Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tečky uvnitř akvária

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tečky uvnitř akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2021 10:01 Leona Re: Leona
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě pár fotek přes lupu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 23:12 Leona
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nevíte co jsou tyto tečky zač? A popří=adě jak je odstranit? Líp to nejde, jsou to opravdu mikro tečky. Při pohledu lupou to vypadá jako hooohně zmenšená vajíčka neretin, ale žádné plže v akvariu nemám. Je to i v substrátu. Nehýbe se to. Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:41 Muž Drodo [0] Re: Papik
Přijde mi, že se to vůbec nehýbe a rozmacknout jsem to nezkoušel, protože se mi to nepodařilo z akvaria vyndat je to fakt drobné, ale setřít a sundat z kořene to jde. Jsou i dost v substrátu. V akváriu mám cichavce zakrslého, neonky, tetry černé, a gavunky diamantové. Jen mě napadá, nemůžou to být vajíčka nitěnek? Občas se nějaká potvora objeví v substrátu...jinak vůbec netuším, co by to mohlo být. Docela mě ty bílé tečky znepokojují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:22 Muž Papik [617] Re: Drodo
Hýbou se? Jdou seškrábnout, rozmáčknout? Jsou v kuse nebo se rozpadnou, když je prstem stlačíš nebo rozemneš? Co máš v nádrži za živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:05 Muž Drodo [0] Re: afc1886
Nene, nemám. Mám jen okružáky. A co jsem tak koukal, tak je to podle fotky v porovnání s vajíčkem neritiny o dost menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 17:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Drodo
Jde to špatně vidět na telefonu, ale nemáš v akváriu neritinu? Podívej se jak vypadají její vajíčka a potom to porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 16:27 Muž Drodo [0] – Bílé tečky na kořenech a substrátu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co to může být?
Objevilo se mi to nedávno na kořenu a postupně těchto teček přibývá. Je to velmi malé cca desetiny milimetru.
Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 14:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Vajíčka neritin nic z toho nebude. :-) rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 13:34 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Zdravim

Viete mi povedat co to je ? Je to aj na anubiasoch a cryptocorynach tiez ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2018 10:24 R Muž ctibum [6868] Re: Konrade
Neritiny se ti z toho nenarodí, takže "problém" jen estetický. Jestli se ti chce, tak likvidovat můžeš, ale strávíš tím zbytek života... :) Nebo dej pryč Neritinu, pokud ti to hodně vadí... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 10:18 Konrade Re: ctibum
Děkuji za odpověď.Takže je to cajk - nelikvidovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 10:04 R Muž ctibum [6868] Re: Konrade
Vajíčka Neritiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 10:03 Konrade – Kořen
Fotka k příspěvku Dobrý den, cca po třech měsících se na kořenu v akvárku udělali takovéhle bílé tečky. Nevím jestli je to plíseň, jsou to takové tvrdé plošky. O co se prosím jedná? Děkuji ☺️
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 17:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Rorys
Tak to máš levatky rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra ,teď zkus vyfotil trochu lépe ty tečky.
EDIT- A jenom k té neritině, kdyby jsi si přečetl ten odkaz, tak tam je napsáno- Vajíčka jsou bílá, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula, a pak přileze zpět. Z toho plyne, že když vám šneci nakladou malá bílá vajíčka, tak nikdy malé šneky neuvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 17:19 Rorys Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potvory jdou blbe vyfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 16:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Rorys
Můžeš dát jejich fotku? Nějak se mi to nezdá, řekl bych že si neritinu pleteš s jinými pracanty.
EDIT- nad rampou vidím asi levatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 16:33 Rorys Re: afc1886
Uprimne bych je rad necekal, ale z poctu 0 jich mame momentalne v nadrzi asi 9...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 16:18 R Muž afc1886 [14655] Re: Rorys
Ano vajíčka neritiny tam máš, ale mladé nečekej. Tady si počti rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 16:14 Rorys – Vajicka neritin??
