Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do miniakvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rostliny do miniakvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 09:37 Muž Jrk [143] Re: DoubleM
Ja bych osobně zkusil tyto:

rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica (větší 15 - 20 cm)
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_petchii (menší cca 10 - 15 cm)

A to z těchto důvodů:

- jsou běžně dostupné
- dle mých zkušeností nepřerůstají jako jiné, zaručeně malé druhy echinodorů
- jsou schopny vytvářet jak krásný bohatý trs, tak i souvislý porost
- nemají žádné extrémní nároky na světlo
- ve srovnání se stonovkami se jedná o bezůdržbové rostlinky

A s touto rostlinkou mám také velice dobré zkušenosti rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana Mohu jen potvrdit sikulova slova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 08:38 Muž souky [594] - RostlinyRe: DoubleM
a nebo rotalu, to si zatřihneš na jakou délku chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 23:01 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: DoubleM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 20:00 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: DoubleM
Anubias není špatná volba, zvládá dobře i horší podmínky. Zakrýt techniku v takhle malém akváriu bude potíž. Vallisnerie jsou příliš velké a málokterá jiná rostlina je takto úzká. Pokud máš chuť experimentovat, můžeš použít jávský mech, na něco jej namotat. Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:51 JagerMaister Re: DoubleM
stačilo do vyhľadávača rastlín zadať výšku rastliny a taktiež aj umiestnenie toto vyšlo rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ zadná čásť

dominanta : a s vyhladávačom dominanta do 20cm vyšiel tento krásny echinodorus rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 16:59 DoubleM – Jakou mám zvolit dominantu a kryjící rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím vás, (akvaristé).
Založil jsem si mé třetí akvárko - miniakvárium. Do akvárka jsem zasadil iři Hemianthy a tři Lilaeopsy. Nyní potřebuju vědět, jaké rostliny dát: Do středu (napadl mě Anubias), a nějaké na krytí techniky. Max. výška 20cm. Přikládám obrázek:
šedě jsou označeny kameny
Díky moc za váš čas a případnou odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 11:21 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyMechy
Fotka k příspěvku Tak hotovo. Lávovej kámen jsem nařezal pilkou na železo na potřebné kousky a na ně nití přivázal mechy. Zatím to vypadá hrozně, ale za měsíc to bude pohoda...
Ten bublifuk tam nebude, je jen na zajetí akva.
kdo by se divil co to je za bordel ve vodním sloupci, tak jsou to kuličky Rataj Profi Soil které si ještě nesedly na dno a honí je výtok bublifuku...
Tohle je pěkná inspirace: www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:55 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
- ja mam s eBay uplne opacne zkusenosti - zadny problem s dani nebo clem (mech nad cca 30US$ snad ani neni k sehnani :-) )
- mam vyzkousene 2 prodejce, vzdy perfektni kvalita, prodavaji, co je inzerovane, casto prihazuji neco jako bonus
- s certifikaty jsou probemy v USA, v Evrope zatim bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 15:33 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ČichavecTom
Na navázání mechů jsou nejvhodnější lávové kameny a dřevo, použít nit či ještě lépe speciální, která se po čase sama rozpustí...S vlascem se nedá pořádně pracovat a mechy pod ním odhnívají. Na vytvoření trsů podobných jako na uváděných fotkách je třeba hlavně trpělivost, znalosti(některé druhy mechů nepřirůstají k povrchu a spíše odhnívají a trhají se), pravidelný sestřih, dostatek světla,CO2 a vyvážený poměr živin.

A k zařasení mechů-i sebevíce zařasený kus je zbytečné vyhazovat, pokud s tím člověk trochu zabojuje a nastolí rovnováhu, tak se z toho mechy po nějaké době otřepou...A zvlášť fissidens fontanus, to je druh mnohem odolnější než jiné.

Nákup přes Ebay také nedoporučuji, kolikrát pošlou úplně jiné druhy mechů, co ani pod vodou nerostou, cenově to také není žádné terno (navíc s nedávným zdaněním všech zásilek nad 20Euro) a bez fytocertifikátu je to navíc v rozporu s legislativou EU, zásilku Vám zabaví celní úřad a než dojde na vyřízení procesu a zaplacení poplatku máte po rostlinách a třeba i po penězích... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 15:14 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: seic
Mám v plánu to rozdělit a nedám tam všechno. Část skončí v zavařovačkách...
A řasy? Ty já tam mít nebudu, žádné ryby tam nebudou a na začátek to bude plné rostlin. Chemické hodnoty vody si ohlídám. No uvidíme za pár týdnů, třeba se budu sám divit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 14:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
jak rika Moucha, vlaknita rasa dokaze odrovnat i celkem odolny javsky mech, haklivejsi mechy jako napr. Fiss. fontanus jdou jeste rychleji, vlastni nedavna zkusenost z miniAQ ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:17 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
No to se modlím celou dobu. Kdyžtak platí varianta kterou jsem poslal vteřinu před tebou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
na to kameni to bude drzet dobre, jen se mohli, aby se ti neobjevila vlaknita rasa, nebo sinice.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:13 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
hmmm, už se mi nechce nic dalšího shánět. Naplácnu to na ty šutry a vobjedu to klasickou nití (bude se s ní pracovat lépe než s vlascem) jako když se dělaj španělský ptáčci a prdim na to. Pak vám sem dám fotky abyste viděli jak jsem šikovnej :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
je to sit ze skelnych vlaken, ktere jsou potazeny plastem, dava se do oken, ke koupi v zelezarstvich a mozna i v domacich potrebach

