Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kal na rostlinách

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Kal na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kadetza
na to by bylo dobrý tak minimálně 20 W.
třeba dvě ty 12ti wattový zářivky
ale taky to jde takle vypadalo moje 37litrový akvárko když jsem tam měla jen 11W rybicky.net/nadrz/7034/18.jpg ale s větším světlem máš větší možnosti
taky hodně kytek pochcípalo, pak vypadalo spíš takhle rybicky.net/nadrz/7034/40.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:46 Žena Kadetza [0] Re: katterinecka
tak mám tam jednu zářivku 12W, což je teda asi málo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kadetza
más dost světla? nebo mirně přihnojovat, pořiď si testy na železo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:44 Acinonyx Re: Kadetza
Ako je tam svetlo? Ludwiga a anubias su z tych spominanych rastlin asi najmenej narocne na svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:42 Žena Kadetza [0] Re: katterinecka
je staré tak 4 měsíce, zakládala jsem nové, když mi ošli nové rostlinky, takže stou usazeninou ještě počkám, snad se to zlepší, ale co stěma rostlinkama, že mi nerostou?těch mi je celkem líto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:41 Acinonyx Re: Kadetza
Z mojej skusenosti:

Pokial som nemal silnejsi prud vody a mal dve ampularie, tak ako po listoch brazdili, ostavali na nich ich exkrementy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kadetza
a jak je to akvárko staré?
Může se to stát u novějšího akvária když se ještě kal správně nerozkládá. Časem by se to mělo zlepšit. Já jsem měla taky takový problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:37 Žena Kadetza [0] – detrit na rostlinách
ahoj, chtěla jsem se zeptat, co by mohlo způsobovat můj problém: mám akva 40 litrů, zatím jednoho ancíka a jednu měchýřovku. Na rostlinách se mi usazuje dendrit, teda myslím že je to dendrit, protože když trochu víc rozvířím vodu tak ten nános se trochu oplaví. Na dně ho sice trochu je, ale jen někde, např u kamene. Snážím se odsávat cca 1xtýdně, měním vodu.
Filtr mám Elite JetFlo 50. Velikost dna tak 1 mm-říční písek, a rostlinkám se taky moc nedaří-mám tam , ludwigia repens,egerii najas, anubias barteri var.nana, bacopa moniera a echinodorus isthmicus a fakt roste jen ludwigia a pak na kořeni ještě ten anubias, jinak všechno tak jen přežívá... může to být třeba šatným filtrem (ten dendrit) nebo špatné dno (že nerostou kytky)? díy moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:50 Muž Puškin [0] Re: Usine
Neee, to jsem nechtěl slyšet :-) ne vážně: aplikoval jsem to už minulý rok a bez problémů. Přiléval jsem tuto vodu (velmi měkká, čistá, vhodná i pro kojence), abych snížil tvrdost a PH a dařilo se. Nenapadlo by mě, že z takové čisté vody, za kterou by bylo vděčných myslím hodně akvaristů používajících tvrdou vodovodní vodu, dokáže vzniknout něco tak příšerného. Takže se jedná o sinici..takže čistit, čistit, čistit..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:41 Usine Re: Puškin
Je to tou horskou vodou (poměrně ne zrovna dobrý nápad). Přitáhl jsi si sní do akvária poměrně ošklivou sinici. Může se to poměrně dost zhoršit.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:14 Muž Puškin [0]
Fotka k příspěvku Všechny zdravím. Mě by také zajímalo, co za sajrajt mám na rostlinách. Říkám tomu sajrajt, protože si nemyslím, že by šlo o nějakou řasu. Drží se to na listech rostlin, jde to velmi snadno setřít (i setřást). Všechny informace o nádrži jsou v prezentaci. Odkaluji a měním každé pondělí 30 litrů vody. Do minulého týdne vše bez problémů. Minulý týden jsem chtěl akvárku dopřát, a tak jsem přilil 30 litrů měkké horské vody (ještě jsem decentně vyčistil filtr). Zhruba za hodinu se objevilo toto v celkem velkém množství. Ve čtvrtek večer byla situace zhruba stejná, a proto jsem se v pátek rozhodl, že odkalím znova 30 litrů. V pátek ráno nebylo po humusu ani památky, zvláštní. V sobotu se však zase objevil. Jak říkám, myslím, že se nejedná o řasu, ale nepůsobí to moc esteticky a nedokážu posoudit, jestli to škodí rostlinám apod. Prosím o radu.