Fotka k příspěvku Ahoj, chtel bych se jen ujistit, jestli prave podlehame invazi rozmnozeni neritin? Myslim tim bile tecky na skle akvaria :) pripadne jak to eliminovat? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 22:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jan janda
Máš rozumný přístup. Pročti si něco ve vláknech o zakládání akvárií, odstraň ty plastové hrůzy a založ to akvárko znova. Akvárium by měl být výsek přírody a ty plasty do ní fakt nepatří. Podívej se tady po prezentacích, co by se Ti asi líbilo a klidně se nechej nějakou inspirovat. Není špatné hledat jinde inspiraci,je špatné lámat přírodu přes koleno třeba těmi plasty. A pokud budeš při pořizování výbavy akvária potřebovat radu, určitě se tady najde dost lidí, kteří kvalifikovaně poradí. Hledat radu ve zverimexu může být cesta do pekel, protože ti prodavači jsou závislí na obratu a tam je leckdy celá motivace jejich rad. Tak hodně štěstí. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 22:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Jan janda
Proč to prodávají? Protože to někdo kupuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:28 Jan janda Re: ctibum
Měl sem to 3 roky a nic ale změním to už sem četl to co mi poslal afc a vše potřebné koupím a znovu založím aby byly rybičky spokojené děkuji za rady a nechápu proč tedy v zvěrimexech prodávají takové věci když to rybám nedělá dobře děkuji za rady a reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 22:01 R Muž ctibum [6868] Re: Jan janda
No já myslím, že se to dá uzavřít s tím, že jsou to vajíčka Neritin. Proč jsou červená je záhada, ale podle mě to není nutné řešit, protože asi nastanou horší problémy, jelikož všechny ryby jsou teď ve sterilní nádrži, o které nikdo nic neví, jen že jsou tam nějaké ryby, šneci a Lego. A dokud nebude prezentace a ty si nepřečteš něco z odkazů, které ti přihrál afc a nevyměníš hračky za něco přírodního, tak nemá smysl něco dalšího řešit... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan janda
Velikonoce jsou ještě daleko ale obarvit vajíčka do tak krásné červené se ti povedlo. Dej si pozor co do akvária dáváš pokud možno všechno přírodní a ne umělé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2017 21:50 Žena petulinakk [2016] Re: Jan janda
Nejspíš ti nějaká z těch umělotin v akváru pouští barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:26 R Muž afc1886 [14655] Re: Jan janda
Tak 4 neritiny, to už je hodně vajíček. Porovnej obrázky
rybicky.net/k/forum/546620.jpg
rybicky.net/k/forum/223181.jpg
rybicky.net/k/forum/85669.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:20 Jan janda Re: Jan janda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:16 Jan janda Re: petulinakk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja sem ryby dal do karanteni nádrže vodu z akvaria sem vypumpoval ven vse vydrhnul kaminky vyvaril nadrz sem vydezinfikoval octem a ted sou rybky na zpět v čistém akvariu a vubec me nenapadá čím by voda mohla bekt do cervena a tech vajíček by bylo strašně moc

Tady jsou fotky a ta voda nebyla tak červená aby to tak site obarvilo ty vajíčka a ty červené kuličky sou tvrde a kdyj je rozmacknu je to jak sadra a drzi to fakt pevně prilnute
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:53 Žena petulinakk [2016] Re: Jan janda
Jan janda napsal: i voda se mi zbarvila do cervena ted mam akvarium prazdne
Voda do červena?? A ty nemáš absolutně tušení čím by to mohlo být že máš červenou vodu?!
A kde máš ty ryby a šneky když je nádrž prázdná? Ty pochcípaly nebo jsou někde v kýblu?
Jinak pokud to není troll jak už tu padlo, a opravdu ti něco zbarvilo vodu do červena, tak tipuju že to jsou fakt vajíčka neritin na která se nachytala ta barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:59 Martin Re: Jan janda
Nejsou to nějaké plastové korálky stejně jako je plastovej celej zbytek? Nějakej blbej vtip? Zatím ani náznak, že jde o skutečné akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:37 Jan janda Re: Anthrax
Tak ja to tedy zkusím ty rostliny kdyz říkáte že je to dobré ale to mi problém neřeší chtěl bych vědět co to je tone
Koukal sem na ti vajíčka ale jsou byle a koukal i na jine druhy a cerveny nemaji žádné jen nejaky druh krevetek ale ty sem nikdy nemel a navic nejsou na plastu ale plavou.
Edit: Este sem zapomel rici ze i voda se mi zbarvila do cervena ted mam akvarium prazdne musim koupit ty živé rostliny a nejaky ten kořen proctu to co mi bylo poslano a nakoupim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 19:28 R Muž Anthrax [4739] Re: Jan janda
Bojovnice by živé rostliny určitě ocenila a neonky taky a i řasy by ti mohly přestat růst. Proč nechceš rostliny? Jsou pro akvárium jedině přínosem. Jak esteticky, tak funkčně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:22 Jan janda Re: afc1886
ja tam nechci zive kvetiny jinak to akvarium mam tretim rokem a nic se nestalo v akvarku mam bettu samečka 7 neonek a 4 sneky na čištění řas rodu neritina natalensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 19:13 R Muž afc1886 [14655] Re: Jan janda
Začni znovu a lépe. Nedávej tam žádné plastové rostliny a dekorace, ale hodně živých rostlinek a jako dekoraci třeba nějaký vhodný kořen. Ideální by bylo se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci akvária. Ostatní ti určitě velmi rádi poradí. Tady máš zatím pár užitečných odkazu.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/… pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:06 R Muž Anthrax [4739] Re: Jan janda
Seznam živočichů by se hodil. Co tam žije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 19:05 Jan janda Re: ctibum
Nemůžu už to vyfotit kompletně sem vše vyndal akvarko vydezinfikoval octem pořádně vyplach a dal nove věci vse co tam bylo pred tim sem dal prič vše bylo posete temito cervenejma tečkami sou tvrde jako kaminky a byly na všem umelohmotnem filtr teploměr kytky atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 17:37 R Muž ctibum [6868] Re: Jan janda
Nechceš se zaregistrovat a založit prezentaci toho akvárka? Asi by to chtělo, protože "objevuji se převážně na plastu" by měl říct zaměstnanec obalovny, ne akvarista.. :)
Dej sem zatím celkovou fotku a seznam všech obyvatel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 17:28 Žena petulinakk [2016] Re: Jan janda
Být to bílé, řekla bych vajíčka neritin.
