Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr nebo vzduchování

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr nebo vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 17:06 Muž vlka [3426] Re: Barbora
S 12ti rybičkama, pokud to nejsou ,,macci,, tak klidně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 13:01 Barbora – Lze použít jako náhradu vzduchování?
Ahoj mám akvárium 60l, je v chodbě, takže nic moc denního světla, rostlinky tak akorát, spíše méně, protože mi je pořád ožírají, 12 rybek. Do teď jsem používala vzduchování bublinkami + filtr Marina jet-flo75. Můžu bublinky a vzduchování nechat jen na filtru? Díky moc ☺️

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2019 21:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Veverca
To vůbec nevadí... Jde o to, aby docházelo alespoň k nějakému pohybu vody na hladině, prokysličení vody je paradoxně jedním z nejmenších akvaristických problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 20:53 Veverca Re: Králík
Já si myslím, že filtrem jde málo vody (jakože to málo teče)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 20:45 Králík Re: Veverca
Pokud v akváriu nemáš vzduchovací kámen, bral bych vzduchování, pokud máš nech tam klidně tohle. Ale je to na tobě. V akváriu to zas takový rozdíl neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 20:36 Veverca
Fotka k příspěvku Dobrý večer.
Je lepší vzduchování a nebo filtr (viz. foto)???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:39 Muž Smetany [1226] Re: Robin151
Nemyslím že by to bylo nutné ale můžeš to vyzkoušet když to vadit bude tak budou ryby časem u hladiny tak ho zase zvedneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:32 Muž Robin151 [11]
Dobrý Den
Chci se zeptat jestli je v mé nádrži vůbec potřeba dodávat vzduch pomocí nadzvedlého filtru
Ps: nevěděl jsem kam to napsat

Všem děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Zřejmě si myslí že vzduchováním přesytí vodu CO2, ale to se nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:13 Silviebaris Re: JCh
Mam kouli 10l,ale s krevetami,mam tam bublifuk,kterej jede nonstop,nevypínam nic,jen stolni led lampu večer ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:10 Muž Smetany [1226] Re: JCh
Chápu správně že v tom akváriu sytíš CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 17:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JCh
Není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 17:40 JCh – Vzduchování
Fotka k příspěvku Mám otázku ohledně vzduchování. Momentálně chci používat jen bublinky, ne filtr kvůli místu. Kolik hodin denně je ideální vzduchovat (mám obavu, abych vodu zbytečně nepřesytila CO2 a aby ryby kvůli přílišnému proudění únavou nezdechly)? Tedy pokud je vzduchování vůbec nutné. (prosím nekomentovat kulaté akvárium, kvůli prostoru si nemůžeme dovolit větší, které bych chtěla)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:08 Muž TRULY [164] Re: afc1886
tak budu tam ancistrusy a možno nejake nove odchovy čo sa podari v akva. Bude tam v skrinke vo vnutry dosť vzduchu na to aby som to prekysličil ?

Co sa týka akva v obývačke tak ma to logický zmysel zavriet cely kryt, kadial sa vlastne ten vzduch dostane do akva? ak je spusteny len filter? Alebo jedine tka že budem okysličovať cez kamen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:27 R Muž afc1886 [14631] Re: TRULY
K prvnímu akváriu-co tam bude za živočichy,když bude akva pořád zavřené.K druhému-Ano.Je tu hodně akvárek,které mají kryt a jenom čeří hladinu.Jinak to samé platí i pro to uzavřené akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:04 Muž TRULY [164]
AHOJTE,
zaujíma ma jedna vec.
Ak dám akvárium do vnutra podstavca pod akvarium, teda dám akvárium do skrinky pod akvarium ktorá je uzavretá.
Bude v akváriu dostatok kyslíka?

Skrinka pod akvarium vzadu uzavretá, dvierka zatvorene. Vo vnutry akvárium s osvetlovacim krytom + filtracia ktorá čerí hladinu.

