Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hagen Glo T5

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Hagen Glo T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 23:30 safki Re: Aster
Tak je to jasne. Radsi si priplatim. Kdyz uz tak uz. Objednam tu rampu od hagenu 2x39W. Ta vetsi nepripada v uvahu jelikoz mam akvarium z jedne strany postavene ne moc daleko od steny,coz je docela skoda,ale jinak to proste nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 23:24 Aster Re: safki
Ale ten resun je myslim klasicka konstrukcia starter, tlmivka, ziarivka a T8 (vyssia spotreba, vyssia teplota, nizsia ucinnost aj svietivost) a pozor na spincie hodiny aby rozpajali fazu a nie zem. Podla mna je Hagen lepsia volba, ale zalezi na financiach. (viem porovnat, poznam oboje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 23:15 safki Re: Sid
Pokud je to tak jak rikate a toto osvetleni lze nasadit i na tento rozmer akvaria,budu o tom premyslet. Ted to bude asi jen o financnich prostredcich :-) Trosicku me to porad tahne k tomu osvetlovacimu telesu od hagenu, jak vzhledem k vykonu zarivek, tak designu. Kazdopadne moc dekuji za rady. Jeste jsem se chtel zeptat na vhodny filtr, premyslel jsem o fluvalu 305,ale toto tema nejspis najdu nekde zde na foru a navic patri do jineho tematu tudiz nebudu cekat odpoved a nebudu riskovat odpovedi typu: "prohledej forum,bylo to tady uz milionkrat" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:59 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: safki
Kobercové a jiné na světlo náročné kytky si nebudete moct dovolit, ale rostlin, které by vám pod takovým osvětlením mohly jít, je dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:52 safki Re: bali
Koukam ze tohle teleso firmy resun je dvakrat levnejsi nez teleso firmy hagen. To ze neni normama vhodne pro akvaria by mi ani tak nevadilo,ale neni tech 2x30w malo? Hlavne vzhledem k hloubce kterou moje akvarium ma. Nebo myslite ze by takoveto osvetleni stacilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:17 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: safki
mam akva 110cm dlouhe a teleso od Resun (DL-30R) 2x30W T8, je to na nozickach, ktery jsou nastavitelny, max delku co by slo nastavi je cca 115-116cm
driv sem to mel bez nozicek a na tom polozenej doma zbastlenej kryt
nedavno tohle teleso nekdo prodaval v inzerci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:04 Aster Re: safki
S jednou trubicou funguje aj ta co je na dve (odskusane). A to ako to bude vyzerat je uz na tebe. Tie drziaky su dost masivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:56 safki Re: Aster
U tech silnejsich se pise rozmer od 118 do 162cm. nevim jak by to vypadalo jen tak polozene na krycim sklu,uchytit na okraj akvaria to urcite nepujde si myslim. Tyhle rampy jsou i na jednu trubici,jen nevim jestli by ta jedna stacila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:47 Aster Re: safki
Ak to miesto okolo akvaria dovoluje asi by som uvazoval o GloT5 HO 2x54W. Myslim ze ani conovo tam nieje velky rozdiel a pri tej vyske 55cm by to bolo asi aj lepsie. To osvetlenie sa da polozit priamo na krycie sklo akva alebo aj zavesit. A funguje aj s jednou trubicou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:35 safki Re: Sid
S tim jsem obeznamen, kyticky prizpusobim svetlu. Nenasel jsem jinou moznost jak tento problem vyresit,tedy spise vyresit bez toho abych si osvetleni vyrobil sam ci si jej nechal vyrobit. Mel jsem v planu koupit akvarium ale toto jsem dostal darem i se skrinkou pod nej,tak je skoda jej nevyuzit. S klasickym rozmerem 120cm x 40cm by to bylo trosku jednodussi no.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 11:40 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: safki
Bez potřeby jakékoli úpravy můžete použít třeba ty zářivky, na které jsem vám dal odkaz. :-)
Důležité je, aby měly příkon 39W a délku 85cm.
Ty z vašeho odkazu (...GLO o Hagenu) nechte někomu, komu stačí "málo muziky za hodně peněz". :)
(Jejich poměr užitné hodnoty : ceně je "šílený"...)

Edit: Ale ještě si dovolím poznámku: pokud se rozhodnete pro tento druh osvětlení, mějte na paměti, že délka zářivek je 85cm, kdežto délka akvária 115cm! Z toho plyne, že umístíte-li osvětlení centrálně, po obou stranách vzniknou místa s velmi slabou intenzitou osvětlení. A tomu je třeba přizpůsobit případný výběr kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:27 safki Re: Sid
Dekuji moc. Slo mi hlavne taky o to jestli tam jde dat bez nejakych uprav i klasicka zarivka T5 nebo jen ta T5 HO,ktera je asi jen v techto variantach a pro sladkovodni akvarium nevim jestli jsou vhodna.
www.exo-eko.cz/…
www.exo-eko.cz/…
www.exo-eko.cz/…

Opravdu tomu moc nerozumim,tak bych byl rad za kazdou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:43 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: safki
Pokud se rozhodnete pro osvětlení Hagen GLO 2*39W..., pak do něj doporučuji některou kombinaci značkových třípásmových trubic, např. těchto:
www.narvashop.cz/…
www.narvashop.cz/…
www.narvashop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 00:03 safki – Osvetleni GloT5 HO 2 x 39 W (89 - 132 cm)
Chci si zalozit nove akvarium a kvuli jeho atypickym rozmerum 115d x 55v x 30h mi krome vyrobeni vlastiho ci na zakazku vyrobeneho osvetleni nezbyva nic jineho nez osvetleni od firmy hagen GloT5 HO 2 x 39 W (89 - 132 cm). Muzete mi prosim poradit jake zarivky do tohoto osvetleni koupit,ci jakou kombinaci zarivek volit. Popripade pokud vidite lepsi reseni osvetleni,nebranim se zadnym napadum, jen mi nejvice vyhovuje to proste koupit :-) Dekuji za kazdou reakci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1656x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16070-hagen-glo-t5?od=101