Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Pro 3 2073 vs Eheim Pro 3 2074 electronic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Pro 3 2073 vs Eheim Pro 3 2074 electronic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 19:06 Muž charli27 [9] Re: Vladik
Sací hadici už už zacpanou šroubovákem...taky to nechápu,proč to udělalo,ale já z toho adaptéru vytáhl ty páčky co otevírají ty klapky uvnitř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 19:02 Muž Vladik [16] Re: charli27
Vodu do akvária dopustit můžeš, ale sundej starý adaptér a zacpi provizorně obě hadice, aby sis nevypustil samospádem akvárium.
Stejně ale nechápu, jak ti může z adaptéru vytékat voda. Je přece dole v hlavě utěsněný o-kroužky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:51 Muž charli27 [9] Re: Vladik
díval jsem se na tu cenu,je úžasná :-D před čištěním filtru jsem odpustil vodu z akva mám to tak nechat nebo vodu dopustit a počkat jak přijde nový díl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:47 Muž Vladik [16] Re: charli27
Tak samozřejmě že Eheim prodává svůj silikonový olej za patřičnou cenu. Já to prostříknul silikonovým olejem ve spreji z Lidlu. Jen mechaniku zavírání, tam nedochází ke styku s vodou. S citem, ať z toho nic nekape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:38 Muž charli27 [9] Re: Vladik
ono právě filtr jsme teď čistil,takže budu muset pak znovu.Ve sklorexu jsem to ted objednával...To se bude muset filtr znovu zajet co?
Edit: Ten silikonový sprej stačí obyč a nebo speciál na filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:35 Muž Vladik [16] Re: charli27
Ve SkloREXu ho mají skladem, ale vyčištění filtru tě nemine. Před namontováním doporučuji lehce prostříknout mechanismus zavírání silikonovým olejem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:32 Muž charli27 [9] Re: romant
dík,ono je to asi stejně jedno,ty bakterie půjdou stejně do háje během pár hodin :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 18:25 R Muž romant [27977] Re: charli27
www.akvaristik.eu . Delší než denní odstávku nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 17:59 Muž charli27 [9]
Přátelé mám dotaz mám vnější filtr prof.3 2073 a mám problém,jak se reguluje průtok tou páčkou tak se mi na těch klapkách vylámaly zuby,že nejde regulovat a když oddělám ty ovládací páčky,tak mi začne voda protékat přes hlavu ven.Tak musím nechat odpojený filtr.Otázka zní,kde tento mechanizmus rychle koupit? a další asi zbytečná otázka,jak dlouho vydrží bakterie ve vyplé filtraci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2011 14:46 Žena lucie.aqua [511] Re: Kamilstrom
Super, děkuji za názor!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 14:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lucie.aqua
Dela to ta bila jemna filtracni vlozka,ktera je na konci filtracniho cyklu(pod kosem z predfiltrem)ta se zanasi prvni(hadice to nemohou byt)reseni je roztrhnout ji na pul(snizit jeji tloustku)nebo jet bez ni!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 14:17 Žena lucie.aqua [511] Re: jeník
Díky moc, zkusím je o víkendu vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 14:05 Muž jeník [54] Re: lucie.aqua
Klíďo, jeden čas jsem to čistil skoro měsíc, pak se to zase usadilo. Filtr jsem několikrát rozebral a pak mě napadly ty hadice. Můžete to samozřejmě mít v něčem jiném, konstrukce 2073 je sofistikovanější (začínám na něj šetřit, tak jsem si ho nedávno prohlížel), než classicu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 13:56 Žena lucie.aqua [511] Re: jeník
Po dvou měsících provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 13:42 Muž jeník [54] Re: lucie.aqua
Tenhle filtr nemám, ale mého eh. classic to udělaly zarostlé hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2011 12:58 Žena lucie.aqua [511]
Velice mě zaujala tahle diskuze a dovolím si taky otázku...Mám Eheim Professionel 3 2073, dva měsíce v provozu. Než jsem ho dala do nového, třistalitrového akvária, pro rychlejší zaběhnutí běžel 14 dní v menším, rok založeném akváriu(souběžně s tamním filtrem). Po instalaci do nového akvária filtr šlapal tak, že jsem ho musela škrtit na poloviční výkon, aby to ryby neměly jako protiproud. Pak se filtr přirozeně zaběhl, zanesl a výkon klesl tak, že i když je naplno, tak to sotva teče. Nevím, jestli je to normální. Předfiltr jsem prala už 3x za ty dva měsíce, na pár dní (spíše hodin) to pomůže a pak zas. Nádrž je středně zarostlá, ryb je v ní přiměřeně (4x skalára, 5x SAE, 2x mřenka pakistánská, 1x ancík, 1x parmička červenoploutvá, 1x hrotočelec).
