Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtry Sunsun

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtry Sunsun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 06:57 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Jaroslav87
Ahoj, kudyma teče - přes hlavové těsnění? Že by pokles tlaku => nánosy kolem těsnění povolily => voda prošla skrz? Pak asi výměna těsnění.
Jinak mně ani kamošovi SunSun ještě netekl za ty roky a těch nesmyslných narážek od Skypi a podobných si nevšímej... Firma co je vyrábí prý testuje každý kus...samozřejmě věřit tomu můžeme a nemusíme... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 06:41 Muž skypi [248] Re: Jaroslav87
V čem je chyba ? Ve filtru SunSun? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 21:34 Muž Jaroslav87 [0] – Sunsun Hw - 3000 teče
Prosím o radu. Už třikrát se mi stalo, že po krátkém výpadku proudu začal filtr téct - poměrně hodně (30l/hod.). Po rozebrání vyčištění a většinou třetím pokusu opět ok. Nevíte prosím, v čem je chyba? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2021 21:34 Muž PetrO [752] Re: Venusa915
Popravdě, vůbec nevím.
Já je opravdu používám jen v předfiltru na zachycení toho největšího bince.
Mám je v tom HW-603 asi ve dvou třetinách objemu a na nich už jen jedno kolečko molitanu, ale za předfiltrem je ještě velký filtr plný molitanu a s vatou.
Těch kroužků se mi tam myslím vlezlo jedno celé balení.
Měnil jsem je zatím jednou, protože od pravidelného propírání byl sem tam nějaký ulomený.

V malém akváriu, v podstatě takovém jako je to vaše, je ani nechci. Dávám přednost molitanům.

Ještě taková zajímavost. Ve velkém akváriu jsem byl nucen dát ochranu krevetek už taky, protože modré Neocaridiny davidi se mi dostávali do předfiltru, kde se sice množili, ale musel jsem je jednou měsíčně při propírání kroužků dostávat pracně ven. Ale mezi kroužky si krevety žili pěkně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 20:52 Žena Venusa915 [8] Re: PetrO
Ďakujem, vyskúšam všetko. I keď filter som čistila (okrem motorčeka a hadíc) nakomplet, aj rampu a plastové komponenty, minulý týždeň. Ochranu krevetiek som mala, ale šla ťažko nasadiť a dať dolu, zlomila sa mi, potom som kúpila radšej molitan.

Keď som ja kupovala krúžky od fluvalu, tieto sumsun zrivna nemali, ale chcela som ich.

Ešte otázka. Dala som asi 250g krúžkov (pol balenia) mám pridať? Alebo polovocu nechať radšej na výmenu -ani neviem, či to treba niekedy vymeniť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2021 17:25 Muž PetrO [752] Re: Venusa915
Osobně je beru spíš jako mechanickou. Já mám v předfiltru tyhle

www.invitalshop.sk/…

A v dotazech na stránkách Invitalu u nich, jako poslední v řadě tohle:

...Táto otázka bola položená pri produkte: SUNSUN Keramické krúžky 500 g 27.11.2018 10:28
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na rozdíl v kvalitě keramických kroužků od SUNSUN a SERA Siporax.

INVITAL
Invitalshop.sk píše:
Dobrý den,

keramické kroužky slouží pouze pro předfiltraci, zatímce Sera Siporax je vysoce porézní médium, které je vhodné pro osídlení prospěšnými bakteriemi. Tedy Siporax je mnohem účinnější a umísťuje se spíše do středu filtru...

Dal by se použít Seachem Matrix (pemza), ale ve filtru mi to dělalo hrozný kravál.
Osobně v malém akváriu používám jen molitany a vatu.
Co jiného by ale mohlo tak moc snížit průtok, opravdu nevím.
Asi bych zkusil přeskládat a opět promačkat/proprat náplně, včetně toho molitanu na sání, místo koše (dal by se nahradit ochranou krevetek)

krevetkarium.cz/…

Potom bych asi zkusil pátrat dál. Hadice jsem za celou dobu, co mám filtr čistil snad jednou a to to ani nebylo potřeba. Po půlroce provozu mi přicpané hadice přijdou jako nepravděpodobné. Možná vyčistit rozstřikovací rampu (tím to myslím ale taky nebude) a nebo rozebrat a vyčistit čerpadlo.. jde docela snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 16:13 Žena Venusa915 [8] Re: PetrO
Tak jedine vybrať jeden molitan,lebo inak to tam nenarvem na tie mriežky. Ale čo som pozerala videá, tak valčeky dávajú veselo na spodok... Len mi je divné že 4 mesiace fungovalo a teraz prakticky za 3 dni totálna strata výkonu.

