Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mini Malawi

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mini Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2016 08:05 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: JLo
Do tohoto objemu a rozměru mi přijde jediné možné:
Neolamprologus multifasciatus (cca 4ks)
nebo
Neolamprologus multifasciatus (cca 4ks)
a
+ 1 páreček (Julidochromis transcriptus)
= pravidelná týdenní údržba akva, výměna poloviny objemu.
Následná redukce při přemnožení.
Ať se daří.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2016 07:08 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: JLo
Ahoj, příliš malý objem, špatný poměr výšky a plochy dna, která je pro malawi nejdůležitější. Malawi do tohohle rozhodně ne. A za mě ani tanganiku, i když s tou osobní zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 06:45 JLo – Malawi do 90l
Ahoj Všem. Chci si zaločit AQ ve stylu Malawi, Tanganika, tím myslím jemný písek na dně, kameny jako dekoraci a černé pozadí. Mám 90l akvárko 60x30x50 DxŠxV. Chtěl bych nějaké pěkné pestrobarevné rybky. Líbí se mi sytě žluté a černé. Mohl by mi někdo prosím poradit? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 16:20 martin Re: baletka
Alebo skus pseudotropheus demasoni.. su mensi, mohli by sa v akvarku citit lepsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 11:54 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: baletka
Je to přesně tak, jak píše NHKG.
Není to nemožné, ale začátečníkovi z Malawi to nedoporučuji.
I když pokud je začátečník zapálený nadčenec a rybky koupí malé, tak se to dá i s něma postupně naučit rychle.
Je potřeba navštívit chovnu(y) v okolí a udělat si o tom představu co to obnáší. Vždy v menších nádržích je to složitější, ale jde to(100x40x40) je to spíš hodně pod minimální hranou, ale.
14-15ks Pseudotropheus saulosi
(12l) vnější filtr + malý předfiltr
minimum dekorací(2kameny), max cm vrstva jemn.pís.na dně
výměna (+)100l/týd.
Tak by to fungovat mohlo.
;-)
Stejně pokud se kamarádka rozhodne že do toho půjde, tak než rybky vyrostou tak budou plavat v něčem větším,ať se daří.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 22:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: baletka
Nemožné to určitě není. Ale začátečník pravděpodobně neuspěje. Díval jsem se do prezentací a jedna s akváriem podobných rozměrů tu je. Jmenuje se Mini Malawi a funguje už nějakou dobu. ;-) rybicky.net/nadrze/20043&kateg=4&typ=3

Je to asi stejné, jak se nikomu nedoporučují terčovci do 240l akvária. Pár lidí je tam úspěšně má, ale člověku co s nimi nemá zkušenosti v takovém objemu velmi pravděpodobně nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 22:13 Žena baletka [624] Re: garggi
Klasika 100x40x40. Já myslím, z toho, co jsem vyčetla v atlasech, že je to přinejmenším ne zcela ideální. Ale kamarádka se chce pokoušet a já toho o akvárcích tohoto typu moc nevím, tak se pro jistotu ptám. Každopádně primárně jí jde o hezké, barevné akva, takové to klasické, kde se prohání různobarevní tlamovci, což.. mi přijde nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 20:22 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: baletka
160l
Jaký je rozměr akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 18:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: baletka
o malawi bych se do tohohle objemu nepokoušela, tanganika by šla, ale konkrétně jistě poradí někdo kovanější ;)
např.: rybicky.net/atlasryb/pestrenec_prouzkovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 15:05 Žena baletka [624]
Ahoj, prolétla jsem toto vlákno a zaregistrovala jsem dotazy ohledně skutečně malých akvárek, takže se zeptám, jestli by mi někdo poradil zajímavé a vhodné složení akvária typu Malawi nebo Tanganika do 160l akvária. Je to vůbec možné? děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dzuzo
Nějaké kakadu nebo boreli. Sice to není malawi, ale z malawi tam toho asi moc nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:52 dzuzo – rybky
aky cichlidy su vhodne do 70 litrovej nadrze? som zaciatocnik! Dakujem za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 23:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Potěr šnekáčů, pokud je tak malý, aby byl ohrožen, spí povětšinou v ulitách. Ale s tím ancíkem bych do toho asi nešel z jiných důvodů...je tam jaksi nadbytečný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Didin
Jikry baští. Někdo říká že potěr né, jiný zas že jo. Mé zkušenosti jsou takové že potěr ryb "spících" na dně požírá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:17 Muž Didin [0]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Tak už mám (možná) :-) hotovo. Viz foto.
Plánuji pouze jednodruhové akva. Budou v něm mulťásci, tak se chci ještě zeptat, než si pro ně zítra pojedu, co je špatně a co by jste mi poradili změnit.
A hlavně kolik rybek by bylo vhodné do akvária cca 40 litrů čistého pořídit????
Ty rybky jsou celekem malé, ale ptám se kvůli teritoriu samce.
Děkuji za odpovědi.
P.S. voda je trošku kalná, před chvíli jsem akva čistil :-)

