Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Destilovaná voda z klimatizace

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Destilovaná voda z klimatizace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2019 20:17 Muž Jarry [1437] Re: LiborSprysl
Předpokládám, že chvilku trvá, než se něco takového udělá - přemýšlím, jak k tomu vůbec dojde. Myslím si, že i tak by to zásadní vliv na parametry vody mít nemělo (při cca 37g soli na litr vody). Odpar se doplňuje zcela standardně čistou vodou, samozřejmě je vhodné nechat občas vodu otestovat, případně provést párkrát za rok větší výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Pokud zajistíte aby nedocházelo k tomuto, pak máte pravdu, ale to asi nikdo z nás neví, jak to je u tazatele...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 09:45 Muž Jarry [1437] Re: antiA
To jsem nevysvětloval, spíše potvrzoval, co jsi napsal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 09:13 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Jarry
Já to chápu. Mě to nepiš. Otázky včetně jednoduchých odpovedi jsem položil liborovi
S RO vodou taky nemám problém. Tocim ji si myslím ve velkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 08:48 Muž Jarry [1437] Re: antiA
Odpařuje se H2O, doplňuje se průběžně také co nejčistší H2O na stejnou úroveň hladiny, aby salinita vody byla pokud možno stále stejná. Každopádně vodu z odvlhčovače bych na doplňování nepoužíval, asi tam může být cokoliv a těch pár litrů týdně vyrobit RODI jednotkou skoro nic nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: antiA
Osobně si myslím, že bude docházet defakto ke změnám hodnot výchozí "mořské vody"... protože odpar zachycený odvlhčovákem není 100%,jak by se někdo mohl domnívat a akvárium není neprodyšně uzavřené...Takže při neustálém přísunu destilky do akvária se systém podle mne může zhroutit. Nebyl jsem mořský akvarista, ale s nábožnou úctou poslouchal Hynka Dařbujana a když vyprávěl o výrobě vody, moc jsem to nechápal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2019 21:01 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LiborSprysl
Nesouhlasim... Proc by melo dochazet ke zmene minerálů?
Bude minerály nečím odebírat? (odpařuje se vždy "jen" H2O)? = žadný odběr.
Přes odvlhčovač udělá z odparu (vlhkeho vzduchu) vodu ale ne s minerály ale nejspíš s nějakým bordelem co se pochytá ze vzduchu.
Bude minerály nečím přidávat? (dolévá se vždy "jen" H2O)? = žadný příjem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 20:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: antiA
Malé nepochopení... mělo z toho vyjít, že se bude měnit poměr všech minerálů... s tou solí to asi tak moc opravdu nesouvisí, i když jak jsi sám konstatoval, trochu ano. A s tím, že je ta myšlenka prasárna, to souhlasím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 18:57 Muž honcka [39] Re: 4Sima
Díky, to jsem potřeboval vědět. Takže dám další nádrž, kterou budu vylejvat. Myslel jsem, že si tím ušetřím trosku práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 17:11 Muž 4Sima [1897] Re: _ucx_
To je jasný s tím ředěním, jen z toho mého je ta voda holt špatná. Možná ještě pořídím test na amoniak. Zkusím ještě v létě změřit vodu z klimatizace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 15:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Planorbella
Nenaměřil jsem tam ani amoniak, ani dusičnany, ani dusitany. Pro účely ředění testované vody tedy vyhovuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 14:58 Muž Planorbella [643] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: (nebo s dešťovkou, tam dusíkaté látky taky nejsou)
Jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 14:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: 4Sima
Tak tu testovanou vodu namixuj 1:1 s destilkou (nebo s dešťovkou, tam dusíkaté látky taky nejsou) a výsledek vynásob dvěma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:46 Muž 4Sima [1897] Re: honcka
Mám odvlhčovač Fagor a když jsem testoval NO2 bylo tak vysoké, že kapkovým testem JBL jsem ho nemohl ani změřit. Tím netvrdím, že jinde ta voda může být OK, u mě ale ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.05.2019 07:58 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LiborSprysl
Právě že hustotu/salinitu bude udržovat na dá se říct konstantní hodnotě. To co jsi napsal je hloupost. To co se mu odpari do vzduchu, nasledne chytne odvlhcovačem a vleje zpet. Mělo by to být nastejno ale jistě malé rozdíly tam budou.