Bude v akvariu dostatok kyslíka??
ALebo tam mam dať dozadu vetraciu mriežku? Jedná sa mi o to aby mi motorček nehučal po celej obývačke.


Otázka č.2
Vo velkom akva mam osvetlovaci kryt a chcem sa spýtať niečo podobne ako hore, ak kryt uzatvorím prekysliči sa voda dostatočne? Ja to stále nehcávam otvorene na polovicu ale v tom akva dole ktore bude v skrinke je kryt len s malým otvorom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2016 22:34 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erikva
Pokud nemáš místo akvária rybí polévku tak je vzduchování zbytečné. S vyháněním CO2 je to myšleno tak že to co ryby a filtr vyprodukují je daleko větší množství než je obsaženo ve vzduchu a jakýkoliv pohyb vody ho tím pádem vyhání z vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 22:21 Muž erik [10] – smysl vzduchování
Ahoj, neviem či je to vhodná téma, ale asi najvhodnejšia, ktorú som našiel. Takže moja otázka a úvaha v jednom, trochu komplikovanejšia, ale možno to zaujíma viacerých, mám vzuchovač, mám aj vzduchovacie kamienky v akváriu, ale už nejaký čas sú vypnuté, hadičky mi tam špatia zadný roh, aj keď sú celkom dobre zamaskované za rastlinami.

Je vôbec vzduchovač potrebný?
Môj názor je, že do zabehnutého akvária s dostatkom rastlín, nie, tak isto som tento názor našiel tu na fóre, filter mi hladinu nečerí, jednak to asi nie je za potreby v mojom prípade, keďže všetko funguje ako má a je to rušivé, keďže v izbe kde je umiestnené akvárium spíme.
Samozrejme ako všetko v akváriu je to relatívne, zavisý to na rastlínach, osvetlení, osádke, filtri, atd.

Ako dodáva ovzdušnovač do vody kyslík?
Stretol som sa s rôznymi názormi v knihách, časopisoch, ale aj tu na fóre, úplne základná predstava, ktorú som mal ako 10 ročný keď som nevedel, že kyslík je rozpustný vo vode, ako je možné, že okysličuje vodu, keď vidím unikať bublinky, dnešný predpoklad je, možno nesprávny, že nejaká časť vzduchu ktorá sa do akvária dostane sa rozpustí, to by ale znamenalo, že sa tam dostanú aj ostatné plyny, aj CO2, i keď je ho vo vzuchu málo. Ďalej som na fóre našiel názor, že sa vzduch dostáva do vody len čerením hladiny, či už filtrom alebo v našom prípade bublinkami, ktoré čeria hladinu.

Vyháňa ovzdušňovač z vody CO2?
Stretol som sa z názorom, že pokiaľ púšťate do vody CO2, a vzduchujete, nie je to dobré, pretože vyháňate z vody CO2. ČO by potom podľa logiky znamenalo, že ho vyháňa aj keď ho do vody nedodávate?

Ďakujem, za každú konštruktívnu odpoveď, prípadne ak ste sa stretli s nejakými testami, výzkumom. A upozorňujem sú to len moje úvahy, takž budem tád ak prídeme koreňu na vec.

palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2015 12:35 R Muž Silent [5949] Re: Arjoen
A není jednoduší dát do nádrže jen ten kamínek než celou konstrukci filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 11:29 Arjoen – Dotaz
Zdravím,mužů využít starý filtr které byl ve 20 l akvarku jako vzduchovani pro 180 l akva? Nedával bych tam žádnou filtrační pěnu a na vývod vzduchové hadicky ve vodě bych dal kamínek šlo by to?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2015 23:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Bud mas pomerne malo svetla a pak hnojit nemusis (maximalne dorovnas, kdyz ve vodovodni vode neco chybi), ani CO2 vlastne nemusis pouzivat.

Nebo mas dost svetla, a pak uz to bez reseni hnojeni a CO2, plus vetsi udrzby nejde.

Cokoli mezi je cesta do pekel, tezko se to udrzuje a uspechy jsou velice stridave, zavisle na kazde male zmene.

