Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tanganika - pomoc a rada

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Tanganika - pomoc a rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:49 Muž Sinatrax [3] Re: Tragett
to pochybuju a jestli jo tak to brzo poznas, btw pockas si dlouho, nebo jestli mas i moznost tak vem molitan z nejakeho zajeteho filtru a pekne ho tam vymachej, dost to urychli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:16 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sinatrax
No filtruju a cekam. ja spis mel bobky z toho, ze to bude nejakej srac z toho balakrylu, aby to nebylo toxicky, vis jak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:01 Muž Sinatrax [3] Re: Tragett
zeby nalevnik? to dela ve vetsine nadrzi po zalozeni, nemen vodu a filtruj a filtruj a cekej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 09:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tommys
No ja mam ted trosku problem s pozadim nejspis. udelal sem 3D, natrel balakrylem, nechal poradne zatvrdnout a nalepil silikonem na sklo, ktery sem vlozil do akva. po napusteni vody mam ale vodu mlecnou, jakoby bilej zakal .. a mam pocit ze se to uvolnuje z toho pozadi, protoze kdyz vodu upustim, tak je videt ze okolo toho pozadi se tvori jakovy bily slemy ... nevite nekdo cim to je ? stalo se mi to i u druhyho akva, tam pozadi neni a bylo to pravdepodobne z pisku jemneho, ale tady jemny pisek neni :( navic tam sem 2x vymenil vodu a filtr se postaral o zbytek, tady filtruju jak divej, pouzival sem i vlockovac, ale marne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 16:30 Tommys Re: Tragett
Jo nechat to pořádně zaběhnout je to pravé ořechové nechával jsem asi dva měsíce tu malou 54L s tím že jsem zaběhával upravenou vodou (sůl, jedlá soda), ale tak dlouho jsem zaběhával taky proto že jsem neměl zrovna cestu do HK do Cichlid zídek a když už jo tak tam zase nebyli oni, ale po těch dvou měsícíh rybky hnedka spokojeně plavaly, 112L jsem zaběhával asi týden s použitím zaběhlýho filtru a vody půl na půl čerstvé a použité. Jinak co se týče úprav dna, pokud teda plánuješ šnekáče a jiný "rejpaly" pak si s nějakým layoutem dna, sázením rostlin nebo skalek z malých kamínků nedělej vůbec žádnou hlavu, rybky si to totálně přehrabou podle svého, kytky vyplavou, skalky podhrabou ty se sesunou a je to, osobně nechávám rybkám dno tak jak si ho rozhážou udělaj si maňťáky a hlídaj revír, z kytek mám ve 112L použitý tři kousky anubiasu nana, všechno přichycený ke kamenům, nevím proč ale bylo mi ho děsně líto při likvidaci rostlinného akva, tak mi tam zůstal a ten mi teda i roste, při osvětlení 1x18W. Jínak se těš je to pěkný pokoukání na tanganický cichlidky a je super když ti poprvé začnou po zabydlení přehrabávat písek. Mě přehrabujou i brichardi, ty si udělali jámu před skalkou a tam hlídaj mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 21:33 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tommys
Jo to se mi libi, vypada to dobre, ja sem zrovna dodelal par uprav a ted budu napoustet, filtrovat, filtrovat a filtrovat :) a uvidime, az se zabehne tak dam ryby a snaad to bude ok :) jeste premyslim jak s tema kytkama a bude to idealni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:35 Tommys Re: Tragett
Ahoj sice sem už tak moc nechodím co jsem skončil s kytkama, ale mrkni ke mě na profil mám malou tanganiku se šnekáčema v 54L, sice nádrž není aktualizovaná ale beze změn vypadá pořád stejně, v nádržce mám mulťásky, který se mi neskutenčně ochotně množej, ze začátku se jim nechtělo, ale pak se rozetřeli a mám pořád plný ulitky mladých čudel, aktuálně v tomto plavou 4 dospělci, a hejno cca 30-40 kousků malých prcků, zhruba tři generace spolu, nějakej zvlášť je nepřikrmuji, krmím mraženou artemkou, cyclops, tanganika mix, špenát, tetramin, zkrátka nic extra pro mladý, ale stejně mi vcelku velké procento přežije, ze své nádrže 112L, taky v profilu jsem udělal taky tanganiku, kde je zbytek mulťásků tuším pět kousků, a opět mladý prcci, který se stihli namnožit v tomto akváriu, zatím plná jedna ulita, k tomu jeden pár Neolamprologus brichardi, mám je zhruba měsíc, zabrali si tak třetinu akva okolo skalky z kamenů a aktuálně mají taky hejno mladých a ještě jednoho compresáka, jen tak na doplnění nikomu neškodí, obě akvária mi fungují bez problému, bez jediného úhanu a ryby jsou OK.Takže za mě říkám jen do toho, ale s citem...Až prckové povyrostou tak budou k maní v Trutnově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 11:31 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Tragett
24 kusů 69kč
Ulity se rozpadaj mě zbejvá posledních 24 kousků :) jestli chceš nějaký co vydrží podstatně dýl, tak pořiď originál Neothaumy, ale ty když seženeš budou kolem 80kč za kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 09:52 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Dahak
Mam pisek nebo spise sterk o zrnitosti 4-7mm, je to pro ne spatne ?
btw. jak tak na to koukam, to stoji 1ks 69Kč či jak to tam je ? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 00:18 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Tragett
www.gourmet1.biz/…