Ale u moře bych takovou prasarnu zrovna nedělal. Tam bych dopoustel opravdu RO vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: honcka
To není dobrý nápad, zvláště u mořského akvária. Protože budete ředit poměry "slané vody". Pokud to bude fakt moře...u brakické vody by se to asi sneslo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 23:10 Muž honcka [39] – Voda z odvlhčovače
Mám podobný dotaz, ale z odvlhčovače, mám v plánu mořské akvárium cca 450l zabudované v nábytkové stěně, mám celkem problém z odvětráváním, tak aby ty vývody nerušily design, napadlo mě dát do skříně nad akvariem, kde budou viset osvětlovací rampy odvlhčovač, něco jako www.vzdusin.cz/… a místo do nádržky by to teklo zpět do akvária, vyřešilo by to 2 mouchy jednou ranou, nemusel bych vylévat odpadní nádržku a nemusel bych tak často doplňovat odpar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2018 21:34 Muž mruzo [109] - RostlinyRe: mlynář, romant
Ďakujem za reakcie. Tak mi trosku odľahlo. Možno este skúsim nejaký testik na meď, alebo iné kovy. Nech mam dušu na mieste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2018 11:49 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: mruzo
Voda z odvlhčovače byla v praktickém užití v pěstírně naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 16:41 R Muž romant [27987] Re: mruzo
Zkúsenosti boli také, že někteří akvaristi ve vodě z odvlhčováků klidně dokáží množit neonky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 16:09 Muž mruzo [109] - RostlinyRe: RAP
A ake boli skúsenosti? Podobnosť by tam byt mala. Ja som očakával výstupnú hodnotu z klímy okolo 10 ppm. Realita je 50, co by malo byt okolo 80 microsimens. Podiel resp. Co zvyšuje hodnoty netuším. (jedine coho sa z dlhodobého hľadiska obavám su baktérie.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 15:08 RAP Re: mruzo
Z klimatizace nevím, ale používala se voda z odvlhčovacě umístěného v rybárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 22:14 Muž mruzo [109] - Rostliny – voda z klimatizacie
Ahoj, ma uz niekto skúsenosti s použitím vody z klimatizácie? Nižšie som sa dočítal o možnej pochybnej čistote. Žiaľ konal som rýchlejšie ako rozmýšľal a hadicu z kondenzu od klímy som šupol do akvaria. 1. Nemusím búrať odpad, 2. nemusím dopĺňať odpar, ktorý bol v letných mesiacoch obrovsky. Mam pocit že teraz budem mat skôr opačný problem. Budem musieť odlievať aby nepretieklo. Je tu niekto so skúsenosťami s podobným riešením alebo som priekopník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
...abych nemusel do akva s krevetkami lít vodu "pitnou" z kohoutku...
Děláte dobře - jistota je jistota. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:59 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Sid napsal:
Nenutím nikoho používat "destilku" z drogerie ani nikoho nestraším "riziky" při používání pitné vody pro akvaristické účely. Každý má svůj rozum a tak ať se jím i řídí. :-)

Ano, přesně to jsem napsal :-)