Děkuji všem, kteří mi napíšou svou zkušenost či názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 07:50 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: švíco
Je to přesně, jak popisuješ, nechám to být a budu to brát jako vlastnost :-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 19:38 Muž filipsi [1295] Re: PetrP2B
Skoro jiste uplne normalni, vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 18:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: PetrP2B
Mám 2078e,a myslím,že při každém vypnutí se automaticky sníží hladina vody ve filtru,při zapnutí se rozběhne rotor,vytlačí vodu a následně se filtr automaticky odvzdušní,to by bylo to rachtání.Pokud zarachtá vrtulka,zkontroloval bych její uložení a gumovou násadku na vršku osičky,která zapadá do krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 18:08 švíco Re: PetrP2B
Ten můj zachrochtá při každém rozběhu... jak když vrazíš do vrtulky kelímek od jogurtu... a ničemu to nikdy nevadilo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 15:46 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Bart_29
To je mžikové zarachtání jakoby vrtulky, není to vzduchem. Stane se to, ikdyž filtr běží třeba hodinu, odpojím napájení a znovu připojím. Jakoby než se vrtulka rozběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 15:17 Muž Bart_29 [3] - CichlidyRe: PetrP2B
To zarachtani muze zpusobovat vzduch ve filtru.Po vycisteni i kdyz filtr zavodnim v nem stejne nejakej vzduch zustane.je to jen otazka chvilky u me cca 5 min pri plnem prutoku nez se filtr zbavi vzduch a pak bezi zcela tise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 14:00 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – rozbíhání
Ahoj, včera jsem zprovoznil Ehaeim 2073 v současném malém akváriu, abych ho zaběhl do stavěného velkého akvária. Zarazilo mne, že při zavodnění a následném připojení na el. proud, se při rozběhu ozvalo zarachtání. Dělá to při každém rozběhu, pak už běží neslyšitelně. Osa a vrtulka se nezdá nijak poškozená. Má někdo podobné zkušenosti, nebo je to zralé na reklamaci? Děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Voloduson
Jak jste napsal:
Mozna zmenou osvetleni, kdy kontrast mezi rozsvicenym akvariem a tmou v mistnosti je jiz prilis velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:00 Voloduson – Rozdil
Tohle je zajimave vlakno... Dlouhodobe mam moznost pozorovat praci Eheimu na svych akvariich (od nano nadrzi pres 250 litrove nadrze az po 500l akvarium)... Do nedavna jsem byl zastancem pouze verzi Classic (mam dve 2215 a jednu 2217), kdy sem toho nazoru, ze mezi nima neni v podstate zadny rozdil z pohledu filtrace, pri pouziti originalnich naplni. Nyni jsem se preci jen dal zvyklat a koupil sem radu professional 3 (nevim presne typ, jedna se o verzi do 450l) a musim uznat, ze uz nikdy nekoupim CLS, uz kvuli neuveritelne prijemne obsluze celeho filtru u rady 3, predevsim pak snadne regulaci, snadne vymene cehokoliv ve filtru a take jeste tissimu provozu. Presto by me zajimalo, zda je nekde k dispozici nejake detailni porovnani techto filtru, muj nazor, ze nedochazi ke kvalitnejsi filtraci u modernejsich rad stale trva, ale milerad se necham presvedcit, ze tomu tak neni... Jeste mam dotaz... U vnejsich eheimu se me nikdy nepodarilo ziskat kristalove cistou vodu (ani u rady 3), respektive, pres den je vse OK, ale v noci (za tmy) je videt slaboucky zakal, takova jemna mlha. Nevim presne cim to je, jestli silnym proudem, kdy pri snizeni prutoku to trosku zmizne. Mozna zmenou osvetleni, kdy kontrast mezi rozsvicenym akvariem a tmou v mistnosti je jiz prilis velky. Nema nekdo zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:06 R Muž Silent [5949] Re: PetrP2B
To je v pořádku. Výlisek hlavy se používá i u elektronické verze a ta tam mám USB rozhraní pro připojení počítače. U té naší obyčejné je jen otvor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:05 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Kryt Eheim 2073
Ještě bych měl dotaz k tomuto filtru, včera mi dorazil a po vizuální kontrole jsem našel vedle štítku na čerpadle díru cca 1*1cm, jakoby tam měl být vypínač nebo něco takového. Je to tak správně nebo tam opravdu něco chybí? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:36 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Silent
Napadlo mne to, ale nevěděl jsem, zda je možné to používat na přiškrcení, takže je rozhodnuto a koupím 2073, větší nemá asi moc smysl. Děkuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:33 R Muž Silent [5949] Re: PetrP2B
Je to tohle a tou páčkou se zavírá průtok vody a také slouží k regulaci průtoku. www.akvaristik.eu/… Já mám v třístovce 2073 a stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:29 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Silent
O tom jsem ve staženém manuálu nenašel ani zmínku. Rozhoduji se mezi 2073 do 350l a 2075 do 600l. Plánuji akvárium 300l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:26 R Muž Silent [5949] Re: PetrP2B
Páčkou v hadicovém modulu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:21 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Eheim 2073
Mohu položit dotaz, zda tento filtr umožňuje snížit průtok, krom přiškrcení hadic? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:09 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: sarkax
Tak po vysvětlení, co v nádrži chováte je to v podstatě jiné téma. Pro sebe si myslím, že dobrou předfiltrací a tím likvidací větších mechanických částí by se věc vyřešila ale to je jen teorie. Vy máte doma praxi a proti tomu lze argumentovat pouze praxí. Takže v tomto případě zůstávám u svého teoretického názoru a Vaši zkušenost si nechávám do budoucna, až budu moci u nějakého zákazníka laborovat - což mi někteří občas dovolí v zájmu zjištění nejlepšího řešení. Taky Vás zdravím, a jsem rád, že vše funguje OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sarkax
...rozhodně nebudu zkoušet čistit filtr 1x za rok...
