Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 22:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Linduš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mě se droždí ani něco podobného neosvědčilo ani u saliny ,toto jsou 8 dní staré potvůrky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 18:47 Žena Linduš [166] Re: Semtex
bezva. v příštím pokusu budou v 16-18 stupních, tak umíchám tedy jen ten ždibíček a nebude mi překážet mezi jogurty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 18:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
ne u nádržky, je tam asi 20°C .. spíš bych zkusil jen ždibet kvasnic rozmíchat ve vlažné vodě.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:53 Žena Linduš [166] Re: Semtex
ok, zkusím to tak asi teda. nic horšího, než předešlý výsledek nebude :-D
a ještě maličkost: skladujete to v lednici? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
to jo, ale toho je tam tak málo, že to není ani poznat.... a jak jsem psal níže, dávám jen jen pár kapek deně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:16 Žena Linduš [166] Re: Sid
semtex má taky cukr stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 17:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Olga
Chyba bude v tom cukru. :-O
Když poskytnete pekařským kvasnicím cukr, pustí se do výroby alkoholu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:43 Žena Linduš [166] Re: olga
jo, asi to byla ona, nechce se mi teď listovat stydim
nějak to vychytáme, je to sladkovodní, byla by škoda přijít o možnost je namnožit ;-)
ale ta jeho polévka je vlastně totožná s mojí, že by chyba v dávkování?
příště zkusím taky akvárko a vzduch hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:37 Žena olga [4] Re: Linduš
Predbehla jsi me :) proste kostka drozdi to snad jisti. Rada bych vedela, kdo psal ten navod na eBay, nebo co maji za kvasnice (prp. kde jinde tam byly farenheity misto stupnu celsia ;))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:36 Žena olga [4] Re: seic
Nekdo tu tusim tvrdil, (myslim, ze Raviolka, ale je to asi 10 stranek zpet :)) ze jako krmivo fungovalo rozdrobit trochu normalnich, aktivnich kvasnic mezi prsty a pohlidat koncentraci ve vode. Zkusim udelat vymenu vody, spasit par jedincu, kteri jeste nezahynuli, a krmit je takto.
Jeste me napadlo, jestli by nestalo za to udelat senny nalev a krmit nauplie pomoci nalevniku. Tolik vajicek na experimenty ale bohuzel nemam :)
Kazdopadne at jde ta sinice!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:34 Žena Linduš [166] Re: olga
u mě stejný :-(
ještě přemýšlím nad možností drobečku čistých kvasnic, místo polévky.
asi děláme chybu někde, semtexovi na polévce stále rostou (žijou) a to je měl pochopitelně první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olga
- ja dopadl podobne, po vice jak tydnu zapachajici voda, poslednich par desitek se nedožilo tuším 10-teho dne.. :-O
- zkusim vetsi aqua, vzduchovani od cca 2-3 dne a pokusim se "vypestovat" zelenou vodu a krmit tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:15 Žena olga [4] – spatna krmna smes?
Nemate nahodou nekdo problem s krmenim za pomoci smesi podle tech stranek z ebay? Mam dve nasady artemii, jedne jsem davala vice, jedne mene (ale vzdy pouze tolik, aby bylo maximalne lehce "zamlzeno", a pockala si na vyjasneni pred dalsim krmenim), a presto ted temer vsechny artemie zahynuly. Vsechny tam, co jsem davala o kapku-dve vice, temer vsechny ve druhe nadobe. Kyslikem to doufam neni, u hladiny se netlacily a mam velmi nizke nadoby na chov.
Proto se bojim, ze je problem ve smesi, ktera je citit po alkoholu - je ho tam urcite dost. Davku jsem namichala podle navodu z jedne lzice cukru, celeho suseneho drozdi, par deci vody, a trochy nadrcenych vlocek. Protoze to jiz nepeni, patrne jsou vsechny kvasnice mrtve a ja do vody vpravuji uz jen trochu oslazeneho lihu.
Proto se ptam...podarilo se nekomu odchovat do vetsiho stadia zabronozky na vyse popsanem krmivu? Nebo krmite pouze cerstvymi kvasnicemi?
Dekuji vsem za odpoved, a preji vice chovatelskych uspechu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
To je divný mě se vylíhla za 8 hod,je pravda ,že jsem včera objevil pár čerstvě vylíhlejch naupilií.Nemůžu si stěžovat na líhnivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lockay
trošku cukru jsem dal, nechci aby to moc bublalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:52 lockay Re: Semtex
takze polivku bez cukru ?
pac jinak by to fermentovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:51 Muž kortezhugo [983] Re: lockay
no v tomto pripade neviem...-ale dava sa to v malom mnozstve
...a ako radil DrBolíto - "neprekrmovat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:50 Žena Linduš [166] Re: Semtex
díky moc. první dva pokusy se nezdařili, tak jsem ráda za jiné podněty stydim
a to rostly pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
mám polívku, ve dvou deci vlažné vody jsem dal trochu droždího (kvasnic) zamíchal a pak jen pár kapek přikápnu artémkám. Raději 2x deně. jen aby vznikl mírný zákal. Ale mám 4 kousky přes 1 cm s prckama Halančíků. Tam kvasnice nedávám a přeci den o dedne rostou. Zřejmě jim chutnají nálevníci.
Pokud se někomu nezdá, že se jich moc nelíhne, tak nezoufejte. Mě se začli pořádně líhnout až po 8 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:42 lockay Re: kortezhugo
samozrejme ze treba cukr, vsak tam taky je :

