Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Čtverzubec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:56 švíco Re: nihaso
Myslim, že chovat tyhle druhy spolu je hloupost. Každý druh potřebuje něco uplně jiného. Čtevrzubec zelený potřebuje solit vodu...a to dost, jinak se nikdy nebude mít dobře a bude náchylný k nemocem. Naopak trpaslíci potřebují vodu sladkou, sůl jen v případě nemoci. Nehledě na to, že je zeleňáci můžou uštvat nebo když budou větší rovnou rozlousknout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 19:23 Žena nihaso [2] – mrtvý čtverzubec
Chovám společně zelené čtverzubce a trpaslíky. Dnes jsem našla jednoho trpaslíka mrtvého, plaval na hladině, ztmavnul a měl mléčně bílé oči... sad Nevíte někdo, co to je? Ostatní rybky o.k.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:57 Žena Imii [45] Re: mabuu
Pokud jste ho koupili v takovémto stavu, pořiďte fotky ... měli by vám v případě úmrtí zařídit určitou kompenzaci. Vy za stav prodávané rybky nemůže a udělali jste pro ni vše. Nemocné nebo ryby které se vám vzhledově nelíbí nekupujte a raději upozorněte personál, ušetříte si zbytečné starosti a nervy. Já jsem koupila 2 trpasličí čterzubce. Poté co jsem odešla z prodejny sem si svůj úlovek prohlédla a jeden čtverzubec byl pohublý a trochu černě zbarvený, ale řekla jsem si, že to je třeba jenom ze stresu tak jsem to neřešila. Doma po vylití do akvária se nechal unášet proudem a další den po něm ani stopa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:45 mabuu Re: Imii
všechno mají, už se převrací na záda.. :( to je špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:28 Žena Imii [45] Re: mabuu
Má dostatek kytek? Tidle se hodně rádi schovávají do kytek. Také by jste měli mít v akváriu šneky (aspoň okružáka) moji je lovili. Zkuste jim prostě udělat příjemné prostředí i to má vliv na jejich chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:56 mabuu Re: Imii
teď mu ale nic nedělá. Nechává ho a nedloube do něho.. jídlo na něho padá on se ani nehne. Je schovaný a pořád mu beze ocásek nahoru, tak se zasekl do mezery, ale byl (asi) tak nějak rovně..Mají mít vodu klidnou, nebo jim tam má něco bublat? zkoušíme už všechno a bublání se teď nelíbí ani tomu druhému..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:51 Žena Imii [45] Re: mabuu
Vypadá to, že je vyhladovělý a ten druhý ho nejspíše v předchozím akvárku nenechal najíst, jelikož byl dominantní ... myslím, že to chce čekat jestli bude žrát nijak jinak mu asi nepomůžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:40 mabuu – POMOC!!!Čtverzubec zelený umírá!
Aoy. Včera jsme v hornbachu zakoupili dva čtverzubce - čistě z lítosti nad jejich zubožeností. Jeden jim tam plaval a měl se ještě celkem k životu. Pán ho vyndal a v tu chvíli vyplaval druhý. Propadlé boky, otevřená tlamička a složené ploutvičky. Donesli jsme je domů, dali do akva - přisoleného, podle rad a čekali, co se bude dít. Oba plavali celkem hezky, krmili jsme nítěnkami - mraženými, ten první začal ihned žrát, druhý to zkoušel taky, ale nešlo mu to, vypadalo to, že to nemůže spolknout, požvýkal to a vyplyvl. Ráno už to bylo horší, ani si nevšiml jídla a boky má propadlé ještě víc než včera. Teď je v domečku, ocasem k hladině a nechce plavat. Co mám dělat??? Poraďte mi prosím, chci ho zachránit a nevím, co můžu všechno udělat! Děkuju moc! sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:51 Muž j_j [18] Re: švíco
to měl ten můj taky-měl je jakoby víc otevřený,neý ostatní 4zubci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 13:17 švíco Re: j_j
Já mám čtverzubce zelené...ne trpasličí. Tady v Plzni v kauflandu je dostávají každých 14dní... je na ně smutnej pohled když jsou nemocní. Snažil jsem se jim vytvořit co nejlepší podmínky, ale není to nic platný. :-(

Edit: Objevil se další problém...jeden čtverzuvec používá pro dýchání jenom jedny žábry....druhou stranu ne... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 13:07 Muž j_j [18] Re: švíco
asi ne e :( mě ted tamten chcípnul ( měl jsem ho doma 2 hodiny,fakt radost) podle mě je máme ze stejnýho chovu... 2,5 měsíce na ně čekám,zabíhám akvárko a pak dostanu takovýhle syfláky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 12:56 švíco Re: j_j
Já jsem měl za začátku 4... dva už umřeli. jeden je na tom bídně a ten poslední se má k světu, až na to otírání. Solím taky a začal jsem zvyšovat teplotu...víc asi udělat nemůžu, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 12:30 Muž j_j [18] Re: švíco