Jak jsem napsal - určitě neměňte funkční stereotypy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:57 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: akvaristik
Jelikož na tyto stránky chodím sporadicky, tak jsem teď zjistila, že mám filtr vlastně od Vás, čímž Vás pane Peukere zdravím.
Filtr funguje na jedničku!Za tím čištěním si ale samozřejmě stojím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:44 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: sarkax
Ano, u neosázených nádrží je nutno čistit častěji. I tak ale velmi závisí na zajetí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:44 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Souhlasím, hovořil jsem o filtračních náplních, toto jsou filtrační vložky. Ale mohlo by to znít jako zavádějící, takže takto je to správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:27 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Sid
Beru, že máte jiný názor než já, ale nemá cenu se tady tahat za slovo .
Nemám své krásné Tropheuse na pokusy, takže rozhodně nebudu zkoušet čistit filtr 1x za rok.
Každý má svůj rozum a názor si uděla sám.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sarkax
Obdivuji vaši jistotu, že "takhle je to správně". A to bez konkrétních poznatků hodnot, kterými argumentujete. :-)
Co by se stalo, kdybyste filtr po 2 měsících nerozebrala a "z gruntu" nevyčistila, ale udělala to později? (Např. až poté, co by poklesl průtok filtrem i po předchozím vyčištění předfiltru.)
...To samé se týká výměny vody min 50% týdně (to považuji za nezbytné). To jsem ale odbočila jinam...
Nic proti četné a poměrně intenzivní výměně části vody. (Jsem tím, kdo propagaci takového počínání věnoval nejen na těchto stránkách hodně času...) Důvody, proč takové počínání doporučuji, jsou nasnadě, na čemž se asi shodneme. :-)
...filtr je proto nutné často čistit od nadměrného množství mechanických usazenin...
O jaké mechanické nečistoty jde, že je nezachytí předfiltr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:05 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Sid
Marný pokus to určitě je ;-) Čištění filtru pro Vás v relativně krátkých intervalech není můj rozmar, ale zkušenost nejen má, ale i některých kolegů, kteří chovají Tropheusy.
Nádrž s Tropheusy vyžaduje nezbytně silnou filtraci. Množství odpadních látek produkované Tropheusy je velmi vysoké a filtr je proto nutné často čistit od nadměrného množství mechanických usazenin. To samé se týká výměny vody min 50% týdně (to považuji za nezbytné). To jsem ale odbočila jinam.....
Možná by stačilo "udržovat v kondici" předfiltr, ale mělo by to dopad na kondici Tropheusů, což by bylo kontraproduktivní ;-)
Máte právo na svůj názor, ale úspěšný chov Tanganických ryb velmi závisí na kvalitě vody, čehož čištěním filtru 1X za rok rozhodně nedocílím.
Bavíme se ale samozřejmě ne o běžných společenských akváriích, ale o rybách extrémě závislých na kvalitě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sarkax
Tak já se vám pokusím vysvětlit, co je na tom k nepochopení. (I když to bude nejspíš marný pokus... :-O)
"Rýpat" do filtru jen proto, že uplyne nějaká "normovaná doba", postrádá smysl. Filtr se čistí (obvykle :)) tehdy, když evidentně klesá jeho schopnost plnit svou funkci.
Je, samozřejmě, možné čistit ho i "preventivně"; otázkou je, jestli takové počínání není zbytečné nebo dokonce kontraproduktivní.
Jinými slovy: je možné, že i ve vašem akváriu by stačilo do filtru "vrtat" v mnohem delších intervalech, a že by (možná) stačilo udržovat "v kondici" předfiltr.
