Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k tetrám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k tetrám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 20:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Krásný pohled. Díky za videa. Když to tak vezmu, tak to můžu udělat jako s rostlinama. Koupil jsem asi 7 nebo 8 druhů po dvou rostlinkách a sleduju jak se jim daří. Podle toho potom upravím osazení nádrže podle "nejvýdržnějších" s rybkama by mohlo jít v podstatě udělat něco obobného. Z počátku jich chovat víc druhů po méně kusech a potom udržovat třeba dva tři druhy, kterým se bude dařit nejvíc a budou k sobě nejsnášelnivější. Pravda je, že jak rostliny, tak i rybky jsem kupoval tak aby to bylo akvárko barevné. Řídil jsem, nebo spíše snažil se řídit pravidlem 1cm ryby = 1litr vody. že se některé druhy moc nemají v oblibě jsem zrovna neřešil. Ale vím pro příště :-) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2011 20:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
nádherný pohled na takové hejno
www.youtube.com/…
tady si můžeš udělat představu jak vypadá hejno v přírodě
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 20:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: hujerek
Když jsem kupoval ryby, tak jsem po tomhle ani nepátral kolik jich má být, prostě jsem koupil co se mi líbilo a s čím mám z předchozích let dobré zkušenosti, že se to nijak nehádalo ani nervalo. tak jsem opět sáhnul po této kombinaci. Paví oka přibyly dnes, koupil je otec a nic jsem o tom nevěděl. No, když tam jsou, tak tam jsou.Nicméně parmičky si pavích oček nevšímaj a obráceně taky ne (zatim jsem si nevšiml), tak by to mělo být OK. Jinak co se týče úpravy hejna, díky za tip a pro příště si to budu pamatovat, nebo si něco zjistím na netu. Ale zbavovat (ať už dát nebo prodat) se těch ryb se mi nechce když už jsem je koupil v relativně nedávné době (cca 2-3 týdny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:55 hujerek Re: Zoidik
To, že je něco psané jako minimum neznamená, že to musím dát opravdu minimálně jen abych mohl mít další...když chci rybám dopřát dobrý život, tak to nezařídím tak, jak to dostačuje a nic víc, nic míň...ale co nejlépe...7 hejnových druhů a k tomu mečovky + paví očka, co musí mít z parmiček opravdu radost je prostě na 116l nádrž moc. :( Nechal bych ty ancistruse, doplnil pancérníčky a zvětšil počet maximálně dvou z těch ''hejn'' a zbytek někomu dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
právě tohle chování může bý způsobené malým počtem kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: hujerek
Dle těchto stránek tetry křivopruhé i královské v počtu alespoň 6 kusů a více, což mám. Ale pořád to není odpověď na moji otázku, zda to, jak se prohání je normální nebo ne. Počet kusů můžeme klidně řešit, ale nejdřív bych se velmi rád dozvěděl odpověď na původní otázku ohledně toho nahánění. DĚKUJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
parmičky čtyřprůhé se chovají úplně jinak když jsou v hejnu (10ks i víc), v menším počtu jsou neklidné, mohou okusovat ostatním rybám ploutve... stejně tak i tetry mohou v malém počtu "napadat" jiné rybky a určitě se nebudou chovat tak přirozeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:32 hujerek Re: Zoidik
jediné, co máš v ideálním počtu jsou ancistrusové, paví očka, mečovky a s přihmouřením oka neonky...jinak ty ryby typu dvojice fantomů, dvojice pancérníčků, čtveřice parmiček..musej trpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Kolik je hejno? 10? 20? 30? Druhů mám celkem 8 což mi nepřijde zase tak strašný. Nicméně akvárko jsem chtěl více druhové. Co není ideálního na 4 parmičkách čtyrpruhých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
chtělo by to míň druhů a víc kusů, 6 není hejno. A 4 parmičky čtyřprůhé už vůbec není ideální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 18:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Čau. Mám otázku. V akvárku mám mimojiné tetry křivopruhé (6ks) a dnes k ním přibyly tetry královské (6ks) Když je tak pozoruju, tak mi přijde, že se namají moc rádi a vzájemně se nahánějí, nebo to je normální?