Inak doteraz teda nerozumiem či sú valčeky mechanická alebo biologická filtrácia, tu tvrdíte mechanická a na invitale píšu biologická... smich
Mám konkrétne tieto www.invitalshop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 16:10 Žena Venusa915 [8] Re: Brodys
Keď prídu kefy vrhnem sa na to. Vatu mám pred najjemnejším molitanom, na vrchu je najhrubší a dole najjemnejší, filter nasáva zhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 15:42 Muž PetrO [752] Re: Venusa915
Taky bych se spíš podíval na uspořádání, pořadí filtračních médií.
Ta vata mezi válečky a molitanem mi přijde jako nesmysl. Dává se až nakonec.

Kdysi se tady už v nějakém vlákně pořadí probíralo, tak jsem si dovolil to zkopírovat:

Toto je usporiadanie podla www.rostlinna-akvaria.cz :
1. Voda vždy musí nejdřív protéct něčím, co z ní odstraní nejhrubší nečistoty – nejčastěji se používá molitan a nějaké levné keramické kroužky.
2. Následně voda musí protéct vysoce porézním materiálem (Matrix, Siporax apod.). Tady dojde k biologické filtraci.
3. Na závěr nechte vodu protéct chemickou filtraci, případně Purigenem a filtrační (bílou) vatou.

Ve Vašem případě by to asi znamenalo pořadí válečky - molitany (od nejhrubšího po nejjemnější) - vata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 15:37 Muž Lojza007 [1180] Re: Venusa915
U mně byl problém ještě jednodušší. Průtok taky skoro nebyl a nakonec ryby jenom rozvířily bordel u sacího koše a ten se prostě přicpal. Takže bych začal vymytím molitanu sacího koše, pak vyčistit ty hadice...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 15:21 Brodys Re: Venusa915
Zdravím, za mě s největší pravděpodobností ucpané hadice, nejvíce na to trpí zúžená místa, ohyby. Takže bych projel kartáčem celou cestu vody, včetně prostupu hlavy filtru. Pokud to nepomůže, rozebral bych rotor, kouknul na uložení osičky ,ale tomu moc nedávám a spíš by dělal hluk.

K tomu složení,vatu bych dal až na biomolitany, popřípadě před ten nejjemnější, takhke se to rychle zanáší. Ale je tomjen věc názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 14:56 Žena Venusa915 [8] – Slabý prietok
Fotka k příspěvku Zdravím, mám Sunsun 603B bez predfiltra. Posledný týždeň má trápi slabý prietok a neviem čo s tým. Filter zavzdušnený nie je. Mám na ňom inštalovaný atomizér, ale ním to nie je, prietok je znížený aj bez neho. Filter som včera otvorila, skontrolovala médiá, zanesený nie je, vymenila som preistoru vatu -predtým som ho čistila cca týždeň dozadu). Médiá mám nasledovne odspodu: keramické valčeky pod plastovou mriežkou, na nej vata a molitany čierny, žltý, modrý, mriežka. Filter fungoval úplne normálne a z ničoho nič sa za týždeň ten prietok znížil zhruba na 1/3. Má s tým niemto skúsenosti? Pomôže rozobrať motorček prípadne nejako odmontovať tie čierne napájacie časti a vyčistiť? Filter mám pomerne nový (max pol roka), ale z druhej ruky.pripajam aj foto prietoku. Predtým keď fungoval, sa plavačky preháňali celým akva,teraz ledva čerí hladinu (v mojom videu so slimakom vidieť pôvodný prietok)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 08:04 Muž KarásekLut [87] Re: permonici
díky za reakci.Já mám momentálně vnitřní aquael pat filter mini a chtěl bych časem předělat AQ tak sbírám informace ohledně všeho potřebnýho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2021 07:51 Žena permonici [316] Re: KarásekLut
Máme v 54 l Sunsun 603B filtr, bez předfiltru. Obyvatelstvo - gupky, pancéřníčci a pár plat. Předtím byl tento filtr v o něco menším akvárku. Na 54 l je dle mého názoru na hranici svých možností, pravidelné výměny vody jsou nutností a je potřeba i kontrolovat, aby nedošlo ke snížení průtoku filtru (je zapnut na plný výkon). S těmito limity jsem s ním spokojená, máme jej cca 2 roky, potíže dosud nenastaly, neteče, manipulace snadná.
Z hlediska tichosti, praktičnosti, objemu filtrační hmoty apod. určitě lepší než vnitřní filtry, které jsme měli v akva předtím.
Kdybych měla volit od začátku, pořídím o něco výkonější vnější filtr, 603B je super pro menší akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.10.2021 22:26 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
To si rovnou můžeš koupit větší filtr. Předfiltr se obvykle používá kvůli snazšímu čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 22:08 Muž KarásekLut [87] Re: vlka
Co sem pochopil, vyuzil by se ke zvyseni filtracnich hmot a tim k lepsi filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 22:00 Muž vlka [3441] Re: KarásekLut
Osobně nechápu, proč si komplikovat filtraci ještě nějakou předfiltrací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 20:57 Muž KarásekLut [87] – SUNSUN
Má někdo zkušenosti v 54 l akváriu s tímto filtrem a případně i připojeným předfiltrem???
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.10.2021 10:42 Muž kralas [12] – Sunsun HW-603 protékání po čištění
Chtěl bych se podělit o poznatek. Včera jsem cca po dvou měsících čistil předfiltr Sunsun HW-603. Namazal silikonem těsnění, zavodnil a při opětovném spuštění začal občasnými kapkami protékat pod víkem. Odstavil a otevřel předfiltr, otřel dokola těsnění, vrchní obvod kanistru a nezavodňoval jsem, aby se nedostala pod těsnění voda. Znova zprovoznil a ani kapka palec
Je tedy dost důležité mít oba protikusy dokonale suché. Měl jsem štěstí,že jsem se cca po 15 minutách kouknul do skříňky. Musel jsem pak na 3 hodiny odjet a návrat by nebyl příjemný.
Snad to někomu pomůže