oproti klasickym sitim se tahle nevytaha a je odolnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 12:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
- na lavovy kamen to jde dobre, javsky mech z neho nejde ani poradne oddelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 12:45 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
To je co akde se to dá koupit? Jestli v hornbachu tak jsem se právě vrátil a už na to dlabu...
Mám půl tašky šutrů a jsem o čtyři kila lehčí. Hrůza... Asi to zkusím tím vlascem - do lávy se to chytne snad bezproblémů a rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 11:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
a co sklo-plastovou sit proti hmyzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 11:00 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Kusma
To je pravda, ale časově to nevyjde levněji. Právě mám cestu kolem hoírnbachu tak jim tam holt nechám stovku nebo dvě no.... Klasickej trik s přehazováním čarových kódů je také použitelnej :o) Beztak jsou to zloději - jak oni na mě tak já na ně :o) Sorry za OT...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:47 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: ČichavecTom
Spíš než Hornbach bych zkusil nějaké kamenictví - mohlo by to vyjít levněji...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:40 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
Díky. Právě jsem prolejzal anglicky psaný weby a tam jsou i další tipy třebas na kousek korkovýho špuntu apod. Ale je pak stejně potřeba to zatížit šutrem. Asi se uchýlím k těm lávovejm kamenům. Snad v hornbachu seženu nějaké malé. Pokud ne tak vezmu větší a rozsekámjenacimprcampr :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
docela zajimavej je i hrubej molitan - filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 10:02 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: ČichavecTom
Ta rychlost závisí nejvíc na podmínkách, na kořen se mi mech chytl asi za 2 týdny, na kámen asi za měsíc - samozřejmě záleží na povrchu. Jak sám píšeš na lávový kámen s velkou pórovitostí to půjde líp než na hladký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 09:53 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: seic
Díky za info, mechy už mám, takže si s tím nějak poradím. Je to moje první mini akva tak snad se bude dařit.

Jaké šutry jsou nejvhodnější pro uchycení mechů? Selským rozumem mě napadá třeba hezky pórovitý lávový kámen - asi bude lepší než hladký říční kámen. Jak dlouho trvá než se to k němu chytne? Dva měsíce? Déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 09:13 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
- pekne fotky, ale to bude chvili trvat, nez se z chumace mechu dostanes na tuto uroven :-)
- vsechno jak pises, vlascem kolem korene, kamenu, pripadne i tu sitku kolem kamene jsem uz videl
- na koberce nejcasteji pouzivaji nerezovou mrizku + vlasec, pripadne na jemnejsi jeste pres mrizku sitku
- nepouziva se ale od citronu, ale special AQ s mensimi oky ;-)
- nejjednodussi cesta je objednat si mechy z eBay, kde jsou na te mrizce vetsinou rovnou prodavane :-)
Edit: - jen jsem zapomel, ze na eBay dostanes ty mechy za zlomek ceny i s postovnym z Asie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:10 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Rád se zeptám zkušenějších, zakládám nové mini akvárium (viz moje prezentace) a chci si pohrát s vodními mechy. Rád bych vytvořil něco jao toto a zajímá mě jak ty mechy zasadit aby správně rostly. Nacpat je do skulin mezi šutry? Ovinout kolem menších kamenů, přivázat vlascem a umístit? Někde jsem narazil na tip se šutrem síťkou od citronů kterou se to dá stáhnout a mech pak proroste tak že síťka není vidět. Jaké máte zkušenosti?

Mechy mám tyto, ale předpokládám že na tom až tak nezáleží:
Leptodictyum riparium
Christmas moss
Mariopsis lineata
Riccia fluitans
Vesicularia dubyana

Edit: Tady je to "toto" na které jsem zapoměl: www.blueaquarium.org/… :-)
Případně tady: a1.sphotos.ak.fbcdn.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2011 12:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Stene
substrát jemný, klidně ten co tam máš, ale dala bych ho tak dvakrát tolik.

