Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kapr ve společenském akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Kapr ve společenském akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 07:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ToprHarly
Asi bych se na podobné experimenty vykašlal. Ryba v zajetí ztratí část přirozených instinktů a po návratu do přírody se může snadno stát kořistí predátora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 00:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Karnal
Ten mnich byl maskovaný Chytrolín,ale ještě tam bylo něco o Sněhurce ;-),zvažoval by jsem vždy průměrnou velikost dospělé ryby vzhledem k objemu a ploše nádrže,aby jsi jednoho dne nestála před volbou,kam s ní.Mám to za sebou,něco skončilo na pekáči a něco se vrátilo do přírodních podmínek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 23:01 Žena Karnal [196] Re: Tojsouvěci
Hele, jsem trochu zviklaná velikostí (a druhem), ty dva metry jsou trochu rybářská latina ;-). Narozdíl od toho kapra na fotce byli docela protáhlí v těle, ne tak zavalití.
Rozhodně mi ale připadali větší jak ten mnich co je krmil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 22:51 Muž ToprHarly [19]
Já jsem jako malej měl boleny v akva 150l normálně na bublifuk a krmil kurecima jatrama a potěrem a pavima ockama. Někteří narostli tak 20-30cm. Pak šli...do řeky. Určitě jde chovat i kapra akorát jednou doroste a bude muset jít. Jinak bude trpět, pokud teda nemáš jezírko nebo hodně moc velký akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 22:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Kaprovití obsahují asi 3000 druhů a možná některý asijský druh doroste takové délky. Ostatně, amur bílý dokáže údajně dorůst až 150cm a je to taky kaprovitá ryba. Na druhé straně, bylo to v rybníku, tudíž pohled shora, tak bůhví co to bylo za "čudlu".
Edit: Ještě jsem zapátral a strejda gůgl mi nabídl tohle - veleparma thajská, běžně přes jeden a půl metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 21:35 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Karnal
Sfoukni lampu s dvěma metry: www.inrybar.cz/…... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:40 Žena Karnal [196] Re: Šimik
rybicky.net/atlasryb/kapr_koi

Jinak viděla jsem v jednom japonském chrámovém rybníku i kousek dobře dvoumetrový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:36 R Muž afc1886 [14685] Re: Šimik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:26 Šimik – Chtěl bych koi kapra
Kolik kapr měří???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2013 22:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jenicek
to je blbost jak hrom, záměrně podrazit rybu v malém akva rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:38 Jenicek
Zdravim všechny.Kluci já slyšel že kapr v zajetí nežere a tak se chci optat jak je to v akvárku.No a prý pokud malinkého kapříka dáte do akvárka prej se přizpůsobý prostředí a neroste.Ja na Orlíku navštívil akvarium kde takto vystavují sladkovodní ryby o velikosti 5cm.Strašně krásné nemoch sem se vynadívat.Ale opravdu ta ryba neí ve stresu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 17:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: švíco
Však proč ne.. kapr je docela i teplomilná ryba. Vždyť se přirozeně vyskytuje např. i na Jávě atd. či Australané by mohli vykládat, jakou jim dělá paseku v periodických jezerech.. ;-) Jen holt není velikosti parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 16:55 švíco Re: dasBecher
Však jasné, do akvárka si můžeš dát klidně i žraloka. Je to spíše filozofická otázka. V podstatě je jedno zda "uvězníš" neonku nebo žraloka. Pořád jsou to živí tvorové a neseš za ně uplně stejnou zodpovědnost. Já osobně se snažím mít čisté svědomí a chci pro své ryby maximum...(samozřejmě v rámci určitých mantinelů) takže pokud se vytvoří závojnatkám kvalitní prostředí, tak můžou být samozřejmě i v akváriu. Chtěl jsem říct, že není akvárium jako akvárium, ale to už je potom zase na jinou debatu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 16:47 švíco Re: Johan
Letos jsem byl v Třeboni, tak jsem si tam prohlédnul obrovská akvária s většinou druhů ryb, co u nás plave v přírodě. Většina ryb vypadala spokojeně až na štiku. Ta byla nějaká nemocná. Každopádně to byla studenovodní akvária obrovských rozměrů. Takže jak jsem psal, když už kapra do akvárka, tak jedině do nádrže odpovídající. Rozhodně ne to 50l k neonkám ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 16:44 dasBecher Re: katterinecka
s tím naprosto souhlasím že jich bude minimum, je to tady omílané stále dokola. Jen nesouhlasím s tím že závojnatky patří výhradně do jezírek a v akva nemají co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2010 16:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dasBecher
Kapr do akvária? Proč ne.. Když bude mít třeba 15 000 litrů. Takhle možná na 14 dní jako karanténa pro 5 cm kapříka. Jenže aby byl normální, musel by dorůst do 50 cm a to v běžných akváriích určitě nezvládne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2010 15:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dasBecher
a kolik lidí co má v akvárku závojnatky pro ně má vhodné podmínky? myslím že jich moc nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 15:21 dasBecher Re: Johan
opět klasika.. pokud nepatří do akva závojnatky, tak rovnou můžem polemizovat nad tím že do akva nepatří ŽÁDNÁ RYBA!! i závojnatkám se dá vytvořit fungující akvárium.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 13:56 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Předpokládám, že ti ten kapr neřekl, že mu je ve 24° v zimě příšerně horko. A že vlastně nemá to, co potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 13:36 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Johan
to je prehnane receny s tim psem.podminky maji upraveny aby netrpeli a meli se dobre.a dostavaji co potrebuji.vubec nezivori.samozrejme jak to pujde pujdou do jezirka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2010 13:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Hando88
rybicky.net/atlasryb/kapr_obecny

