Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

WEB kamera

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
WEB kamera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 07:54 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ip kamera 5mpix na akvarium

Http://84.42.130.52/

Svetlo od 10 do 13 a 15 do 22 hodin

Login: rybicky
Heslo: Panda123
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:17 Krylux Re: lockay
zdají se tak neuvěřitelně zelené , až skoro umělé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 19:09 JuraS Re: lockay
jasan..taky se divím, že bance mají kamery podle kterých nerozeznáš zda krade gorila nebo kůň....s jejich miliardami zisků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 18:59 lockay Re: JuraS
lepsi by to samozrejme byt mohlo, nicmene pro me ucely naprosto dostacujici :)

dneska bych taky cekal lepsi obraz, AF atd
ale tohle bylo koupeno 2007 a buhvijak dlouho predtim se to uz vyrabelo

a v porovnani s CCTV co pouziva na zabezpeceni objektu nase firma tak je to furt Hi-Tech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 18:37 JuraS Re: lockay
už mi to funguje..nicméně..dneska bych čekal lepší obraz..kvalitnější...a AF...ale co taky chtít za ty prachy, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 07:10 lockay Re: JuraS
zkus to ted ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 07:07 JuraS Re: lockay
a já z toho neměl o5 nic...včera večer jsem už komp nezapl a teď už je asi kamera out off order nebo se na ni z práce nedostanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 22:53 lockay Re: lockay
ted jede nocni nahled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:36 Muž Golan [45] - RostlinyRe: lockay
Slusnej zapas: antik vs okurka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:08 dapil
Mě napadlo, že by bylo hezké dát nějakou voděodolnou kameru do akvária, zamaskovat jí, obsypat krmením a koukat. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:07 lockay Re: Semtex
640x480 je 15 fps
320x240 30 fps

podle logu bylo max v jeden okamzik pripojeno 11 IP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lockay
poslušně hlásím:

PC W7 a prohlížeč Safari 5.0.2 OK ..... celekm plynule
mobil iPhone 3G Wifi OK v 640x480
ale přes EDGE se to už dost trhá, ovšem na 320x240 to je přijatelné - asi 0,5 sec refreš
ale 160x120 je už tak prťavé, že se to nedá sledovat, a ani tam to nejede o moc líp než na středním rozlišení....

Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 18:47 lockay Re: Semtex
online
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:41 lockay Re: Semtex
pustim ji dneska odpo, pobezi pres vikend
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
též jsem se těšil, jak vyzkouším chod oné kamery na mobilu - jsem na odpolední, jinou možnost nemám.... no ale jak naschvál se něco podělalo a já musel jít pracovat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:45 lockay Re: JuraS
no jenze ja v tom byte ziju a akva mam polopruhledny a nejak nestojim o to aby kdyz sem doma me nekdo sledoval webkamerou :)

jak sem rikal ja to pouzivam kdyz nejsem delsi dobu doma - dovolena, sluzebka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:42 JuraS Re: lockay
tak to jo..jen jsem předpokládal, že když vyzdvihoval její funkčnost, že nepotřebuje být puštěný počítač, jak je samostatná, že ji nějakou dobu nechá běžet...abychom mohli posoudit jestli moje otázka má vůbec význam, tedy spíš to mít na akvárium namířenou webovou kameru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:57 Muž jirka.p [60] Re: lockay
Tak to je fajn. Viejity jsou hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:28 lockay Re: lockay
85.135.100.106