In captivity, they will live quite happily on a diet of “yeast soup”. To make yeast soup, dissolve one packet of dried yeast (either bakers or brewers yeast), one teaspoon of sugar, and a big pinch of crushed fish food flakes in 1/3 cup of hot water
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:37 Žena Linduš [166]
semtexi, můžu se zeptat?
děláte tu "polévku", nebo jen kousek kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:31 Muž kortezhugo [983] Re: lockay
...na alkohol treba aj cukor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:26 lockay Re: Semtex
Ja se chystam nasadit prvni nasadu artemky zitra, ale ohledne krmeni kvasnicovou polevkou me napada, nemuze vadit artemkam vznikly alkohol ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
o Grýgerovi jsem přeci už jednou psal i s jeho ceníkem, těsně před prvním objednáním sladkovodní artemie. Ale bylo to v jiném vlákně o mražené potravě.

Já doma ty potvůrky krmím kvasnicemi a jsou velké jako na těch fotkách pana O -)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:39 JuraS Re: rriki
díkez, za takové odpovědi dávám palec a ne za fotku spícího unaveného brigádníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JuraS
Petr Grýgera a je z Prahy
tuším 1 kg 100kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:40 JuraS Re: annis
beru...i když pidi terčíci by asi chteli se trochu hýbat...i ty sladovadní sjem bral jen proto abych je zvadčil a pak je živé dal do akva a to raději večer ať se můžou poschovávat a ráno až výjde elektrické sluníčko bude přestavba akva jak se po nich terčovci budou honit ...jak předpokládám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:29 Muž hf [54] Re: 0
Ten zelený zákal vody, po kterém tu tak všichni toužíme je rostlinného nebo živočišného původu? V jednom přesvíceném akvárku se mi na skle dělá opravdu jemný zelený film (viditelný jen při pohledu pod velkým úhlem, jsou v něm krásně vidět (opět jen pod úhlem) vyžrané cestičky od otíků a neritrin. To předpokládám není předzvěst oné zelené vody kterou chceme?

BTW: Kdo tady vymyslel ty kvasnice? Už mi v podstatě chcípnul i druhý pokus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:26 Žena annis [21] Re: JuraS
Je usušim a pošlu..Ne fakt-nálevníci je asi zbaští? Ještě počkám ,uvidím ,co se s tím stane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:21 JuraS Re: annis
nálevníky beru....pidi artemie nebo nálevník..šumák pro pidi rybky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:19 Žena annis [21] Re:0, ludviko
Každopádně všem dik za každý postřeh z praxe..mě se nejspíš ani nic nevylíhne -nálevník.Litr odstáté vodovodní,2 litry pramenité.-Mám to jak mléko :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:12 JuraS Re: ludviko
Ne každý má možnost na zahradě napěstovat zelenou vodu. Mám manželku dost tolerantní, na vypadlou hadici z akva a cca 80 lt vody na podlaze reagovala jen tím, že hned běžela pro hadru, snese i patentky v lednici a půlku mrazáku obsazeného rybařinou a akvaristikou (a to trvale)..ale kdybych jí v bytě rozestavil petky s brčálovkou tak by se to nelíbilo ani mě...a někdo už má chov zmáknutý..to bych jinak onehdá nekoupil kilovku mražených dospělých sladkovodních artemií normálně na burze..škoda že jsem si an toho prodejce nevzal kontakt abych si to u něj objednával přímo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 12:57 Muž ludviko [24] - Živorodky
Taky přispěji svou troškou, abych ukázal jednu slepou uličku kterou se nevydávat. V pátek mi přišla násada, neváhal jsem a odpoledne čtvrtinu jedné tobolky vysypal do připravené lahve s odstátou kohoutkovou vodou. Druhou čtvrtinu nasypal do lahve s vodou z akvária a spařenými dubovými listy (řekl jsem si, že jim trochu zkusím napodobit přirozené prostředí). V sobotu se v obou lahvích začalo něco hýbat (přesto spoustu vajíček zůstalo nevylíhnutých tipuji tak 50%). Přikrmil jsem trochou kvasnic a zdálo se mi, že ve sklenici s akvarijní vodou a listím bylo živěji. V neděli se ale situase obrátila, ve sklenici s kohoutkovkou evidentně větší zvířátka a ve sklenici s akvarijní se to moc nehemžilo. V pondělí se akvarijní voda s listím vytvořila lehký zákal na povrchu a všechny artémky plavaly mrtvé.
Takže sypat je do akvarijní vody a přidávat listí asi není správná cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2010 11:58 0 Re: annis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kaši z trávy určitě nedávej, odlož experimentování na dobu, kdy nabydeš vlastní základní zkušenosti s klasickým vedením chovu a praxí již podloženými osvědčenými postupy.