Jinak už nemám sílu. Já o voze ... Klidně si tam destilku od benzinky lijte, já to dělat nebudu a na to , abych nemusel do akva s krevetkami lít vodu "pitnou" z kohoutku, mám RO ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.08.2010 11:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
...Vzhledem k tomu, že výrobce ... definuje max. hodnoty např. mědi ... na <0,1mg/l, citlivé druhy by mohly mít problémy. Třeba měkkýši začínají hynout při 0,015-0,020mg/l...
Víte, jaká je přípustná koncentrace mědi pro pitnou vodu? Ať to nemusíte hledat - je to 1mg/l. Neměl byste se tedy pro jistotu vyvarovat výměny části vody v akva za vodu pitnou, (a v tomto duchu varovat při každé příležitosti akvaristickou veřejnost), když norma připouští více než 50tinásobek obsahu mědi, než je letální koncentrace pro měkkýše?!
A co myslíte - norma pro obsah mědi u povrchových vod, ze kterých jste připustil, že se voda pro výrobu "destilované vody pro technické účely" používá - je "měkčí" nebo "tvrdší", než norma pro vodu pitnou?!
(Připustil jste i použití užitkové vody, což je voda používaná k jiným účelům, než k pitným, proto její fyzikálně-chemické vlastnosti mohou být horší, ale i tak musí jít o vodu zdravotně nezávadnou!)
Nenutím nikoho používat "destilku" z drogerie ani nikoho nestraším "riziky" při používání pitné vody pro akvaristické účely. Každý má svůj rozum a tak ať se jím i řídí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.08.2010 02:05 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Omlouvám se , ale toho strašáka jsem vypustil vědomě. Vzhledem k tomu, že výrobce viz odkaz níže, definuje max. hodnoty např. mědi (..a je to tu zase :-) ) na <0,1mg/l, citlivé druhy by mohly mít problémy. Třeba měkýši začínají hynout při 0,015-0,020mg/l a lososovité ryby kolem 0,1mg/l, o krevetkách jsem hledal, zatím nenašel. Jsou ale studie, kde se uvádí, že 0,4mg/l po dobu 96hod, způsobuje 50% mortalitu. Ideál pro chov a zejména vývoj bude jistě pod 0,1mg/l. Kaprovité ryby oproti tomu snáší 1.0mg/l

Takže já technickou destilku používat nebudu, ostatní mohou vyzkoušet na šnecích a pak aplikovat do akva :-)

Jo, a technická destilka se vyrábí z vody :-) Bohužel ne z vody pitné a tedy pro živé organizmy "nezávadné" ale z vod užitkových či povrchových, dostupných u toho kterého výrobce. Při průměrné účinnosti RO 90-99% pro soli a těžké kovy nevidím problém. Ale účinnost 85% pro pesticidy a herbicidy už problém je a např. účinnost 0-99 pro organické látky s mol. hmot. <300 taky. Tabulka k nahlédnutí např. zde: www.aquaproduct.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2010 23:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
Vodu z klimatizace neřeším, protože nemám nic, co bych k dosud napsanému dodal. :-)
Reagoval jsem na vaše "varování" před možným obsahem mědi vinou výroby destilované vody pro technické účely v měděných destilačních kolonách, jak jste napsal. :)
No a to se vysvětlilo, takže mohu jen zopakovat, co jsem už napsal - že nějaké zkušenosti s použitím této "destilky" mám a nic špatného jsem v souvislosti s ní nezaznamenal. :-)
(Tedy - kromě nemalé finanční náročnosti, bych měl dodat. :))

To, že je destilovaná voda deklarovaná jako technická, je dáno nesledováním jejich parametrů dle ČSN 75 7111 jako voda pro pitné účely... Dle toho by technická destilka vhodná byla, pokud chcete riskovat, že parametry budou shodné se specifikací...
Hezky jste se v tom zorientoval, (a o to mi šlo zejména :-)), ale neodpustil jste si opět nevypustit "strašáka". hmm
Opravdu se bojíte, že by tato "destilovaná voda pro technické účely" mohla obsahovat takové látky a v takových koncentracích, aby mohla být nevhodná pro použití v akvaristice? :)
Z jaké "suroviny" si myslíte, že se taková voda vyrábí? A jaká je účinnost moderních technologií, jakými jsou RO nebo iontoměniče? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 23:30 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Ale Side, vždyť to bylo vše v minulém čase. Navíc já psal o velkovýrobě. Rovněž nemůžete zpochybnit dřívější výrobu destilované vody destilací. :-)
Předpokládám že s mým názorem na použití kondenzátu z klimatizací a technické destilky viz. příspěvek níže, byste mohl +- souhlasit, ať si může Aveysha i ostatní udělat názor :-)