Edit: A jeste jednu otazku: muzu tam mit s temi rybkami Ancistruse? Nebo bude jist poter?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2013 20:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Designer
Jasně, že jsem to myslel kvůli objemu nádrže. Pokud je pozadí tenké, klidně ho tam dej, ale je třeba potom davat kameny stejné jako je pozadí. Jinak to bude jako pěst na oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2013 10:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Didin
No je to takove jako "kazda vec solo". Kdyz vezmes kameny a nasypes je na hromadu, vypada to lepe, nez kdyz je rozesatvis kazdy zvlast.

Najdi si vhodne kameny, idealne vsechny stejne, hezky je postav tak, at maji ryby mezi nimi jeskynky a ten konen jimi i castecne zasyp. Udelej to spis jen na jedne strane, bude to asymetricke, necim zajimave, kdyz nechas pak kus volno a dal das nejake dva placate sutry kousek pres sebe (ty mohou byt posunuty dopredu, jeskynky dozadu). Do toho nekde vysad nejakou nenarocnou rostlinu, treba Valisnerii ci Sipatku (snesou i pH kolem 8, nektere pres, coz nejspis bude Tvuj pripad s Julinkami) a bude to parada :-) .

A k tomu kameni, kdyz si koupis malou tubu akvarijniho lepidla, muzes ty sutry i neviditelne poslepovat, at ani nahodou na ryby nespadnou, proste si s tim vyhrat.

Jinak to pozadi nejspis myslel wladys vyhodit kvuli prostoru, protoze jinak je to ciste subjektivni vec, co se komu libi, a tohle nevypada zle. Nevim jak je moc placate, takze pokud je to treba jen centimetr az dva, jde u Tebe o tak 3l vody, to uz to nevytrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:49 Muž Didin [0] Re: Designer
Na to mám malé akvárko :-) Moc tam toho vymyslet nejde, ale jestli máš nějaký nápad, sem s ním :-)
Tak dám na vaše rady. Pozadí vyndám a dám nějakou jeskyňku.
Díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2013 10:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Didin
Když odhlédnu od estetiky(vypadá to fakt děsně uměle) a zaměřím se hlavně na účelnost nádrže, tak ti musím říct, že se tam Julidkám líbit nebude. Jeskyňka musí mít jen jeden otvor, nesmí být průchozí. Pozadí vyhoď a nalep z venčí jednobarevnou tapetu. Kameny si zajdi nasbírat někam k řece. Ty obětní beránky raději někomu prodej či daruj. Akva se takto rozhodně nezajíždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Didin
Jestli je to cerstve napustene, zabehni to jinak, proc bys mel trapit rybicky ve vode, ktera ted bude "pracovat"? Akorat se to samozrejme musi "necim" zabehnout. Takze bud krmit jako by tam byly ryby, nebo nechat neco vyhnit.
A jinak ciste subjektivne, nelibi, zkus to poskladat jinak. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2013 09:44 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Didin
V takto malé nádrži bych to 3D pozadí zrušila - zabírá zbytečně už tak málo prostoru. A jestli ty záběhové rybky mají být obětní beránci, tak je tam klidně dej - vždyť potřebují úplně jiné podmínky než ti tlamovci hmm
Spíš tam z toho druhého akva vymáchej molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:33 Muž Didin [0]
Fotka k příspěvku Takže už mám "skoro" hotovo :-)
Dopředu 2 ks Anubiasy, a asi 2 - 3 kameny nalevo.
Teď řeším problém z filtrem. Jak mám zadělat tu mezeru na 3 D pozadí, aby se mi tam nedostaly rybky a zároveň se dal filtr v poho vytáhnout. Máte nějaké nápady???