Teď ještě otázka mimo okruh teter k parmičkám čtyřpruhým. Vzájemně se prohánějí. Tanec lásky nebo si dělají nároky na území chování???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:05 Muž Tomiino [43]
ahojky vcera jsem v akvaristice videl krasny tetry diamantovy...moc se mi libily :-)chtel bych se zeptat mohl bych je mit v mem akva,kdyz se podivate co tam mam za rybky?a jeste mam v planu dokoupi parecek akarek zelenych...poradite mi prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomas
Spíš než tetry to byly malé Black moly a pokud se držely u dna, tak Pancéřníčci. Tyto ryby se množí snadno a i ve společenské nádrži, u Teter konžských je odchov obtížnější, ale možné to samozřejmě je.
A pokud myslíš kdo je sežral, tak to kromě ancitruse mohl být kdokoliv, ve společenské nádrži moc malých rybek nedoroste, obzvláště pokud máš málo míst, kde by se mohly schovat (jávský mech, jeskyňky a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:45 Tomas
Ahojky lidi,mam dotazek ... mam 200 l akva a v nem 4 tetry kongo,15 neonek,4 blakmolly,4 pancernicky,4 ancistruse,3 cichavce a cca 6 zivorodek (molly)...obcas jsem videl nejakou malou narozenou ale za nedlouho zmizeli...muzou za to ty tetry kongzsky?dekuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 21:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milan126
samozřejmě by s nimi být mohly, ale stojím si za tím co jsem říkala předtím. Nebo je vyměň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 21:42 milan126 Re: romant
A co byste řekli na toto? rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 Nehodili by se k těm tetrám? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:43 R Muž romant [27987] Re: milan126
Pokud tetry netvoří hejno, tak bych řekl, že je ten prostor na ně příliš těsnej. Další přidávání rybek nepomůže. Tetry jsou plavci a mám tu skušenost, že houfovat do hejna se začnou až když mají dosatečný prostor pro rozplavbu. Tak jak tady bylo psáno výše, šel bych do páru těch zakslejch čichavců. jsou to čiperové a možná že by ty tetry trochu více zhoufovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:28 milan126 Re: katterinecka
Paví očka jsem daroval sestře. A platy mi nedávno umřeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milan126
vypada to ze tam mas rostlin dost. Co se stalo s temi ostatnimi rybami co jsi tam mel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:21 milan126 Re: Stetinka
takže kdybych tam přidal tak ještě 4 tetry černé tak by to mohlo být v pořádku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:19 Žena stetinka [270] Re: milan126
určitě je to lepší , když hejnových rybek je víc. Budou spokojenější, více se ukazovat a lépe vybarvené. Také bych volila variantu více od jednoho druhu. Když tam dáš zase další druh, tak opět nebudeš moc udělat velké hejno a budeš mít dvě malá a nespokojená hejna. Množství ale záleží už na kvalitách tvé vody, častosti její výměny, výkonu filtru a rozměrech akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 17:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milan126
bude to pro ně lepší, pokud něco na spestření tak jiný druh rybek, ne hejnových, třeba nějaké barevné platy, gupky, endlerky, nebo zakrslé čichavce, nebo něco jiného (ohlídat si minimální velikost nádrže a agresivitu)

a pokud tetry černé netvoří hejno tak ho nebudou tvořit ani jiné tetry, možná pokud by tam měly nějakého predátora (kterého se budou trochu bát ale neublíží jim)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:50 milan126 Re: katterinecka
takže si myslíte že bych měl raději koupit více teter černých, aby byli ve větším hejnu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:49 milan126 Re: zuzakara
dobře a kolik jich tam můžu dát? tak 6? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2010 16:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milan126
je lepší mít jedno velké hejno než několik menších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:41 zuzakara Re: milan126
tetry neonové (ale ne neonky červené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:32 milan126 Re: JagerMaister
Třeba nějaké neonky nebo tetry červenoústé? A kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:30 JagerMaister Re: milan126
tiež nejaké tetry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 16:28 milan126 – Co k tetrám černým?
