Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to tlamovec?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to tlamovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 18:11 Muž Kublik [8] Re: garggi
Díki za pomoc, akvárium je moje. Objem je 450l, 150x50x60(DxHxV). A spolu týmto párem jsou v něm ještě: 1x ancitrus var. Gold, 5x parmička černopruhá, asi 10x neonka, 2x parmička mechová.
Rostlinky jsou tam teď vysázený nový, takže ještě nestihli vyrůst.
Dekorace je jeden obří kořen v levý půlce akvária a nějaký skály na dně pro okrasu.
Jak to myslíš, že mám na něm zapracovat? Protože mně se právě líbí takhle... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 11:10 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Kublik
?
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_sciaenochromis_fryeri
Pokud jsou ty fotky tvé, tak na té nádrži hodně zapracuj (pokud především splňuje požadovaný objem), pro chov těchto krásných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 00:19 Muž Kublik [8] – nevim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, poraďte mi prosím Vás jak se přesně jmenují tyhle tlamovci. Koupil jsem je teď na burze a nezapsal jsem si název. Podle fotek se mi podobaji asi na tri druhy a nevím si rady :-( díki moooc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 22:16 Phase – Tlamovec žlutoocasý?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi jste mi odpověděli u dotazu od Šárky ještě než jsem se zeptal ale pro jistotu,je to tlamovec žlutoocasý?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:58 Šárka Re: garggi
Ahoj garggi, člověče, to by mohl být on ...sice zatím nemá pod tlamou to žluté zbarvení, je spíše do oranžova, ale hodně se mu podobá. Tak potom mi to ten prodejce dal správně a patří k oranžádám (já jim tak říkám, bo ty latinské názvy si nemůžu zapamatovat ani boha :-( . On se těm svým holkám ale vůbec nedvoří, mám ještě podobné, jako oranžády, jen jsou takové "dozlata" ...a těm se zas dvoří jak blázen. Proto jsem z toho byla trochu zmatená. Garggi, díky :-)

Dnes jsme přijeli z práce a máme v akvárku první mimino! Mám hroznou radost. Samička se nenechala odlovit, tak snad mimoš přežije, zatím se má čile k světu :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:11 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Šárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 08:00 Šárka Re: Erredar
Ahoj, děkuji za radu, ale to není ono - rybka je oranžová a předek má jakoby do tmavých pruhů, které někde prosvítají do modra. Ty žluté konce ploutví se jí začaly dělat až teď. Ryba už může být teoreticky dospělá. Vím, ty fotky dost zkreslují :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:58 Erredar Re: Šárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 18:34 Šárka – Tlamovec malawi?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit, co to mám za rybku? Prodejce mi ji prodal jako samce k red-red, ale nějak se mi to nezdá. Z fotek na netu bych odhadla, že jde o - tlamovec freibergův - ale ten můj je spíš do oranžova.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tlama
Jsi si to našel sám. smich
Sice tlamovce moc neznám, ale fakt to vypadá jak Pseudotropheus elongatus, varianta 'Mpanga'
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:09 Muž Tlama [9] - Afrika
ahoj, prosím co je tohle za rybku jestli ji někdo pozná?? díky

akvaria-madl.webnode.cz/…

mohl by to být tento??
Tlamovec štíhlý (Pseudotropheus elongatus) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 18:03 NadaS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj poradí někdo co je to za tlamičku???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 00:38 Muž Shimamoto [492] Re: LiborSprysl
Jo, teď jsem na to koukal na FishBase. Jak jsem psal, nikdy jsem je naživo neviděl a nubilus byl jediný vyloženě černý Haplochromis, co mě napadl. Určitě jich je víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 00:32 Muž Shimamoto [492] Re: radim
Haplochromis obliquidens a H. latifasciatus jsou synonyma;-) Každopádně škoda práce s tím akváriem a škoda těch ryb...
EDIT: H. obliquidens má být CHYBNÉ obchodní synonymum pro H. latifasciatus, pravý H. obliquidens je prý jiný druh tlamovce z Viktoriina jezera, dnes už bohužel vymřelý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2015 23:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Shimamoto
Ten je výrazně menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2015 21:58 radim Re:
tak jsem projel Papíkovi seznam...jo a vlastně jsou z Dříteče :-)
Budou to ty dvě samice. Nedal jsem do googlu všechny, protože ty samice jsou si dost podobné a má tam toho vypsaného hodně.
Docela to ale vypadá na haplochromis obliquidens, aspoň podle této fotky www.flickr.com/…
Blbé je, že jsou teda jen dvě, takže větší mlátí tu menší a pryč je dávat nechtějí
Sehnal jsem jim do toho akva krásné mladé Geophagus surinamensis a párek Heros a pak se stane toto...příště se na to možu vy... :-D
Doufám, že jim to dojde a dají je pryč, nebo spíš toho jednoho co zbyde...
jsou dost agresivní i na ty Geophagy tone
Každopádně díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 21:15 Muž Shimamoto [492] Re: radim
Samci jsou tmavší s červeným nádechem. Ta druhá ryba může být jiný druh. Třeba samec Haplochromis nubilus je skoro černý, ale ty jsem naživo nikdy neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:06 radim Re: Shimamoto
díky to bude nejspíš ono...tu Afriku nedávám
jedna ryba je výrazně větší a skoro celá černá teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2015 18:20 Muž Shimamoto [492] Re: radim
Řekl bych Haplochromis latifasciatus, samice (jezero Kyoga).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 11:14 radim
Fotka k příspěvku Čau, pozná to někdo? Zařizoval jsem kamarádovi čistě Ameriku, ale jeho přítelkyně se rozhodla mi trochu házet klacky pod nohy tady tímto požíračem neonek... :-D
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 17:12 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Tomieno
Je to klasická mbuna z afrického Malawi. Metriaclima greshakei bych řekl.
c1.staticflickr.com/…
nebo
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 15:06 Tomieno – co je to za cichlidu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den vie mi niekto poradit co aky je presny nazov?