Kdo chce být úspěšný, tak si bez zbrklosti nejdřív zajistí zdroj krmení a poté teprve nasype vajíčka do vody - dá líhnout žábronožky.

Tak zvanou zelenou vodu obsahující hlavně vznášející se jednobuněčné řasy není obtížné si vypěstovat a netřeba k tomu mít akvárko navíc, stačí i skleněné, případně průhledné plastové láhve, které vodou naplněné a vyváženým poměrem živin obohacené stačí v letní době postavit k oknu se slunečním osvitem, nebo se kdekoli jinde umístěné i přes období zimy ozáří podobně, jako u akvárií a to s intenzitou osvětlení, které vyžadují na světlo náročnější pěstované hladinové ( plovoucí ) rostliny.

Do lahví se zavede mírné vzduchování s vhodným nadkrytím ( průsvitná fólie, celofán ), ať při praskání bublinek neprská obsah mimo láhve ( - podobný systém, co se praktikuje k líhnutí Artemia salina ). Svítit se může nepřetržitě u větší rychlé spotřeby, nebo 14 - 16 hodin ( třeba přes noc ). Láhev z níž se voda odebere k nakrmení, se opět novou vodou s živinami naplní a zaočkuje jednobuněčným nálevem.

Otázku čím hnojit - obohatit živinami vodu v lahvích, možno řešit využitím plného hnojiva ( i se stopovými prvky ) určeného pro hydroponické pěstování rostlin, nebo i ta co pro akvaristiku jsou nabízena. Velmi důležité je nepřehnojit, jinak se roztok v kultivačních nádržích, lahvích stane toxický. Raději z počátku opatrně dávkovat hnojivo v menších dávkách , než udává přiložený návod pro jeden litr vody . Záleží na druhu a koncentraci přípravku.

Ještě, kde vzít vhodný základ k pěstování 'zelené vody'.

Buď u jiného chovatele - v budoucnu by se správně měla automaticky v přibaleném vzorku posílat spolu s násadou vajíček a nebo osobně navštívit místa, jenž se podobají biotopům s přirozeným výskytem lupenonohých korýšů a zde si kultivační médium opatřit.

V přírodě se nabízejí nejvhodnější naleziště v malých ničím nestíněných periodických loužích s krátkou dobou trvání ( týden - deset dní ), jenž jsou více vzdálené od trvalejších větších vodních ploch a mimo dosah rozlivů - záplav ze stálých říčních toků, takže se v takové "izolované" krátkodobé nádržce stíhá vyvíjet hlavně jednobuněčná flóra i fauna a voda není z okolí příliš infikována různými patogeny a jinými nežádoucími živočichy.

Z těch louží se v době sucha odebere trochu prsti - prachu ze dna a po zalití plus splnění ostatních podmínek získáme kýžený výsledek.

Někdy nemusíme nikam chodit a voda se nám doma sama požadovaně zabarví, viz případy zelených zákalů u nově založených nebo přehnojených akvarijních nádrží.

Chov a využití sladkovodních žábronožek má u nás ještě konkurenčně velký neobsazený prostor s komerčními možnostmi, protože dlouho nebylo všeobecně k dispozici dostatek publikovaných a víceletou praxí podložených informací.

V ohledu využití pro odchov rybích potěrů i dospělých ryb, může chovu žábronožek u nás konkurovat prozatím snad jen kaluženka klínohlavá - Moina macrocopa, se kterou mám dost vlastních zkušeností. Její výhodou je stálé samostatné množení a nepřerušované ranější " sklizně " .

Už musím psaní ukončit. Tento příspěvěk není určen jen pro annis, ale všem co plánují věnovat se chovu žábronožek pro zábavu i k zajištění kvalitní výživy svých 'chovanců'.

Foto : nabraná voda z venkovní nádrže - barva nemusí být bezpodmínečně temně zelená, k nakrmení korýšů stačí a je i mnohdy vhodnější jen takto světle zabarvená.

