Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kal na rostlinách

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kal na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 15:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hataulf
Určitě to nech obojí, ještě bych ho do toho nového vymačkal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 15:00 Muž hataulf [0] - RostlinyRe: vaaclav
Myslíš, že dlouhodobě (ne jen kvůli záběhu nového molitanu) mám nechat i ten vnitřní molitan?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hataulf
Ruducha má ráda proud, a špatný filtr (honič vody) proto se ti dělá na těch větvičkách. Ten bordýlek by měl skončit ve filtru zkus proud trochu zmenšit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:50 Muž hataulf [0] - RostlinyRe: vaaclav
Úplně přesně, poslechl, protože původní filtr ze setu je nahrazen filtrem s o něco větším kusem molitanu a s větším prouděním. je mi jasné, že jsem si moc nepomohl.
EDIT- Vyrážím do nejbližší akvaristiky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hataulf
Výměna je podle mě zbytečná poslech bych radu a nasadil větší molitan, čerpadlo je dobré jen je to má malou filtrační plochu a na ten výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:44 Muž hataulf [0] - RostlinyRe: vaaclav
Zatím ne, nebyl důvod. Ale pokud jsou problémy s kalem na rostlinách dané mým aktuálním filtrem, výměně se už bránit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:32 Muž powery [250] Re: vaaclav
Ajo, nevšiml jsem si, omlouvám se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 14:32 Muž Kubaa [718] Re: powery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2018 14:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: powery
Tak je to z roku 2012 a Aquapage přestalo existovat nebo lépe řečeno majiteli se podařilo stránky omylem smazat a zálohu neměl. Ten článek mám v profilu rybicky.net/soubory/152.pdf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hataulf
Jak si na tom s filtrem poslechl si rady nebo ne. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:25 Muž powery [250] Re: vaaclav
Odkaz nefunguje. Jen mně nebo všem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:17 Muž Kubaa [718] Re: hataulf
myslím, že 1, 2 i 3 může být správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 14:13 Muž hataulf [0] - Rostliny – Kal na jemných částech rostlin
Fotka k příspěvku Ahoj, již se to tu probíralo, ale stejně. Mám hnědý poprašek, který mi zanáší jemné části rostlin, hlavně stolístku, vodní kořeny, hlavně plovoucích rostlin. Listy potom evidentně strádají, nevypadá to.
Poraďte prosím.

1.příliš silný proud, který mi z rostlin dělá mechanický filtr?

2. malá filtrační plocha, která nezvládá?

3. mám spoustu březových větviček, nemůže být jejich rozpad zdrojem nadměrného mechanického znečištění?
díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2012 21:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ender
Odumírání emerzních listů. Je to normální proces.
www.aquapage.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:52 Muž ender [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj všem,

od neděle zajíždím akvárko, a pozoruju "něco" co se mi moc nelíbí a dělá mi starosti. Ne některých listech rostlin se dělá tohle (viz foto). Nevím, jestli je to kal, nebo řasa (už po 4 dnech?), ale nevypadá to pěkně...
Podobně se mi nelíbí ani špinavé, jakoby zacákané sklo (samozřejmě zevnitř - viz druhé foto) - co to je a čím to je
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:23 Muž filipkriz [53] Re: romant
Fotka k příspěvku jenze s tim kolik tam mam ryb je tam neustale nekde nas**ano a neni to pekny, plus jak se to lepi na ty kytky .. ale OK, necham to max. jednou tydne a uvidim..

se svetlem nic menit nemam ? vicemene cca 13 h denne tam peru 3x18w

zejtra to zkusim vyfotit aby byla jistota ze to je sinice, ja sam poznam kulovy

fotky - img201.imageshack.us/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 23:06 R Muž romant [27987] Re: filipkriz
Možná, že to je v tom intenzivním odkalování. Zkus to jenom jednou za týden, nebo 14 dní. Taková častá orba není pro akvárko dobrá, nejenom že se to může zvířit, ale neustále se otravují nitrifikační bakterie, který žijí ve dně a nemají tak moc klidu na svojí práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 23:01 Muž filipkriz [53]
mam zrejme podobny problem. kytky jsou neustale od bordelu, zrejme sinice ktere na sebe "lepi" necistoty.. nevim uz co s tim. filtry mam 2, dohromady to musi stacit. neni nejaka rychla cesta jak se toho svinstva zbavit ? rad bych mel kvetiny zase svezi zelene ...

