Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Praha

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2015 17:05 RAP Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2015 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No fuj, co to ten heros na sobě má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2015 17:01 RAP Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Tady máš minimálně další dva... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2015 16:53 RAP Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
smich No na prvních třech fotkách asi nebudou české odchovy... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2015 16:51 RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem byl včera zkouknout výstavu v botanické Na Slupi. Výsledný dojem je tak trochu hodně rozpačitý. Sám dobře vím, jak těžké je výstavu nejen postavit, ale i udržet v koukatelném stavu. Proto mě docela mrzelo, že do některých akvárek nebylo přes řasu téměř vidět. Některé rybky se nad bílým dnem celkem ztrácely, zejména u bílých forem neonek to bylo znát.
Co mě štvalo byly neodstraněné evidentně nemocné a mrtvé ryby.
Na druhou stranu jsem tam viděl i hezké vystavené exempláře.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:45 Muž půlpy [2131] Re: vaaclav
proto chci jít v pátek to bude v polovině, původně jsem chtěl jít dvakrát (na začátku a na konci) abych mohl porovnávat, ale přeci jen ten výlet něco stojí, tak jsem to spojil se srazem v Pintě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: půlpy
No hlavně to má být prodejní výstava , aby tam ještě něco příští tejden bylo, sám jsem na to zvědav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:38 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: půlpy
Představ si že v botance ta výstava potrvá 17 dní tak tam radši ke konci nechoď. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:35 Muž půlpy [2131]
Nemáte někdo osobní zkušenost z letoška? Chystám se tam v pátek, tak abych se mohl těšit a nebo obávat. (na knihu tváří nedám tam se píše ledacos hlavně ne skutečnost)
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2014 23:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: svfilip
Na téhle výstavě jsem se nijak nepodílel, nicméně v té smlouvě jasně jde pouze o "papírové" zastřešení. Jak jsem to viděl na minulých ročnících nebo teď v červnu, Botanická zahrada určitě nic neorganizuje, "jen" poskytuje prostory, technické zázemí a vodu, k výstavě musí mít partnera, tím je občanské sdružení, spolek, neziskovka - logicky zastoupené svým předsedou jako statutárním orgánem.
To myslím nic nevypovídá o tom, kdo konkrétně má na triku vlastní realizaci výstavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:17 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: SoRex
Fotka k příspěvku Vzhledem k tomu, že RNDr. Slaboch neopověděl, či přesněji zatloukal organizátora výstavy, tak organizátorem výstavy byla Botanická zahrada UK a spoluorganizátorem bylo Akvárium 1899 zastoupení panem prezidentem RNDr. Slabochem.

Adresu jsem vymazal, aby panu doktorovi nepřetýkala schránka tisíci děkovnými dopisy a žádostmi. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   29.09.2014 18:53 Nothos Re: vaaclav
Zdravím, Vaaclave, omlouvám se,byl jsem ve Skandinávii na výstavě halančíků a na dohadování evropských termínů výstav, a proto mi utekl začátek této debaty, ale dohnaly mne sms.... Pár připomínek k debatě: a) po nepodařeném organizátorství loňské výstavy nám bylo oznámeno, že další, tj. letošní výstava bude opět někomu svěřena, ale ne halančíkářům, a bude bez nás. Proto jsme šly do červnového termínu naší výstavy /AKVAPRAHA/ a ve spojení s ostatními akvaristy jsme se ji pokusili udělat zajímavou pro lidi a pro akvaristy. Takže nebylo to naše rozhodnutí, a nerozhodli jsme se SAMI - a proto velké díky všem, co makali na červnové výstavě s námi