Zdravím, doma mám akvárko, které ma 63 l. V tomto akvárku mám 2 krunýřovce jednopruhé a 5 teter černých. Rád bych ještě k nim něco přidal. Chtěl bych tam nějaké rybky které vytvoří hejno. Ale nevím jaké. Prosím vás o radu :) Velmi děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2010 18:01 Muž Yirka [9126] Re: robo35
Přidáš-li velké množství rybek do nádrže (většinou u začátečníků ne ještě zcela v rovnováze) rychle a zásadně změníš biorovnováhu, protože voda je najednou vystavena zcela jiné zátěži a organismy nádrže nejsou připraveny ji kompenzovat. Často pak dochází k otravám N-látkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 09:55 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Yirka
:-O Prečo? Ja som po zalozeni akva vypoustil 50 tetier a v pohode. Ked podrastli vypustil som skalare. Jasne ze velky skalar povazuje malu novu tetru za potravu. Alebo mi daco uslo?Necital som celu debatu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2010 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Juck
Čím pomaleji budeš rybky přidávat, tím lépe celé zabydlování proběhne. Přidávání většího počtu rybek do nádrže naráz je jedna z častých fatálních chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 08:31 Muž Juck [1] - CichlidyRe: katterinecka
Jo,nešlo se mi přihlásit...Takže se omlouvám,jinak dnes dodám fotky,rostliny apod.Ryby bybu mít...2 druhy teter po 15ti kusech...na zem hejno panceřníčků...planuju 8 kusů...a pár skalár...ale vše bude pomalu...nemám ted moc peněžz..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 20:26 Muž Yirka [9126] Re: katterinecka
Pancéřníčkům je to ukradené. Mám také 70cm a řekl bych, že si to spíš užívají. Ale jsou to ty trošku větší druhy,a i když je mám od mala a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 20:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Juck
jak koukám to akvárko bude mít na výšku 70cm, na to jsem nějak zapomněla. Pancéřníčci možná nebudou moc rádi z tak vysoké hladiny, chodí se každou chvíli nadechovat, mám je v 55cm vysokém akvárku a už tak plavou jako torpéda, nevím. Jinak všechno jsem ti psala k tvé prezentaci, i když tady píšeš jako bys nebyl zaregistrovaný rybicky.net/nadrze/10337
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 16:18 Juck Re: Bob66
Yes..Asi dám na tvoje rady..:) Jinak světlo bude asi puhých 20w..:-D Ale uvidime..Dneska jsem dostal rostliny..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 14:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: katterinecka
Kdyby to bylo na mě tak bych dal párek skalár 30ks teter dva menší druhy a hejno pancéřníčků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 13:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: katterinecka
Do 120l bych se nebál 30-40ks menších teter nebo dva druhy po 15ks, určitě to bude lepší pro ryby a starostí s tím moc nebude, tetrovité ryby zatěžují vodu odpadními látkami daleko míň než jiné druhy, mají dokonalejší trávení X-) Jinak souhlasím s tmavším dnem a míň světla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 12:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Juck
tak až budeš mít zaběhlé akvárko s rostlinami, tak třeba 15ks. Míň je lepší, jak pro ryby, tak i pro tebe, protože s tím nebudeš mít tolik starostí. Jinak většina teter má ráda tmavší dno a míň světla(třeba stínící rostlinky) a taky v takovém prostředí třeba před černou tapetou líp vynikne jejich krásná barva
Edit: podle mě je spíš lepší doplnit je nějakým druhy žijcími i dna a třeba párkem větších ryb jako dominantu ;-) (kterých když se budou trochu bát tak budou víc tvořit hejno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 02:14 Muž j0hny [86] Re: Juck
A mas v tom akvarku uz rastlinky ?
Jaky tam je filter, osvetlenie, farba dna a pozadia ?
