Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k závojnatkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k závojnatkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:15 prcan Re: LiborSprysl
proč. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: prcan
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:58 prcan – prosím
Zdravým vás.Hodí se paví očka k závojnatkám.Předem děkuji. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 08:11 R Muž romant [27987] Re: Marek..
Filtraci samozřejmě nonstop, ale ta Tvoje to není žádná hitpráda a k závojnatkám do 60 litrů je to naprosto nedostatečný, pořiď tam klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, když už je máš v těch 60 litrech a vodu měň min. 2x týdně 1/3 akva a pravidelně jednou týdně odkaluj dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:01 Marek.. Re: Dreamdiver
No to pak asi budu muset koupit 200L akvarium..ale zatim to staci to 60L doufam.. A co stou filtraci? musi jit nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:44 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Marek..
Pro 6 závojnatek kup aspoň 200l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:32 Marek.. – Chci se zeptat?
Mam 6 zavojnatky a 2 prisavniky v akvariu..Akvarko mam 60L a filtraci mam
Filtr AQ FAN 1 Plus.. filtruju 24H.denne..musi to vyltrovat nonstop? a teplotu mam na 21stupnu.. muze to tak byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:09 R Muž romant [27987] Re: Zuzka
Svejma nárokama moc k sobě nejdou, závojnatky jsou prvotřídní špindíry a tetry, to jsou zase čistotný rybky. Teď je důležitý, jak je to akvo velký, ideál by bylo kdyby mělo alespoň kolem 100 litrů, podívej se na nároky závojnatek do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:00 Zuzka – co s tim ?
Teď sem si koupila závojnatky ale jedna z teter je začla obplavávat. Tak jsem jí dala pryč. Tak se chci zeptat jestli dou ty tetry k nim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.09.2012 07:53 R Muž romant [27987] Re: mesyas
Dej pryč závojnatky a bude se to moct zaplnit, třeba hejnem pancéřníčků a hejnem teter, možností je spousta, chce to si o daných rybách něco přečíst, před tím než si je pořizuješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 23:31 mesyas Re: romant
takže je to tím že jsou tam hodně ryb=nečistota? protože umírání začalo ihned po pořízení krunýřovce, původně jsem si myslel že se nemají rádi s panceřníčky nebo je Zavojnatky jedí, protože mají hlad. Mohl bys mi doporučit jako ryba je lepší Panceřník nebo Krunýřovec? je to škoda že tam nemohu mít více ryb, protože to moje akvárko vypadá strašně prázdně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: mesyas
Filtruj non-stop a měň vodu obden a bude to jakž takž a až tě to přestane bavit, tak nezbyde než změnit osádku, ale když máš závojnatky, tak se intenzivnejším výměnám vody nevyhneš ani ve větším akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 21:17 mesyas Re: romant
akvárium cca 80L mám tam 4 závojnakty(žádní macci, malé). Filtruju od 6h do 00:00h(Juwel), odsávám bordel +- 1x za 10dní, výměna část vody 1x týdně. Původně jsem tam měl 4panceřníky(3-4cm) a 4závojnatky. Nyní 4 závojnatky 2 pance. a 3 krunýřovce. rostlinek tam mám asi 6(anubis, Vaslinerka atd.) a jeden kořen.

Vxpadá to že buď dá pápa krunýřovci nebo panceřníčci :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:51 R Muž romant [27987] Re: mesyas
Nevíme nic o Tvým akváriu, ale co víme, že závojnatky jsou pořádní bordeláři, takže pokud to akvo nemá alespoň 100 litrů a není v něm výkonná a účinná filtrace a nemění se týdně alespoň 1/3 vody, tak je to vcelku jasný, kde je problém. Ale jak píšu, nevíme nic o tvým akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:42 mesyas – příspěvěk z jiného topicu
Nyní mě trápí něco jiného koupil jsem si 3 krunýřovce ale zničehonic mi začali umírat panceřníčky. Včera umřel jeden panceřníček a dneska/zítra to vypadá na další příznaky: to že začínají mít světlou barvu než oproti normálnímu/ztrácejí barvu. Nikdy dříve jsem takový problém neměl může to být tím že tam jsou závojnatky? za každou radu budu moct vděčný. Děkuji

P.S před měsícem jsem dostal 2 krunýřovce a místo panceřníčku mi umřeli krunýřovce, tenkrát jsem si myslel že to bude tím věkem, protože byli hodně mladí/malí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2012 14:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mirazgeka
Třeba závojnatky české...Jinak to nejsou moc ryby vhodné ke kombinování... smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 14:47 Mirazgeka – Závojnatky -společně s ....???