b)byl jsem na výstavě teď v září, nepřísluší mi ji hodnotit(i když fotky vypadají mnohem lépe než byla skutečnost) ale především se tyto dvě výstavy nedají porovnávat, protože obě byly jinak zaměřeny, a navíc není sranda udělat výstavu, zvlášť, když vás nejsou desítky
c) termín výstavy - pokud se kryje s Rychnovem - je chyba, kterou stále opakujeme, už v ČR není moc výstav (skončila Plzeň, Hradec...) a ještě si navzájem komplikujeme život, místo abychom spolupracovali
d) souhlasím s TomášKučera, jeho příspěvek je trefa do černého... jen na dohodu musí být dva, a život ani vztah nemůže být jednosměrkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 19:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: svfilip
Klid ,nejsme začátečníci ,aby jsme nevěděli co dělat a Itálie jí musíme doložit veterinárním osvědčením..A tím by to bylo dobré uzavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2014 19:14 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: rriki
Myslím, že nemá cenu se na nikoho utrhovat. Nicméně správné názvy by to chtělo ;-), každopádně mi ale přijde neprofesionální, hned ryby z letiště na burzu, bez karantény, možná i bez odčervení. Je to nefér k budoucím kupujícím, a zavrženíhodné k rybám - kolik jich asi přežije!?! Kamarádi, akvaristi, tohle vlákno je o výstavách akvarijních ryb v Praze a poslední příspěvky jsou spíš o překupnictví a pravděpodobně o neetickém přístupu k rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 13:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: svfilip
Třeba Arapaima a co je z JA teď bežně k vidění v akvaristikách?Kdy si viděl naposledy na vlastí oči zelenýho terčovce,nebo grenicara filametosa nikdy co já taky ne proto jsem je objednal?Většinu ryb toho co příjde většina návštěvníkuů bude znát je uz netu.To že ta byl import rostlin a ryb z Indonesie si nikdo nevšiml, že?Bodejď , importy se u nás běžně prodávají za naše ryby,my si v čechách hrajem na světovou velmoc v akvaristice,ale stáváme se je překupnickou zemí.Přál bych Ti vidět sortiment v Německu ,my jsme 20 let pozadu.U nás jsou šikovní chovatelé co umí,ale jak dlouho jim to vydrží nežli je zničí importy z Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 08:41 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: rriki
Díky za info, poprosím ještě o doplnění, co z toho je přímý mimořádný import - resp. co z toho není bežně k vidění? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 23:54 radim
Zdravím, asi odbočím od vašich výměn názorů atd..., ale mohl by mi někdo napsat, jak velké nádrže jsou k dispozici při výstavě a komu dát popřípadě echo, že chci vystavit rybu(y)? Docela by mě to zajímalo a do budoucna bych byl ochoten zapůjčit některé obludky, které zas až tak běžné nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:08 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostliny
Vadil mě hlavně termín, tentokrát dokonce stejný jako v Rychnově. Absolvovat v jednom týdnu dvě výstavy je i na mě moc. Člověk si to nevychutná. Připadalo mě to spíše jako burza, ale tam jsou nádrže většinou osvětlené. Když bylo pod mrakem nedalo se na hodně akvárií vůbec koukat. Většina ryb bylo sotva v prodejní velikosti, naštěstí byly v akváriích slušné rostliny jen ty zahrnuté košíčky hroznejma šurákama mě trochu vadily.
