Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k tetrám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k tetrám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 14:24 Žena Lucianetta [43] – Jaké dominantní ryby k tetrám
Ahojte, tak jsem po nějaké delší době opět tady s dotazem. Naše akvárium - tedy jeho osádka prodělala několik velkých změn, mezi nejdůležitější patří prodání skalár a koupení 20 červených neonek. Jako dominantu jsme chtěli 2 čichavce zlaté, ovšem po koupi nám jeden zemřel (předtím byly všechny ryby dost vylekané a pořád schované). Zůstal nám čichavec jeden, který se spíš straní všech ryb a je schovaný někde v rostlinách. Tak uvažujeme, že se asi u nás v současném osazenstvu akvárka nemá nejlíp... ptám se tedy, pokud bych chtěla nějakou jinou dominantní rybu k těm ostatním (klidně za cenu dát pryč čichavce, evidentně moc spokojený není), jakou byste mi doporučili? Máme červené neonky, tetry červenoskvrnné a královské a na dně hejno pandíků a mladých ancistrusů (podrobněji rybicky.net/nadrze/18690), objem akva něco přes 160L. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 19:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: ondy
cichlidky, otíky nebo ancíky, pancíky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 19:31 ondy – jake ryby k tetram nachovym
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké ryby by jste doporučili k hejnu asi 10 tetram nachovym mám akvarko cca 100 litru díky za odpověď a jiné názory .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 16:22 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Lucianetta
Nemám žádné zkušenosti s chovem skalár, tak neporadím, ale dala bych na rady zkušenějších. ;-) Naše akvárko je teprve půl roku staré, takže nijak dramaticky zarostlé. Sice máme plovoucí rostliny, ale ty využívají hlavně labyrintky a parmičky se drží spíš ve spodní polovině akvárka. A čichavec taky není zrovna drobek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 15:16 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Ano, titejky, to je pohoda i ke skalárám, ty jsem zapomněl zmínit, jako že na pohodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 14:48 Žena Lucianetta [43] Re: Kaira
toho bych se asi bála:
"Nádrž střední velikosti, dobře osázená, doplněná plovoucími rostlinami, nepříliš prosvětlená. Rybky milují šero a jsou vhodné do společnosti menších klidných rybek."
Dobře osázená nádrž nevím, zda bude vyhovovat skalárám, a menší rybky skaláry zrovna nejsou :) ale parmička duhová je moc hezká. Já chtěla původně skaláry dát pryč a pořešit to úplně jinak, ale nějak mi učarovaly :) takže musím řešit s ohledem na ně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Aforte
Záleží na tom, jaké. My máme tyhle:
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Jsou pěkně barevné a klidné, žádné tryskomyši. Nevím, jak se skaláry, ale s čichavci a bettami vycházejí bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:04 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Parmičky mívají podobný spády jako třeba ty krvavky, tedy když budeme mluvit o klasice jako jsou parm. čtyřpruhý. Já osobně parmičky a skaláry nikdy moc nekombinuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lucianetta
Já bych řekl, že jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:57 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Parmičky jsou asi na skaláry moc divoké, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:05 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Já s tetrama červenoústejme, ale Tvoje akvo je na ně krátký, to chce delší rozplavbu, jsou to totálně hejnový ryby, vždy a za všech okolností v partě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 08:52 Žena Lucianetta [43] Re: amrtin
jsou to tyto rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenoskvrnna

zase jsem začala uvažovat, zda by ke skalárám byla vhodná i nějaká jiná hejnová rybka.. kterou byste si dali ke skalárám vy všichni? S jakou kombinací ryb máte dobré zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 15:07 amrtin Re: Lucianetta
Mimochodem,tady jesou některé tetry hezky popsány: www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 15:00 amrtin Re: Lucianetta
Jsou dost rozdílné,viz obrázky na google.Pokud jsou s dvěmi až třemi svislými černými proužky,jsou to t.červené.
tetra červenoskvrnná:
www.google.cz/…
tetra červená:
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:34 Žena Lucianetta [43] Re: amrtin
No, já mám právě 3 rybky, tetry ale nevím jestli červené, nebo červenoskvrnné. Přiznám se, že jsem je natolik po převezení nestudovala, mám je od včera a večer po přestěhování a založení akva jsem byla KO :-D tak nakonec že by bylo nejlepší k těm stávajícím koupit jejich druh a nechat si je? až teda zjistím, které to jsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:07 amrtin Re: Lucianetta
Jestli teda chceš absolutně klidné a přitom nádherné a červeně zbarvené tetry,pořiď právě ty tetry červené ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:04 amrtin Re: Lucianetta
Vím že to není přesně to co chceš slyšet,ale já mám zkušenost že:tetra červená + krvavá tvoří hejno a tetra neonová + neonka červená taky.Naopak tetra červená-oranžová forma se od ostatních straní.Vůbec nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:16 Žena Lucianetta [43] Re: Kaira
kvůli tomuhle jsem ráda, že se mám kde poradit :)