Zdravím,pokročil sem do dalšího levelu a zakoupil "slušné" 200L akvárko,pomalu finišuji s přípravou problém je že doposud sem choval jen 5 závojnatek čínských,tak bych se chtěl poptat jaký rybky se knim hodí -aby to trošku ožilo?
Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:21 Morava Re: Filip980
Já to původnímu majiteli říkala a on mi nevěřil.... hmm na druhou stranu je obdivuhodné ze vydržel celý rok živý v tak za*rané vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 20:48 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Morava
Tak to je peřovec, ten by si určitě větší akva zasloužil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:36 Morava Re: romant
Fotka k příspěvku Tož mám ho vyfoceného v telefonu.....bohužel jsem si do Ostravy nevzala kabel na stahování fotografií jinak bych natáhla fotku sem, že by si ho třeba někdo vzal. Co se týče péče, nebojím se že bych to nezvládla, než jsem závojnatky převezla do akvária měla jsem je (po jedný) v pětilitrových sklínkách a měnila jsem jim vodu třikrát denně, takže vím jaká jsou to čuňata, naštěstí na to budu mít čas ... :-D mezi učením.... jinak nikdy jsem rybičky nechovala, takže s tím budu asi chvíli bojovat. Ancistruse jsem u závojnatek nechala, to doufám nevadí....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:27 R Muž romant [27987] Re: Morava
Zkus se zeptat někde poblíž v místě v nějakým zverimexu, či akvaristice, třeba Ti ho zadarmo vezmou. Vyfotil bych si ho a vyrazil s nabídkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:24 Morava Re: romant
no, je pravda že bych chtěla do vánoc pořídil 100 l akvarko, ale toho sumce je mi líto, když ho dám zpět k těm závojnatkám tak to bude určitě malé na něho, je krásný, je škoda aby byl v tom 60 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:17 R Muž romant [27987] Re: Morava
Nakoukni do sekce "inzeráty". Jinak ty ryby který tam jsou se řadí mezi velmi zdatné znečišťovatele a bude to chtít opravdu intenzivní péči o akvárium se stávající osádkou(je to hrana s tou velikostí nádrže). Týdně odkalovat dno, 2x týdně měnit min. 1/3 vody, moc nepřekrmovat a mít výkonnou a hlavně účinnou filtraci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:11 Morava – sumec
Ahojte, přestěhovala jsem se do bytu a po předchozím majiteli jsem "zdědila" 60 l akvarium, kde mi majitel řekl že mu všechny ryby zdechly, takže jsem si do něj pořídila tři závojnatky, ale když jsem přijela a začala jsem čistit akvarium (pán se o něj víc jak rok nestaral), zjistila jsem, že v je v něm ještě živý ancistrus a jakýsi sumec (asi 15 cm), pro kterého mi to akvarium přijde male. Víte o někom kdo by si takového mamlase vzal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:40 R Muž romant [27987] Re: Michal97
Jako první, i když to bude znít možná nelogicky, bych vyměnil řádnou porci vody a to klidně několikrát za sebou, klidně by se mohlo jednat o to, že jsou lehce zhoršený podmínky v akváriu a on reaguje, jak reaguje. Ploutve dorostou. Možná že by nebylo od věci si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce informací o daným akváriu, aby bylo z čeho čerpat, na případnou radu.
Edit: Ty podmínky v akváriu budou zcela zásadní, vidím tam sice filtr Eheim, ale do 150 litrovýho akvária postavenýho na výkonných znečišťovatelích ne zcela vhodný, má menší objem filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:32 Michal97 Re: romant
Myslíš že jim ty ploutve pak dorostou? nebo co mám cělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:30 R Muž romant [27987] Re: Michal97
O.K. Spíš než jejich chráněním bych si tipnul, že se ten náruživec dožaduje a když mu jeho samice nejsou po vůli, tak se zaměřil na ty závojnatky. Ale je to jenom taková úvaha, o Tvém akváriu nejsou známy žádné informace, krom té velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:27 Michal97 Re: romant
Fotka k příspěvku 150 litrů další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:23 R Muž romant [27987] Re: Michal97
Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:22 Michal97 – závojnatka a gold molly
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, v akváriu mám přibližně 3 měsíce závojnatky a gold molly + další, jeden sameček molly jim v poslední době ožírá ploutve, momentálně má v akvárku dvě vlastní oplodněné samičky, může to být třeba jejich chráněním? prosím o pomoc
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.07.2012 06:48 R Muž romant [27987] Re: michall7
Porovnej nároky jednotlivých ryb a zjistíš, že to není zrovna dobrej nápad. ;-) Chceš dávat dohromady špindíry s rybkama čistotnejma a čistotnejma a pokud jsou zamýšleny do akvária v prezentaci, tak je tam nic moc filtrace už teď, natož po přidání závojnatek, coby zdatných producentů odpadních látek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 23:31 michall7
Mám na Vás otazku...môžem dať závojnatky k mrenkám ružovým a nejakm tetrám? (neviem presný názov )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 22:32 Muž olwy [24] - TetryRe: radim
Jo, zkusím na ně hodit inzerát, ale moc tomu nevěřím. Prostě tam jsou. Jsem rád, že se mi podařilo odmítnout 20 cm přerosteného ancistruse. Dojít tam o den později, už by tam plaval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 22:18 radim Re: olwy
S těma 10 závojnatkama nebude moc lehké nastolit nějakou rovnováhu ve 100 litrech, ikdyž zasadíš dost rostlin, tak je budou zavojnatky svým rytím a žravostí nejspíš systematicky likvidovat. Rozhodně bych jich ubral když už tam teda musí být. Jinak začíná jaro a určitě by se jich někdo ujal do jezírka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:50 Muž olwy [24] - Tetry – Akvárko v Domově důchodců
Ahoj, dostal jsem se k tomu, že jsem slíbil předělal akvárko pro důchodce tak, aby se v něm rybky měly dobře a dědečci měli na co hledět. Lepší voda než Esmeralda. Nádrž má asi 100 litrů, plastové kytky, 5 cm hrubého světlého štěrku a agresivní filtr s min. filtrační hmotou. Plave jim tam asi 10 závojnatek, 2 malý skaláři a 3 otíci. Nadávají, že tam pořád mají řasu.
