Zelený povlak na dně
Mě třeba taky pomohlo KNO3, po čase se vrátila a pro změnu byl problém s draslíkem.....jde o to co zrovna chybí.
A někdy klidně i fosfor....
A taky hodně světla v kombinaci s CO2 tomuto problémů ještě více přitíží
Já myslel obecně, že antibiotika už nezabírají. Některé bakterie jsou rezistentní. Někdy i ta sinice zmutuje a další dávka erytromycinu už jí neublíží.
Tak antibiotika zabírají ale za čas se sinice klidně vrátí. Bohužel stalo se mě že jsem musel vyhodit potom pár rostlin protože začaly divně růst. Pořídil jsem UV lampu a byl celkem klid až když jsem k dusíku začal přidávat i fosfor přestala se objevovat úplně.
Sinice na 100%. Nezapomínejte že není jen jeden druh, ale desítky. Tyhle povlaky tvoří jen sinice nebo rozsivky, ty jsou ale hnědé.
Já s ni taky bojuju, teď jak jich moc nemáte, tak bych přidával KNO3. Až by to bylo horší, tak peroxid vodiku, myslím ze 1ml na litr vody. Nebo v nejhorším v zahraničí jedou někdy erytromycin. Ale to se pak dovíme že antibiotika už nezabírají...
Bude to boj.....to mi věřte, je to sinice.
Rostlinám něco chybí, proto se rozšířila sinice. Je třeba zjistit co chybí rostlinám, nebo eventuálně který prvek přebývá a blokuje příjem jiných živin rostlinami
Přeji vám úspěšný boj...
Dekuji za urceni. Bohuzel se zacina objevovat na dalsich mistech u dna napr. na korenech rostlin...inu nezbyva, nez zacit bojovat. Provedene kroky budu psat do sve prezentace. Dalsi dotazy budu tedy pokladat do tematu venovanemu sinici
Pripadne rady v boji proti sinici v prezentaci uvitam
Diky
I tak si myslím, že to je sinice.
Jasná sinice.
Je to mazlavé? Podle mě to je sinice.
Zdravim vsechny akvaristy,
prosim zkusene kolegy o vyvraceni/potvrzeni urceni druhu rasy/sinice podle fotek, zda se jedna o zelenou prisedlou rasu. Prvni a druha fotka je rasa v akvarku v case, dalsi fotky zachycuji separovanou rasu s akvarijni vodou mimo akvarko v rozmezi jednoho dne. V akvarku se rasa postupne objevuje pouze na dne na vice mistech.
Z pozorovani: rasa vykonava fotosyntezu ( bublinky kysliku), pri odkaleni ma soudrzny charakter, vlaknity, rasa nebyla zpozorovana na neodkalenych odumirajicich listech, pouze je na pisecnem dne i na kaminkach (vapenatych).
Predem dekuji za odpovedi.
Starší reakce
Ak by si mal záujem (alebo niekto iný) o danej riase vyhľadávať odborné články, je to s najväčšou pravdepodobnosťou riasa z rodu Coleochaete .
GSA flekovitá řasa máš málo rostlin nevím jestli to není malawi...
0 04.02.2019 20:22 domiii zdravím, chtěl jsem se zeptat co by mohl být tento zelený povlak na kamenech... nejde skoro vůbec dolů, a ještě týden zpět to tam nebylo... děkuji
Starší reakce
Já moc na chemii nejsem, ale když mi v jednom akvárku řádila modrá sinice, tak jsem zašel na poradu ke kamarádovi do zverimexu. Ten mi dal tabletky Algostop od firmy Tetra. Dávkování bylo jedna na 40 litrů vody a doporučená doba účinnosti - cca 6 týdnů. Zopakoval jsem to dvakrát a teď mám od modré sinice pokoj už rok. Ty tabletky se vhodí do filtru nebo se pohodí na dno, nerozpadají se. Ale je fakt, že pokud je nějakou sinicí zaneřáděné celé akvárko, tak bude třeba zjistit, co je špatně. Tabletky odstraní jenom důsledek, ale ne příčinu.
slozeni vody zjistis na strankach dodavatele (provozovatele vodovodu) jen obsah fosforu tam nebejva...
pomerne spolehlive a conove dostupne testy jsou tyhle
www.aquar.cz to je sice pravda...
a ucili ste sa aj ze "Je známych minimálne 200 rodov a niekoľko tisíc druhov."???
Ve škole jsme se minulý rok učili, že sinice plavou na hladině a vytváří tzv. vodní květ....
ee Azotin je na NO2
potrebujes merat NO3 - teda Azotan a Foskol
prezkoumat pomer forforu a dusiku ...a to aj vo vodovode
-to bol trebars moj pripad a nepomahala ani casta vymena vody...pretoze vo vodovode mam pomerne dost P...
na odsavani jsem pouzival vzduchovaci hadicku se skrtitkem (posuvnym) a na konec jako saci hubicku jsem dal spojku (pruhledna), ma malej otvor takze neposkozuje listy,
kombinaci sani a priskrceni lze ocistit i zrnko po zrnku
ale opravdu by to chtelo podstatne vic kytek... tedka tam mas podle obrazku skoro poust
jinak je dulezite dobre odkalovani... trus je mimo jine i zdroj fosforu
Děkuji za výstižnou odpověd, svítím tak 7 hodin denně. Budu se řídit radami snad to pomůže
sinice.
sinic je hodne druhu a nepatri mezi rasy!
sinice:
odsavat ji, vytvari povlaky, nema rada pohyb, pro sneky je toxicka (jedine piskorky mi po ni nechcipaly, navic kypri dno coz sinice nema rada)
prezkoumat pomer forforu a dusiku, overit jestli nahodou nesvitis nonstop, pripadne zkratit dobu sviceni
hodne rychlerostoucich kytek a az bude na ustupu (nekdy prechazi do vlaknite formy) tak uplne zatemnit aspon na 4dny (vzduchovat! trosku krmit) to ji dorazi, ale vzdycky v tom akvarku nekde bude cihat (prevazne ve dne), jako ostatni nevitani hoste (rasy, ruduchy, rozsivky)
jo a pokud ti napadne rasokouli (rasoplacku) tak ji radsi vyhod, blbe se z ni ta sinice dostava, z javskyho mechu to je pomoci tmy ale rasokoule to vetsinou nerozdejcha (osobni zkusenost)
pripadne lze napadena zrnka pisku odebirat a desinfikovat savem
foto by hodne pomohlo a mas tam hodne malo kytek
Ahoj. Vím, že se tu už probíralo asi milionkrát ale nic o tehle řase jsem tady nenašel.
Je to zelená řasa která se vytváří na dně celé ho pokryje, vytváří se i na rostlinách a jce z nich sklepat, prostě na dně ani na rostlinách moc nedrží, ale hrozně rachle se množí.
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1468x