Pořadatelé zřejmě nemají zájem o větší návštěvy, proto se nedivím že halančíkáři změnili termín. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 17:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: 0
klasika na zkoušku,Hnědý a zeleny terči,altumy ,leopoldi,4 druhy L sumců 10 druhů corydorasů, grenicara,2x grenicichla,rejnoci a ještě nějaký tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.09.2014 06:10 R Muž romant [27987] Re: JosefVavra
Nevědomost hříchu nečiní, takže budiž ti odpuštěno. :) Na výstavách a nejen těch akvaristických, pokud nejseš tzv. ve svým, tak se tomu časovýmu presu a následnýmu stresu prostě nevyhneš, neb pracuješ v prostoru jenž máš pronajatý na určitý čas od-do a ten čas nebývá nikterak dlouhý. Takže asi tak nějak ve stručnoti se věci mají. Jinak ten pres a stres mají i organizátoři výstavy ve svým objektu, vo tom žádná. To jenom aby si někdo nemyslel, že to je naprostá selanka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 01:53 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: rriki - importy
Zdravím, prosím o info, zda je k dispozici nějaký seznam, jaké druhy ryb z té Kolumbie mají "připutovat" a co to bude za burzu, na níž se budou nabízet. Za odpověď, třeba i do vzkazu děkuji. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2014 01:15 Muž půlpy [2131]
odkaz na fotky z výstavy z úterka 16.09. :

pulpy.rajce.idnes.cz/…

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 00:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: svfilip
Za zpackaný import z Kolumbie jsem zodpovědný já.Nikdy by mě nenapadlo že peníze do Kolumbie půjdou měsíc a další týden dolary směňují za ty jejich šušně.Do Thajska pošlu peníze a za čtyři dny mi je potvrdí a za další čtyři dny jsou v Praze na letišti.Bohužel ryby přiletí příští týden.K mání budou na pražské burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2014 00:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JosefVavra
JAk v klidu?V sobotu tě tam pustí stavět a ve čtvrtek otvíráš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 21:41 JosefVavra Re: SoRex
Mě to příjde jako když se dohadujou děti,jednoduše podle mě nikdo nikoho nenutil k tomu aby tu výstavu udělal v rekordním čase a byl ve stresu , stejně tak nikdo nenutil nikoho aby tam chodil a pak se tu vyplakával a do třetice se jen optám co bylo záměrem této výstavy ve fofr čase a se spoustou mrtvolek ? Uspokojilo vás to že se to pos..lo ? Není lepší udělat to v klidu bez stresu za cenu že to bude trvat déle ale bude to "zážitek" pro mnoho lidí ?

Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 20:44 SoRex Re: svfilip
Vy ale opravdu nevíte o čem mluvíte!
Jaké okusování kotníků? Jaké škodění ostatním? Myslíte tím třeba to, že jsme halančíkářům bez řečí a zadarmo zapůjčili stojany a výstavní akvária (ostatně jako všechny roky před tím)?
Naše výstavy byly propojeny řadu let, nyní se halančíkáři sami rozhodli, že se osamostatní.

Šéfoval jsem 11 výstavám od prvního "výkopu" po uložení posledního akvária do skladu. V roce 2012 jsem oficiálně oznámil, že končím. Při této výstavě jsem nebyl ani u stavby, ani při údržbě, ani při likvidaci. Vůbec. Navštívil jsem ji pouze na začátku a na konci. Takže snad i při oné Vámi deklarované malé představivosti je jasné, že se neschovávám. Prostě jsem u toho nebyl.

A ano, druhy jsem osobně počítal poslední den, kdy jsem tam fotil.
Pokud se mnou chcete i nadále diskutovat, nebráním se, ale jedině z očí do očí. Máte-li odvahu, ozvěte se, sejdeme se a pokecáme pivo
I když asi tuším Vaši reakci. V každém případě je tato mojí poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 18:32 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: SoRex
Jde mi o to, co napsal pan Kučera (kterého si vážím), abyste přestali okusovat kotníky jiným (konkrétně halančíkaři, Zíková, Zíka, Brückler a spol.), kteří se snaží. Taktéž abyste neškodili a spojili síly.
A zrovna u Vás pane Slabochu, bych čekal, že nebudete slaboch a nebudete se schovávat za nějaký realizační tým, pro mě je totiž realizační tým dosti abstraktní pojem. Jsem totiž člověk omezený a s velmi malou představivostí. Mimochodem loňský rok se vám (nikoli tedy Vám osobně) výstava taky povedla ;-).
Konečně 178 druhů, opravdu? To jste je osobně spočítal, nebo jak jste k tomu číslu došel, když jste nebyl členem realizačního týmu? :-) Vsadím se s Vámi o malé pivo, že tam 178 druhů ryb nebylo ani náhodou.
Z výstavy frustraci nemám, spíš je to frustrace z jednání některých soudruhů z Akvária 1899. Zkrátka mě ta Vaše připos....ost štve.