Voslo by ich tam tak 30, ale ked tam bude len jeden druh, budu sa citit moc bezpecne a bude to nuda, budu rozlezene po celom akvarku.
Takze z tych "neonek" tak 10-12ks, a rozmyslat co dalej.
A jaky druh, to zavisi na parametroch vody, aj ked vecsina neoniek vydrzi vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 19:30 Juck Re: katterinecka
Aha,dík...a kolik by jsi doporučila max.kusů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Juck
Jestli máš měkkou vodu tak třeba neonky obecné, ty mají radši trochu nižší teplotu, a jestli tvrdší tak třeba jiné druhy teter, ale jinak tam můžeš dát v podstatě jakoukoli běžně prodávanou tetru, nebo razboru (nebo třeba i gavůnky, drobnoústky). Ty co se prodávají v normálních akvaristikách jsou povětšinou nenáročné. Koukni se třeba tady do atlasu co se tu bude líbit a jsou tam i jejich nároky. Můžeš se jim snažit vytvořit přirozené prostředí, nebo se většině z nich daří i v jiných podmínkách, ve společenských nádržích. Záleží na tobě co se ti bude líbit. Ty z nejběžnějších jsou asi neonka, neonka červená a černá, razbora klínoskvrná, tetra černá, červená, krvavá (určitě jsem na hodně druhů zapomněla). Zajímavé jsou třeba tetry císařské, které ale netvoří tolik hejno

spíše je pro ně důležitá délka akvária, pokud není moc dlouhé, vybrala bych druh co tolik neplave. Počet záleží i na počtu ostatních obyvatel a rostlinstvu, či filtru. Ale jako u všech hejnových ryb, čím víc tím líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:20 Juck – Tertovité hejnovité ryby....
Jaké by jste doporučili nenáročné hejno teter?Dal bych je do aq 120l...ale bylo by 70 cm vysoké..Děkuji..:) a kolik max kusu by jste dali..? ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:10 Muž René73 [0] Re: romant
No 160 l mám ale tam mám ty skalary a docela už starý.Budu muset přemluvit manželku na ještě jedno akva.Jsem zvědav co my na to řekne.Dneska večer to skusím :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:17 R Muž romant [27987] Re: Eff
Tak v tom s tebou souhlasím. Jakmile se ke vzrostlým skalárám dají jakékoliv menší rybky, tak si z nich obvykle udělají snadnou kořist. Já je mám společně (tetry červenoústý+skaláry), tzv od malička a žádnej problém. Taktéž souhlasím, že těch 60 litrů pro tetry nebude zrovna optimálních, ale o tom, že pan kolega má ještě tu 160, to se nepochlubil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:16 bocheer Re: romant
Tetra červenoústá - mohu potvrdit, obzvláště citlivá na čistotu vody, při přelovování "omdlývá" ale většinou to rozdýchá a přežije, umí krásně korzovat takže je lepší delší akva. A pozor, aby to nebyla Bleherka!!! Ta moc hejnovitá není!!! Obzvláště když je to dominantní druh v akva.
SK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:50 Muž Eff [417] - RostlinyRe: René73
Hmm, starší skaláři by je mohli považovat za žrádlo, to se mi kdysi stalo, že skalára požrala tetry červenoústé (skalára byla rezident, tetry byly nové).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:36 Muž René73 [0] Re: Eff
Já mám potom ještě 160 l ale mám tam skalary a parmyšky čtyřpruhé nevím jedtli by jim ty skalařy neublížyly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:25 Muž Eff [417] - RostlinyRe: René73
Na nezbytně dlouho dobu si je vem, ale 60l je pro ně málo, Tetry červenoústé potřebují plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:57 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: René73
nemusis sa bat ja mam v spolocenskom akva krevetky red cherry a rybicky tam mam neonky cervene ,razborky klinovyte,a aj tetry cervenouste a vsetko je v poriadku, akurat sem tam mam aj stastie vidiet ako si na drobnych krevetkach pochotnaju neonky ,ale co uz aspon maju zivu stravu. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4518x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15397-jake-ryby-k-tetram?od=101