Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelený povlak na dně

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Zelený povlak na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 10:37 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: vaclav
Mě třeba taky pomohlo KNO3, po čase se vrátila a pro změnu byl problém s draslíkem.....jde o to co zrovna chybí.
A někdy klidně i fosfor....

A taky hodně světla v kombinaci s CO2 tomuto problémů ještě více přitíží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 00:06 Muž RJ [11] Re: vaclav
Já myslel obecně, že antibiotika už nezabírají. Některé bakterie jsou rezistentní. Někdy i ta sinice zmutuje a další dávka erytromycinu už jí neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 23:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RJ
Tak antibiotika zabírají ale za čas se sinice klidně vrátí. Bohužel stalo se mě že jsem musel vyhodit potom pár rostlin protože začaly divně růst. Pořídil jsem UV lampu a byl celkem klid až když jsem k dusíku začal přidávat i fosfor přestala se objevovat úplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 23:20 Muž RJ [11] Re: Dave1
Sinice na 100%. Nezapomínejte že není jen jeden druh, ale desítky. Tyhle povlaky tvoří jen sinice nebo rozsivky, ty jsou ale hnědé.

Já s ni taky bojuju, teď jak jich moc nemáte, tak bych přidával KNO3. Až by to bylo horší, tak peroxid vodiku, myslím ze 1ml na litr vody. Nebo v nejhorším v zahraničí jedou někdy erytromycin. Ale to se pak dovíme že antibiotika už nezabírají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2020 20:29 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Dave1
Bude to boj.....to mi věřte, je to sinice.
Rostlinám něco chybí, proto se rozšířila sinice. Je třeba zjistit co chybí rostlinám, nebo eventuálně který prvek přebývá a blokuje příjem jiných živin rostlinami
Přeji vám úspěšný boj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 17:38 Muž Dave1 [0] Re: vlka
Dekuji za urceni. Bohuzel se zacina objevovat na dalsich mistech u dna napr. na korenech rostlin...inu nezbyva, nez zacit bojovat. Provedene kroky budu psat do sve prezentace. Dalsi dotazy budu tedy pokladat do tematu venovanemu sinici smich
Pripadne rady v boji proti sinici v prezentaci uvitam :) Diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 22:14 Muž vlka [3453] Re: Dave1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, já měl to samé, při odkalování jsem je pomocí špejle dostal i ze skla, při údržbě a výměně vody a od té doby se to neobjevilo. Byly to Sinice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2020 21:15 R Muž Anthrax [4786] Re: Dave1
I tak si myslím, že to je sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 20:16 Muž Dave1 [0] Re: Anthrax
Neni to mazlave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2020 19:28 R Muž afc1886 [14695] Re: Dave1
Jasná sinice. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2020 18:35 R Muž Anthrax [4786] Re: Dave1
Je to mazlavé? Podle mě to je sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 18:13 Muž Dave1 [0] – Zelena rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vsechny akvaristy,
prosim zkusene kolegy o vyvraceni/potvrzeni urceni druhu rasy/sinice podle fotek, zda se jedna o zelenou prisedlou rasu. Prvni a druha fotka je rasa v akvarku v case, dalsi fotky zachycuji separovanou rasu s akvarijni vodou mimo akvarko v rozmezi jednoho dne. V akvarku se rasa postupne objevuje pouze na dne na vice mistech.
Z pozorovani: rasa vykonava fotosyntezu ( bublinky kysliku), pri odkaleni ma soudrzny charakter, vlaknity, rasa nebyla zpozorovana na neodkalenych odumirajicich listech, pouze je na pisecnem dne i na kaminkach (vapenatych).
Predem dekuji za odpovedi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 22:49 Muž larix [1420] Re: domiii
Ak by si mal záujem (alebo niekto iný) o danej riase vyhľadávať odborné články, je to s najväčšou pravdepodobnosťou riasa z rodu Coleochaete .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:24 Muž Planorbella [643] Re: domiii
GSA flekovitá řasa máš málo rostlin nevím jestli to není malawi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:24 R Muž afc1886 [14695] Re: domiii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:22 domiii
Fotka k příspěvku zdravím, chtěl jsem se zeptat co by mohl být tento zelený povlak na kamenech... nejde skoro vůbec dolů, a ještě týden zpět to tam nebylo... děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 13:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: gonza
Já moc na chemii nejsem, ale když mi v jednom akvárku řádila modrá sinice, tak jsem zašel na poradu ke kamarádovi do zverimexu. Ten mi dal tabletky Algostop od firmy Tetra. Dávkování bylo jedna na 40 litrů vody a doporučená doba účinnosti - cca 6 týdnů. Zopakoval jsem to dvakrát a teď mám od modré sinice pokoj už rok. Ty tabletky se vhodí do filtru nebo se pohodí na dno, nerozpadají se. Ale je fakt, že pokud je nějakou sinicí zaneřáděné celé akvárko, tak bude třeba zjistit, co je špatně. Tabletky odstraní jenom důsledek, ale ne příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 12:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gonza
slozeni vody zjistis na strankach dodavatele (provozovatele vodovodu) jen obsah fosforu tam nebejva...
pomerne spolehlive a conove dostupne testy jsou tyhle www.aquar.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 22:41 Muž kortezhugo [983] Re: voko
to je sice pravda...
a ucili ste sa aj ze "Je známych minimálne 200 rodov a niekoľko tisíc druhov."??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:39 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Moucha
Ve škole jsme se minulý rok učili, že sinice plavou na hladině a vytváří tzv. vodní květ.... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:18 Muž kortezhugo [983] Re: gonza
ee Azotin je na NO2
potrebujes merat NO3 - teda Azotan a Foskol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:12 Muž gonza [3] - CichlidyRe: kortezhugo
www.zub-straka-centrum.com/…