PS.: To pivo Vám rád dám, když budete mít pravdu. Akvaristikou se neživím, sdružen nikde nejsem, tak nemusím být korektní jako jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   25.09.2014 13:47 TomášKučera Re: svfilip. SoRex
Máme za sebou rok, kdy v Praze na stejném místě proběhly dvě akvaristické výstavy. Nemám vůbec v úmyslu tyto dvě výstavy hodnotit a srovnávat, ale nemůžu si odpustit jednu poznámku.
Připravit výstavu ve velmi krátkém termínu několika dní je pro organizátory i ostatní spolupracovníky velmi stresující a náročná situace jak po fyzické, tak hlavně po psychické stránce. Máme v Praze dvě výstavy, což znamená dvojnásobek práce s přípravou (stavba stojanů a nádrží, organizace vystavovatelů a práce, příprava výstavy a propagace atd, atd). Ne vše se potom povede dotáhnout k dokonalému výsledku. A tak si rozhodně myslím, že by bylo lepší spojit síly, vytvořit třeba neformální Spolek přátel pražské výstavy v Botanické zahradě, rozdělit si úkoly a navzájem si pomoci. Každý ze zúčastněných umí něco lépe a společně by se mohla vytvořit výstava, která by nadchla akvaristickou a třeba i odbornou veřejnost. A všichni zúčastnění (organizátoři, spolupracovníci, prodejci ap.) by měli trochu klidnější situaci a podporu navzájem. Stále si myslím, že akvaristika by měla lidi se stejným zájmem spojovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 13:34 SoRex Re: svfilip
Moc nechápu o co Vám jde. Já osobně nejsem realizátorem, proto, jak už jsem psal, nemám odpověď na vše. Hledáte-li viníka za frustraci z výstavy, kde Vás ze 178 druhů ve 240 akváriích nic nezaujalo, klidně si poslužte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 12:10 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: SoRex
Kdo tu výstavu tedy pořádá? Na plakátech je Akvárium 1899, předseda Roman Slaboch - Sorex, jednatel Ing. Karel Krček. Viz www.akvarium.cz/…. Realizační tým je co? to nejsou pořadatelé? Proč teda Akvárium 1899 jehož kde s fenoménem ing. Krčkem působíte, výstavu nějakým způsobem zašťiťuje a pak se k ní jako funkcionář nehlásíte?

Jinak ta muréna Gymnothorax tile je v nejlepším případě brakická, ale ne sladkovodní. Nicméně Sorexi - uváděl jste přímé importy neobvyklých druhů - tj. užil jste množné číslo, což je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Takže jaké další jiný přímý import neobvyklého druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 11:25 SoRex Re: Jája
To Jaja: "Fotky to jsou pěkné, ale nevypovídají o skutečném stavu "výstavy". Tak trochu fotím a používám na úpravu fotek editor, takže poznám, že jsou i upravované, aby byly k světu. Samozřejmě to není kritika, ale jen vysvětlení, proč jsou tak pěkné a povedené (a samozřejmě za to může i autor , že jsou pěkné)."
Věřte nevěřte, kromě ořezu žádné další úpravy na fotkách nejsou - takže to nepoznáte ;-)

To svfilip: Jak jsem tu psal dříve, nejsem už v realizačním týmu. Byl jsem jen požádán, abych uveřejnil onen text. Nemám tedy odpověď úplně na vše a ne za vším bych si tam stál. Osobně mne zaujala jediná dovozová kráska, slakovodní muréna Gymnothorax tile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 10:38 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: SoRex
Vůbec nejsem odborník, považuji se prakticky za akvaristickou nulu, a nemám problém zveřejnit i omluvu mé kritiky zářijové výstavy v botanické zahradě. V jednom ze svých příspěvků (8. 9. 2014) jste avizoval přímé importy neobvyklých druhů, proto se Vás, jako odborníka (a to nikoliv jen internetového) zdvořile dotazuji, jaké přímé importy na zmiňované výstavě byly? Děkuji FS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 01:52 Muž půlpy [2131] Re: MartinH
Já tam byl v úterý 16.09. a podle toho se bude odvíjet i má fotoreportáž. Rybky zdravý a vybarvený, jen dvě mrtvé nádrže, které měli pořadatelé hned stopit (zakalené a mrtvolky krevetek v druhé ráček CPO). Miníčka některé se i mi líbila jiná byla jak od 8letých dětí. Spíš mi vadilo, že popisky udávaly jen latinské jméno (někdy dokonce jen anglické) a už ne české, výjimkou byla akva od Vivária Mělník, kde byl i český název a místo výskytu.
