Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Soužití želv a ryb

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Soužití želv a ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 17:45 Muž pepino [4] Re: Janedvo
Fotka k příspěvku Zdravím,
akvárko jsem si nechal na doporučení udělat celé zde: www.akvadolezal.cz
Celé včetně vnitřního uspořádání i krytu mě vyšlo na 4500,-
Ukázal jsem mu svůj návrh, zkonzultovali jsme ho, udělali v něm pár změn na jeho doporučení a do týdne bylo hotovo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2023 19:14 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Janedvo
Dle skleněných pevných součástí nádrže odhaduji, že jde o běžné zverimexové "želvárium", pro ně klasických proporcí, pouze rozumným výrobcem dimenzované na dospělou želvičku (tak +- 30 cm délky karapaxu) a ne jen mládě.
Nejspíš konfekce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2023 19:40 Žena Janedvo [0] Re: pepino
Dobrý večer, kdo Vám prosím dělal akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.10.2023 16:25 Muž pepino [4] – tip
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vás,

mám samičku želvy nádherný už skoro 30 cm. V akvárku se 150 l vody.
Poslední 2 roky jsem se ji tam snažil nasadit rybky a zjistil jsem, že některé typy tam nemá vůbec smysl dávat a naopak některý přehlíží nebo jsou dostatečně obratný a dokážou ji utéct.
Nedoporučuju barevnější typy a převážně neonky. Ty nevydrží ani den.
Co mohu doporučit jsou dania (zebřičky) a větší živorodky (ne moc barevný). Ty se dokážou před želvou úspěšně ukrýt a psychicky to taky zvládaj dobře.
Kupodivu se mi v akvárku drží i párek oranžovejch mečovek, ale ze zkušenosti vim, želva neni na jejich psychiku zrovna vhodná. Pár hodilo bačkory jen ji zahlídli.

Aktuálně jsem si nechal udělat akvárko se "safe zónou" pro rybky a rostlinky, která zároveň slouží jako souš pro želvu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.10.2020 11:59 Muž DH [335] Re: LiborSprysl
Tak samozřejmě, proto bych si želvy větší než 15 cm do akvária na celoroční chov nikdy nevzal :-)
Málokdo si může dovolit něco podobného jako má tenhle chovatel (mám od něho své kluky).
www.sawbacks.at/…
Samice, které dorůstají mnohem větších rozměrů než samci má v nádržích 1000l + a má tam dokonce i rostliny.
Což se samozřejmě ve 150 litrech s želvou nádhernou nemůže nikdy povést :-)
S těmi samci nebude problém ani v dospělosti, zůstanou totiž malí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2020 11:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: DH
Po upozornění již vidím... :-) ... třiceticentimetrové scriptky by to akvárium asi porovnaly jinak.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   17.10.2020 18:53 Muž DH [335] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano želvy tam opravdu jsou, ve 180 jsou dva dospělí samci graptemys ouachitensis a chrysemys picta dorsalis (10-11cm). Ve 450, které je čerstvě založená jsou mláďata (samci) graptemys nigrinoda, graptemys flavimaculata, graptemys gibbonsi a graptemys oculiffera. V dospělosti budou mít 10-12cm. Takže místa budou mít opravdu dostatek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.10.2020 18:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: DH
A kde je ta želva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2020 09:29 Muž DH [335] Re: luckyluke
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dlouhodobé soužití želv a ryb je možné za určitých podmínek, stačí kouknout do mého profilu. Nádrž musí být dostatečně prostorná s úkryty, kde se mohou ryby schovávat. Pro své dva 10cm samce mám 200l s plným sloupcem vody a to beru jako minimum. Pro 20 cm želvu bych nešel pod 500 s plným sloupcem vody. Důležitý je vhodný výběr ryb, mně se osvědčily parmicky jsou rychlé chytré drzé, mám je už dva roky s minimálními ztrátami. Důležitá je čistota vody, to že je voda s želvou kalná nebo dokonce smrdí je známkou že je želva umístěna v příliš malém objemu se špatnou filtrací. Bohužel tohle je případ většiny chovatelů želv, 20cm želva v malém akváriu je prostě takový český standard a je to důvod proč si většina lidí chov želv spojuje se zápachem a s náročnou nepříjemnou údržbou

Edit: I takhle může vypadat želvárium, ne jako kalná žumpa s 10cm vody
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2020 08:46 Žena permonici [316] Re: luckyluke
Asi žádná. Vodní želvy jsou dravé a překvapivě rychlé. Dovedu si představit maličkou želvičku mezi většími rybkami, ale jak želva vyroste, nemají ryby šanci. Tyhle želvy rostou velmi rychle. Želva také určitě potřebuje ostrůvek, na kterém bude odpočívat a vyhřívat se (i UV lampu), nemůže být nucena celé dny plavat v akváriu. Navíc vodu dost znečišťuje.