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 10:46 Muž kralas [12] Re: Xif
To je ono, že mají 12/16 jsem si nevšiml. Mluvil jsem s pánem z obchodu a je to od Sunsunu, tak objednávám.
Díky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2021 10:17 Muž Xif [336] Re: kralas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 10:16 Muž kralas [12] Re: Xif
Samozřejmě. Bavím se celou dobu o vyústění 12/16, o nic jiného mi nejde.
Mám oba dva, to jsem tu také už psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 10:12 Muž Xif [336] Re: kralas
Chápeš vůbec že filtr a předfiltr, je uplně to samé, jen se liší tím že filtr má motorek a předfiltr jen kohoutky
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2021 10:10 Muž kralas [12] Re: Brodys
Fotka k příspěvku Máš 603, ale ne B
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 10:04 Muž kralas [12] Re: Xif
To já vím, a psal jsem to. Právě že potřebuji ventil vyústění 12/16 a to je pouze na filtru, ne na předfiltru a koupit ho zřejmě nelze. Pokud ano, prosím o odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 09:58 Muž Xif [336] Re: kralas
Ono je uplně jedno jaký ventil koupíš, jestli na 602/603/603B.
Ty ventily mají stejný závit, jen náustek má jiný rozměr (12-16/16-22)
Když vezmeš ten co ti tu dal Buldr, tak ti tam pasovat bude taky
www.vodnirostlinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 09:22 Brodys Re: kralas
Fotka k příspěvku Tak to nějak měnily? Já mám 603B a hadice 16/22.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 08:56 Muž kralas [12] Re: Brodys
Je to asi nejlevnější varianta. Já ale potřebuji ventil 12/16 a ten je pouze na 603B, který je za cca 800Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 07:56 Brodys Re: kralas
Já koupil nový malý předfiltr,asi 602 a vzal z toho jen ten ventil, vlastně dva za cenu asi 400 smich Také jsem nenašel adekvátní alternativu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2021 00:17 Muž Xif [336] Re: kralas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z Tetry pasovat nebudou, jiný závit
Zleva doprava Tetra 800/Sun 12-16/Sun 16-22