Je to navíc hejnová ryba, doporučuje se chov od 5 ks výše. Mno nevím, kapr v interiéru patří spíš na pekáč než do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.11.2010 13:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hando88
zakladni rozdil je v teplote vody... kapr patri do studenovodniho a ne do tropickeho, ktere mas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.11.2010 12:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzales
To je jako říct, že dávat psovi nažrat jednou za týden je každého věc.
Když už se někdo rozhodně mít nějaký organismus v péči, měl by mu na oplátku poskytnout co nejlepší podmínky k životu. Když je něco v péči člověka, je jako ve vězení. Má se sice mnohdy lépe, ale za ztrátu svobody. Zvířata v péči člověka se dožívají vyššího věku, ale za jakou cenu. Když už se rozhodnete chovat nějaké zvíře, myslete na to. Máte tu moc rozhodovat o životě něčeho jiného než vás, kvalitě i kvantitě, netýrejte ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 12:26 švíco Re: honzales
Pokud to někdo myslí s rybama vážně, tak si na podobné případy pořídí extra nádrž, ve které nechá rybky přezimovat. (ovšem nechápu proč si někdo založí jezírko, co promrzne skr nazkr) Ale strkat je do klasického akvária nemá logiku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 12:23 Žena Linduš [166] Re: Hando88
dobrý, no. měla jsem (asi v deseti letech) tři maličké v padesátce. dva filtry nestíhali ten binec...
řekla bych, chudinky rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 12:17 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: švíco
taky jsem musel vytahnou z jezirka karase.provizorne k mym rybam.pres zimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2010 12:00 švíco Re: Hando88
Kapr patří do rybníka, ne do akvária. Navíc to je takové vodní prasátko a dávat ho do 45l k neonkám... sorry, ale je to kravina! :-O Protože do akvária nepatří ani koi kapr! Stejně jako závojnatky apod. Když už by si chtěl kapra v akváriu za každou cenu, tak tomu musí to akvárium odpovídat. Ne jako v tomto případě! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:51 Hando88 – Dekuji za kazdou odpoved ;-)
V mem akvariu mam kapra obecneho kolem 5-6cm..Obcas ho dokrmuji boilie(rybarska navnada) muze to mit negativni ucinky pro ostatni akvarijni rybicky "neonky,kominicky,sumatranky..." Dekuji vam za kazdou odpoved !

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1557x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15946-kapr-ve-spolecenskem-akvariu