otírání o předměty a žítí převážně u dna případně zkroucený ocas je důsledkem vnitřních parazitů :( ted sem si koupil 3 4Zubce trpasličí a mají krupičku a jeden se otírá...tak je léčim zatim solí...což by jim zas tak vadit nemělo(taky jí snášej,ikdyž jde o sladkovodní druh)...mad tím jednim už jsem zlomil hůl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:42 švíco – Re: švíco
Ještě bych dodal, že jsem již všechno popsal ve vlákně o pár spříspěvků níže "otírání ryb o předměty v akváriu". Tady jsem reagoval, protože zde někdo to otírání právě zmiňuje....ale co to znamné jsem se nedozvěděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:40 švíco Re: Laduschka
Čtverzubec co mi umřel měl malou bílou tečku na oku. Další dva čtverzubci nemají žádný viditelný skvrny, možná mají malinko tmavší pigment kolem tlamičky, ale není to nic výrazného. Jeden je naprosto čilej a druhej polehává většinou na dně a má trochu víc otevřený žábry a víc dýchá. Dneska žrali oba, ten čilejší žral víc. O kytky se otírají oba... několikrát do hodiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:23 Žena Laduschka [120] Re: švíco
a jaký jsou teda ty příznaky?něco viditelnýho na povrchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:10 švíco Re: Laduschka
Vodu už jim solím od minulého pátku..(mám je 15dní).začal jsem zlehka...protože v akvaristice nesolili. Jinak jsem se toho snažil přečíst co nejvíc...ale o těhle příznacích jsem nenašel nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:04 Žena Laduschka [120] Re: švíco
v těchhle mrškách se moc nevyznám, ale není problém v tom, že dospělci chtějí přisolenou vodu..?přeci jen to jsou brakický rybky a chtělo by to o nich nejdřív něco nastudovat, než si je jen tak koupit.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:53 švíco
Koukám že mám podobný problém...opravdu nikdo netuší o co jde, když se otírá o předměty? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:47 mirielll Re: švíco
Nejlepe se citi kdyz maji dobre osazenou nadrz..hodne kytek a ukrytu..pak jsou vylezli venku porad.. a taky plovouci kytky, jinak jsou porad vyplaseni (pokud je mas mensi)..
A uplne super jsou k tetraodonum okatci a stříkouni. Taky se jim dosoluje. A čtverzubců je hromada druhů...jsem neodolala sem nehodit par odkazu...
třeba colomesus asellus je nádhernej animal-world.com/… a pak
tetraodon lineatus www.seriouslyfish.com/…
nebo duboisi www.belowwater.com/…
t. fahaka www.siamfishing.com/…
Tetraodon steindachneri aquariumistika.ru/…
Tetraodon schoutedeni www.kara-inci.nl/…
Tetraodon miurus www.wallpaperfishtalk.com/…
tetraodon mbu www.seriouslyfish.com/…
Chelichthys modestus animal-world.com/…
colomesus pisttacus: www.tropischevissen.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:13 švíco Re: mirielll
No ty červy co jim dávám mají skoro 2cm délku....a když ho seřerou, tak vypadjí jako balonky...myslim že jimto musí stačit. právě že se člověk dozví, že je nesmí překrmovat, ale kolik je optimální se nepíše. Jinak já mám svoje čtverzubce v čistě sladké vodě....mám je teprve 14dní, tak ukáže čas jestli jim to bude vyhovovat. zatím vypadají zdarvě....chutná jim a barvu mají pěknou...akorát se občas nehybně povalují po dně s ohlou ploutví...ale asi se jen báli...dostali nový úukryt, tak uvidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:03 mirielll Re: švíco
Co jsem viděla u čtverzubců...tak většinou změna barvy..tmavne..nebo vypada divně...než obvykle..třeba příklady... něco podobnýho jako tady rybicky.net/k/forum/81076.jpg
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
aquaticpredators.com/…

Překrmovat se nemají.. ale jak se mají krmit :)) To mi nikdo neřekl :)) Mám tam jiné ryby, takže co uloví..to sežere..zbytek sežerou ostatní. Jemu trvá dýl než to vokouká a pak klofne (pokud to není živý)..takže nemyslím že by byli přežraný, ale 1 červ denně se mi zdá málo :)) Bych to řešila tak - dát nažrat kolik sežere nebo v poměru jak má velký žaludek :) Malý carinotetraodon o velikosti 2cm slupne tak 2 patentky ... a krmím jednou denně nebo 2x..

(jo a taky mám v nádrži hromadu šneků...takže když má hlad, stejně žere šneky..takže se může asi přejídat dle libosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 14:43 švíco Re: mirielll
Ahoj, můžeš prosím tě specifikovat, jak poznáš, že čtverzubec potřebuje dosolit vodu? taky bych se rád zeptal jaké optimální množství potravy na jednoho čtverzubce cca 2.5cm velkého? (dávám cca 1 červa denně) a o víkendu hladovku. díky za odpovědi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 14:16 mirielll Re: bluedream
to asi nebyli :)) A jak se můžeš dočíst v odkazu který jsi poslala - zelenej čtverzubec je ze čtverzubců nejlépe přizpůsobitelný sladké vodě a v případě nemoci pak přidat do vody sůl.