tam jsem koupil zásobu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 23:53 Muž Sinatrax [3] Re: Tragett
mno taky jsem nasel par takovych ale prekousl jsem to a savo udelalo sve.... a pak jen avarit a varit a varit, ale znova to absolvovat asi nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 21:40 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Johan
jo tak dneska sem prosel hodne velkej kus louky a sehnal sem jednu ulitu ze ktery tekl neuveritelne smradlavej hnus plnej cervu, takze zacinam shanet restauraci kde varej sneky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 10:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tragett
Na vlhčích loukách jich jsou stovky. Možná trochu o štěstí, ale určitě se jich po páry procházkách najde dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.09.2010 10:46 kyknos Re: Tragett
Jestli nechceš hledat ale nakupovat, zajdi si do nějaké francouzské restaurace. Šneci se podávají i s ulitami. Nebo se můžeš domluvit s personálem, ať ti nechají zbytky. Případně kup šneky v nějakých potravinách specializovaných na exotiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 00:52 Muž Sinatrax [3] Re: Tragett
tak s tim jsem mel taky problem. Nezbylo me nic jinyho nez jit do prirody a hledat a hledat. Samozrejme nejaky ulity mam aji od more taky prisli vhod a rybam se moc libi, ale pokud mate nekdo nejaky lepsi zdroj taky bych si rad jeste na par ulit prisel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:04 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kyknos
Jo jasne to jsem se taky docetl ... ale nejak nemohu najit, kde bych je pokoupil:( date nekdo nejaky typ, kde by mohli byt ulity hlemyzde k sehnani ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   04.09.2010 18:15 kyknos Re: Tragett
Kameny tam dát můžeš, ale šnekáči potřebují hlavně ulity, vhodný je klasický zahradní hlemýžď. Na každou rybu ideálně aspoň dvě ulity, čím víc tím líp. A jemný písek, ať se jim dobře bere do tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 17:10 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kyknos
Dneska sem dodelal jemne rysovane 3D pozadi, musim jeste natrit a pod a musim vyhledat vhodne kameny. Mam v planu dat tam par vetsich kremenu, oblazku, postavit takovou hromadu jakoby, bude to ok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   04.09.2010 13:24 kyknos Re: Tragett
Ano, případně lze použít i velmi podobná rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

Nesází se, nejlépe je nechat plavat houštinu pod hladinou. Světla stačí poměrně málo, zvláště když plave pod hladinou, takže tak aby bylo světla dost na příjemné koukání, pro ryby i tebe. Já shodou okolností také šnekáče plánuji, pro akvárium 120x40x30(výška) mám dvoutrubicovou lampu na T5 zářivky, ale myslím, že bude bohatě stačit jen jedna trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 00:17 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kyknos
To je dobre, jen at bagruji, ted mam akva kde mam pouze zivorode rybky (black molly, pavi ocka, platy apod) a to je celkem nuda, nic se tam nedeje :)

ta rostlinka je tato? rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_submersum

