Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Pro 3 2073 vs Eheim Pro 3 2074 electronic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Filtr Eheim Pro 3 2073 vs Eheim Pro 3 2074 electronic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 09:25 R Muž Silent [5949] Re: Petr
Mám Eheim professionel 3 2073 a předfiltr čistím každých 14 dní (tam není vata, ale molitanová vložka), vatu v horní části filtru měním cca po měsíci (používám volnou Amtru) a hlavní biologickou část jsem ještě nečistil. A to filtr běží od prosince loňského roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 09:18 Petr Re: akvaristik
Rád bych věděl dle vašich zkušeností jak často měníte náplně a jestli používáte originály. Četl jsem na fóru, že vatu v předfiltru mění lidé již po týdnu a nahrazují ji různými ekvivalenty. Mám v plánu akva nechat bez ryb zaběhnout opravdu 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 09:14 Petr Re: Yirka
Díky vám všem, je-li to s tím čištěním opravdu v řádech měsíců, tak se to naučím hlídat sám a nebudu vrážet peníze do elektroniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:00 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Beze zbytku souhlasím. Použití elektroniky je spíše jen nadstandard a i bez ní jsou tyto filtry vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 20:07 Muž Yirka [9141] Re: Petr
Mám klasický Eheim bez elektroniky a pro čištění ho budu otevírat příští měsíc - po 18ti měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 20:06 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Petr
Zdravím, elektronické funkce jsou dobré a pěkné pro toho, kdo o ně stojí. Elektronika hlídá filtr, aby se nezavzdušnil, pokud se snižuje zanesením průtok, automaticky přidává na výkonu , mění proudění, hlásí potřebu vyčistit. Je nutné se rozhodnout, jestli chcete tyto vymoženosti, nebo zda se obejdete bez nich. Filtr bez elektroniky je ve stejné kvalitě, běží stejně klidně a je stejně spolehlivý. Jeho zanesení a další věci se naučíte samozřejmě rozpoznat. Co do intervalů čištění, je to řádově po několika měsících. Chcete-li další podobnosti, neváhejte se zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 19:20 Petr – Eheim pro 3 2073 vs eheim Pro 3 2074 electronic
Ahoj všichni, zajímá mě váš názor na tyto dva filtry. Liší se jen tou elektronikou a pár funkcemi. Jsou ty funkce podstatné s ohledem na to, že jsem nikdy ext. filtr neměl a neumím poznat, kdy je filtr zanesený nebo je to škoda peněz a časem se ten interval čištění naučím rozpoznat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 17:06 R Muž Silent [5949] Re: Bart
Tímhle Eheimem rozhodně chybu neuděláš. Při čištění se samozřejmě hadice uzavřou, systém je trochu podobný jako má Fluval. Tady máš nějaké odkazy: www.eheim.de/… www.eheim.de/… . Co se armatury týče bych jinou nepořizoval. Ty ohyby vypadají větší než ve skutečnosti jsou a vejdou se takřka všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 13:37 Bart – vnejší filtr Eheim 2073
Fotka k příspěvku mám 7 let Fluval tuším, že to to je ještě typ new 304 v 288 l akvariu. Ted uvažuji o výměně (Fluval má již vyšší hlučnost, velmi špatné se mi daří jej vždy rozchodit /po čištění/ - i když je uplně plný vody a pumpička mi moc nepomáhá/ a k tomu mám furt zacpaný sací koš = dost rostlin v akváriu = většinou listy/. Uvažuji o Eheimu Professional 3 typ 2073. Máte s ním někdo zkušenost? Dále mám dotaz jak je to tam s uzavřením hadic při čištění tohoto filtru. U Fluvalu je ventil který hadice uzavře a filtr se dá odpojit. Stačí k tomu ty standardní sací koše nebo je lepší dokoupit si tento set shop.miga.cz/… Nemám tam moc místa pod horním krytem a pouze malý otvor v rohu akvária. Podle fotek je u originálního příslušenství dost velký oblouk na u těch dodávaných prvků
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15064-filtr-eheim-pro-3-2073-vs-eheim-pro-3-2074-electronic?od=51