Edit: Pokud chceš dát želvu do nádrže, kterou máš tady v prezentaci, tak tam ji nedávej určitě, je malá. Moje vodní želva dorostla do 2,25 kg.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 01:25 Muž luckyluke [3]
Zdravim. Aka ryba, by prezila v akvaterariu s vodnymi korytnackami pismenkovymi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 08:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Jirik54745
Pokud budou zhruba stejně veliké tak to při dostatečném prostoru fungovat může, ale taky nemusí. My jsme po 13 letech soužití želv nádherných (obě samičky) museli vyměnit jedno velké terárium za dvě menší a želvy rozdělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirik54745
Pokud nebude mezi nimi výrazných velikostních rozdílů, pak nevím co by tomu mělo bránit... viděl jsem to několikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 23:05 Jirik54745 – Zelva mapova, zelva nadherna
Prosim vas, nevite nekdo, muzou zit po hromade zelva nadherna a zelva mapova? Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 23:54 mudzej Re: ronsonka
Což o to oni se snesou. Ale podmínky pro tyto druhy sloučit do jedné nádrže úplně reálně nevidim. Nebo spíš tak rozsáhlou instalaci aby byli "spolu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 22:41 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: ronsonka
Ne, to je naprosto nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:21 ronsonka
jen tak z blbosti se zeptám..kvůli synovi..LZe chovat vodní želvy s vrubozubcem pavím (2ks asi16cm)) v jednom akvarku?300l..jen dolít vodu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2014 20:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Želvy jsou poměrně dlouhověcí živočichové, kteří se dožívají několika desítek let, přičemž rostou celý život. Takže pokud někdo tu želvu choval v akvárku 4-5 let, je to z pohledu želvího života zanedbatelné období, během kterého určitě maximální velikosti nemohly dorůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 17:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Já vím, ale ony se vozily ve velikosti 15-20cm, a neviděl jsem nikoho, komu by rostla do takových rozměrů...takže v kubíkovce mohla vypadat docela dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 06:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To by ale musela být hodně velká nádrž, protože tahle želva dorůstá půl metru. Taky se mi líbí, ale její velikost je důvod, proč bych si ji nikdy nepořídil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 21:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Idylicky vypadávala před lety karetka novoguinejská...přece jen není rybožravá...naštěstí se už nevozí. Si myslím. Ale hezké to bylo na ni kouknout v hejnech ryb ve velké nádrži....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2014 09:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Martin
Zkuste opustit myšlenku idylického akvária, kde mezi rybičkami plave želva. Většina vodních želv jsou skoro výhradně masožravci, což znamená že dříve nebo později by došlo k útokům na rybí obsádku. Navíc, většina těchto želv částečně přijímá i bylinnou stravu, takže by se mohlo stát, že v akváriu by byly permanentně okousané a zničené rostliny. Příbuzný druh Chrysems scripta elegans třeba skvěle přijímá listy hlávkového salátu. Kromě toho vodní želvy potřebují v nádrži aspoň malou plochu souše, nad kterou je umístěn EU zavrhovaný tepelný a světelný zdroj zvaný žárovka, kde se želvy mohou vyhřívat. Odrostlejší želvy pak ničí okolní rostliny i pohybem, protože mají poměrně značnou sílu, takže u nich v nádrži by obstál možná nějaký vzrostlejší Echinodorus, ovšem s kořenovým systémem obloženým velkými kameny, ale rozhodně ne žádné stonkovky nebo něco jako kryptokoryny. Navíc želvy potřebují poměrně pestrou stravu. Sám jsem krmil třeba rybím masem, žížalami, okružáky, menší želvy nítěnkami. Při některých druzích potravy(žížaly) ale vzniká velký odpad, který znečišťuje nádrž. A o poměrně silném znečištění akvária díky trusu, který želvy produkují, se tady už psalo. A na závěr jedna rada. Nespoléhejte na to, že ta želva je při koupi malá. Pokud jí poskytnete skutečně vše, co potřebuje, roste poměrně rychle. Už zmíněný druh Ch. s. elegans dokáže z velikosti pětikoruny při kvalitní stravě a dobrých podmínkách dorůst deseticentimetrové velikosti za 18 měsíců a ve stáří dvou let už měli samečci nádherně prodloužené drápky na předních nohách a začínali se dvořit samičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.07.2014 19:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Martin
Tak u téhle má asi málokdo rybičky. Nejen že je bude lovit, taky docela rychle vyroste do větších rozměrů a špiní vodu, což rybkám zrovna nevyhovuje. Potřebuje velké akvárko, dobrou filtraci a chuť majitele často měnit vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 17:31 Martin Re: Eva_R
Máme vybranou takovou => www.zverokruh-shop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 21:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Martin
Takové, u kterých nevadí, že budou dříve nebo později sežrány. Záleží na želvě, některá loví méně, jiná více. Mám klapavku, u které se často uvádí, že může žít s rybkama, ta naše teda ne, jde po nich a vyloví úplně všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 21:29 Martin – Soužití želvy s rybičkami
Dobrý den,
omluvám se, že se ptám na tu samou otázku, která zde už padla, ale mohl by jste mi prosím někdo napsat seznam (pár rybiček), které by mohly žít se želvou vodní v jednom akvárku?? Děkuji moc předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: VVV
- mam s malou klapavkou...
