Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Plíseň v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 14:02 bob
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 9 dní založeno akvárko. Po 5 dni se začala objevovat plíseň na kořeni. A stále se zvětšuje. Filtrace jede 24 hodin a hnojím a dávám CO2. Poraďte co s tím. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 00:53 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: zotyo
Rostlinky,pokud nejsou shnilé vyhazovat nemusíš,možná některé obrazí(odstranil bych jen odumřelé části).Nejlepší nitrifikační bakterie jsou z „humusu" filtrů funkčních ověřených akvárií,s kupovanými nemám zkušenosti,nitrifikace je přirozený projev,není kam spěchat. Vaaclav Ti poradil dobře,procesy ve stabilizaci si musí projít každá nádrž,problémy na začátku ,bych řešil s nejméně týdenním odstupem,až když budou změny k horšímu.Kořen si musí projít styk s vodou a plíseň se sama odbourá,pokud jej teď omyješ,možná se mýlím,tak se Ti opětovně zaplísní.Troška trpělivosti je někdy vhodnější,než rychlé jednání.Držím palce,ať se Ti daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 23:06 Muž zotyo [3] Re: Tojsouvěci
Ďakujem za dobré rady, určite niečo z toho vyskúšam. V prv rade musím tie rastlinky vyhodiť lebo sa len trápia momentálne. Poriesim filter, dokupim nitrifikacne baktérie, zasadim rastlinky od Knedlos z fóra, vydrhnem koreň a potom sem dám výsledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 22:45 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: zotyo
Běž s filtrem do akvaristiky (náplň nech v akvárijní vodě) a pokus se zeptat, jestli by se nehodila redukce z jiného typu filtrace,mohli by Ti to objednat v náhradních dílech,nebo si to můžeš objednat sám u dodavatele.Další možnosti: 1.:částečně zaslepit výtok vložením dutého špuntu (natlačení kousku hadice do výtoku),2.:sehnat trubici do kónusu (např.náhradní špička pro patrony do výtlačných pistolí)a seříznutím upravit,3.:soustružník to udělá na počkání (silon,alkamit,tyčovina z UH),
4.: upravit nahřátím trubky z UH,zahrdlit je na požadovaný průměr,5.:dají se koupit kulové UH ventily,stačí napojení přes kousek hadice,6.: zaslepit částečně vstupní otvory sacího koše,nebo do něj vložit hustější filtračí materiél,7.:udělat rozstřikovací rampu,jak uvedl Romant.Všechny možnosti jsou rozebiratelné,UH trubky a hadice stačí nahřát v rychlovarné konvici(jenom tu část,která se bude tvarovat) a následně navléct na trn požadovaného průměru,nebo při zmenšování vtlačit do dutého kuželu,až po vychladnutí kompletovat na orig.zařízení.Případně můžeš změřit vnější průměr výtoku,mohu se mrknout jesti něco podobného nemám někde po ruce.Neradím,od toho jsou jiní,v tomle problém nevidím,kdyby něco ,tak do SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:24 Muž zotyo [3] Re: Tojsouvěci
Nie je tam tam regulátor, vieš nejaký link na redukciu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:08 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: zotyo
Já tenhle model filtru neznám,ale mrkni na hlavu filtru,jestli není na sání nebo výtoku šoupátko na regulaci množství průtoku.Většina vnitřních filtrů ho má,upravit to lze i redukcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:50 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
To jsou tři různá čerpadla, já mám filtr přepadový skleněný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 19:36 R Muž romant [27987] Re: zotyo
Na rampě více malejch dírek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:35 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
Mám ten problém, že si ten filter regulovať neviem. Najlepšie riešenie by bolo kúpiť novú čerpadlovu hlavu s menším výkonom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 12:18 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
Tak to je určitě ten hlavní problém protože nic se nemá přehánět a hlavně ne ze začátku. Já jsem proud zvyšoval postupně a pomalu když jsem podle rostlin usoudil že si můžu dovolit přidat. Mám asi 400 litrů vody a nejdříve jsem měl čerpadlo 600 pak 800 a nakonec 1200 l/h. Také jsem to nejsilnější dal hned na začátku a rychle jsem ho vyndal. Dneska si myslím že bych mohl ještě přidat ale asi to už neudělám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 12:06 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
No ved rampu mám, ale myslím si že ten prúd je aj tak silný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 12:00 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
Silný proud je vždycky problém, proto se dělají rampy aby jsi ho zmírnil a rozložil na celou nádrž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 11:50 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
Slimákov tam už pár je. Ale nemám topítko, môže byť aj tam problém? Zajtra chcem kúpiť nejaký akva test, aby sme vedeli viac, prečo sa tým riasam a plesni tak darí v akva.
Nemôže to byť aj velkým prúdom vody z filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 10:31 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
Nech to být ono to časem zmizí. U nově založených nádrží je to hlavně na kořenech normální. Dej tam pár okružáků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 07:55 Muž zotyo [3] – Pleseň
Ahojte, čo sa dá robiť s plesňou v akva? Mám prestať hnojit? Častejšie meniť vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:35 Žena Eve [1] Re: romant
Jaj. Tohle slysim prvne. Ja doted vyrazne problemy nemela. Poradite co s tim?
