Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr nebo vzduchování

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Filtr nebo vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:32 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Dej tam bublifuk. Že jsem tak smělý, co máš v té nádrži za ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:30 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: fido16
27 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:28 Muž fido16 [631] Re: corydoras
Dal bych filtr. Kolik má to akva L? Možná by ti stačil jen bublifuk. Ale spíš doporučuji čerpaci hlavu a kostku bimolitanu

www.zoo-market.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:26 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Labyrintky spíše než vzduchování ocení kvalitní filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:25 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Stačí Labyrintkám vzduchování, nebo je lepší filtr? ;-) :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 10:46 Žena Chalybda [55] Re: fido16
Nevím, jestli jsou ancíci na zajíždění to pravé - už tu pár lidí psalo, že jim ten začátek nezvládli... hmm
Neplánuješ nějaké pancéřníčky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2011 14:13 Muž fido16 [631] Re: Silent
Jo shark ma privzduchovani hadickou jenze kdyz ho ponorim tak nevzduchuje jen kdyz je cca 1 cm od hladiny. rostlin tam mam az beda. akva jsem vcera zalozil tyden ho necham a pak tam zkusim vypustit par ancistrusu. Jinak kdyby mel nekdo na prodej ze 3 ancistrusy nejlepe zlinsky kraj byl bych rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 14:09 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Při normálním stavu nádrže by to mělo být naprosto dostatečné. Pokud si dobře pamatuji tak Shark má možnost přivzdušňování, takže v případě nutnosti ho lze použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2011 14:09 R Muž romant [27987] Re: fido16
Pokud jsou v akváriu rostliny, dodržuje se normální údržba, hlavně výměna vody a není tam příliš ryb který více zatěžují vodu svými výkaly, tak to určitě bude postačovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 14:06 Muž fido16 [631]
Chxi se zeptat mam vnitřní filtr shark a mírně mi vlní hladinu myslíte že to na okysličení bude stačit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 22:46 gervais Re: Filtr nebo vzduchování ??
Doporučuju nejdříve něco přečíst ;-) www.tlamovci.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 08:42 Muž kmara [10] - CichlidyRe: NASREDDIN
Ok takže není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 08:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: kmara
A na co 2 filtry? (leda by jste nevěděl, že bublifuk je filtr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 08:05 Muž kmara [10] - CichlidyRe: NASREDDIN
Ne to se nebojím :) ale jestli to třeba nebude lepší. Z jedné strany filtr a z druhé bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 07:56 Muž NASREDDIN [1383] Re: kmara
A k čemu vám tam bublifuk bude? To se bojíte, že jeden filtr nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 07:33 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, chci se zeptat.

Do dvoustovky se chystám dát filtr a nebo čerpací hlavu. Ve starém akva jsem měl ještě bublifuk, mám ho také dát do většího akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aliyah
ani za avarkem nejni misto?? rozhodne cerpaci hlavicka s biomolitanem nezabere vic mista jako bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
a něco takového by se ti tam nevešlo? rybicky.net/nadrz/7034/47.jpg V akváriu je pak už jen trubička. Malý má asi tak 4x7cm (kdybys chtěla přesnější rozměry, můžu to změřit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:12 Aliyah Re: Moucha
prave ze ja nemam vela moznosti ako do toho zamontovat externy filter lebo mam velmi malo miesta mimo akva. a vzduchovanie je vlastne v zarastenom akvariu dost zbytocne. ale zas bojim sa tam dat nejake vnutorny filter. neviem. Ake mate skusenosti s vnutornymi filtrami v tak malych akvariach? Alebo popripade ako to riesite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aliyah
no muzes si sehnat malou cerpaci hlavu, nebo zavesny filtr
pripadne si slepit externi vicekomorovy filtrik, pak je tu jeste moznost plosneho filtru...
20L nejni moc prostoru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
když tam budeš mít dost rostlin tak vzduchování nepotřebuješ. Filtr je užitečnější ale taky to jde bez něj. Mě se do malého akvárka osvědčil malý závěsný filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:34 Aliyah
ja riesim podobnu otazku. mam cca 20l vody , zatial len postupne sadim rastlinky, ale bude to akvarium hustejsie zarastene s minirazborkami, samcekom gupky (asi) a cherrynkami. a preave som pozerala ze jednej rastlinke co tam zatial je prospieva pohyb vody co so vzduchovanim velmi nedosiahnem. Takze zatial bublifuk ale rozmyslala som nad filtrom. a neviem sa rozhodnut. Minirazbory su dost malicke rybky a navyse nemam dobre skusenosti s filtrom (hoci malickym) v akvariu. mozno som si iba vyberala zle znacky... ako som tu pozerala tak niekto ma filter, niekto vzduchovanie. neviem ci by mal filter vyznam. Obycajny bublifuk je urcite spolahlivejsi. Pomoze mi kazda rada. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:59 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: petr
Použij nějaký vnější malý filtr, závěsný. 2-3x týdně ho propereš, tím zajístíš aby se ti ve vodě nevznášely částečky kalu. Každý týden vyměníš polovinu vody a je to to nejlepší, co svým tlamovcům můžeš dopřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:03 R Muž romant [27987] Re: petr
Tak potom pohledej tady na fóru jak si postavit svůj vlastní vnější několikakomorovej lepenej filtr. Informací je tady stran tohoto tématu dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:00 petr Re: romant
hodně jich mají vnejší za +- 2000Kč a tolik peněz do filtru dávat nechci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:57 R Muž romant [27987] Re: petr
To je otázka názoru. Já bych použil vnější, ale dost často se dělají komorový filtry přímo do akvárka a jsou schovaný třeba za pozadím. Jak jsem psal, chce se to podívat na akvárka s tlamovcema. Tak bych na to šel já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:54 petr Re: romant
a vnejší nebo vnitřní ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:51 R Muž romant [27987] Re: Filtr nebo vzduchování ??
Určitě filtr a do akvária s tlamovci jinou variantu neuvažuj. Mrkni tady na akvárka s tlamovcema a uděláš si obrázek o tom, co bude třeba použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:47 Filtr nebo vzduchování ?? – Filtr nebo vzduchování ??
Dobrý den...
Chtěl bych s založit podobné akvárium jako je tohle : http://www.youtube.com/watch?v=BrSdYK5El_8&feature=fvw
...na způsob Malawi s Tlamovci...a nevím jestli by stacilo vzduchování nebo filtr (+samozdřejmě topítko)
Díky za brzkou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 19:11 Humik Re: Mismel
Tak tak správne stačí aby sa hladina hýbala a bolo dostatok rastliniek v akvárku a kyslíku bude nadostač. Filter ktorý naozaj vyrába kyslík by bol ozaj zaujímavý. Musela by to byt asi nejaká hodne zložitá potvora :-D. Netvrdím že by sa taká vec nedala vyrobit ale v spojení s akvaristikou som sa s tým ešte nestretol. Ono vyrobit kyslí nieje len tak a už ani nehovorím o korunkách ktoré by to stálo:-D. Tý predavači si toho navymýšlajú. Tak nech sa darí ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 19:01 Mismel Re: Sid
Děkuji za radu, upravil jsem to tak aby se hladina vlnila a sem tam začeřila, snad to tedy bude pro blaho prostředí stačit. Ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Mismel
Pokud postupujete tak, jak píšete, (1 ancistrus a 3 parmičky na začátek do 54l akviška), postupujete vcelku správně.
A s tím kyslíkem si nelamte hlavu - stačí, když se hýbe hladina, aby bylo kyslíku dostatek. Provzdušňování nasáváním vzduchu hadičkou je zbytečné.
Ať se daří! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:33 Mismel Re: Jurasek
No já něco přečetl a psali že po pár dnech se můžou některé druhy pořídit, já mám ancitruse a 3 parmičky. To snad není zase tak špatně podle toho co jsem četl, s ostatními druhy počkaám tak jak jsem se dočetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:27 Muž isamik [180] Re: Mismel
4 dny je docela malo, je to takova zacatecnicka chyba...