Máte pravdu, že jsem začal podrobněji pátrat o minulosti i současnosti průmyslové výroby destilované vody, ale strýček Google mi nabízí odkazy většinou na domácí RO. Pokud někdo máte relevantní odkaz, můžete ho sem dát, i když to je možná do jiného tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 22:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
...Destilovaná voda pro technické účely se již v destilačních kolonách nevyrábí, jak jsem psal, tedy měď už můžete z další dikuze vynechat...
Jsem rád, že - byť dodatečně - jste si dohledal informace k problematice, k níž jste se dříve vyjadřoval, aniž byste tyto informace měl... :)
Viz: Maza, 21.08., 08:31:45: Tzv. destilka pro technické účely obsahovala nadlimitní množství těžkých kovů, kvůli destilaci v měděných kolonách. Netuším, zda se tak vyrábí i dnes, nebo to jde z RO.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 13:42 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Takže jednoduše. Voda z klimatizece není vhodná z důvodu nemožnosti kontrolovat její biologickou i chemickou čistotu. Biologická kontaminace je jistá, chemická závisí na klimatizovaném prostoru.
Destilovaná voda pro technické účely se již v destilačních kolonách nevyrábí, jak jsem psal, tedy měď už můžete z další dikuze vynechat. I tak to platilo pro velkoprůmyslovou výrobu. To, že je destilovaná voda deklarovaná jako technická, je dáno nesledováním jejich parametrů dle ČSN 75 7111 jako voda pro pitné účely. Technický list třeba zde : www.velvana.cz/…
Dle toho by technická destilka vhodná byla, pokud chcete riskovat, že parametry budou shodné se specifikací, protože výrobce nemá povinost tyto parametry dodržovat a i v technickém listě je uvedeno, že obsah látek se zkouší pouze informativně.

Osobně doma používám RO, čili způsob výroby čisté (ne destilované) vody v malém měřítku chápu a úspěšně ji využívám k chovu CRS. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2010 13:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
...Psal jsem obsahovala (minulý čas) a že netuším jak se vyrábí dnes (RO)...
Tohle je podstatné, to ostatní je balast.
Aveysha se (20.08., 13:43:05) ptá: "Dá se podle vás použít destilovaná voda pocházející z klimatizace, anebo bude podobně jako technická destilka nevhodná?"
Mě na té otázce zaujalo konstatování, že by měla být "destilovaná voda pro technické účely" nevhodná a ptám se - proč? Nějaké zkušenosti s ní mám a žádných negativ si vědom nejsem. Už proto, že - jak se domnívám - tato voda není vyráběna procesem destilace, a tudíž ani nehrozí to, co vzpomínáte vy, t.j., riziko obsahu mědi vinou destilace v měděných aparaturách.
(S jistotou ale proces výroby této "destilované vody po technické účely" neuvádím, a to přesto, že mi v minulosti moji domněnku jeden z výrobců potvrdil. Jak to vypadá u jiných výrobců ovšem nevím, jen tuším.... :-))
Takže když to shrnu: konkrétní poznatek, že se tato voda vyrábí v měděných destilačních přístrojích nemáte a netušíte, jak se vyrábí dnes.
Třeba to ví někdo jiný a ozve se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 10:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bak
Bak napsal: Na těch stránkách tvrdí že destilka je 5 mS/cm. Ach jo.
Já tam čtu tohle: Voda dosahuje méně jak 1uS/cm (dle složení vstupní vody). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 10:11 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Psal jsem obsahovala (minulý čas) a že netuším jak se vyrábí dnes (RO). Taky je třeba si uvědomit, že destilace a RO jsou dva uplně odlišné způsoby přípravy čisté vody. U destilace záleží na použitých materiálech destilační kolony. V laboratorních podmínkách se použije sklo, pro velké objemy v průmyslu se používaly (před příchodem RO a iontoměničů) měděné kotle a kondezátory spolu s nerez či skleněným potrubím. Dnes se destilace ve velkém nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:52 S Muž invalida [3881] Re: Bak
Ivane víš že já a chemie ee ale v měděným žlabu nerostou mechy ani břízy...čím že to bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: ALFicek
Na těch stránkách tvrdí že destilka je 5 mS/cm. Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ALFicek
Děkuji za snahu, ale mne opravdu zajímá, odkud má Maza informaci, že se "destilovaná voda pro technické účely" vyrábí destilací v měděných kolonách. :-)
(O tom, že IMHO se tak děje procesem RO, eventuelně pomocí iontoměničů, jsem psal už dříve.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 20:47 ALFicek Re: Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 15:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maza
...destilka pro technické účely obsahovala nadlimitní množství těžkých kovů, kvůli destilaci v měděných kolonách...
Můžete ještě doplnit váš názor na aktuálnost tvrzení, že se "destilovaná voda pro technické účely" vyrábí destilací v měděných kolonách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 11:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kyknos
Samozřejmně když ji budete ředit s normální vodou. Nikdo nepočítá s tím že v destilce budete chovat ryby. Jinak třeba u mechů i když jsem naředil svou vodu 3x s destilkou, ( 200 mikrosiemens ), nikdy mi nepadne pH pod 7,5. Tedy dokud nezačnu dávat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 11:38 kyknos Re: Bak
destilka s pH nad 7?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2010 11:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maza
Toxicita se u mědi počítá, dávky 0,1-0,2 mg mohou být špatné pro ryby a to nemluvím o krevetách. Musíte ale brát to že se měděná trubička zapasivuje a mědenka nedovolí přestupu Cu do roztoku permeátu. V takové chvíli se asi koncentrace mědi bude pohybovat v mikrogramech. Jak jinak by nemohla být na střeše u kostela střecha 100 a více let. Při pH nad 7 také nebude skoro žádná rozpustnost Cu a naopak když přisolíte NaCl tak tu rozpustnost zvýšíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.08.2010 08:31 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
Tzv. destilka pro technické účely obsahovala nadlimitní množství těžkých kovů, kvůli destilaci v měděných kolonách. Netuším, zda se tak vyrábí i dnes, nebo to jde z RO.
Byl bych ale stejně opatrný s aplikací jakéhokoli "technického" média do akva.