A jak se vám to líbí?
Každou radu ještě uvítám.

A teď z jiného soudku. Mám doma 1 x bojovnici, 8 x neonky, 1 x ancistrus a 2 x pancéřníčka.
Myslíte, že je tam můžu dát, aby mi zaběhli to akvárko??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2013 16:43 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Didin
Transcriptusy chová (pokud se nic nezměnilo) i pan Čuhel. Zkus ho kontaktovat. Máš to za bukem. www.frontosa.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Didin
Tvuj problem resi strycek Google, provedl jsem za Tebe:
www.akvarko.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 15:54 Muž Didin [0] Re: Designer
takže je rozhodnuto :-)
jdu do těch Cichlidek mramorovaných.
Jenom nějak nemůžu najít, kde je v Ostravě seženu.
Máte nějaký tip?
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 12:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Didin
Cerpadlo, treba ATMAN At-201 a pod to kostku biomolitanu, v podstate tu nejvetsi, ktera se Ti na vysku vejde. Je to levne a dobre reseni, protoze ten biomolitan je mnohem vetsi, nez co se vejde do ruznych designovych plastu a ma dostatecny povrch pro to, aby jim voda mohla proudit prijatelnou rychlosti (pres medium ma tect 5 az 10cm/min).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 12:29 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Didin
Pokud by ses do toho akva rozhodl dát julidky, tak vzhledem k velikosti doporučuju raději menší transcriptusy. Kup jich tak 6 a nech je samovolně spárovat. podle mě ti tam víc jak jeden pár vegetit nebude, ale i na ně bude pěkný pohled. Ti samozřejmě nepotřebují ulity, těm bys měl zařítit nějaké ukryty aby si mezi nima mohli vybrat, kde se pak budou třít a odchovávat potěr. Ukryty můžeš u těchto ryb postavit z nějakých členitých kamenů. Pokud ti nejde až tak o estetiku a přírodní design, tak se dají sehnat různé keramické budky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 12:22 Muž Didin [0] Re: Designer
Díky za rady.
Ta cichlidka marlierova se mi líbí. Prostuduju, co o ní kdo ví, ale nápad to není špatný.

Ok. filtr si nechám do rezervy, kdyby náhodou....

Můžeš mi, prosím tě, doporučit nějaký, který by byl vhodný???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 12:21 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Didin
Fotka k příspěvku Tvé akvárium je vhodné pro skupinu malých šnekáčů. Třeba Lamprologus similis nebo L. multifasciatus. Tyhle ryby můžeš chovat i v trošku větší skupince než jsi psal. Kup třeba 6-8 ryb. Taky se dá zvolit nějaký ten druh , který tvoří páry, ale bude tam větší rodeo. Nádherná rybka je třeba Lamprologus ocelatus gold(viz. foto). Akvárium, ale nezplácavej tolika kamenama , jak je vidět na tebou přiloženém obrázku. Stačí jeden vyšší solitérní kámen , na dno jemný říční písek o zrnitosti kolem 1mm a spoustu ulit Hlemýždě zahradního. Z rostlin vzhledem k malé velikosti akva a hlavně vzhledem k chemizmu vody(Ph 8 a více a vyšší tvrdosti vody) bych volil maximálně jeden anubias menších rozměrů(var. nana), který můžeš uchytit na ten kámen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Didin
Tahle rada Aquael nema prakticky zadne medium, ta houbicka uvnitr nestaci ani k umyti nadobi, a to jsem mel v ruce mnohem vetsi typ z te rady. Nakonec jsem z nej pouzil jen hlavu a pod to dal kostku biomolitanu. Pokud ho tedy mas, zuzitkovat se takhle da, v originalnim provedeni je alespon z pohledu nitrifikace naprosto k nicemu.