www.zub-straka-centrum.com/…

Stačí na to tyhle 2 testy nemůžu za to utrácet tolik jsem chudý student :-D smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 20:47 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
prezkoumat pomer forforu a dusiku ...a to aj vo vodovode X-) -to bol trebars moj pripad a nepomahala ani casta vymena vody...pretoze vo vodovode mam pomerne dost P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 20:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gonza
na odsavani jsem pouzival vzduchovaci hadicku se skrtitkem (posuvnym) a na konec jako saci hubicku jsem dal spojku (pruhledna), ma malej otvor takze neposkozuje listy,
kombinaci sani a priskrceni lze ocistit i zrnko po zrnku
ale opravdu by to chtelo podstatne vic kytek... tedka tam mas podle obrazku skoro poust
jinak je dulezite dobre odkalovani... trus je mimo jine i zdroj fosforu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 19:59 Muž gonza [3] - CichlidyRe: Moucha
Děkuji za výstižnou odpověd, svítím tak 7 hodin denně. Budu se řídit radami snad to pomůže palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gonza
sinice.
sinic je hodne druhu a nepatri mezi rasy!
sinice:
odsavat ji, vytvari povlaky, nema rada pohyb, pro sneky je toxicka (jedine piskorky mi po ni nechcipaly, navic kypri dno coz sinice nema rada)
prezkoumat pomer forforu a dusiku, overit jestli nahodou nesvitis nonstop, pripadne zkratit dobu sviceni
hodne rychlerostoucich kytek a az bude na ustupu (nekdy prechazi do vlaknite formy) tak uplne zatemnit aspon na 4dny (vzduchovat! trosku krmit) to ji dorazi, ale vzdycky v tom akvarku nekde bude cihat (prevazne ve dne), jako ostatni nevitani hoste (rasy, ruduchy, rozsivky)

jo a pokud ti napadne rasokouli (rasoplacku) tak ji radsi vyhod, blbe se z ni ta sinice dostava, z javskyho mechu to je pomoci tmy ale rasokoule to vetsinou nerozdejcha (osobni zkusenost)
pripadne lze napadena zrnka pisku odebirat a desinfikovat savem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:40 Muž gonza [3] - CichlidyRe: Moucha
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gonza
foto by hodne pomohlo a mas tam hodne malo kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:25 Muž gonza [3] - Cichlidy – Zelený povlak na dně
Ahoj. Vím, že se tu už probíralo asi milionkrát ale nic o tehle řase jsem tady nenašel. sad
Je to zelená řasa která se vytváří na dně celé ho pokryje, vytváří se i na rostlinách a jce z nich sklepat, prostě na dně ani na rostlinách moc nedrží, ale hrozně rachle se množí.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1467x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15074-zeleny-povlak-na-dne