Edit: Tak jsem si to nasla zde na foru. Fakt se tady da najit vse. Super ze mate trpelivost a jste ochotni reagovat. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:11 R Muž romant [27987] Re: Eve
Zelená přisedlá řasa s biogenním odvápněním, tedy to je to bílé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:53 Žena Eve [1]
Fotka k příspěvku Ahoj. Nemohu to identifikovat. Poradi mi nekdo, prosim? Na dotek ty bile tecky jsou jak struhadlo...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 21:05 JoKa Re: km
Nic, čekej, to zmizí. Za týden tam můžeš dát pár okružáků. Ti uklidí zbytky a pomůžou se záběhem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:46 km – biela pliesen prosim o radu
zdravim vsetkych dnes som nasiel v akvariu bielu hustu pavucinu nakolko je to cerstvo zalozene nemam tam ziadne rybky je napustene 5 dni ... tak vas prosim o neaku radu ako to odstranit...dakujem dakujem...no len skoda ze sa sem nedaju nahrat videa lebo som isiel popravit rastlinky prebehol som okolo toho kukou a zmyzlo to ...tak neviem co s tym... :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 16:23 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 10:23 LadasBVP nová plíseň
dnes sem koukal kytky se už trochu vzpamatovali ale u topení se mi na gumě udělal bílý hlen a obalil obě přísavky to je taky v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:47 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
No, 2005 a 2015 je dlouha doba, ja bych to prozatim nechal, mas tam koneckoncu zivny substrat pod sterkem. Sledoval bych dalsi vyvoj, jak pujdou rostlinky apod. Po tak kratke dobe je tezke soudit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:37 LadasBVP Re: Mislow
takže testy?

Průměrná kvalita a složení vody ze zdroje Klíčava - Dobrá - Vrutice, distribuovaného v Kladně-Kročehlavech, v roce 2005:
Ukazatel Měrná jednotka dle vyhl. 252/05 Sb. Průměrná hodnota
Konduktivita mS/m 125 77
pH 6,5 - 9,5 7,2
Organické látky mg/l 3,0 1,1
Celková tvrdost °něm. 11,2 - 19,6 21,8
Celková tvrdost mmol/l 2-3,5 3,9
Vápník Ca mg/l více než 30 131
Hořčík Mg mg/l více než 10 14,6
Železo Fe mg/l 0,2 0,14
Mangan Mn mg/l 0,05 0
Amonné ionty NH4+ mg/l 0 0
Chloridy Cl- mg/l 100 24,5
Sírany SO42- mg/l 250 110
Dusitany NO2- mg/l 0,5 0
Dusičnany NO3- mg/l 50 13,8
moc se to asi nezměnilo takže ukazatel by měl být obdobný

Edit: tak romant měl pravdu stím šnekem. pozoroval sem to a už se tam vleče na listu asi 2 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:32 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Ja bych osobne do akvarka zadny hnojivo nelil dokud bych neznal hladinu dusicnanu. Pro low tech akvarka je vubec otazka jestli hnojeni vubec bude potreba, casto vystaci to od ryb ci snecku, pokud tam jsou. Ale v pocatku je tam vetsinou dost dusicnanu i tak, pac filtrace neni zajeta ... tedy pokud zrovna nepouzivas kojeneckou vodu. A ziviny se najdou i v substratu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:29 LadasBVP Re: Mislow
takže zastavit hnojení a co2? a na jak dlouho a co na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:27 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
A proc hnojis? Mas tam par kytek, nizkou hladinu osvetleni a nevis kolik mas dusicnanu. Mozna tim hnojenim prave podporujes plisne a rasy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:24 LadasBVP Re: Mislow
sem to napsal blbě hnojím bioflorem. do nově založených jednou za 14 dnů ale co co2 každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:23 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Jaky substrat davas denne dle navodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:22 LadasBVP Re: romant
zatím tam nic necpu ta plíseň mě značně zarazila
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 23:22 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Jako u toho tekutyho uhliku to mas uplne jedno, max. ho tam budes pridavat zbytecne, spis vynech hnojeni. Odstrihej ty stary listy, co uz to maj za sebou, at mlady novy maji vic pro sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:59 LadasBVP Re: romant
uvidíme co sem si dotáhl z té akvaristiky dnes vynechám to co2 a dám to až zase zítra. jinak u toho hnojení zatím sem dam ten bioflor jednou pod šutrama mám substrát a denně dávám dle návodu substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:36 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Jasně, mě, tedy dotyčnýmu s dohledovým akváriem kružníci vesele brázdili akvo i po jeho použití. ;-) Co tam máš dál? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:34 Muž Jifi [675] Re: romant
Zkusil jsi někdy No Planaria? Ta ti totálně vyhubí šneky, že ti nepřežije ani kus.