Tím vás nenabádám k tomu, abyste změnila své stereotypy. Jen nesouhlasím s vaším názorem podobně, jako vy nesouhlasíte s Akvaristikovým. Nic víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:33 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Sid
Já nevím co je na tom k nepochopení.. :-) Ryb je stále stejně, stejně je krmím, tudíš stejně "znečišťují" a tak mám vypozorováno, že 2 měsíce je tak akorát doba na vyčištění filtru ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sarkax
...Signálem je jak už jsem psala znečištění filtru...
No ale jak poznáte, že je filtr znečištěn, resp. z nečištěn natolik, že je nutné ho "rozebrat" a vyčistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:11 Muž pros [36] Re: sarkax
Přesně tak. Já čistím jednou za 2 měsíce celí filtr pak se už viditelně snižuje průtok mám EHEIM 2075. Filtr mám rok a molitanovou vložku jsem ještě neměnil už by to asi chtělo. Náplně kromě jednoho koše jsou původní plastové trubičky jsem vyměnil za keramiku. K té elektronice přijde mi zbytečná investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:02 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Sid
Signálem je jak už jsem psala znečištění filtru ....Ještě dodám, že týdně měním více jak 50% vody.
Vlastní zkušenost + zkušenosti dalších "Tropheusářů". Nic složitého v tom nehledejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 17:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sarkax
A co je pro vás signálem, že je třeba vyčistit filtr? Snížený průtok nebo nedostatečná biologická filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 17:37 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: akvaristik
Já bych si dovolla nesouhlasit s intervalem čištění předfiltru a ostatních filtračních náplní. Nelze takto zevšeobecnit údržbu filtru. Rozhodující je osádka akvária. Např. u Malawi a Tanganiky, kde se zpravidla praktikuje "kontrolované přerybnění" (akvária nejsou většinou osázena rostlinami), je interval čištění Vámi popsaný naprosto nevyhovující.
Vlatním EHEIM 2080, pro nádrž 450 litrů, používám originální filtrační náplně a jsem naprosto spokojená. Celý filtr ale čistím (ve vypuštěné akvarijní vodě) cca 1x za 2 měsíce (pokaždé měním originální filtrační vatu) a předfiltr 1x za měsíc (mám samozřejmě připravený i náhradní originalní biomolitan) .Filtr je celkově značně znečištěný.
Osádka: 47 x Tropheus a 5x Eretmodus. Při této osádce Vámi uvedený interval čištění (alespoň pro mne) nepadá v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 17:22 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Jen pro upřesnění. NIKDY se nemusí měnit jen biologické nebo mechanickobiologické filtrační hmoty jako je Eheim substrat pro nebo Eheim bioMech, případně Eheim Mech pro. Vliesovou vatovou vložku a po určítém čase i předfiltr vyměnit bude třeba. U předfiltru závisí na frekvenci jeho čištění. Ovšem to jsou už relativně zanedbatelné investice. Ještě k čištění, mám vyšší frekvenci předfiltru protože mám mírně přerybněno stydim tak to raději dělám častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 16:04 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Petr
Ano, filtry používáme zásadně včetně originálních náplní. (už proto, že je prodáváme). V některých případech dokonce měníme mechanické náplně za biologické a na nasávání dáváme speciální předfiltry, tím se zvětší biologická náplň filtru. Nesouhlasím s tím, že jejich náplně nejsou dostačující, většina akvaristů má problém s tím, že nenechají filtr "napokoji" aby se zaběhl a hned se v něm "vrtají". Je třeba si uvědomit, že se jedná o velmi precizní biologickou čističku, která pracuje na jiném principu, než většina konkurence. Filtr nechte zaběhnout, ale v normálně fungujícím akváriu. To automaticky odpovídá na další otázku o výměně náplní. Na rozdíl od některých jiných značek, se filtrační náplně od Eheimu NIKDY nemění. Čištění filtru probíhá takto: předfiltr 1x za 3-6 měsíců, ostatní 1x za 9-14 měsíců. O nedostatečné filtraci nemůže být řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 11:04 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Petr
Mám Eheim 3e 2078...Dneska bych si pořídil Eheim 2075 ten je bez elektroniky..Abych pravdu řekl tu elektroniku moc nevyužiji..Jinak trochu mě zklamal Eheim po mechanické stránce...Nevyčistí vodu podle mých představ...Musel jsem dát předfiltr a vyměnit jednu nápln za biomolitan..Po této úpravě jsem musel přepnout fitr na manuální provoz..Pak začal po mechanicke stránce čistěni splnovat filtr mé představy....Takže bych dneska koupil filtr bez elektroniky..Toto je má zkušenost...Co jsem měl možnost vidět akvária kolegů tak ten problém tam byl také s originál naplněmi od Eheimu..Po biologicke stránce je tento filtr špička...Toto je má zkušenost...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15064-filtr-eheim-pro-3-2073-vs-eheim-pro-3-2074-electronic