Červená vajíčka šneků jsem tedy ještě neviděla, ale nenapadá mě co by to mohlo být jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 16:42 Jan janda
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím co to může být červené tvrde tečky v akváriu rybky zatím nejeví známky jakého koliv napadnuti atd objevuji se převážně na plastu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 21:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: strappy
"Červíci" jsou celkem normální, taky jsem je měl, ale pak je ryby vyžraly. Problémem by ale byly ploštěnky, ty taky vypadají jak červíci.
Co to je na skle nejsem schopný určit, ale u nově založených akvárií probíhá spousta přechodných jevů, tak snad to odezní až se akvárium stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 16:57 Muž strappy [39] Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pruhledne jednim koncem jakoby zakousle do skla a cely zbytek vlajici v proudu.
Edit: Tak jsem tam ted zahledl i cervika se znatelnou hlavickou a plazil se po skle je to u nove zalozenych akvarii normalni jev cca tyden po napusteni cca dva tri dny po uplnem tri vlnovem osazeni kytkama
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 16:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: strappy
Tečky nebo chomáčky? Bílé nebo průhledné? Nešlo by to vyfotit?
Pokud to je takový gel s tečkami uvnitř, jsou to vajíčka šneků.
Ale podle toho popisu to můžou to být řasy, plíseň, nějaké "breberky" (třeba nezmaři), ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 16:42 Muž strappy [39] – bile tecky
Ahoj zalozil jsem nadrž cerstve asi 80% dna osazeno rostlinami.rostlinky jsem velmi dlouho omyval pod vodou sprchoval atd. No samozrejme ze uz je v akvarku par pidi sneku ale to je jedno. Na skle se mi udelaly takove bile pruhledne tecky nebo jakoby chomacky ktere jsou zakotvene na stene akvaria a jakoby vlajou v proudu. Muze to byt nejaky parazit nebo je to nejaka rasa ci co? Akvarium bezi tak tyden a jeste tak mesic pobezi absolutne bez ryb tudiz jakychkoliv hostitelu krom tech pidi snecku jejich vajicka z kterych se vylihly byly na prinesenych rostlinach ale desinfikovat chemii se mi je nechtelo je to priroda ale co ty tecky vlajici na stene akvaria jsou tak ani ne milimetr velke drzi si na skle a vlajou v proudu mam tomu venovat pozornost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2015 11:37 Žena Turbínka [2558] Re: cernoch1979
Vajíčka neritiny, žádnej problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 11:29 cernoch1979 – Co je toto?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, vie mi prosim niekto poradit, co je toto a ako sa toho da zbavit. Moc sa to nehybe, v podstate je to stale na mieste, ale zda sa, ze toho pribuda, sem tam sa nejake objavi na skle. Velkost je cca 1 - 1.5mm Vdaka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 13:31 RaSvaj Re: Gingos
Nejspíš se tomu moc předcházet nedá, možná nějaká chemie na to je, ale toho si do akvária každý chce určitě dávat co nejméně. Já to řeším tak, ze to nenechám dojít do stádia silných vápenatých usazenin, tzn. každý týden odstraním jemnou stranou houbičky na nádobí. Takže to řeším jen pravidelným odstraňováním bez nějaké chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:53 Muž Gingos [0] Re: deck
a dá se tomu nejak předcházet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:24 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Gingos
Nejspíš vodní kámen. Já to meju houbičkou na nádobí se solí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:37 Muž Gingos [0] – bíle
Zdravim mam dotaz mam na skle u vrchu nejakou bílou špínu nejde to moc umýt. Cím to je neni to treba tvrdou vodou dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 07:33 Muž Herry [8] Re: Annabell
Dekuji, mno bohuzel ani ne. Prave kvuli tomu jsem kupoval Neritiny a ne ty druhe sneky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15553-tecky-uvnitr-akva-na-skle