Rostlinkami se můžeš inspirovat tady rybicky.net/nadrze/10303 nebo tady rybicky.net/nadrze/10703

V obou akvárkách není zas tak silné osvětlení ani přidávání CO2, takže by ti tam měly v pohodě růst. (jen nezapomínat na výměny vody a moc jinak do akvárka nezasahovat)
pro bettu nějakou plovoucí rostlinku, jako třeba pistie, salvinia, limnobium, lemna minor (to je ale spíš plevel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 12:45 Stene – Jaké rosltiny a substrát
Ahoj, chci se zeptat jaké zvolit rostliny a substrát do 12l akvária.. Budu moc rád, když někdo poradí. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 21:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Landvir
ja jsem si z rasokoule udelal rasoplacku a na ni dava krmivo pro krevetky, lip ho vyzobou nez kdyz to dopadne na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 19:56 Muž Landvir [57] Re: MichalOut
Pokud se muzu pridat, tak bych doporucil i řasokoule, krevetky je milujou muzou si z nich vybírat zapdalý žrádlo atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2011 17:52 Muž roper [10] - CichlidyRe: Schoggi
Ale krevetky se necítí zrovna nejlépe v přítomnosti anubiasu. Ještě když mu někdo odtrhne nějakou část, protože vypouští do vody látky, které nemají krevule v lásce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 17:45 Muž Schoggi [12] Re: michalOut
Mě se osvědčilo v krevetárku nic nesadit. Rostliny pouze vznášející se (růžkatec, mikrosorium apod.) nebo plovoucí (pistie), max. nějakou připevnit na kořen (anubias). Oceníš to, až budeš dělat pravidelné údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 12:38 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: MichalOut
javskym mechem nic nezkazis.v tom se jim primo libi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 10:59 Ondrejadam Re: michalOut
Ahoj,
krevetky mají rádi trhutka plovoucí (Riccia fluitans 'Dwarf') , je to nízký mech, z kterého rádi vybírají nachycené nečistoty. Hodí se do popředí jako kobereček. Dozadu bych zvolil třeba malokvětku drobnokvětou (Micranthemum micranthemoides).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:51 Muž michalOut [0] - Raci, krabi, krevetky – Rostlinky do krevetária
Ahoj, zakládám nové krevetárium a rád bych si nechal poradit jaké rostlinky by se tam hodily. Objem je 12 litrů (37výška*15délka*21hloubka). Představoval bych si jednu větší do pozadí a pak si nejsem jistej, jestli by to dopředu taky něco nechtělo - ale nejradši bych tam měl něco na způsob trávníčků, abych přesto ty krevetky viděkl a našel.Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 14:51 crypto231 Re: Gordon
vybral si si vcelku dobre , v 12l mam to iste. mozes skusit aj HC , HM , staurodyne sp. , rozne machy. ja tam ma aj microsoria , je toho vela co sa da pouzit , zalezi na tom co sa ti lubi a co zozenies. pozri kolko druhov je pouzitych napr. tu www.akva.sk/… , aj ked dost narocnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 14:27 Muž Gordon [22] – kytky do 12l
Fotka k příspěvku Jaké byste mi doporučili rostlinky do 12 litrového akvárka?
Mám už nějakou představu, ale rád si nechám poradit, abych neudělal moc velkou blbost.
Akva je 30*20*20cm, světlo 11W, závěsný filtr kvůli pohybu hladiny. Topení ne - i v zimě se teplota vody v akvárku držela na 22°C a do takového mini by se špatně umisťovalo.

Moje představa - Riccie fluitans, Eleocharis parvula a dál nevím. Napadlo mě ještě Pogostemon helferi.
Přidávám fotku akvárka, ještě tam není filtr, úkryt pro krevety a jeden větší šutr na terasce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katkra
všechny možné kobercovky, z toho co tu neříkali třeba eleocharis, a pokud se bojíš že by měly málo světla tak echinodorus tennelus, ten je docela nenáročnej. Jinak se mi moc líbí teřba valisneria nana (i když tu bys možná musela zastříhavat). K tomu jemnej písek a třeba nějaké tenké větvičky, jak budeš chtít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:21 Žena Kaala [0] Re: katkra
napr glossostigma je dobra alebo rozne machy napr. vesicularia a mozes si to najst v atlase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 01:29 dasBecher Re: katkra
doporuučuji třeba Micranthemum micranthemoides (malokvětka drobnokvětá) která se mi velmi osvědčila v mini nádrži..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2010 20:59 R Muž Silent [5949] Re: katkra
Podívej se přímo co doporučuje výrobce dennerle.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 19:38 katkra – rostliny do 10L nano cube dennerle
Zdravím , potřebuji poradit jaké
rostliny se hodí do 10L nanocube od dennerle,
/aby měli podobnou potřebu na teplo/, a byli i více barevné.
Předem moc děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15296?od=51