Vadilo mi i že většina rybiček nebylo ani dospělého věku, což na výstavách bych očekával, aby začátečníci věděli jakých rozměrů se tak rozkošné rybičky dokáží dorůst, že budou spíše dospělé ryby.
Na druhou stranu jsem tam některé rybičky viděl poprvé na vlastní oči (holt bydlím jen na venkově - v Liberci), podle mne kvůli těm rybičkám i když převážné omladině, stálo to za tu cestu - posuďte ve fotoreportáži a fota na rajčeti(prosím o strpení do dvou dní). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 22:24 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Jája
Fotka k příspěvku Já tam byl až předposlední den, tak jsem to přisuzoval tomu, že je to zároveň i prodejní výstava a je už vyprodáno. Ty bety si to s tím chcípnutím asi rozmysleli, protože většina jich ještě žila, Některé nádrže byly vysloveně prodejní, ale rybky hezké (samozřejmě že jsem si všiml i jedné či dvou mrtvolek, ale tak to se stane vždy a všude).
Abych ale jen nekritizoval, tak tam bylo i dost velmi pěkně udělaných nádrží a to mořské nemělo chybu.
Co se týče výstavy miníček, to se moc nepovedlo. Na tu část výstavy jsem zapomněl že tam také je a do očí mě nepraštila. Myslím, že bych sfouknul hezčí u pivka ve sportbaru z toho co bych si nabral předtím u trojek. :-D
Nicméně já si výstavu celkem užil, kolem toho co se mi nelíbilo jsem jen prošel a zdržel se tam kde to bylo pěkné a že i takové části byli a nebylo jich zrovna málo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: SoRex
Také jsem tam byla, a to hned druhý den po zahájení. No, byla to bída. Tomu se výstava říkat ani nedalo. Byla jsem z toho akorát otrávená. Naprosto zbytečně investovaný čas a peníze za vstup a dopravu. Jak již v jednom předchozím příspěvku bylo řečeno, burza proti této "výstavě" je skvostná. Hned druhý den nemocné ryby, zkroucené ryby, mrtvolně bledé vystresované chudinky, většina bett vypadala, že se rozhodla raději chcípnout, než na výstavě setrvat, nádrže bez ryb. Miníčka, to byla tedy ostuda (nevěřila jsem vlastním očím). Dania, mečovky (měly i přes 10cm) a další ryby, které vyžadují prostor, byly nacpané v AQ 20x20, nabídka rostlin taktéž poněkud mizerná. Popisky na akvárkách pánové zřejmě "zapomněli" doma, nebo že by zapomněli, jak se ryby jmenují? Pánové byli vysmátí, a to doslova, jen nevím, jaký důvod k tomu měli. Prostě výstava se nekonala, to byla ubohost, pod pojmem výstava si představuju něco jiného. I to "blbé" miníčko bych vyfikla během hoďky tak, aby k něčemu vypadalo. Tak jsem tam okolo akvárek chodila a kroutila hlavou, bylo to jako ve zlém snu. Ještě stěstí, že byla otevřená expozice kaktusů a mohlo se i do skleníku, kde jsem si trochu vyčistila hlavu po zhlédnutí akvárek. Ale abych nebyla úplně negativní, tak několik slušných akvárek tam bylo, tři dokonce velmi pěkná, i osvětlená, ale hlavně hezky výrazně popsaná tak (vytištěné štítky), jak by to mělo být všude. Jen si zaboha nemůžu vzpomenout, jestli to byl Sklorex nebo Vivárium.