Edit: Ještě jsem zapoměl dodat, nepřehánějte to s tou hustotou líhnutí v malém obsahu, protože je tím ovlivněna samotná kvalita vývoje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 10:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: annis
Já použil tabletku na dno, strčil jsem jí do stříkačky 10ml natáhl půlku vody a třepal do rozpuštění. Všiml jsem si u saliny, že je schopná brát potravu ze dna, normálně se obrátí a šmejdí po dně. Předpokládám, že u sladkovodní tomu bude stejně.

Ještě na rychlo video zachycující jak jedí ze dna (jde o Salínu).
photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 00:44 Žena annis [21] Re: hf
Možná ta spařená kopřiva na kaši přes síto obarvit vodu a zlehka jim to tam přidávat,by za zkoušku stála.Snad by šel takhle (přes to sítko)i jávský mech,řasokoule nebo z nádrže sem tam lísteček před rozpadem .Rostlinné a živočišné zbytkyhmm Zkusit naložit list,přidat jim do nádržky větvičku( nechat ji zaplísnit a celý obsah pak pomalu vylít do záchodu:-))..Ono to asi chvíli potrvá ,než si to "vymakáme" ,ale ta představa,že budu krmit jen droždím,mi nějak nešmakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 00:16 Muž hf [54] Re: annis
Já už to zkouším podruhé s kvasnicema. Podle mě jim moc nejedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 23:21 Žena annis [21] Re: rriki
Dik,tak vyčkám.Ještě mě napadlo ,když se živí i rostlinnými zbytky,ve hmoždíři udělat kaši třeba z trávy nebo ze spařené kopřivy...jen se mi nechce experimentovat hned u první násady.Zatím připravím polévku alá droždí ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
ono to jde ze začatku pomalu a pak je to jak brčál, děnně krmím tak ,že vyměním 1/2 čistý vody za brčal a za 5 hodin mají přefiltrováno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:04 Muž janmacu [18] Re: rriki
to je teda mazec potlesk ,jestli se ti zadaří a vše se okotí a pozbíráš vajíčka,tak budeš mít velké zásoby na několik let hop ,tak at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:55 Žena annis [21] Re: rriki
14dní svítim 1W na litr do 20tky.Takže ještě asi krátká doba?Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: annis
Obětoval jsem 120 akvárium co nejvíc světla a neměnit vodu a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:50 Žena annis [21] Re: rriki
pěkné palec a jak si docílil zelené vody?Mě se vůbec nedaří :-( po řase ani ťuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: toms
Fotka k příspěvku U mě dobrý 7 akvárek cca 12 l s několika tisíc artemek vel 1cm po 6 dnech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:57 Muž janmacu [18] Re: toms
jen je vysuš,mrazit nemusiš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:40 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Chci se zeptat jak pokračujete s odchovem artemky.Já mám asi týdeni,ale to krmeni kvasnicemi se mi vůbec nelíbi nevím zda to nějak dobře dopadne.A jinak se chci ještě zeptat kdyby náhodou se to povedlo tak jestli stačí vajíčka vysušit a jak dlouho musí zůstat vysušená a jestli musí projit i třeba mrazem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:19 Muž janmacu [18] Re: rriki
tak sem udělal druhý pokus s artemkou,začalo mi zelenat akvarko s krevetkami,tak sem to nechal ,at to zelená dál a šoup sem do akva síťovanou porodničku a dal tam násadu artémek a přidal sem tam i listonoha ,su zvědav ,jestli se zadaří coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 14:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hf
Zatím si vystačím ,nevím jak dlouho,prože jsem z jedné dávky namnožil tolik žabrožky že už jí mám v 7 vytíračkách.tu 120 litrovku s brčálem si viděl a už teď musim denně měnit polovinu čisté vody za zelenou a druhý den je opět čistá.přijeď na kávu a proberem to ,mám opět vytřený zlatý a je to super výtěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 13:48 Muž hf [54] Re: rriki
No já polovinu první tobolky evidentně překrmil. Takže to zkouším znovu. Ta vajíčka co odnosí dospělci je nutné vyndat, vysušit a znovu dat do vody nebo jsou schopni se trvale lihnout sami? Není mi moc jasné jak z toho nějak jednodušše udělat trvalý zdroj krmení.

No já polovinu první tobolky evidentně překrmil. Takže to zkouším znovu. Ta vajíčka co odnosí dospělci je nutné vyndat, vysušit a znovu dat do vody nebo jsou schopni se trvale lihnout sami? Není mi moc jasné jak z toho nějak jednodušše udělat trvalý zdroj krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:10 Muž rriki [818] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Máte již někdo dospělce?
moje 5 dní stare žábronožky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714?od=101