Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Béžový / bílý povlak v akváriu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Béžový / bílý povlak v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:14 Žena Žabka [387] Re: TomKolacek
Nj, neviem čo obsahuje clin, možno v tom je nejaký sajrajt... :-O Ale určite to chcelo poriadne vypláchnuť...
Edit: hmmm, pozdě :-D

Ja by som to asi ošudlala, pozbierala z hladiny, vypustila čo pôjde a naliala novú vodu..Ideálne to vybrala celé a založila znovu...Ale hovorím, neviem čo je to za sajrajt, možno sa to vyzrážalo a možno je to rozpustené vo vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.08.2012 22:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomKolacek
Clin jsi měl spíš řádně vypláchnout než nechat oschnout. To není Savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:11 Muž TomKolacek [0] Re: Žabka
Vápník se může fakt tak rychle vysrážet? Prach to být nemůže, protože akvárko bylo vyčištěno. Mám trošku strach zda to nezpůsobil clin který jsem použil na vyčištění akvárka, protože uvnitř byli neodstranitelné zbytky po silikonu. Nechál jsem clin řádně oschnout, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:56 Žena Žabka [387] Re: TomKolacek
Ja by som skôr vsadila na vyzrážaný vápnik, alebo nejaký iný bordýlek...Otrela by som tie sklá hubkou napríklad a až to bude na hladine, tak to pozbieraš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:42 Muž fido16 [631] Re: TomKolacek
Nevymil si to akvárium něčím? Nemůže to být prach? Fotka by pomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:32 Muž TomKolacek [0] – Bílý povlak na stěnách po napuštění
Dobrý večer,trápí mě první komplikace mého nového akvária. Dnes jsem napustil mou novou 350L nádrž a co se nestalo. Nejdříve byl na hladině bílý film a ten se potom usadil na stěnách akvária během napouštění, jak stoupala hladina. Použil jsem na dno substrát, který byl už jednou použit v akváriu, ale byl promytý a vyschlý. Je to hodně tvrdá voda. Nevíte prosím někdo, co by to molo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:19 Žena stetinka [270] Re: Marek
to by asi záleželo, jak si léčil. Krupice je mrcha, zaleze do filtru, takže by se měl filtr celej vydezinfikovat a pokud jsi to udělal, tak bys ho měl mrtvej. Mně to popravdě taky připomíná bakterielní povlak, který tu často někdo mívá třeba u filtrů.
Já bych to asi řešila každodenním odkalováním, prostě zničit jim příhodné podmínky. Ale sama jsem tohle nikdy neměla, tak mé rady nejsou osvědčené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:01 Marek Re: Romant
Krmím a odkaluji pořád stejně a nikdy žádný problém nebyl. Až teď cca. poslední 10 dní.
Napadlo mě jestli to snad nějak nemůže souviset s krupičkou, která se mi nedávno v akva objevila, ale to je asi blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:20 R Muž romant [27987] Re: Marek
Ty šutry který tvoří dno jsou příliš velký. Myslím si, že se jedná o nějaké bakterie, kterým se líbí právě ta větší velikost štěrku a něm se usídlují a vytvářejí jakoby souvislou vrstvu. Osobně si myslím, že je to výsledek nedostatečnýho odkalování a překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:45 Marek Re: stetinka
normálně jednou za týden, ale teď i několikrát - protože toto se vytvoří za necelé 2 dny :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:18 Žena stetinka [270] Re: marek
jak často odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:02 Marek – Béžový povlak dna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu. Na dně akvária se mi začal tvořit souvislý béžový povlak, viz. foto. Nevíte prosím někdo co s tím? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 21:22 praclovicek Re: martineu
Přesně tak, povlak jsem mel na topeni i filtru. Po vypuštění ancíka povlak zmizel. Než jsem ho tam ale dal tak jsem to obral z toho největšího marastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 07:08 Muž Yirka [9126] Re: martineu
Obé je možné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:58 martineu Re: Yirka
Ejha, to si ma potesil, dakujem akva je zalozene 2 tyzdne... Samo to zmizi, alebo by som tam mal dokupit nejakeho ancika ci slimaka? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:33 Muž Yirka [9126] Re: martineu
Jestli to je nové zařízení nebo v čerstvěji založené nádrži, tak to je normální jev a za pár dní to zmizí. Takyse o to většinou zaslouží ancistrusi či plži (o to mizení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:11 martineu – Biely povlak- plesen ?
Fotka k příspěvku Zdravim, potreboval by som poradit od skusenejsich akvaristov. Na prisavkach, ktorymi je uchyteny ohrievac na sklo nadrze sa objavil biely povlak. Mohlo by ist o plesen ? Ako sa toho zbavit ? Nie je to pre ryby a rastlinky nebezpecne ? Dakujem za vsetky odpovede.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1531x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15986-bezovy-bily-povlak-v-akvariu?od=51