Kondenzát z klimatizací moc s mědí do styku nepříjde - výměníky jsou hliníkové lamely (pravda zkrz prochází měděné trubičky, ale kondenzát stéká po lamelách) a kondenzační vana a potrubí jsou z 99% plast. Tady je největší problém s velkou kontaminací bakteriemi. Vzduch zde kondenzátu předává taky ostatní látky, např cig. kouř a pod. Dle mého názoru je kondenzát vhodný tak na zalívání kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 16:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Aveysha
Z klimatizace bych ji nebral, většinou jsou veškeré rozvody u klimatizace z mědi a kvůli pár litříkům bych neriskoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 16:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aveysha
2,-/l je na permeát dobrá cena. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 16:16 Aveysha Re: Sid
tak jsem volala do akvaristiky na mělníce a maj jí tam 2 kč za litr, to je o dost přijatelnější, než ta od benzínky :-) ... jinak z tý klimatizace - máme doma dvě a přes léto za dva tři dny udělají dohromady asi 10 litrů, takže s přidáním trochu vodovodní to stačí alespoň na dolívání akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 15:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
Navíc - ta "destilovaná voda pro technické účely" bude beztak vyrobená reverzní osmózou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2010 15:47 JuraS Re: Sid
tak tak..je jen jedna "destilka" záleží však na jejím stupni destilace tedy na množství obsažených obecně jiných prvků než jen H2O..a ta technická je ta průmyslově vyráběná ve velkém množství "fabricky" kdežto ta "lékařská" v laboratoři... je to šumák pro akva účely jestli pro ni poletím do lékárny a nebo jestli s autoprodejně vezmu petku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2010 15:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aveysha
bude podobně jako technická destilka nevhodná?... Kdo vám nakukal, že destilovaná voda pro technické účely je nevhodná pro použití v akvaristice? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.08.2010 14:38 JuraS Re: Aveysha
to by musela bát sakra klimatizace a nebo mini akva..máme v práci klimačky všude a šlo by to jedině že bych obcházel všechny kanceláře a do kanystru odebíral...docela ale nereálné...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15335-destilovana-voda-z-klimatizace