něj zapasovala ta část nad nádobkou. K ní přicvakneš tu čerpací hlavu a zahákneš přes okraj kusem izolovaného drátu. Raději připojuji fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 14:24 Muž pantany [7] Re: LuXy
jo dik za link, uz som to zistil:

Shark ADV 400 - 90 litres
Shark ADV 600 - 130 litres
Shark ADV 800 - 180 litres

takze nepostacuje, :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 14:05 LuXy Re: pantany
Tu je odkaz:

www.aquatics-online.co.uk/…

nepíšu nič o veľkosti filtr. média takže si to vyrátaj sám. A ten prietok 600 l/hod ber s véééééééľkou rezervou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 14:02 Muž pantany [7] Re: Luxy
ja potrebujem vediet do akej velkej nadrze je este postacujuci. cize ako citam je vhodny do akva s objemom do 180 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 13:59 LuXy Re: pantany
A objem filtračného média by mal byť 1-2% (niekde som čítal aj 3) objemu akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 13:54 Muž Miky [14] Re: pantany
No jinak se má filtrovat objem nádrže = průtok filtru za hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 13:52 Muž Miky [14] Re: pantany
Vnitřní filtr pro akvária do 100 - 180 l s revolučním magnetickým spojovacím systémem, který zajišťuje snadnější způsob údržby a čištění. Pro vylepšení filtrační kapacity mohou být přidány i jiné náplně (př. mechanické, biologické nebo chemické). Jednoduché spojení pomocí magnetu umožní snadnější oddělení těla filtru s hlavou filtru. Mechanická filtrace je zvětšena o 30% oproti normálním vnitřním akvarijním filtrům. Má vylepšený systém sání vzduchu pro zlepšení okysličování, otáčející se hlavu pro správné nastavení proudění vody. Navíc možno dokoupit zásobník 210 cm3 až do 170g keramické náplně, transparentní tělo filtru pro snadnější kontrolu stupně znečištění (320cm3), sání s nastavitelným sítkem k předcházení uvíznutí rybek a také pro lepší kontrolu vodního toku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 13:26 Muž pantany [7] – vykon filtru shark 600
na ako velke akva je filter shark 600 postacujuci? je vhodny, teda postacujuci aj do 250l velkej nadrze? krabicu aj pokec som niekde zapatrosil. dakujem za odpovede. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 10:38 ježek Re: Denis
otvor k přivzdušňování-tam dej jen tu krátkou hadičku.K "probublávání" to vůbec není-zkus tam dát prst a uvidíš.K tomu potřebuješ motůrek/elite?/.Jestli bude pod nádrží,/třeba ve skříni-kvůli hluku/ hadičku vyveď asi 10 cm nad akva a teprve pak do vody.Jinak se může dostat hadičkou voda k motoru.
Používám to málokdy,jen rybám na hraní-rády se vozí výtahem bublinek :-D .Filtr na provzdušnění stačí.Pokud jde o molitany,vydrží mi asi tak půl roku/cena kolem 70 kč/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 22:11 Denis Re: ježek
Jo tak .-) No ja jsem musel vodu dolit, tak aby byl ponoreny cely filtr (jinak to fodu "šprycalo" skoro až ven) a hladinu to čeří dost. Ale to je jenom dobre, ne? Chapu, ze divokou reku tam rybicky mit nemusi :-)