P.S.: Od pátku do pondělí nebývám doma, a tak je krmení na mých rodičích..že by špína z překrmování? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:29 Muž Diego [72] Re: Prdka27
Taky jsem netušil,jak se to tady rozjede... smich
nejvetsi bordel delaji silver molly a ancistrusi. Pri krmeni to hodne rozvyri. Kdyby tam ten bordel nebyl,tak se výřit nebude,jak jednoduché... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 06:58 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: J
Teda tady se to rozjelo... jen podotknu ze nejvetsi bordel delaji silver molly a ancistrusi. Pri krmeni to hodne rozvyri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2009 23:10 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Johan
Jeden z "pánů akvaristů" (Oliver Knott) se kdesi zmínil, že k dosažení špičkového, bezproblémového "dekoračního" akviška je schopen především po založení měnit "velkou" část vody i několikrát týdně! ;-) (Později "jen tak lehce"... :-D)

Jinak já se ve dně hrabal někdy vloni a předtím v říjnu předloňského roku... :-D
Měnit část vody se ale snažím pravidelně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 23:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
A častou výměnou vody se předejde spoustě problémů s rostlinami. Přeci jen né každý chce kytkám pořád něco dodávat. Ale hrabat se každý týden ve dně... Mě hodně baví měnit vodu, bohužel k tomu mám možnost tak jednou do měsíce.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 22:57 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: aleale2
Řeč se vede o akviškách "Prdkova typu". (Viz jeho prezentace.)
Čili o jakýchsi "standardních společenských nádržích s rybkami a kytkami". Bez ohledu na "obsah" takových nádržích jsem zastáncem metody pravidelné částečné výměny vody, nejlépe v týdenních intervalech. Pokud má někdo s takovým postupem špatné zkušenosti, sem s nimi. Mé zkušenosti jsou veskrze pozitivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:46 aleale2 Re: Sid, prisavnik, aj.
přátelé, hádáte se o tom jak často čistit AQ, vše vyplyne z potřeby, každé Aq je jiné již podle obsazení nádrže, hustoty ryb apod takže myslím na toto radit na dálku nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:45 Muž jajaapaja [174] Re: Prdka27
Já čistil každý týden protože mě potrápila ruducha.Teď jednou za čtrnáct dní.Jinak na řasu mám nasazený.Šneky Neritiny a Parmičky jednopruhé.A to je dobrá armáda čističů.Akorát nevím čím se budou živit až tu všechnu řasu sežerou.A už to nebude dlouho trvat.
Edit: Tak jsem si prohlédl prezentaci fotek.Ty to akvárko máš opravdu zanedbané.Řasa na bočních sklech.Detryt ve dnu a ktomu sumci kteři rejpou dno jak kaňouři.Takže všechen humus ze dna se zvedá nahoru a proud vody ho usazuje na všudy přítomnou řasu.Doporučení.Čistit!Čistit!A zase čistit! Více ti ktomu asi nikdo neřekne. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 22:34 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Prdka27
U akvišek jako je to vaše (cca 100 l objemu) se připojuji k doporučení výměny části vody (zhruba 20-25%) 1x týdně. Bez hloubkového odkalovaní, s "odsátím" případných usazených nečitot s povrchu.
EDIT - pokud je dno pokryté sinicí, pak samozřejmě i s důkladným "provětráním" a odkalením dna.
Zkusím změnit názor na pravidelnou týdenní obměnu části vody za čerstvou, když mi někdo vysvětlí, proč by se neměla provádět. :) Tedy - kromě vlastní pohodlnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 22:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
Re: Johan...já bych toto konkrétní akva pravidelně týdně odkalovala, dokud bych se nezbavila sinice a špíny. Jakmile by se akvárium vyčistilo a začalo "šlapat", najela bych na 14 denní rytmus. Když jsi napsal, že všeho moc škodí, tak s tím musím souhlasit, ale ve chvíli kdy řeším sinici a bordýlek..tak týdenní interval je tak akorát :)

Prdka27: Tak já se zeptám ještě jinak. Odpovíš mi na otázku jak často jsi odkaloval a čistil akva? Jak dlouho máš akva založené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gošice
Každý týden? Všeho moc škodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 21:44 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
To je pravda :) ....ovšem to na obrázcích to potřebuje jako soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:38 Muž Yirka [9135] Re: gošice
Přece jen si dovolím podotknout, jak které. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 21:35 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prdka27
Jak jsem už napsala....akvárium se čistí a odkaluje, každý týden!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:58 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: gošice
Tak to bude určitě zanedbané, stačí dodržovat desatero správné údržby akva a sinice by neměla být zas až tak častý jev, avšak nevylučuji, že jev nemožní, přece jen se jedná o přírodní aspekt, a ty víme, že jsou mnohdy velmi nevyspytatelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: beowulfx