co osvetleni tanganiky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.09.2010 13:41 kyknos Re: Tragett
Ke šnekáčům si dej plovoucí růžkatec. Roste dobře, poůže ti udržet kvalitu vody, šnekáči ho nevybagrují a ještě je navíc v Tanganice doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:49 Muž Sinatrax [3] Re. Dahak
bagruji je slabe slovo, jen cekam kdy se prokopou i skrz skolo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 11:17 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Tragett
Pokud se ti povede je nějak šikovně uchytit tak to jde, ale takový similisky slušně bagrujou a v podstatě každej den vypadá akvárko jinak :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:56 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Tragett
Rostliny můžeš dát např: anubias, kryptokoryny, valisnerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 10:03 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sinatrax
Jasne, ted sem docetl o nich nejaky clanky, budu mit jeden druh, aspon se budo lip mnozit a dobre se mi budou udrzovat podminky. jinak se jeste zeptam, co rostliny v Tanganice, nenasel sem nic, nedavaji se? osvetleni mirne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 09:39 Muž Sinatrax [3] Re: Tragett
Byt tebou moc nekombinuju similisy a calvusaky, sam mam dalo by se rict nano tanganiku a taky se mi ze zacatku libila tato predstava, akvarium by je zvladlo ale co pozadavky na teritorium? Ale i tak jsem to zkusil kamarad mi pujcil jednoho calvusaka ze prej za pokus nic nedam, dal mi toho co byl nejmin agresivni. Jenze jak jsem ho vpustil do akva tak chtel ukazat kdo je kapo a zacal otukavat snekace, jenze kdyz calvusak dobne do snekace, vypada to tak, ze ho ma skoro celyho v tlame, nastesti se nikomu nic nestalo a snekaci si tam spokojene plavou a je jim bez ostatnich druhu lepe. I tak jsou to zajimave a krasne ryby a diky tomu ze jsou sami plavou po cele nadrzi coz je pekna podivana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 00:25 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
Dej jen jeden druh šnekáčů.Zrovna ty similisy nebo multifasciáti vytvoří časem jednu velkou kolonii.
Pokud chceš třeba dva druhy ryb do toho akva a líbí se ti i Calvusi.Tak třeba kombinace calvus+ třeba nějaký druh julidochromise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:43 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
Super, ten se mi zrovna libil, takze dejme tomu 15 kousku tehlech rybicek, parada ... nejdrive tedy kameny, pote 3D pozadi ... jeste se me pritelkyne pta, zda by se dalo dat techto treba 8 a nejake jine, treba 6 ... neni zastance jednoho druhu i kdyz me by to nevadilo :)