Apropo, ten otvurek nahore filtru Shark, k tomu muzu pripojit hadicku a na druhy konec vzduchovaci kamen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 07:51 ježek Re: Denis
tím jsem myslel,že přidám něco do diskuze,nic víc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:53 Denis Re: Jezek
Jak to myslis? Na me musis jako na debila :-)
Co to znamena "pridat neco k tomu vzduchovani"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 23:40 JEŽEK Re: Denis
no,nevím,přidal bych něco k tomu vzduchování-mám "kolečko" na nule filtr pod hladinou asi 2cm a voda jemně vlní hladinu-kdybych zapnul 1 tak by tam byl velký chaos....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 23:00 Denis Re: Marcello
Díky moc!
Zminku o vypnuti filtru pred rachanim se ve vode si nedovolili do navodu nedat. A ja mam z takovych veci mirne receno velky respekt, takze budu dodrzovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 20:28 Marccello Re: Denis
Mám staršího Sharka, a mám ho nainstalovanej přesně jako ty - už asi 4 roky? a funguje bezvadně- jen jediná věc, pokud ho ponořím celej, nepřisává vzduch ani přes hadičku! Takže, pokud ho chceš používat i na vzduchování, musí vyčuhovat nad hladinu!(alespoň ten můj) X-)
Jo, jinak naprosto souhlasím s Nortonem - a taky to dodržuju, než cpu ruce do akvárka, vypínám filtr i topítko, člověk přeci nikdá nevi, kdy ta vodotěsnost povolí ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 20:15 Muž Norton [109] Re: Denis
Pokud je na štítku filtru uveden stupeň ochrany IP68 je to v pořádku. Zařízení je chráněno proti vodě při trvalém ponoření. Ovšem, pro "sichr", pokud se budeš chtít ráchat ve vodě akvárka, raději vypni jak filr, tak i topítko! Nemusíš se tam zrovna koupat, stačí ponořit ruku... ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 19:38 JEŽEK Re: Denis
Shark může být bez problému celý pod vodou jen ta hadička musí koukat nad vodu.Přívodu el. se neboj.Mám Sh 600,-bez problémů a plná spokojenost.Ještě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 13:26 Denis – Instalace
Jediny obrazek filtru v akvariu co se mi podarilo najit na boku krabice - vaga.rulez.cz/…
Tenhle obrazek pouze ilustruje jednoduchou moznost odpojeni filtracni nadrzky, ale pozici vodni hladiny a filtru by tam spatne asi nezakreslili.

A takhle jsem filtr umistil, vodni hladina je snad stejne jak na obrazku navodu - vaga.rulez.cz/…

Myslite ze je to OK?
Oproti tomu co pise el_Barto to neni ve vode uplne cele. Ponorit cely filtr se ale bojim uz kvuli te sitove snury, ktera z nej couha a potom taky kvuli ovladacimu kolecku nahore. Tak nejak mam pocit, ze by to melo byt nad vodou :-)
Mozna pro nekoho zabavne dotazy a starosti, ale nemam s tim holt zkusenost a nerad bych neco zpackal. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 23:13 el_Barto Re: Denis
u vetsiny vnitrnich filtru plati ze se davaji do vody, nepoustet na suchu, a taky se vetsina dava komplet do vody, treba ten shark taky cely do vody, jedine kdyby jsi tam dal tu hadicku an privzdusnovani tak ta prijde nad vodu ;)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:51 Denis – Instalace filtru Shark
Jak mám nainstalovat tenhle filtr? Má se dát do vody celý, má něco čouhat nebo tak něco ? :-) Nejdřív vodu, pak filtr nebo naopak ? Takové základní věci v návodu nepíšou :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 15:46 Sidonius Re: Kaja
Nějak si nerozumíme. Možná je chyba na mé straně - třeba mi něco uniká...?
Kajo, já vám žádný filtr nenabídl. Reagoval jsem na váš úvodní příspěvek, ve kterém jste konstatoval:
"...k fitraci používám vzduchovací motorek napojený na dvojramenný molitanový filtr. Tato filtrace je nedostačující a uvažuji nad změnou..."
A já se jen zeptal:
"...Jak jste došel k závěru, že je váš stávající filtr nedostačující? Co je špatně?"
Na odpovědi už netrvám... Ať se vám daří! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 13:32 Kaja Re: Sidonius
Vámi narhovaný filtr se mi nehodí, protože mám na akváriu osvětlovací kryt. Takže by nebyla možná instalace. Jinak děkuji za názor

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3937x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1619-filtr-shark