A ještě k těm zde prezentovaným fotkám. Fotky to jsou pěkné, ale nevypovídají o skutečném stavu "výstavy". Tak trochu fotím a používám na úpravu fotek editor, takže poznám, že jsou i upravované, aby byly k světu. Samozřejmě to není kritika, ale jen vysvětlení, proč jsou tak pěkné a povedené (a samozřejmě za to může i autor :-), že jsou pěkné). Když to shrnu, tak, kdo jste se nedostali na výstavu, o nic jste nepřišli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 10:55 Muž maculak [43] – výstava
Přidám taky trošku do mlýna - věřím, že pořádat výstavu není jednoduché, spojil jsem výstavu s koncertem Kabátů, takže to nebyla extra zbytečná cesta do Prahy. Výstava hodně velká tragedie - spousta mrtvolek v akváriích, hlavně krevetky, sem tam rybka. Výstava miniakvárií hodně povedená fraška, hlavně to tam také nikdo nekomunikoval. Co mě zaujalo a bylo parádní bylo mořské akvárium. Nu co prohlídli jsme zbytek botanické a jelo se na Kabáty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2014 07:30 jitkaS Re: svfilip
Bohužel, jsem letos na výstavu jet nestihla, ale jak to tu sleduji. Je mí líto organizátorů. Vždycky se vše nepovede, tak jak člověk chce. Z vlastní zkušenosti vím, že prostředí a teploty ve skleníkách jsou dosti nevyzpytatelné, hlavně v této době. To se samo projeví na stavu kytek i rybiček a někteří prostě nechtějí riskovat ztrátu ryb, a proto je tam nedají. A pak vzniká problém co a jak vystavit. A pokud byla vyhlášena soutěž miníček takhle pozdě, není divu, že nejsou perfektní. Ale ať si člověk zkusí udělat vlastní výstavu a pak si kritiku třikrát rozmyslí. hmm Takže všem organizátorům. Hlavu vzhůru a příští rok, to vyjde určitě lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 04:16 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní AmerikyRe: Malapa
akvarista.rajce.idnes.cz/…

Malapo tady je pár fotek, smekám před Tvojí nekritičností. Btw: co je na těch Půlpyho fotkách tak mimořádného? Ten štěrk, rostliny anebo si tam zaznamenal nějaký mimořádný import?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:33 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: SoRex
Tak tady podle fotek vypadá výstava v mnohem lepším světle, než jí popisují předchozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 17:53 SoRex Re: svfilip
I když už nejsem člen realizačního týmu, přeci jenom jsem se lekl, že renomé, které jsem pro pražské výstavy tolik let budoval touto akcí padlo. Vypravil jsem se tam tedy dnes odpoledne - poslední den (tedy v čas, kdy je na lidech, akváriích, rybách i rostlinách vidět ta největší únava), abych nafotil, co všechno je tam k vidění.
Výsledek mi rozhodně nepřipadá špatný, natož pak tragický, jak někteří internetoví odborníci hlásají.