log guest
pwd guest

doporucuju java script,
activex byva bloknutej browserem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:37 Muž Miras [111] Re: JuraS
tak to potom jo, to mě to z práce šlape, ajťák je kamo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:36 JuraS Re: Miras
to vím ale ty běhají pod nějakým portem a jak jsem psal..adresovat odsud z práce nemůžu přesně porty a jiné služby než web nemám povoleny..ani pop3 nebo smtp, natož ftp, nebo telnet či ssh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:28 Muž Miras [111] Re: JuraS
dobře, ale je spousta programů na vzdálené probuzení a pak už se jen spustí a hurá. A i pokud by nespinkal tak noťas zas tolik nežere a vzdálená správa je sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:19 JuraS Re: Miras
pokud noťas spinká tak komplet a to tedy ani web kamera na něm hajá...já měl kdysi foťák co měl funkci web kamera..měl autofokus, obraz jako víno prostě super..musím se po něm podívat, dá se určitě sehnat v bazaru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 14:45 Muž Miras [111] Re: JuraS
pokud se vrátím k původnímu dotazu, tak mě ještě napadá, holt si třeba před akva hodit noťas, kde je zabudovaná "slušná webka". Ten může bejt v režimu spánku, čili skoro nežere a pak už je připojení sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:13 JuraS Re: lockay
mě ryby krmí automat za 150 kaček z aukra (eheim) a mám rovnou dva...a taky telefon...mám telefon a ten řídí na dálku krmení, nakupování, zavírání oken, zalívání kytek, pouštění pračky a myčky ale i dokonce uvaření jídla a připravení na stůl..jen obrázky špatně přenáší po telefonu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:11 lockay Re: Miras
no zadarmo to neni :)
ale kdyz ses treba mesic na sluzebce tak mas aspon sanci zkontrolovat a nakrmit ryby aj na dalku, a me to za ty prachy stoji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:07 Muž Miras [111] Re: lockay
to je slušná cena, ale to si radši pár kaček přidám a koupim třeba filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:58 lockay Re: Miras
no da se poridit i za cca $70, coz je dneska nejakych 1300CZK
a vzhledem k tomu ze to ma i web server, ftp tak si myslim ze to je rozumna cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:55 lockay Re: JuraS
ted nejsem na sluzebce takze kamera odpociva ve skrini, ale vecer 18-22 ji zapnu at se muzete kouknout
hodim sem pak url a spol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:46 Muž Miras [111] Re: lockay
to je to co jsem psal o tý ceně, jsou k sehnání okolo 2000 kaček, což už je dost :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:40 JuraS Re: lockay
pak to je bomba..můžeš sem dát kontakt na to ať se koukneme jak to vypadá v reálu ? ta tvoje běžící...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:37 lockay Re: JuraS
kamera ma v sobe veskery potrebny soft, vcetne web serveru, ftp, ...
coz mi pripomina ze moje kamera ma i slot na CF kartu, takze sveho casu mi kratce na kamere bezel i muj web

a kameru mam naportovanou na portu 8080 na mym routeru a pristupuji na ni interne ve sve siti pres 192.168.0.xxx
a zvenku normalne pres jakykoliv web browser s moje.pevna.ip:8080
a vyrobce provozuje DNS server takze neni problem nahradit IP adr nejakou smysluplnou adresou

takze zadny ovladaci soft na PC neni ke koukani potreba, staci web browser a pristup na sit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:20 JuraS Re: lockay
pokud má ta kamera v sobě wlastní software pak jistě nepotřebuje nic dalšího ale to pochybuju a ovládací soft musí někde běžet..z práce kde jsem za firewallem a s autoritativním proxy serverem mi je na firemním pc soft ke kameře na nic když se na její ovládání přes její port nedostanu...kdežto obyčejná kamera mi běží přes soft routera a na ten se dostanu normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:12 lockay Re: JuraS
no ja si necham dodavat do NA, takze fakt ze se nedodava do cech sem prehlidl, ale dalsich 50 jinych se dodava :)

a tahle kamera nepotrebuje pusteny PC, je to IP kamera takze se propoji s wifi routerem/switchem bud pres RJ45 nebo wifi a nic vic nepotrebujes

PC potrebujes jen na pristup ke kamere

ted se tak divam na tu kameru na aukro a je v podstate stejna jako na ebay
akorat ta cena ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 11:55 JuraS Re: lockay
není nutné an ebay.. aukro.cz/… ta tebou zadané se do čech nedodává..viz aukce...

nicméně tahle kamerka je sice namakaná ale potřebuje pro svůj běh počítač..mě stačí obyčejná bez vychytávek co v pohodě zvládne můj router a dokáže běžet bez toho abych musel zapnout počítač..páč těch 650W co žere je dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2010 11:11 lockay Re: JuraS
ja pouzivam IP kameru, kdyz byvam na dlouhodobe sluzebce
kamera ma dva releove vystupy, takze se da na dalku napr rozinat svetlo a ovladat krmitko, takze muzu pres web interface zkontrolovat a nakrmit ryby i na 9000km :)

je to Made in China, ale ucel splni a pred 2.5lety stala cca $100 na ebay

namatkou treba tohle vypada slusne cgi.ebay.com/…

navic od moji to ma wi-fi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:54 Muž Miras [111] Re: Těhňajs
no jak znám webkamery tak by se musela koupit opravdu kvalitní 1000 kaček a vejš, ty levné nemají nic moc Pixelů a rozlišení takže by toho asi moc vidět nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:41 JuraS Re: Semtex
i to se dá vyřešit...dá se nastavit aby se obrázky aktualizovali jen v době od - do případně zkombinovat s pir čidlem pokud ho kamera má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Těhňajs
též jsem měl podobný nápad.
dokonce kámoš jednu Wi-Fi kameru má, funguje i v noci a dá se na ní zůůůmovat a i částečně zaměřit na některý místa v zorném poli. A ani nebyla drahá, tuším že jí sehnal kolem 600,-

Zvažoval jsem, že bych tím snímal bettarium a klienti z pohodlí domova by si mohli vybírat rybky, které se jim líbí.