akva neni jeste asi uplne zabehle, je tam docela hodne ryb, ale odkaluju i nekolikrat tydne, ale s citem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:45 chlade Re: romant
tak určitě svým pohybem víří dno..taky jsem si říkal jestli je ten filtr dobrej, ja píšete tak asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:43 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
Souhlas, ten filtr je nic moc a už teď je tam těch ryb kulantně řečeno hafo. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:40 R Muž romant [27987] Re: chlade
Ale z toho dna svým aktivním pohybem jistě víří ten kal co je na povrchu. To by jako důvod být mohlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
A také ten filtr není moc kvalitní, kulantně řečeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:38 chlade Re: romant
právě že, ač z podivem neryjí ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:36 R Muž romant [27987] Re: chlade
Pokud se jedná o to akvárko s kančíkama, tak bych to usazování bordelu na rostlinách viděl jako důsledek jejich rycích schopností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:34 chlade – Prosím o radu
Fotka k příspěvku mám problém, s čistotou vody a špatným rozkládáním výkalů z ryb. myslím si že nepřekrmuji a výměnu vody plus odkalení dělám jednou za týden. přikládám fotku na zhlédnutí jak se mi ''bordel'' usazuje na kytkách. a prosím o rady jak docílit čisté vody. děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:30 R Muž romant [27987] Re: Falcon
Podíval bych se na výkom toho čerpadla, který vrací vodu spátky do akva, kde by měl být uveden hodinový výkon. Jako slušná hodnota se dá považovat to, když to čerpadlo zvládne 2-3x za hodinu přečerpat objem nádrže. To platí pro externí filtry, ale nejsem si jist s jakými parametry se pracuje u techto vnitřních vlepenejch filtrů. Toho světla v tom akvárku taky není moc a mám za to, jestli ta douška neroste pomaleji než by mohla a je možný, že s tím to tzv. zašpinění souvisí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:46 Falcon Re: romant
Odkaluji a měním 1/3 vody tydně.S tím filtrem,mate pravdu,ale proudění se mi nezda přiliš slabé(ani nevím jak poznat,kdy je akorát)! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 17:33 R Muž romant [27987] Re: Falcon
Zeptám se na ten filtr. Jak je zajištěna cirkulace vody po nádrži? Předpokládám, že je to nějakej vlepenej filtr a je tam nějaký čerpadlo, kterým voda z toho filtru vytéká. Není ten proud příliš slabej?
EDIT: Jak často je to akvárko odkalovaný a měněná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 17:16 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Falcon
Řekl bych že zarůstá řasou, asi pravidelně odkalovat a měnit část vody ;-)
Jo a jestli je založené jeden popř. pár dní, není se čemu divit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 17:16 Muž tucapa [1] Re: Falcon
ježiši...co řešíte....to sou přece řasy a hovna ne potlesk hop ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:04 Falcon – ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,prosím o radu se (snad)špinavostí EGERIE DENSA...Děkuji za vaše případné názory!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:48 Žena stetinka [270] Re: jossu
Jestli myslíš takové ty chomáče boredelu, tak ten mě taky potrápil. Nakonec jsem zjistila, že mám zanešenou komoru předfiltru. Pak už stačilo jen párktát rozvířit a bylo to pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: jossu
Pomohla by fotka toho bordelu, jak to vlastně vypadá. Jinak si nemyslím, že moc svítíš, když přidáváš CO2, tak mi to přjde tak akorát, ale velkej odborník na COčko nejsem. Možná, že by ti s tím bordýlkem na rostlinách mohli pomoct třeba šneci, nebo nějaký ryby, z kategorie čističů. Ideální by bylo si založit prezentaci ať je víc informací o akvárku, obyvatelích, technice atd.
EDIT: Teď jsem tu Tvojí rybí osádku četl a vidím, že tam čističe máš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:21 jossu Re: romant
mam ho asi 5 tyzdnou zalozene. 260 litrove Juwel aj s filtrom bioflou6 ,odkalujem raz za tyzden cca 50 litrou , prihnojujem CO2 a posledne 2 tyzdne som dal aj BIOFLOR od Rataja.Rastliny rastu celkom dobre az na niektore . V akvaristyke mi povedali ze moc svietim ale to sa mi moc nechce verit ze je ten humus z toho. Svietim od 9 00 do 21 30 2×54w
mam tam 8 tercovcou , 6ks neoniek a 3 prisavnikov 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2011 20:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jossu
Nedelal se v akvariu nejaky sileny uklid s rozvirenim zanedbaneho kalu? To pak clovek odkaluje, rozviri se vsechno mozne, pak to sedne na listy a druhy ci treti den si clovek rekne, to na tom listu fakt neni pekne, setresu to... ale ouha, ono uz to tam drzi :) . Mam jeden takovy list u Anubiasu, prohrabal jsem totiz tam kde krmim dno jak to slo (lecilo se, nebudu se detailne rozepisovat), ten list trcel do toho prostoru, a ackoli co jsem rozviril jsem hned hadici odsaval, presne tohle se stalo, a drzi to tam, nevim jak a proc, ale drzi, pred timhle to na tom listu nebylo. Kdyby mi tohle nekdo rekl, asi bych to povazoval za pitomost, jenze ted to vidim v realu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:00 R Muž romant [27987] Re: jossu
Jak dlouho je to akvárko založený? Jsou tam ryby? Co technika, filtr atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:35 jossu – hnede usadeniny na rastlinach
prosim Vas co moze sposobovat hnede usadeniny na rastlinach a najviac je ten bordel vidno na valisnerii,,,??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:30 Usine Re: Brnko
Je evidentní že ti moc neroste a proto se pokrývá skoro černou řasou. Píšeš že máš CO2 tak ho dáváš asi málo. Svítil bych také trochu déle.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 20:17 Muž Brnko [0] – "špinavý" liliovník
Fotka k příspěvku Nazdar akvaristi. Mám problém s liliovníkom. Rastie už dlho a aj sa celkom rozrástol, ale vyzerá biedne. Je pokrytý niečim čiernym asi riasa a je riedky. Objem cca 90 litrov, svetlo 2x24w + 1 x 11w, svietim cca 10 hodin, co2 kvas počas svietenia, teplota 26°C, odkalujem 1x za dva týždne. prosím o radu. dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kadetza
pridat svetlo, nenarocny rychlerostouci rostliny a postupne bud najit dle atlasu co ti pujde, nebo to zkouset... roste/neroste....
je to klasickej zacatecnickej problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:14 Žena Kadetza [0] Re: Moucha
a nějaké nápady jak problém vyřešit, prosím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kadetza
vypada to na rasy, rozhodne tahle nevypadaji prosperujici rostliny, ancitrus ti za nejaky cas zacne delat neplechu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:05 Acinonyx Re: Kadetza
Myslim, ze to bude tym svetlom, i na fotke je vidiet, ze je to strasne tmave.