Popremyslime, zda prouzkovany, nebo similisy ... Pripadne dohromady, jsou to krasny ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:40 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
multifasciáti= lamprologus multifasciatus,blízký příbuzný similisů.Barvu pozadí ,tu by jste měl co možná nejvíc sjednotit s barvou použitých kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:36 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
Ted jsem na Vas web narazil, je to parada ... nemam slov, uzasne :) moje prvni Tanganika by mela byt mala, par ryb, vim ze se rika, ze cim vetsi akva, tim min starosti, ale ja si rad budu sve sverence piplat. Dejme tomu ze bych se pripojil k tem 15kusum "multifasciátů", jake pozadi by jste mi doporucil, co se tyce barvy, clenitosti apod ?
Edit: Tak dobra, bude jeden druh, nejspise, jeste dotaz, co jsou to ti multifasciáti ? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:33 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
Veškeré info k akva je zde v prezentaci a nebo na mém webu...nebudu to zde vše psát.Pokud budete mít nějaký konkrétní dotaz tak písněte,zkusím zodpovědět. ;-)
Jinak jsem taky pro,aby to bylo bez 3d pozadí.Do tak malého akva by byla škoda dávat 3Dčko a tím ještě ubírat litry.
Na druhou stranu,pokud by jste zvolil do toho akva třeba skupinu multifasciátů(dejme tomu 15ks),tak tam by ten úbytek litrů zas tak nevadil.Pořád by to pro ně bylo luxusně velké akva.
Tragett napsal: k tem rybkam, moc se mi libi Lamprologus similis a Altolamprologus calvus Tuhle sestavu moc nedoporučuju.Altíci jsou dravci živící se drobnýma rybkama.Dospělý samec similise by byl nejspíš v klidu,ale na samici by si dospělý altík smlsnul,pokud by se před ním nestačila schovat...o mladých nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:19 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
jo to je presne ono! to je super, to se mi moc libi ... a co se tyce podminek, upravy vody, teplota, sviceni, rostliny nejsou, to se mi libi, nemam rad kytky :) pokud mozno rozepiste mi nekdo co ty ryby stoji, jak se o ne starate apod. s tim pozadim, ani nejake male? kdyz bych dal nejakych 6 - 8 ryb ...
Edit: k tem rybkam, moc se mi libi rybicky.net/atlasryb/pestrenec_similis a rybicky.net/atlasryb/pestrenec_zplostely daji se tyto dva druhy pestovat v jednom biotopu spolu? to by mi bohate stacilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:10 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Targett
Fotka k příspěvku Zvol raději ten větší rozměr nádrže.Malé druhy ryb žijí i v Tanganyice.Tam nevidím problém.Jen vybrat ty správné.
Já mám jednu ze svých nádrží v rozměrech 95x40x40 a plave mi tam 6xLepidiolamprologus meeli(šnekáč) 2x julidochromis regani(pár + dva přeživší prckové) a 4x altolamprologus calvus black pectoral.
Vše funguje už skoro 2 roky.
Přidávám aktuální fotku.....více v prezentaci nádrže.
Doporučuju zvolit podobnou kombinaci.Rozhodně se v takto malé nádrži vyvaruj jakýchkoliv hejnových druhů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 23:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tragett
Plastické pozadí bych vůbec nedával,přijdeš o spoustu prostoru,který se hodí rybám.A co se týče ryb,doporučil bych šnekáče,jednodruhovou nádrž v poměru 1 samec a 2-3 samičky druhů Neolamprologus multifasciatus,nebo Neolamprologus similis.Je to jediná volba pro tvoji litráž a tanganiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:47 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Gordon
ja bych nedaval bridlici, chtel bych neco z polystyrenu, nebo peny, nebo obojiho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:44 Muž Gordon [22] Re: Tragett
jo tak břidlice jako pozadí mě zrovna nenapadla :) smich :)
Jinak na dno se podívej do dalších prezentací co se používá. S minirybkami bude asi trochu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Gordon
rybicky.net/nadrze/6138&kateg=3&kateg=3&typ=3 tohle to me chytlo, je to uzasny :) chtel sem prave takovy nejaky maly 3D pozadi, nic tlustyho a zamerit se na kameny a ukryty z nich udelany. Zajimalo yb me jaky kameny pouzit, jaky dno, jak svitit, jaky druhy ryb (radsi bych nejaky mensi) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:35 Muž Gordon [22] Re: Tragett
U tanganiky ve 120l bych asi 3D pozadí vypustil, protože to dost ubýrá životní prostor ryb. Možná bys mohl použít fototapetu s dekorem skály a v akvárku vytvořit dost úkrytů pro ryby z kamenů.
Nicméně, podle známých, kteří se na takový typ akvária vrhli je dobré opravdu velké akvárium, protože ani rybky nemají nějaké mini rozměry.

Osobně neznám nikoho kdo by měl Malawi nebo Tanganiku v míň než 200litrech.
Radši ale ještě počkej na rady od zkušenějších než jsem já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:22 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Tanganika - pomoc a rada
Dobry den, necham si poradit od zkusenych uzivatelu, chtel bych mit doma malou Tanganiku o par rybkach, mam akva 90l (60*30*40) a nebo 120l (75*35*45), chtel bych poradit jake 3D pozadi mam zvolit, co se tyce barev a pod, pote material na dno, pripadne co presne vyzaduje Tanganika, tento motiv me chytil za srdce a chtel bych se tomu venovat, proto bych rad pozadal o nejake rady ceho se drzet, cemu se vyhnout a tak, chci si to detailne nastudovat a pote se do toho pustit, az si budu jisty, ze rybkam neublizim. Cim vice informaci mi poskytnete, tim lepe pro me, dekuji mnohokrat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 5564x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15443-tanganika--pomoc-a-rada?od=101