Můžete se přesvědčit sami - sorex.rajce.idnes.cz/…

Samozřejmě, že nebylo vše v dokonalém pořádku, ale to není nikdy na žádné výstavě. Ale ostuda to jistě nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2014 08:35 Muž svfilip [42] - Velké cihlidy Jižní Ameriky – Re: SoRex
Velice se omlouvám, ale ten popis 25. podzimní výstavy neodpovídá skutečnosti. O jaké importy se mělo jednat? Miniakvária snad dělaly děti z pomocné školy (dětem se omlouvám) a drobný dárek mimo šoku a naprostého zklamání jsem nedostal. Výstava byla pořádána pod heslem: "jak se to nemá dělat". Návštěva petcentra ve mě vzbuzuje lépší akvaristický zážitek. Někdo tady v diskusi psal, že škoda každé výstavy, která skončí. Tady moc prosim, zkraťte tomu "realizačnímu týmu" utrpení a normálně se na to vykašlete. Pravdou je, že několik novinek anonymní realizační tým (moc rád bych ty matláky poznal) nachystal, ale vůbec žádnou příjemnou a bohužel utrpělo i dobré jméno botanické zahrady v Praze. PS: Já jsem nikdy žádnou výstavu nepořádal, aby to právě takhle nedopadlo - tomu se totiž říká sebereflexe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 23:15 Muž Samper [3] – :-(
Vazeni akvariste, nemohu jinak nez sem nepridat svuj nazor, byt jsme s pritelem tolerantni a schopni nad spoustou veci prihmourit oko. Co to jako bylo ta vystava?!? Nevim, jestli to bylo tim, ze jsme tam byli az dnes (den pred ukoncenim), ale odprisahnu tady, ze akvaburza na Pankraci je proti tomuto zazitku necim nesrovnatelne krasnejsim. Jeste bych pochopil tisnici se rybicky v malych nadrzich, ale proboha, co ty mrtvolky?? Meli jsme v planu jiny program, jenze jsem si v upoutavce precetl, ze soucasti vystavy je soutez ve vystavenych miniakvariich.. Pardon (ve vsi ucte ke vsem, kteri si s pripravou akce dali praci), ale 30 miniakvarii, ktere vypadaly jako by je zalozilo pred deseti minutami osmilete dite, tak to je moc :-(
Pred cca ctrnacti dny jsme byli pro Borarasky v melnickem Vivariu a kdyz to porovnam, vystavou byla ta akvaristika, ne pseudovystava na Albertove. Ve finale jsme odchazeli s tim, ze rybicky hruza a aspon jsme prosli zahradku, paposky a opicky. Fakt je nam z toho smutno a uz nikdy na zadnou podobnou vystavu nechceme :-(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 21:35 Muž půlpy [2131] Re: půlpy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2014 21:33 Muž půlpy [2131]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Právě upravuji fotky z výstavy tak malá ukázka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 17:15 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Marcel G napsal:ZK ROH Tatra Smíchov
To byla ta stálá akvarijní výstava? To bylo kouzelné místo, s dnes už neopakovatelnou útulnou atmosférou. potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Marcel G
Marcel G napsal:Raviolka napsala: Když už by akvaristé chtěli prezentovat nějaká pěkná akvária, tak bych spíš zauvažoval o vytvoření nějakého akvaristického spolku, který by měl trvale pronajaté nějaké prostory, kde by se mohli členové učit zařizovat pěkná akvária, a povedené kousky by se pak mohly jednou za čas prezentovat veřejnosti ve formě veřejné výstavy (třeba i prodejní). Pokud vím, tak třeba v USA dost běžně fungují podobné místní akvaristické spolky. Členové si tam mohou navíc půjčovat různé dražší zařízení (např. pH metry, lux metry apod.), které si pak nemusejí sami kupovat. U nás to podle mě v tomto směru dost upadlo a je otázka, jestli je v našich možnostech s tím něco dělat.
Pane kolego no ...doby ZK ROH Tatra Smíchov jsou už bohužel nenávratně pryč. To byl ráj. (Použil-li jsem slovo bohužel, nechci být chytán za slovo, nějakými příznivci současných báječných politických stran, jako že chci zpátky socík atd..) Umíte si představit ceny trvale pronajatého vhodného prostoru pro akvaristické účely? Hovořit mohou provozovatelé obchodů, kolik dní dělají jen na nájem, vodu a energie...Tudy cesta fakt nevede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 14:53 Žena Raviolka [2154] Re: Marcel G
Že je internetová prezentace nesrovnatelně snazší a šetrnější k osádce samozřejmě nezpochybňuju. Ani to, že těch akvaristů ochotných akvárium (nemusí jich mít více, ne?) vypustit a odvézt bude drtivě méně než těch, co ho vyfotí a zveřejní. Já jsem si jen povzdechla, že je opravdu strašně maličko akvaristů ochotných zúčastnit se (což není totéž, viz níže). Byl to povzdech bokem, psala jsem primárně o kvalitě těch miníček, protože o tom byly příspěvky pode mnou.