Takze pokud je akvarium casto ponechano svemu osudu, zbyva predevsim prace se svetlem, seridit ho tak, aby to dobre fungovalo a nic moc nechtelo. No a pokud to pak funguje a jsi spokojen, neni duvod tam ten "tekuty uhlik" lit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 23:23 Muž Tomiino [43] Re: MonterMonty
do CO2 formou bublinek kvasnic nebo co2 se setu,se moc poustet nechci,protoze jezdim casto na sluzebky,manzelka je pak doma sama a dve male deti,kdyz zacnu pridavat co2 budu muset jeste zaridit hnojeni PMDD a spolehnout se na to aby dala kazdy den do akva hnojeni se proste nemoho,protoze toho ma dost.Tak to zatim resim jen takto,abych aspon drobet prilepsil rostlinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2015 23:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
rostliny dobrý , no spíš bych se zaměřil na to co2 , to co tam leješ je jed a rostlinám moc CO2 nedodá , zkus kvasnicovač
vzduchovat nemusíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 23:00 Muž Tomiino [43] Re: patamatix
jasny :-) podle akva,myslis ze mam rostlin dosti? a kdyz to bude trochu bublat,je to treba na skodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 22:55 Muž patamatix [408] Re: Tomiino
Pokud bude akvárium fungovat jak má,tak vzduchování netřeba,to znamená mnoho,mnoho rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 22:48 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku Dobry den,nemohu najit vlakno,kde se zaptat.tak jsem to napsal sem.chtel bych se zeptat zda jedulezite mit zapnuty vzduchovaci moturek pro dodani vzduchovani do vody kdyz mam v akva dost rostlin??ma vzduchovani vyhody a nevyhody??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2015 21:16 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: TRULY
Přidej rostlinky a vzduchovat nebudeš muset vůbec. Já v žádném akva nevzduchuju, teda jen v akva 12L mám bublifuk. Pokud máš bublifuk, tak ten vzduchování kámen nepotřebuje. Přidal bych teda rostlinky a místo vzduchování bych naopak přidával co2 třeba z droždí a cukru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 20:16 Muž TRULY [164]
Ak mam 60l akva. V nom mam dvojity molitanovy bublifukt bez rampy s klasickym zelenym kolenom je to malo na vzduchovanie? Mam tam aj klasicky kamen ale rozmyslam ze radsej tu energiu prevediem do toho bublifuku. Osadka 5 mecunov jedna blackmolly a dva antici a dva gupky. Pomaly sa zivorodiek zbavujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:59 Muž Legioix [574] Re: doubler
Zdání klame. Viz video dole: www.rostlinna-akvaria.cz/… a to je 2800l/h.
Dělají se i slabší: www.youtube.com/…
Má to tu výhodu, že je to neslyšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 17:54 Muž doubler [80] Re: Legioix
pěkná věcička, ale s výkonem 2000 l za hodinu by v 60 l akvárku udělala pěkně divokou vodu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:43 Muž Legioix [574] Re: doubler
Pokud poběží jen několik hodin, tak vzduchování.
Pokud bych chtěl jen honit vodu v akváriu, tak bych šel asi do tohoto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:41 jamajcan Re: doubler
Pokud pár hodin denně,tak vzduchovací kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:38 Muž doubler [80] – vzduchování nebo "honič vody"?
zajímají mě vaše názory na otázku, co je pro akvárium lepší v případě, že motůrek poběží jen několik hodin denně - vzduchování nebo "honič vody"? Prosím pouze o reakce na položenou otázku a ne rady, že lepší by byla non-stop pracující čerpací hlava s molitanem. Chci jen trochu čeřit hladinu a promíchávat vodu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 14:25 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: deck
Tady je potřeba připomenout ještě jeden důležitý fakt a to ten, že filtr není jenom honič vody, ale také domovem nitrifikačních bakterii. Takže otázka filtr nebo vzduchování je docela scestná. Logicky by spíš otázka měla stát jestli "Filtr nebo filtr + vzduchování"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2015 00:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Lukino
Mě už příde na hlavu jen toto téma, filtr nebo vzduchování... Podle mě jsou to naprosto rozdílné věci. Jasně, že filtr čeří hladinu a tím okysličuje, ale jak to nebo to? Prostě dostatek rostlinek a filtr, který ma filtrační kapacitu na dané akva. Vzduchování není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2015 23:28 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: Legionix
Přesně i kytky patří k akvaristice a plně souhlasím s cezarmilanem, v dobře fungujicím akva s rostlinami, kde je dobrý pohyb hladiny, jsou nějaké bublinky na nic, je to jen okrasa. A to, že na kytky někdo z vysoka s... je jen jeho problem a nemusí to tu takto podávat, většina akvaristu kytky má. Znám akvaristy, kteří mají i velké ryby bez kytek a kyslík dostavají do vody jen čeřením hladiny pomoci filtru a žádné přídavné vzduchování nepotřebují. Takže podle mne je to jen el. přístroj navíc. Jediná věc kde se naplno osvědčí je podle mne při použití léčiv v akva a u těch, kterým se to líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:08 Muž Legioix [574] Re: Lukino
Lukino napsal: Vzduchování není třeba, bublinky vystupující k hladině nepřidáváj kyslík do vody
Větší blbost jsem už hodně dlouho neslyšel...