dobře, tak jinak.. JAKÉ tetry, hejno cca 10 kusů, asi nakonec teda 1 druh, byste mi doporučili? Přiznám se, že k nám často jezdí přítelova malá dcerka, takže bych preferovala oranžové-červené-žluté tetry, ale není to podmínka, jen případně výhoda.

Mimochodem, co říkáte na toto složení: 4 skaláry, cca 10 teter, 2 čichavci modří a 2-3 nějací ancistrusi? Akvárko mám toto rybicky.net/nadrze/18690. Snesou se? A hlavně, nebude to už trochu moc? nedokážu si to představit, tak velké akvárium j sem nikdy neměla hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:21 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Designer, romant
Ano, to úplně sedí. Naše tetry si sice nedovolují na větší ryby (čichavce ani betty neobtěžují ani neokusují), ale stejně velké a menší rybky otravují neustále, samečci "hlídkují" po celém akvárku a lítají jako splašení. Jsou to nejotravnější ryby v našem akváriu a čichavci je nesnášejí. Takže bych si jejich nákup rozmyslela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:09 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Měděnky a krvavky jedna kategorie jsou, tudíž nebrat, jsou to kabrňáci otravovatelé a jejich chování, jak popisuje kolega se velmi snadno mlže projevit. Obrana proti tomu je mít pořádný hejno, ale to ty nechceš takže vyřadit ze seznamu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 12:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucianetta
Nemam s rybicky.net/atlasryb/tetra_medena zkusenost, ale ta poznamka na te strance dole: "Divocí samečci mohou honit pomalejší ryby.", by mne trosku zneklidnovala, alespon bych se tady zeptal co se tim presneji mysli. Ja to nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:57 Žena Lucianetta [43] Re: Designer
aha, super poznámka, děkuju moc. Mě se celkem líbí i tetry měděné. Možná spíš koupím hejno těchto a ty tři, které jsem si přivezla s akvárkem, se snad s nimi budou "hejnovat", v opačném případě bych je dala pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 11:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucianetta
Hlavne pokud budes kupovat nejaky druh Teter, ke Skalarum si jej dobre promysli. V okamziku, kdy si poridis rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava , coz jsou nadherne a ke koupi lakajici rybicky, se muzes potkat s velkym problemem, ze Skalary litaji po akvariu jak silene s Tetrou navesenou na konce jejich dlouhych brisnich ploutvi. Nemusi se tak dit, ale stejne bych se pokusil vyhnout druhum, ktere tyhle sklony mivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:42 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Potom se musíš orientovat na ne zcela typický(svým chováním) tetry, jako jsou třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:38 Žena Lucianetta [43] Re: romant
tak přesně z tohoto důvodu nemluvím o 20 ti rybách, mám tam skaláry a chci ještě nějakého ancistruse, takže hejno chci doplnit, ale nějak rozumně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:31 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Ano, tu snahu se družit budou mít, ale hejno nejsou ryby 3, to začíná tedy alespoň u mě na 15-20 kusech. Čím více jich bude, tím větší šance že to hejno budou tvořit, samozřejmě je třeba zohlednit velikost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:28 Žena Lucianetta [43] Re: romant
dobře, tak třeba 2 druhy v jednom hejnu... prostě mě zajímá, jak se budou chovat, jestli s tím má někdo zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:25 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Bude to vypadat divně, takovej každej pes jiná ves a proto bych doporučil mít hejno jedno, ale o náležitě velkém počtu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:22 Žena Lucianetta [43] – Více druhů teter do hejna?
Dobré ránko, mám dotaz. Pořídila jsem si akvárium i s rybami od jiného akvaristy. Dominantou jsou skaláry, momentálně tam jsou 2 parmičky SEO a 3 tetry - buď červené, nebo červenoskvrnné. Chtěla bych tetrám koupit víc rybek, ale nemůžu si vybrat, všechny tetry jsou moc hezké :( Jen by mě zajímalo, jestli třeba 3 druhy po dalších 3 rybkách utvoří dohromady hejno, nebo se budou skupinkovat a bát v rámci svého druhu. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 23:39 Žena vendy [27] - Cichlidy – tetra krvavá
Ahoj nevím kam to zařadit tak píšu sem :-) Pořídila jsem si tetry krvavé do spol. akva a samičky se začínají velice zakulacovat. Dala jsem jim jávský mech, tedy spíše přivázala na kábl u topítka (jediné volné místo) myslíte že jim to bude stačit? Nechtěla bych aby jim vajíčka zatvrdly a pak třeba zdechly. Máte s tím nějaké zkušenosti? Aby taky chtěly se vytřít když je tam budou ostatní ryby vyrušovat. V jiném akva mám totiž pouze parmičky a ty se nevytřely a už jim to plné bříško zůstalo... ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2013 20:32 Muž ludvik [1082] Re: omnihash
Tak jsem nakonec skončil u těch Neonek černých. Jsou pěkné, jako skoro každá ryba ... akorát musí svítit světlo zepředu, jinak jsou děsně světlé :-) Dobře nasvícené hrají všemi barvami - neonový pruh zakončený LEDkou před ocasem je zvýrazněný tou černou, břicho a hřbet je dost lesklý a ne stejný, ploutve jsou na koncích do bíla, na začátku u kořene do červena (nebo fialova?). Zajímavé oči - černé, ve světlém kruhu, nahoře zářivě červené.
Hejno moc nedrží, ale když už, tak je to paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 11:06 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: ludvik
tak mě teda červenoústý připomínali spíš průzkumnou četu v nepřátelským terénu. Vždycky se jedna pohla o pár čísel dopředu a ostatní jí kryly za listama...plavou celkem svižně těmahle přískokama, ale žádný závody to nebyly. Držely se tak v horní půlce, úplně k hladině moc nechodily. Ostatní ryby (anistrusy apd. a čichavce) naprosto ignorovaly. V porovnání s krvavejma je to rozhodně daleko přátelštější ryba.