Václav mě předběhl :-) My jsme měli sinici lehce do hněda....a to co je na fotkách přesně! měli sousedi...krom toho byly i stěny, které nečistili potáhlé výstavní hnědočernou sinicí..krásně bublinkovala :) Takřka neodkalovali, vodu taky nevyměňovali...doslova se akva uklízelo na Vánoce a Velikonoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:55 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Usine
Ja som mal priesvitnu, hnedu a zelenu naraz. To nebol pekny pohlad na AQ :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:51 Usine Re: beowulfx
Nemysli si že sinice je jen zelenomodrý smradlavý marast na rostlinách. Já měl třeba černou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:46 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Prdka27
Ako dlho mas zalozene AQ? Ktore AQ to je v tvojej prezentacii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:46 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: prisavnik
No pokud je to v akva z prezentace, tak to není nově založené...spíš zanedbané.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: prisavnik
No myslím, že toto sinice ještě určitě není tak ho tady nestraště, sinice je rozhodně jiný maras, takový zeleny plivajz roztahující se po všem co je v akva, to spíše vypadá, že se do akva dostává spíše z té filtrace více bordelu, který se může tvořit jak ve filtru tak v celém akva kdy se tento vlivem víření vody v akva zachytává na všem co tam vyčnívá, může to být způsobeno zanedbanou údržbou či odkalováním, nebo jen častými zásahy do akva, kdy dochází k vetšímu prohrabávání dna a okolí, možnosti je jistě více, jinak co se toho průtoku týče, tak bohatě stačí aby přefiltroval objem akva 1x za hodinu, čili by měl mít průtok nějakých 100-150 l za hodinu u 100 L akva, avšak samozřejmě musíme vzít v potaz všechny aspekty, které filtr podstupuje, čili pokud je to vnější filtr tak výtlačná výška, náplně v kanistru, akorát jak se tak dívám, tak ty máš filtr vnitřní, tak je možno, že se ten bordel uvolňuje přímo z něj, kdy již může být zabordelařená náplň ve filtru, kdy určitě, ten Tvuj aquaelek toho bordelu asi moc nepojme, a kde se asi tak pak to co se tam nevleze odplaví ??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:40 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: prisavnik
Takze menit a odkalovat kazdy tyden... no a jak poznam ze nastane rovnovaha? asi se ptam na blbosti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:32 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Prdka27
Ak to je novo zalozene AQ, alebo si nejak velmi zasiahol do rovnovahy, tak je to sinica. toto doverne poznam. Maju to viacery na novozalozenom AQ, alebo ked nesetrnym sposobom zasiahli do AQ. Aj ja som tym presiel pri zakladani AQ. Musis pockat dokym sa nevytvory rozvnovaha. Moj brat musel cakat dokym sa vytvory roznovaha asi 3 mesiace a dovtedy sa sinice nemohol zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:31 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prdka27
To je vtip? :-D :-O Jak často odkaluješ a vyměňuješ teď?
Pravidelně každý týden!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:28 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: gošice
Myslis ze bude stacit 1 za tri tydny odkaleni a doliti vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 20:09 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prdka27
Souhlasím s Diegem..sinice s bordelem. Pravidelně odkaluj a vyměňuj vodu v akva...myslím, že to je ten problém! Můžeš si do akva dát ampulárku....uvidíš, že to zabere. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:05 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Horác
Takze dat prutok na minimum? popripade nejakou tu rybku? dikes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:00 Muž Horác [3942] Re: Prdka27
Jo tak ... sorry, já to blbě přečet :o) ... Ta jednička patří k názvu filtru ... Takže ne 1300, ale 300 ... Původně jsem myslel na příliš velký průtok a víření bordelu (ikdyž, možná na to stačí i těch 300l/hod) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:49 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Horác
Prutok filtru ve 100 l akva je max 300l/h ty myslis ze to je malo? nebo jak to muze souviset s filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 19:36 Muž Horác [3942] Re: Prdka27
Takhle zaprasený rostliny, to není normální (nic ve zlém) ... Nesouvisí to čistě náhodou s tím filtrem? Nemá to nějakou regulaci průtoku? Výkon 1300l/hod mi u stolitrového akvárka přijde spíš jako úlet :o) ... Edit: Nebo to je u té kajmanky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 19:28 Muž Diego [72] Re: Prdka27
Podle mě je tam na té rostlině malý povlak sinice,na kterou se pak přichyzuje ten bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:26 dan999 Re: Prdka27
nejsem si jist ale pancernicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:00 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Špinave rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj X-)...nemam zadny velky problem spis takovy esteticky spinave rostliny..
Napadlo me ze bych koupil nejakou rybku ktera to pozira ale jakou? :-O
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15818-kal-na-rostlinach?od=51