Mimochodom, aka je vrstva toho strku? Z fotky sa to blbo posudzuje, idealne by bolo tak aspon 4 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kadetza
založ s i tu prezentaci s pár fotkami a popisem a určitě ti někdo ještě poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:16 Žena ustavprochore [567] Re: Kadetza
Kadetza napsala: ... Filtr mám Elite JetFlo 50. ...
Tenhle filtřík není nejšťastnější volba pro 40 l akva - poměrně velký proud a málo filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:14 Žena Kadetza [0] Re: katterinecka
tak ted musím vymyslet jak dvě zářivky nacpat do krytu. Zářivka je asi už starší, zkusím napřed dokoupit tu jednu a pak teda uvidím...a dno nešumí, zkoušela jsem, než sem si ho donesla domů z řeky (jsem teda ráda, že problem není ve dně, snad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:00 Acinonyx Re: Kadetza
Ak to dno nie je prilis zasadite (citaj "nesumi v kyseline, napriklad v octe"), tak to zdroj problemu asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kadetza
líp by pomohla prezentace nádrže. Ale kytkám je dno "skoro ukradený", hodně živin berou z vody. Nebo pod některé můžeš přidat jílové kuličky. Ale uvidíš jak přidáš světlo tak se to zlepší (pokud se neobjeví jiný problém)
a jak starou máš tu zářivku? Normálně vydrží rok až dva, speciálky asi půl roku, pak je taky dobré ji vyměnit za novou. Ale to můžeš až za čas po tom co koupíš tu další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:56 Žena Kadetza [0] Re: Acinonyx
ok takže zkusím přidat zířivku-bude teda zatím stačit když tam přidám ještě jednu tu 12W?
a co dno, není třeba špatný dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:52 Acinonyx Re: Kadetza
Ja mam 60l akvarko, nad nim 36W a niektorym rastlinam je to stale malo (Cabomba, Limnophila).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15818-kal-na-rostlinach