Ale když už jsi takto zareagoval - miníčko je přece možné založit i na místě. Že pak vypadá jinak, než zaběhnuté krásně zarostlé, je každému jasné - ale i tak to může být akvárium, před kterým se budou návštěvnící zastavovat a říkat si "hele to je hezké, to je super kořen zarostlý mechem, to je krásně sladěné akvárium, to je originální, to jsou krásné zdravé rostliny, povedený hardcaspe/biotop..."
V Bratislavě jsme to tak měli, vítězila spíše miníčka založená a dovezená z domova, ale ta ostatní taky bývala pozoruhodná. Pár lidí včetně mě si miníčka připravovali doma tak, že je v jakýchsi "modulech" rozebrali a založili na místě, klidně v půjčené nádržce. Napěstované mechové pozadí, obrostlé kameny a kořeny... Já to vidím jako možnost si trošku pohrát se svými nápady, protože spousta lidí má vysněná akvária, layouty, hardscapy... ale nemá doma prostor na další akvárium. Taková výstava ale musí být dlouhodobě připravovaná a ideálně mít určitou tradici, aby lidé věděli, do čeho jdou a na co se konkrétně připravit.

Jinak by mě opravdu zajímala odpověď na mou otázku (obecně od všech, kteří tohle téma čtou, resp. chodí na výstavy) - co s podobnými výstavami za účasti veřejnosti? Třeba o to nemají návštěvníci vůbec zájem. Třeba o to nemají zájem účastníci. Ale byla jsem osobně na několika takových výstavách, které byly povedené a vnímané kladně oběma stranami. Byla by škoda výstavy nedělat a pěkná akvária neprezentovat. A nedat šanci dětem se na takové výstavy dívat a za rok se zúčastňovat a vystavovat. Ale dostali jsme se hodně daleko od tématu - vypadá to, že ochotu účastníků jsem do téhle debaty zavlekla já, ale to neúmyslně a fakt jen okrajově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 13:13 Marcel G Re: Raviolka
Raviolka napsala: A akvaristů, kteří jsou ochotní se aktivně zapojit a miníčko připravit, je STRAŠNĚ maličko. Což mi nejde do hlavy, když vidím tu aktivitu v internetových prezentacích vlastních akvárií...Dovolím si tady zareagovat. Ne každý má doma více akvárek, která by byl navíc ochoten vypustit, někam převézt, a ještě třeba riskovat, že tam budou nevhodné podmínky, ve kterých mu některé rostlinky nebo rybky odejdou. [Na výstavě v botanické zahradě v Praze bylo třeba v letních měsících strašné vedro jako ve skleníku.] Naproti tomu internetová prezentace moje akvárko nevystavuje žádnému riziku. Mohu ho libovolně nafotit nebo natočit a jednoduše to hodit na web. Rostliny a rybky ani neví, že je někde vystavuju. Je to podle mě ve všech směrech šetrnější. Když už by akvaristé chtěli prezentovat nějaká pěkná akvária, tak bych spíš zauvažoval o vytvoření nějakého akvaristického spolku, který by měl trvale pronajaté nějaké prostory, kde by se mohli členové učit zařizovat pěkná akvária, a povedené kousky by se pak mohly jednou za čas prezentovat veřejnosti ve formě veřejné výstavy (třeba i prodejní). Pokud vím, tak třeba v USA dost běžně fungují podobné místní akvaristické spolky. Členové si tam mohou navíc půjčovat různé dražší zařízení (např. pH metry, lux metry apod.), které si pak nemusejí sami kupovat. U nás to podle mě v tomto směru dost upadlo a je otázka, jestli je v našich možnostech s tím něco dělat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 12823x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15383-vystava-akvarijnich-ryb-v-praze?od=51