Tak jako se CO2 rozpouští ve vodním válci, tak to samé funguje i u vzduchování.

Pod čarou
A jak zde budu opakovat, tak pro některé druhy ryb je vzduchování životně důleté. Což si mnozí neuvědomují, ale i Otíci v dobře provzdušněné nádrži nehynou a chovají se úplně jinak než v "rostliném akváriu s CO2" (aktivní 24h/denně a množí se). Otík není okružák na úklid nějakého miniakvária aby ho každej využil a pak mrtvýho vydělal a koupil novýho. Lidé zde od něho očekávají více, než udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 19:59 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: Arjoen
Vzduchování není třeba, bublinky vystupující k hladině nepřidáváj kyslík do vody, ale čeření hladiny vody, které tímto vzniká. Čím více je v pohybu hladina, tím více kyslíku se do vody dostane, tudíž bublinky mají jen estetický charakter. Pokud je filtr dobře nastavený a čeří vodu, úplně to stačí a nemusí být zapojeno další zařízení do el. jako vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2015 21:54 Muž Legioix [574] Re: Arjoen
Jak kde. V některých případech je přeci jen potřeba vzduchovat. Taky záleží na tom, co je v AQ za ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 13:11 Arjoen – Dotaz
Chtěl bych se zeptat, zda-li filtrace s deštovkou nahrádí vzduchování nebo je potřeba obojí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2012 21:39 R Muž romant [27977] Re: jalha
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
Pro někoho to zabírá více místa, ale je to velmi dobrý způsob vnitřní filtrace a po zaběhnutí a lehkým zašpinění je to téměř neslyšitelný zařízení. Velmi dobrej poměr cena x výkon(účinnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 21:32 jalha – vnitřní filtr
Dobrý den, poradí mi někdo, jaký vnitřní filtr s tichým chodem do 54 l akva koupit? Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2012 20:38 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Pořád lepší než těch 27 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:17 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Silent
80 litrů by nestačilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:47 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
To není dobře zvolený druh pro tak malou nádrž. Perleťáci potřebují alespoň 150ti litrové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:45 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: corydoras
čichavce ve 27 litrech? coze (OT)
spíš poradím větší akvárko....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:42 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Silent
Fotka k příspěvku Bojovnice, Čichavce... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:40 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Labyrintky je dost široký pojem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:36 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Silent
Mám tam hlavně Labirintky a Pancéřníčky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:33 Muž fido16 [631] Re: Silent
Tak do této velikosti opravdu bublifuk napojený na vzduchovací motorek.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3890x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15819-filtr-nebo-vzduchovani