Ale jak říkám, šneci do akvárka patří. To byla poznámka na to, že nad šneky nevyhraješ. Asi jsi vyzkoušel málo metod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:31 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Prostě nevyhraje, puntík, tečka. :) Ještě jsem nezažil nádrž a že už jsem jich měl v práci docela dost, aby se někdo šneků zbavil dočist, dočista jakoukoliv metodou, nebo-li buď se s nima naučí dotyčný žít a nebo ať chová třeba křečky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:28 Muž Jifi [675] Re: romant
Záleží na tom, co myslíš tím, že nevyhraje. Šneci se dají zlikvidovat snadno. Ale na druhou stranu, oni do akvárka patří. Takže proč se jich chtít úplně zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:26 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Mam okruzaky ve 2 akvarkach, pomahaji mi s udrzovanim akva od nekterych druhu ras, nemusim se aspon trapit se stelovanim osvetleni apod. :-) Pri spravne udrzbe je udrzis v rozumnem poctu (neprekrmovat, odstranovat stare odumirajici listy, odkalovat). Dokonce je i musim prikrmovat aby meli co zrat, kdyz akvarka vycistili od ras. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:21 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Šneky tam možná už máš, jenom o nich ještě nevíš. ;-) Ono, donést si šneky s rotlinama, nic nemožné. :-) Nebraň se jim, stejně nikdy nevyhraješ a třeba takový okružáci, coby dělníci údržby kvária, jsou k nezaplacení, tedy rozhodně lepší než ancák, kterej by si s největší pravděpodobností dříve, či později začal pochutnávat na listech, samozřejmě až vyrostou pěkný mladý tomu echináči, co tam máš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:13 LadasBVP Re: Mislow
šneka nechci nebo to aspon samemeček bojovnice časem sežere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2015 21:13 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Na ryby je jeste brzo, co takhle snecci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 20:59 LadasBVP Re: Mislow
ok tak rostliny a co ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 20:37 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
No, zatim bych vysadil to hnojeni, nesahal na filtr a pockal co se bude dit, mozna bych jeste pridal nejakou rostlinku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 16:09 Mejla82 Re: LadasBVP
Myslim ze pri zalozeni aq se kazdy ze zacatku potyka s necim stejnym, ci podobnym.....Po zabehnuti aq a spravne udrzbe sebvse casem srovna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 01:04 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Ahoj, je dost malo informaci o akvarku, to se hur radi, co tak si udelat prezentaci? :-) To ze stare listy odumiraji neni nic neobvykleho, dobre znameni je, ze nove rostou, ty stare pekne odstrihni co nejblize ke korenu a vyhod je. U rostlinek take hodne zalezi v jake kondici jsi je dostal, hlavne na korenovem systemu. Plisen na novem koreni take nic neobvykleho, zkus ji odsat hadickou na vzduchovani. Opet zalezi na tom, co se s korenem delo pred tim, nez byl vlozen do akva. Ideal je ho po koupi "vyvarit" na pul hodky se lzickou soli, ale to uz ted asi nepujde a ne vzdy to taky jde. Nicmene bych si s tim starosti nedelal, pokud to nejde a plisen odsaval. Zastavil bych hnojeni, zacit hnojit do akva jen tak se nemusi vyplatit, pac nevis jestli hnojit potrebujes nebo ne. Muzes taky hnojit pohnojene a tim jen pridavat ziviny rasam, ktere tam jsou. Tezko soudit bez znalosti cehokoliv o akvarku.
Rekl bych, ze udelat prezentaci s podrobnymi udaji by pomohlo nejvice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 00:41 LadasBVP – rez na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím zakládám akvárium už druhý týden se zajíždí po prvním týdnu začali problémy s rostlinami že začali ztrácet barvu bylo mi doporučeno tekuté CO2 a výživa bioflor od rataje aplikuji ho už pátý den na listech se objevila rez plíseň a na dotek slizovité a nově i plíseň na kořenu a staré listy hynou ale objevují se nové listy mám stím něco dělat nerad bych tam dal ryby a za čas by plavali břichem vzhůru díky za jakoukoliv radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 10:09 Muž Tedvidek [5] Re: Adéla
Jediná rada je trpělivost, plíseň sama zmizí. (Pokud budeš měnit vodu samozřejmě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Okružáci po kabelech nikam nezdrhají, nemají-li k tomu důvod, tedy jsou-li v odpovídajících podmínkách, tedy je-li voda v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 19:02 Adéla Re: Lukehofarma
Co tady čtu, většinou mají akvaristé v nádrži plíseň, co vypadá jako chomáčky. To, co mám já, vypadá jako krupička, spousta teček spojených v povlak, páchne to plísní. Je toho nejvíc na gumových zelených přísavkách. Možná to bude i jinde, ale tam toho je nejvíc, nebo to je nejvíc vidět. Děkuji všem za trpělivé rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 18:40 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Adéla
Nestalo se mi nikdy byli maximálně zároveň s hladinou vody ale to tak jednou za týden možná. To snad jen ve velmi nekvalitní vodě ale to jsem neměl takže nevím. Stejně si myslím že by ani daleko nedolezli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15646?od=101