Mnou navrhované řešení: udělat velkou krabici na filtr, dát nahoru původní čerpadlo, dolů velkou kostku molitanu (9 x 9 x 30 cm), rozstřikovací rampu. Dále dopustit vodu do maxima a nasadit pár kytek, přidat kořen z lesa (předtím ho budu mít tak 2 týdny u sebe doma v zajetém AQ, aby jej šnečci očistili. Ryby nepřidávat ani neubírat - není je kam dát. Jen dohodit 3 neritiny zebry, aby hoblovali sklo. Časem, jestli začnou závojnatky umírat, nahrazovat tetrama či - protože důchodci špatně vidí a prý nevidí ani malé černé skaláry - pořídit nějaké gavůnky. Co vy na to? Poradili by jste líp? Máte nějaké znalosti toho, co vidí starší?
Díky za tipy. Víc hlav - víc ví. Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2012 13:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Magda
Záleží na tom, co má chcípnout dřív
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:49 R Muž romant [27987] Re: Magda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:44 Magda – Závojnatka lví hlava
Všechny moc zdravím, mám prosbu. Můžu dát své 2 závojnatky k tlamovci Moorovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 12:02 Michaelabudubudu Re: siapan
Zajímavé. Asi záleží na velikosti akva. Jak velké je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 10:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: siapan
v jak velkým akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 09:58 siapan Re: chicko
Mám se závojnatkama v jednom akvárku,neonky,paví oka,zebřičky a v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2011 16:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: drgoblin
Je to uplne jedno, co se tam da, protoze tam nepatri ani ta Zavojnatka, je to pro ni male ;-) .
Jinymi slovy, zavojnatku dat nekomu, kdo ma pro ni podminky, a pak se da do prazdneho akvaria dat cokoli vhodneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:14 drgoblin – Závojnatka Lví hlava - co k ní mohu dát
Hezký den všem,

prosím zkušenější akvaristy o radu. V současné době mám 50 litrové akvárium, kde mám pouze jednu závojnatku (lví hlavu) a rád bych k ní přikoupil ještě jednu jinou rybičku. Co se s mojí závojnatkou bez problému snese?

Předem děkuji za reakce,
Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:04 R Muž romant [27987] Re: budik
Mě by tam pasovala Tetra Paraquayská, nebo klasická Tetra krvavá. 6-8 kusů, to bych řekl, že je max. do Tvého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 18:43 budik Re: romant
To právě ještě vybírám, koukni kdyžtak do profilu mého akvárka, chci tam dodat ještě nějaký hejnko a tetry mi přijdou ve většině případů vhodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:30 Muž capko [40] Re: budik
S jazdením vadiť určite nebudú,lebo aj molly s mečúňkami si radi zaplávajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:40 R Muž romant [27987] Re: budik
Jaký máš konkrétně na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:36 budik
Zeptal bych se jestli můžu dát dohromady molly, mečovky, platy a tetry...jestli jim tetry nebudou vadit jak budou jezdit po akvárku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 22:48 Newone Re: sephiroth
a jak to že když v tom akváriu mám NO2.. přežili jenom ty závojnatky ze 14 rybek?? tem to NO2 nevadí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:58 sephiroth Re: Newone
to sou ty rostliny a asi tam mas NO2,biologickou filtraci a rostliny,to je me reseni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1561-jake-ryby-k-zavojnatkam?od=51