Ale pak jsem si uvědomil, že ono snímané místo je celkem frekvetované a bylo by víc vydět nás jak tam očumujeme, měníme vodu, krmíme chovance, dcerka jak se řehoní na rybky....

no raději ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:22 JuraS Re: Těhňajs
jen ta cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:09 Těhňajs Re: JuraS
také jsem o tom přemýšlel, ale přemýšlel jsem o IP web kameře ( wi-fi kameře) myslím, žeby to bylo lepší, než tahat x metrů USB kabelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:00 JuraS – WEB kamera
napadlo mě, zda někdo nemáte na svoje akvárium namířenu domácí web kameru aby jste měli i práci stálý dohled na vaše miláčky..nechcete se pochlubit ? tohle mě napadlo, že vymyslím jak natáhnouit kabely přes byt abych viděl na to jak se mi terčovci v třecím chovají...jestli se neflákají...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:35 A Muž Rex [6876] - AdministrátorRe: teabe
Při použití www.ustream.tv lze překopírovat adresu EMBED (podobně jako u YouTube) a přidat si živé video přímo do své prezentace na našich stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:03 Muž LangMaster [24]
A co vám říka program Coffee Cup WebCam stačí mít nějaké webové stranky třeba free web nemusi bejt placený a tenhle program se postara o fotky v intervalech co si zadate a odešle na zmíněný web.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:31 Muž keyrumek [2]
Problem, jak dostat akvo do online, resi elegantnim zpusobem IP kamera, ktera ma sve vlastni web rozhrani a lze se tedy na ni vzdalene pripojit a sledovat snimany obraz (samozrejmosti je funkce jako napr. posilnani streamu na ftp server). Pokud chcete sledovat obraz z kameru pres inet, je verejna IP samozrejme nezbytna (popr. to lze resit smerovanim konkretnich portu u vaseho poskytovatele). Nevyhodou IP kamery je trochu jeji cena...tusim ze ty nejlevnejsi typy jsou cca od 3 tis (ale pokud si spoctete cenu elektriky za provoz linuxoveho serveru .. ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:14 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: teabe
S tou kvalitou obrazu to bude pro akvárium trochu problém. 1-2 Mpx není zrovna dobrá kvalita - a hlavně webkamery jsou limitované kvalitou optiky a rozlišení je až na druhém místě.

Na akvárium bych šel po něčem s alespoň 3 Mpx a skleněnou optikou s alespoň průměrnou korekcí vad, frekvencí aspoň 30 fps a podle velikosti akvária možná širokoúhlou. Tak za 1200,- by to snad šlo sehnat.

Edit: Limitující pak může být rychlost připojení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 07:21 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: debian
a co takhle tohle?? www.ustream.tv
PentueR:Já bych nesouhlasil.Pokud je levná webkamera tak ano,ale od 700,- a výš už začínají docela kvalitní,nad 1Mega Pixel s rozlišením 1024*768 až ++ Já osobně používám tuto www.alza.cz/… a obraz z ní je lahůdka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 00:57 debian Re: PentueR
No veřejnou IP adresu nemám a ani to u nás není možné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:42 Muž PentueR [256] Re: debian
Jednu dobu jsem pro tohle používal levnou IP kameru - je potřeba jen veřejná IP adresa a rozumně rychlý net.

Jenže stejně žádná web nebo IP kamera neposkytne obraz vhodný ke "kochání" ... Takže jsem ji zase po nějaké době zabalil do šuplíku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:19 Muž hanz [27] Re: debian
Vím, že jde zapnout vzdálený přístup přes síť k počítači. Tím bys mohl aktivovat třeba ten Skype (firemní počítače se takto opravují). Nikdy jsem to nezkoušel, takže nevím jak to funguje, ale tohle bude určitě někde pod F1(nápověda), také popsané..
S tímhle dotazem, bych zkusil nějaké fórum pro Linuxáky, určitě by se tam našel někdo, kdo by ti perfektně poradil ;-) . A nebo nějak poštelovat proxynu X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2567x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15700