Spíš bych řek, že máš poměrně málo zarostlý akvárko, minimálně u mě měly víceméně všechny tetry ve zvyku plavat v blízkosti kytek, do volnýho prostoru se nijak nadšeně nehrnuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 09:43 radim Re: ludvik
hejno Tetry stříkavé
ty hladinu téměř taky neopouští ;-)
jinak fotky bych hledal jinde než tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Vašim velmi specifickým nárokům snad mohou vyhovovat toliko sekernatky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 00:16 Muž ludvik [1082]
Spíš než rady k vhodnosti ryb k sobě bych radši praktické (a estetické) zkušenosti.

Mějme na dně pancéčníčky panda společně s otíky, k tomu tetry císařské (dva samce a čtyři samice), a šest pohlavně nevyjádřených akar hnědých. Mají k využití asi tak tři sta litrů vody.

Problém je ten, že všechny mé ryby se mi strašně líbí ... jenže jsou hlavně dole. Horní polovinu akvária mám v podstatě prázdnou.

Co teď k nim? Měl jsem v merku tetry červenoústé, jenže mi k těm kliďasům přijdou trochu nevhodné (pandíci sice kliďasové nejsou, ale zase jsou hodně dole).]

Rád bych něco hejnového, ať jsou (skoro) pořád spolu, ale zase ať nepřipomínají závod formule jedna. Nechci (nejde říci, že bych neměl rád, ale nechci) neonky. Taky už nechci Neonky černé (líbí se mi, jenže všechno mám podobné, takže se esteticky nehodí), případně tetry krvavé aby mi to moc neožíraly.

Též se mi nechce moc tříštit druhy. Natož biotop. Drobnoústky nebo rasbory či dania by sice šly, ale moc mi to k tomu nepasuje.