- zadny problem - tedy do te doby nez zelva doroste :-)
- dokonce se zivorodky aktualne rozmnožily, takze zelva ma co delat..
- zivorodky byly vytridene od chovatele pro "keramicke AQ", takze mam ciste svedomi... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 21:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VVV
Fotka k příspěvku S pavíma očkama bych to při vaší péči zkusila, možná se tam budou mít líp než v jiných nádržích tady :-) Pokud je teda želvy nevyloví, ale klapavky jsou většinou mírumilovnější. A když je vyloví, tak budou mít aspoň perfektní svačinku, celé ryby jsou potřeba.
Tady je pár postřehů o soužití s rybkama tera.poradna.net/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PaDa
No a sme tam..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: VVV
Nějaký ty paví oka nebo endlerky, to by mohlo fungovat, já krmil pravidelně pavíma okama želvu nádhernou a jednou, když jsem jich tam dal moc, tak najednou na posledních 10 si zvykla a nechala je bejt, asi půl roku, pak je sežrala stejně ;-)
S klapavkama zkušenost nemám, ale budou asi mírnější a ne tak žravé, tak by to tam i mohlo přežívat dlouhodobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VVV
Môj názor je, že ten objem vody nemôže zabezpečovať dokonalé odstráňovanie, premieňanie dusíka, čpavku... No ale dobre, kompenzuješ to častejšou výmenou vody a filtráciou. Ak ryby, tak tie čo sa moc nepohybujú na dne a pod hladinou. Tam totiž často je práve korytnačka. Ak voda, alebo hodnoty vody nijako neohrozujú ich, tak to isté si nemyslím o rybkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:03 Muž VVV [0] Re: cezarmilan
Prohlidnete si prezentaci nadrze, ma pudorys 100x40 cm a tyto zelvy podle zdejsiho atlasu potrebuji mensi terarium. Rikal jsem ze jsem smiren se ztratami, ale tyto zelvy se boji sezrat i ziveho cerva a navic jsem v jinych diskuzich cetl, ze to i pro dobre zivene zelvy nadherne, ktere jsou mnohem zravejsi, neni problem a ziji v symbióze. Ptam se spise na to, ktery druh ryb zvolit. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VVV
Odpoveď je jednoduchá. 60L pre korytnačky je málo a rybky by sa staly potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:17 Muž VVV [0]
Chtěl bych si do akvaterária se dvěma želvami Sternotherus odoratus s asi 60l vody a naddymenzovaným vnitřním filtrem pořídit na zkoušku pár pavích oček nebo black molly. Teď čistím cca 1x za 1-2 týdny 1/2 - 3/4 vody odkalovacím zvonem, ale to by asi rybkám nevyhovovalo, takže bych čistil asi 1x týdně přibližně 1/3 (odkalovačem). Teplota vody je přibližně 25 °C, ale můžu jí přizpůsobit. Je tam možné chovat ryby, jaké jsou vhodnější. Prezentaci si můžete prohlídnout v mém profilu. Díky Vojta
PS: Jsem smířen s případnými ztrátami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 12:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, do 2 měsíců si chci pořídit akvárko tak 300L na dvě želvy nádherné. Chci si koupit miminka a zatím je dát do 60L akvarka než doděláme obývák. Když je přinesu domů, musí tam být zaběhly filtr a nebo tam stačí dát hned nový a jen odstátou vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 23:06 Muž RadekCX [219] Re: Xlienka
ale to file co krmite vasi zelve take zrejme vyrostlo na nejake farme a zrejme take nemelo moc sanci si vybrat jestli a jak zemre - je to jen takova obrzlicka, ze to nevidite vy na vlastni oci - file se kupuje v hypermarketu.