Edit: Pokud to beres takhle, ze budes mit vlastne jednodruhove akvarium, muzes tam dat i ryby, ktere je jinak tezke chovat s jinymi, specialne v mensim akvariu. Urcite si prolistuj atlas.

Pokukoval jsem nedavno treba po:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_marlierova

Pak k tomu nedoslo, akvarko zabraly Betky, tak uz jsem se tady ani neptal, jestli je to v tak velke nadrzi udrzitelne (nikdy jsem je nemel). Nicmene pokud je to rozumne, chovat takhle par, ta ryba mi prijde dost zajimava a planovane prostredi mi k ni prijde vhodne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 10:28 Muž Didin [0] Re: LiborSprysl
tak uvažuju o 3 kusech (1 samec, 2 samičky), víc ryb tam cpát nehodlám...

ještě bych se chtěl zeptat na filtry. Stačí AquaEl mini, nebo tam musí být úplně jiný filtr??? a co vzduchování???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 08:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: garggi
No nebude to Malawi, ale malí šnekáči tam klidně mohou...jen je třeba udržovat stavy v přijatelném množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 08:54 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: navik
podle mě je to malé i na šnekáče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 22:44 Muž navik [908] - SumciRe: Didin
Pokud by mne chytila podobná chuť, zkusil bych pochytat zkušenosti chovatelů malých šnekáčů (nejmenší druhy rodu Neolamprologus), malá skupinka by při vhodném složení, vybavení a uspořádání nádrže mohla fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 20:37 Muž Didin [0]
Fotka k příspěvku Mám možná debilní otázku, ale kdo se neptá, nic se nedoví.. (chci si udělat podobné akvárium, jako je na fotce, ale vzhledem k tomu, že mám malý byt a nemůžu mít větší akvárim, než co mám, 60x30x30, chci se zeptat, jaké ryby bych mohl chovat???
Chápu, že na tlamovce to není, a ani mě to nějak neláká.
Líbí se mi prostě styl toho akvária. Snad 2-3 menší rostliny do popředí bych přidal.
Děkuji za rady. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 14:10 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: jalea
No klidně bych tam dal šnekáče.. třeba similis, tohle jim bude stačit, ale to je to jsou ryby z tanganického jezera. Taky bych chtěl zdůraznit, že je potřeba si něco pročíst, než se začnete ptát...Hlavně tam prosím nedávejte tlamky z malawi, taková velikost by byla vhodná jenom pro potěr. takže jak již bylo zmíněno, tak pokud cichlidy, tak jenom opravdu malé druhy, na jednom servru se nyní probíhá diskuse o hrbohlavci africkém a ten by v této nádrži mohl teoreticky být, ovšem asi by bylo vhodné do takové nádrže dát jenom pár. Pokud by jste chtěla raději menší hejno, tak bych se přiklonil k těm šnekáčům, řekněme, že skupinka 6-8 ryb by mohla prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jalea
Jak je videt, nikomu se do tehle odpovedi nechce, asi uz proto, ze se to probira neustale. 60l je hodne mala nadrz, volba ryb do ni chce cit. Nelze si myslet, ze to co je videt u chovatelu s 300l nadrzemi, tedy ze tam v pohode plave par druhu Tlamovcu a celkem nic velkeho se nedeje, bude k videni i v 60L. Nebude. Kdyz uz, daji se vybrat male africke cichlidy, kterym to bude stacit a mohou byt i spokojene, ale kdyz si predstavim, jak jsem choval rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_lombardoi , nemam vubec zadnou predstavu o tom, jak by to s nejakymi tlamovci mohlo fungovat, uz jen kvuli jejich nature a malemu prostoru. Treba mne nekdo zkuseny opravi, ja o supermalem a supermirumilovnem tlamovci nevim. Kdysi jsem v podobne male nadrzi odchovaval rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny , pujcil mi je na odchov kamos. Myslim, ze par techto rybek by v te nadrzi mohl byt moc hezky a slo by to nejspis i trvale, no rekneme na hrane. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova by tam pak mohlo plavat i vice ryb, jsou mirumilovne, zase vuci objemu tak nejak na hrane. A pokud by to nemusela byt ani Afrika, pak rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova , ale uz to bude trosku narocnejsi, akvarko je male, rovnovaha se tezko sama drzi, a Ramirezky jsou prece jen narocnejsi na kvalitu vody. I v 60l se da neco hezkeho chovat, ale Tlamovci nejspis nebudou to prave. Jak uz, a myslim i tady, nekdo napsal k podobnemu objemu, biotop Malawi v 60l klidne, ale bez ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:13 Žena jalea [3] – Malawi-Tanganika v 6OL??