Takže co teď? Prolistovávám atlas a prostě nevím ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Stehan
Já bych doporučil řídit se zdravým rozumem a ne doporučeními z akvaristiky. To vaše akvárko má velmi zajímavé rozměry, už samo o sobě je zajímavé. Já osobně bych se řídil doporučeními kolegů, posílil bych hejno neonek o 8 ks a přidal bych 8 ks otíků, tedy Otocinclus affinis. To jsou také hejnové rybky, ale jejich styl života je odlišný, neplavou tolik volnou vodou a pomohou s kontrolou nad řasami. Rozhodně bych ale nešel do dalšího hejna ... a to červenoústky a jakékoliv Borarasky patří k mým oblíbeným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:34 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Stehan
Tak pokud k nim chcete jiné ryby tak bych doporučil zůstat u teter a pořídit třeba ty červenoústky jak vám poradili v té akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:32 R Muž romant [27987] Re: Stehan
Každýmu se bude líbit trošku něco jinýho, co člověk to názor. ;-) U těch červenoústek máš jistotu, že budou vždycky jezdit v kompaktním hejnu, což u neonek nemáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:28 Muž Stehan [2] Re: Filip980
ouk, takže myslíte že potom navýšiť počet tých neoniek tak na 20ks (čiže +8). A nebude to nuda len neonky? v takej akvaristike fakt na urovni mi poradili že dobre je dať nejaké iné hejno do kontrastu s tymi neonkami (oni mi podarili tetry červenouste)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Stehan
Já bych spíš doplnil ty neonky, aby byli ve větším hejnu. Ale to je jen můj názor. Jinak já myslím, že by to s těma boraraskama šlo, jsou to ale menší rybky a těm by taky slušelo být ve velkém hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:15 R Muž romant [27987] Re: Stehan
Já osobně bych to nekombinoval a pohledově netříštil dvěma hejnama a vybral jedno a to náležitě posílil, prostě taková jednodruhová nudle, doplněná třeba o rybky dna v podobě nějakých pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 17:12 Muž Stehan [2] – razborka bornejska
Čo myslíte hodia sa do 105l akvária k 12 neonkam červeným 10ks razboriek bornejských (Boraras brigittae)....rozmery akva 100x30x35cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 14:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: r0b1nh0
Vidím, že už vám kolegové a kolegyně poradili. 10 ks teter královských a k nim skupina 8 ks Otocinclů je dobrá volba. Tady ale neplatí co u bett či čichavců nebo živorodek, spíše naopak. Ideální poměr bude stejný počet samců jako samic, ale to při nákupu stejně neodhadnete. Myslím, že to bude i vhodná kombinace - tetry budou plout ve volné vodě, otíci se budou prohánět po listech rostlin, po skle i po dně. Ampulárky bych vynechal, příliš špiní vodu, ale piskořky do dna bych určitě pořídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.10.2012 10:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: r0b1nh0
Otíků taky hejno :-) , milují společnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 09:44 Muž r0b1nh0 [4] Re: LiborSprysl
Takže jen hejno teter a ty otocinkly? Nic víc? A z těch otíků asi jen 1 samce a 2 až tři samičky k němu co? Jinak díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 09:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: r0b1nh0
No tak už moc nešpekulujte a dejte tam maximálně ty otocinkly a bude toho dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 09:23 Muž r0b1nh0 [4] Re: navik
Je mi samozřejmě jasné, že tam nemůže být vše. Co se týče toho dna, tak vůbec nevím, jak to nakombinovat aby to bylo nejideálnější. A to hejno těch teter plánuji něco kolem 10 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 07:39 Muž navik [908] - SumciRe: r0b1nh0
V jiném vlákně se zmiňujete, že chcete těm tetrám na dno krunýřovce, ampulárky a pancéřníčky. Což už je samo o sobě podle mne (pokud bude od každého druhu více rybek a ty krunýřovce spíše otíky či jiné drobnější) dost a doporučil bych vynechat nejen bojovnice, ale i ty ampulárky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 06:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: r0b1nh0
I když jste nesdělil, kolik těch teter bude, za mne spíš ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 23:31 Muž r0b1nh0 [4] – tetra královská a bojovnice?
Zdravím, zakládám si nové akvárko asi o 72l a jako rybí posádku jsem si vybral hejno teter královských super blue. Chci se zeptat, zda je vhodné si k nim pořídit jednoho samce bojovnice pestré a dve samičky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4518x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15397-jake-ryby-k-tetram?od=51