Chalybda napsala: Bolest u hmyzu fakt neřeším
U kôrovcov :-)
No neviem, ale napríklad to varenie rakov za živa by som minimálne zakázal rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:58 Žena Chalybda [55] Re: RadekCX
No ale zrovna v tomhle želvárku ta rybka neměla moc srovnatelné šance na únik nebo ukrytí, jako by měla v přírodě, že? (málo místa a úkryty žádné,prostě pomalá ale jistá poprava...) Bolest u hmyzu fakt neřeším, myslím, že není ani prokázaná, spíš jen pud sebezáchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2011 22:52 Muž RadekCX [219] Re: Xlienka
no a co myslite jak to funguje v prirode? rybickam take krmite zive krmeni a nikdo neresi zda to tu nitenku nebo dafnii boli - samozrejme ze ji to boli

ja zelve krmim hlavne deformovane jedince z odchovu - lepsi nez je zabijet a vyhazovat - kdyz jsou rybky co k cemu vydrzi tak treba mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:47 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Chalybda
Já jim dávám malinké rybičky a ony je zhltnou na jedno sousto. Netrhají je. To mi přijde hnusný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:37 Žena Chalybda [55] Re: petastastna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:29 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: petrastastna
Já dávám k želvám rybičky jako zpestření krmení. Nechají je tam tak měsíc až dva a pak je během pár minut všechny sežerou. Ale oni potřebují také občas něco lovit, jinak by strašně zlenivěli. No chov rybiček se želvičkami doporučit nemohu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:16 Žena petastastna [0] – Může být želva s rybičkami?
Dobrý den, mám želvu nelsonovu, zhruba 6-7 cm velkou a přemýšlím že bych k ní dala nějaké rybičky,ale nevím jestli je nebude želva honit, nebo aby je neměla ke sváče,prosím poraďte :-) Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kachna
Pulce bych vynechal. Žáby jsou u nás chráněné, čili krmení s nimi, či jejich mláďaty, je na púrůser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:25 Kachna Re: DaNiEl
Na velikosti želvy příliš nezáleží. Když jsou menší, spolknou rybku na vícekrát, když jsou větší, stačí jeden hlt. Já jsem želny nádherné čas od času krmila neonkami. A taky se mi skvěle osvědčili pulci ;-) . Je ale pravda, že v dospělosti dává želva nádherná přednost rostlinné stravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 21:01 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: DaNiEl
ano to nebol dobry napad dat ich do jazierka a potom ich dat len hned do akva v dosledku inych zlozeni vod si korytnacky myslia ze je to krmivo a nie "spolubyvajuci" :-D ale da sa to urobit tym ze postupne budeme prilievat vodu od ryb ku korytnackam a tym zabranime napadaniu rybiek korytnackami X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2010 20:56 Random Re: hanyking
Pochybuju, že vůbec víš jak želva vypadá, mistře. Jestli to nebude stejně jako s 20cm Terčovcema, viď? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:51 Random Re: Pepan
Odchovával jste bahenní želvy, ale tady je řeč o nádherných a vy nemáte nejspíš šanju s chovem vodních želv v 500l nádrži a nemáte tedy nejspíš tušení, jestli by se želvám povedlo rybku chytit. Tudíž ano, jste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:37 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Filda
z mich vlastnich skusenosti se daji zelvy chovat s rybkama, ale do urcite velikosti zelv!!jde taky o to jakej je to druh zelvy... (ja mam dve zelvy cervenobriche a jednou nadhernou. ta nadherna ze zacatku ryby prohanela, ale pak si na ne zvikla :-)... naopak ty cervenobrichy si jich vubec nevsimali ano. nejspis by spolu mohly byt jeste ted kdybych to neskazil tim, ze sem zevly dal do jezirka a po nekolika mesicich dal spatky k rybam tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Random
Bahenní želvy jsem choval a dokonce i odchovával. Měl jsem trio. Jednoho samečka a dvě samice a každý rok jsem od nich měl 8 vajec. (4 vejce od každé samice) a ročně z toho bylo 5-6 mladých. Fakt jsem teoretik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:17 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Filda
chovam korytnacky uz nejaku tu dobu a viem ake vedia byt bordelarky ale symbioza rybiek a korytnaciek ako uz bolo spomenute je mozne pravdaze v optimalnych velkostiach nadrze a aj osadenstva... ja by som odporucal ked uz rybky tak nejake tie gupky alebo mecune.... na druhu korytnacky moc nezalezi skor ide o vkus kasda s dostupnych na trhu ma rovnake naroky co sa lisia iba minimalne.... velkost akvaria pokial je korytnacka este mala nie su velke ale treba ratat s tym ze ona este "cosi" podrastie :-D , tak treba mysliet skor na buducnost a zaobstarat si vacsie akva... korytnacka cervenolica je asi najvacsia v bezne dostupnych akvaristikach radsej by som pozeral po mensich druhoch ako je mapova alebo zelena.... tie dorastaju do mensich velkosti a su menej drave pokial su pravielne krmene... kazda nadrz s korytnackou potrebuje silnu filtraciu co pre rybky neni dobre ale gupky si zvyknu na vsetko.... ja mam gupky s korytnackami v jazierku a su skvelymi pomocnikmi pri hubeni lariev v jazierku a korytnacky na ne vobec nepoluju jedny aj druhe su ale krmene pravidelne tak vela zdaru X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2311x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15455