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli by šlo udělat Malawi-Tanganika biotop v malém akvárku 60l? Už mi někdo doporučoval šnekáče a rybku pestřec proužkovaný-ale tomu by tam bylo taky těsno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 16:31 R Muž romant [27987] Re: Drak
Toto téma se tady čas od času v různých podobách objevuje, stačí pohledat. Na tlamovce je to opravdu, ale opravdu malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 15:12 gringo Re: Drak
Moc malé. Když si projdeš malawi tlamovce, u každého je napsaná i min. velikost nádrže. Pročti a uvidíš sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:47 Muž Drak [0] Re: kyknos
já bych právě rád něco barevnýho co sem tam plave sem tam vykukuje zpodkamene a obcas se neskodne sepere o to kdo bude mit diru s terasou a vydledem na filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:12 Juck Re: kyknos
ale jejich pořízení vyjde na větší finance..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 12:52 kyknos Re: Drak
Do takhle malé nádrže bych dal spíše malé tanganické šnekáče, máme-li zůstat u východoafrických jezer. Ti jsou velmi zajímaví, i když jinak než parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 12:47 Muž Drak [0] – Mini Malawi
Ahoj,
mám zrovna nevyužité akvárium 70x30x40 cca 84 litru Původně sem do něj chtěl nastěhovat axolota ale nakonec sem se rozhodl vybudvat z toho maličké malawi pro cca 5-8 ryb o vodě a prostředí je toho k nalezení na internetu dost takže v těchto věcech mám celkem jasno spíš by mě zajimaly vaše zkušenosti s těmito rybkami. Chěl bych 1 maximálně 2 druhy pokud možno menší.
S nějakým zajímavým chováním. Tedy například malawi verzi parmiček 4pruhých které se mi ve 140tce pořád prohánějí a navzájem spolu bojují (nic si neudělají.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 16:46 Jirka Re: BC/.Killer
Lidi nevyklepavejte.. Priroda si to sama zaridila urcite lepe jak clovek,tak prosim Vas nebudte nenazrany a nechte je v klidu.. A bc killer- Kterej Lojza rekl tobe ze to je dobry je vyklepavat..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 10:10 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: RAP
Ze samic tlomovcu ;-), a newím kterej lojza vám řek že vyklepávání je špatné smich, a vyklepávám čerstvě vylíhlej potěr, nebo u některích samic vyklepávám rovnou jikry a odchovávám je sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 07:57 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: BC/.Killer
na cerstvy pludek to bohate staci. Ja odchovavam tlamovce v 30x30x30 az do velikosti 1,2 cm; najdou a sezerou potom vse, co se jim tam da.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:51 RAP Re: BC/.Killer
Ty vyklepáváš samice tlamovců coze ? :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 21:44 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Ladiček
30 L jo ? :-D takže čistej objem je cca 25 l, písek+ kamen a jiná dekorace popřípadš 3D tapeta. a sme s oběmem na 10 L !! do 30 L akva bych nedal ani vyklepanej pludek o velikosti cca 0,8 cm (dávám je do 60L a to je to akva holé) takže to ani neskoušej pokud nejsi TYRAN. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2008 21:38 RAP Re: Ládíček
Může být, ale bez ryb! :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15253