Mam len jednu a chcel by som dokupit partnera
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 08:21 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Shimamoto
Vďaka za info,uvidíme čo z toho vyrastie. Ale asi skôr ako vravíš Pseudotropheus saulosi, pretože na niektorých začína byť trošku vidieť vertikálne pruhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 19:50 Muž Shimamoto [492] Re: Dominick
Připomíná mi to spíše mladé rybky druhu Pseudotropheus saulosi. Ruku do ohně bych ale za to nedal;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 17:11 Muž Dominick [22] - Afrika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, pomôžete mi určiť čo to mam za rybky ?
konce brušných plutiev sfarbených do biela a okraj chrbtovej sýto(tmavšia ako telo) oranžová. žeby metriaclima estherae red? análna plutva zatiaľ oranžová.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2015 15:14 Žena Turbínka [2558] Re: LiborSprysl
O tom se s Tebou přít nehodlám ;-) Produktivní chov je kategorie zcela jiná a odlišná pro nás pouhé "smrtelné" neodchovávající akvaristy, což tak nějak tuším je i Slavikův případ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2015 15:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Pro produktivní chov je ale těch padesát litrů pro sehraný pár skoro ideál... ;-) Nemusí se moc nahánět, vlítnou na to a je to... :-)
Ovšem po odchovu odstěhovat dospělé do další nádrže... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 10:55 Žena Turbínka [2558] Re: Slavik892
Ani pár, ani dva a více párů a ani jednoho jedince. Žádné peníze a chceš vídeňskou filharmonii hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 10:51 Slavik892 Re: radim
ani pár? 2ks, samček + samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 09:43 radim Re: Slavik892
Neolamprologu leleupi
do 50L nejspíš hrubého objemu žádného
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 09:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slavik892
www.tlamovci.cz/… To nejsou ryby do tak malého akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 09:38 Slavik892 – cichlida
Fotka k příspěvku Aka je to cichlida ? Ďakujem, kolko ich prípadne môžem dať do 50l akvaria
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 10:00 Fosa Re: rriki
Dík, snad to bude ona. Podle fotek Cynotilapia afra mají samečci víc jikerných skvrn, ti moji 2 mají jen jednu tečku. Těch druhů je tolik, že v tom je vážně těžké se orientovat a obzvlášť, pokud prodejce název neuvádí, nebo uvede mylný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 01:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fosa
Cynotilapia afra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 20:04 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Fosa
To podle mě zebry nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:39 Fosa Re: Malapa
To vím , jedná se mi o ty modré mršky :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 19:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Fosa
Na první fotce ty oranžové jsou určitě "zebry".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 18:13 Fosa – tlamovci mix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, jelikož u nás není možné sehnat Pseudotropheus zebra R/R, tak jsem byl v akva. Pod názvem Tlamovci MIX tam měli tyto. Prodejce nevěděl...mohly by to být zebry B/B?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 08:47 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: radim
ok díky, jen ten samec z druhý fotky se mi trochu nezdál, je úplně jinej tak ten první, má tu vrchní ploutev výrazně černou jako když jsem viděl yellowky, akorát tenhle je oranžovej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 22:44 radim Re: VitaValke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 21:48 Muž VitaValke [8] - Malawi – pseudotropheus saulosi red coral
Fotka k příspěvku jsou to vybarvující samci, nebo se jedná o jiný druh?
díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 22:32 Muž mahy [0] - CichlidyRe: Aleš
Souhlas s radimem,č.2 samec další dvě jsou samice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 21:13 radim Re: Aleš
Pseudotropheus zebra
č.2 samec a ty zbylé dvě vypadají samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 20:48 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aleš
Aulonocara sp. Fire fish????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 19:05 Aleš – určení druhu tlamovce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, před rokem a půl jsem dostal 4 rybičky asi 1 cm velké. Tři se dožily dospělosti. Vím, že jsou to tlamovci, ale to je asi tak vše.Byly to přeživší odchovy ze dvou akvárií v restauraci, takže nemusí jít ani o stejný druh.Ale páreček tam bude. Něco málo jsem přečetl a chtěl bych se ujistit, že jsem určil správně druh. Na fotce je asi samička a podle všeho nosí jikry. Další dva budou asi kluci, protože jsou větší a každý z nich si hlídá svoji jeskyň.fotky dalších dvou ještě dodám. Je mi skoro 15 a každá rada se hodí. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 20:55 josiph1970 – Prosím o identifikaci
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci tohoto tlamovce,koupil jsem ho jaoko zebra red/blue ale jsou všichni stejni což mi přijde divné..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:53 radim Re: fastlink
zkusím Aulonocara stuartgranti,nebo raději sp.
Zaměřil bych se na studium o afrických jezerních cichlidách. Podle fotky to máš úplně vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 16:22 fastlink – Co je to za tlamovce
Fotka k příspěvku Vážení milovníci akvarijních ryb dnes jsem dostal skupinku tlamovcu prosím můžete mi říci co je to za druh moc Vám děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 07:59 gringo Re: hanzys
Sameček je ten bílý a takový zůstane. Samičky oranžové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 21:35 hanzys Re: gringo
Ahoj mám je tak půl roku uplně od narození samec bude modrej ?a saulosi to nemuže být ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15533-jaky-je-to-tlamovec?od=51