To ale neznamena, že je to sladkovodní ryba.

sice se říká, že akvárko není polívka...a že se nemá dosolovat, ale živorodky taky žijou v normální vodě v akvárku...a dělá jim líp když se dosoluje. Stejně tak okatci - píše se , že jsou sladkovodní a taky je to polobrakická ryba..
Čtverzubec si ale řekne - teda sledováním to jde poznat, kdy potřebuje dosolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 11:39 Žena bluedream [245] Re: miraell
Že bych tenkrát měla nějaké mutované :) ? No nevím, měla jsem je v normální vodě ve společenském akváriu a nevypadali, že by se měli špatně.
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 11:29 mirielll Re: bluedream
čtverzubec nepotřebuje poloslanou vodu? :)) možná carinotetraodon (to jsou ti zakrslí)
ale tetraodoni ano (btw. i živorodkovité jsou polobrakické ryby)
www.tetraodon.php5.cz
www.tetraodon.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 11:13 Žena bluedream [245] Re: pepicek
Pohlaví tedy nepoznám, neměla jsem je na chov, ale na zbavení se okružáků. Ti jim chutnali, stejně jako mražené patentky (hodila jsem jim tam jednu mraženou kostičku a přetahovali se o ní).
Taky to může být špatnou aklimatizací už u prodejce. Když mi tenkrát přišli, taky byl jeden hned druhý den KO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:49 pepicek Re: bluedream
zeptam poznas pohlavi?mozna stres co lepe krmivo,moc dekuji eva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:35 Žena bluedream [245] Re: pepicek
Sakra, než to člověk rozluští :) . Čtverzubec nepotřebuje přisolit vodu, jen potřebuje když se přinese dostatečnou aklimatizaci. Nechat plavat v pytlíku v akva, aby se srovnala teplota a postupně do něj přidávat po troškách vodu z akva (co nejdéle) - prostě jako u ostatních rybek. Tmavé bříško značí, že je něco špatně. Působit může klidně i stres.
Jo a já měla čtverzubce taky s normálníma rybkama a v poho ano , jen museli být dobře napapaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:29 pepicek Re: Marcus
mam vymeni cistou vodu .ctverzubec zerou rybicek ma plno rybicek neslo prodam.
dekuji pomoc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:20 Muž Marcus [1] Re: pepicek
Ty si je koupila v akvaristice,že je tak stažený by mohlo mít za příčinu že nesolíš vodu. jsou to rybky které chtějí přisolit vodu a to jsou v akva s platama a pavíma očkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:17 pepicek Re: Marcus
Fotka k příspěvku trochu davala sul,poprve koupila umrela stejne tmavy bricho ,druha jsou zdrava daval druhy akvarium
diky hmmposlu jak vypada velikost
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 10:03 Muž Marcus [1] Re: pepicek
A má slepený ploutve? a jak plave? je to trhaný pohyb? To břicho tam není moc vidět,ale je poměrně sroucený,a nejsou tam ostré předměty nebo nemohl se v něčem zaklínit aq kolik jim solíš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 08:57 pepicek Re: Eff
Fotka k příspěvku voda jsou ph8 50litr.mam dve jeden dobry druhy ne. koupil uz bylo sedive bricho,jsem daval molly gold 10kus vubec zerou?moc dekuji eva :-O :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 13:23 Muž Marcus [1] Re: pepicek
Chtělo by to fotečku,pokud je možnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 09:18 Muž Eff [417] - RostlinyRe: pepicek
Pepčo, chtělo by to napsat víc podrobností. Jak dlouho ho máš, va jakém akváriu, v jaké vodě, s jakými rybami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 08:43 pepicek – ctverzubec zeleny
prosim pomoc ctverzubec ma bricho tmavy ,dekuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:43 Moonci Re: Ladič
Už ne, včera večer umřel:-(
Ale neotíral se.Ležel pořád pod kamenem u dna a pak vyplaval a začal se točit břichem nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 21:50 Ládíček Re: Moonči
Neotírá se o předměty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 18:07 Moonci – čtverzubec-divné chování
Zdravím všechny.Už víc než měsíc mám v akváriu 4 čtverzubce. Do dnešního dne bylo vše v pohodě. Krmím je mraženým masem a obvykle hned poznají,že je potrava v akvárku a všichni se na ni vrhnou.Jeden mi ale odmítá už 3 dny žrát, skoro neplave, polehává u dna a rychle dýchá.Nevíte, čím to může být případně co dělám špatně????Možná to zní amatérsky, ale já rybky dostala a nikdy předtím jsem akvárko neměla,proto jsem úplně bezradná. Mám strach,že mi umře, chudáček....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15434-ctverzubec-nemoc?od=101