prave proto doporucuji ten casopis, je to tam dobre napsane tak proc to psat znova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:26 Muž Jurasek [137] Re: Mismel
sem začátečník, mám akvárium 54l(rybicky.net/nadrze/701) To je jen příklad, že máte stejně velké akvárko, nebo máte pár dní založenou nádrž, které je na rybičkách už dva roky a je v archivu?
4 dny jsme čekal než se mi ustálí akvárko a teď když mám už rybky řeším tohle. Nemělo tam být 4 týdny? Dát rybky do akvárka po 4 dnech je trošku o jejich zdraví.
Ten kyslík bych neřešil, pokud tam jsou rostlinky, tak ho vytvoří dost, chce to jen sledovat rybky, jestli nelapají po vzduchu u hladiny, pak by tam to vzduchování bylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:26 Mismel Re: Acino
Čeřit znamená mísit vodu se vzduchem, ale pokud dám fitr 1cm pod hladinu, jak je v návodě pro instalaci, tak dochází jen k prodění a hladina se jen víři nikoliv čeří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:21 Acino Re: Mismel
Nemusis sa tym trapit, ak budes mat rozumne mnozstvo ryb a rastlin, a voda z filtra bude cerit hladinu, bude dochadzat k dostatocnej vymene plynov a nikto neumrie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:18 Žena bucliik [99] Re: Mismel
ahoj, já myslím, že filtr netvoří kyslík, ale odbourává N látky, ty bublinky z něj vychází asi proto, že někde filtr přisává vzduch.-nemáš někde nějakou hadičku, dírku nebo něco takovýho co by šlo vystrčit nad hladinu vody? Kyslík budou vyrábět kytky;-) ale s rybkama opatrně
v té prezentaci vypadá že z něj jde bublin hodně,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:08 Mismel Re: isamic
Dík, rád si počtu, ale teď nevím co s tím mým problémém, 4 dny jsme čekal než se mi ustálí akvárko a teď když mám už rybky řeším tohle. Mě to prvně po spuštění u toho filtru nedocvaklo(amatér) až když jsem si koupil rybičky tak přemýšlím že mi tam nic nědělá kyslík. Zatím se nezdá že by jim chyběl ale co do rána ...
Edit: Otázka je jestli mám přikoupit vzduchování nebo se to dá nějak opravit aby dělám sám fitr kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:48 Muž isamik [180] Re: Mismel
Oni prodavaci casto a nekdy me prijde ze i radi podavaji nepresne nebo vylozene spatne informace. Doporucoval bych Ti k precteni tento casopis od prvniho cisla www.klub.akva.sk/… a myslim, ze tam vetsi cast odpovedi najdes... :-). Vim, ze to neni prima odpoved na tvou otazku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:40 Mismel – Filtr - tvorba kyslíku
Prosím o radu, jsem začátečník, mám akvárium 54l(rybicky.net/nadrze/701) a nevím co s filtrem, po obeznámení prodavačem v akvaristice má filtr tvořit kyslík, na obrázku je patrné že z něj vychází přímo bublinky, po mé instalaci se bohužel nic neděje, jen proudí voda. Nevím co s tím, mám přesný typ co je uveden v odkaze.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15819-filtr-nebo-vzduchovani?od=51