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 23:48 Muž kralas [12] Re: Buldr
Já ale nebudu objednávat z Alli, ale u nás. Proto se ptám na ty alternativy a stále jsem nedostal odpověď?
Pokud nebudou pasovat, koupím další filtr a zbytek bude na náhradní díly. Jen prosím odpověď na můj původní dotaz, viz mé odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 23:16 Muž kralas [12] Re: Buldr
A proto se ptám na tu alternativu. Budou pasovat ty Atman, nebo Tetra?
Od Atmana jsou za poloviční cenu
Jde mi o ten závit
Edit: A jste si jist, že tento na vodnirostlinky není z alli a je originál?
Edit2: Buldr napsal:Filtr přijde v obyčejné papírové krabici a v čem by měl jako přijít? smich
To mi stačí. Ať si na ten dle mého účelový článek udělá každý svůj názor.
Vlastním tento předfiltr i filtr a nic neteče. Tímto je ten článek pro mě a případné zájemce zavádějící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 23:12 Muž kralas [12] Re: Buldr
Ještě jinak. Závit je stejný, ale ventily ne. Na HW-603B je 12/16, na předfiltru HW-603 je 16/22. Teď si snad rozumíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 22:55 Muž kralas [12] Re: Buldr
To jseš dobrej potlesk já hledal a nenašel. Ta cena je brutální. Na Alli je za pár korun. Jen potřebuji řešit co nejdříve a na hadici 12/16 jak jsem psal. Jestli budou pasovat ty na Atmana, vzal bych ty. Proto se ptám na ty odkazy co jsem psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 22:47 Muž kralas [12] Re: Buldr
Nechápu, vím že jsou shodné. Proto píši HW603/B a předfiltr a filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 22:26 Muž kralas [12] – Ventily pro Sunsun HW-603/B
Jelikož žádný akva obchod nenabízí ventily pro tento předfiltr a filtr, mám dotaz.
Budou na závit Sunsunu HW-603/B pasovat tyto ventily?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebo tyto?
www.sklorex-akvarium.cz/…
Je to na hadice 12/16
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 12:51 R Muž ctibum [6865] Re: Jiřiček
Přesně, jak píše Yirka. Pokud jsi dostal poškozený (používaný) kus, tak to není problém filtru, ale e-shopu a jestli má mít příspěvek smysl, je potřeba ho jmenovat. Ale na to je tu jiné vlákno...
Ale pokud jde jen o kvalitu zpracování plastů, není to o e-shopu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2021 11:41 Muž Yirka [9118] Re: Jiřiček
Když už, tak ten obchod klidně jmenuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 11:27 Jiřiček – HW - 3000
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku opatrně na jejich dodavatele, filtr mi sice došel ale je na něm evidentní, že byl používaný je celý poškrabaný potlučený atd. samozřejmě probíhá vrácení peněz co se týče reklamačního oddělení tak velká nezpokojenost. určitě doporučím navštívit jiný internetový obchod vyplatí se to.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2021 12:24 Muž ZCerny [0] Re: gabinka632
Zdravím. Řešil jsem to samé . Mám filtr HW-702B a vypálila se mi objímka patice u UV lampy . Tak mě napadlo pořídit si rezervní hlavu od A a tu původní pak rozebrat a zkusit objímku vyměnit. Na Invitalu mi řekli že hlava A pasuje na B , ale opačně to nefunguje. Nyní již druhý týden běží hlava A na kanystru B, nic neteče, jen je dost hlučná . Hlava B je o dost tišší .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 12:11 vercah Re: Passenger77
Tak už vše v pořádku. Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2021 11:28 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vercah
Já to u verze 602B (to stejné, ale menší) dělám tak, že připojím obě hadice na kýbl, otevřu trysku naplno, vezmu obě hadice do ruky, kýbl zůstává dole a liju do jedné vodu, dokud nejsou obě hadice skoro plné vody. Pak vezmu špunty, jednu zašpuntuju, druhou proveleču poličkou a přidělám k nachystanému hřebínku/zvonu v akváriu. Odšpuntuju druhou a provedu to stejné.
Následně filtr spustím, oběh vody nefunguje, protože je ve vodní cestě mezera v plastových ohybech (z/do akvária). Zvednu kýbl do výšky (nejlíp na/d úroveň hřebínku/zvonu) a opakuju, dokud se to nechytne. Tluču s tím přiměřeně o podlahu, nahýbám, atp., ať se uvolňují bubliny.
Je to fakt rozcvička s tímto, měnil jsem nedávno filtrační molitany a to jde s novýma vůbec nejhůř. Nemají to dobře číňani vymyšlené, ale vždycky jsem to rozjel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 11:09 vercah Re: Passenger77
Sunsun hw 603 b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 11:05 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vercah
O který typ filtru jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2021 10:31 Žena Pavla28 [210] Re: vercah
Ahoj, je potřeba aby si hadici odpojila, dopustila vodou až po okraj a znovu připevnila, pak už filtr vodu vytlačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 10:15 vercah
Pěkný den,
Je to tři dny co jsem čistila filtr a do hadice (v části, která vychází z akva) se mi dostal vzduch, takže voda nevytéká do akva.
Zkoušela jsem vše co mě napadlo, ani voda sama bublinu vzduchu nevytlačila. Nevíte prosím co s tím?
Filtr mám pod akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 10:52 Muž vlka [3441] Re: raji
Čauky, jak velké AQ máš ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 10:42 raji – SUNSUN závěsný filtr HBL-801
Ahoj.
Zvažuji nákup:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Má ho někdo? Jakou ochranu krevetek zvolit?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Dotaz na prodejce jsem už zaslal, zatím bez odezvy. Pokud ho někdo už má podělte se o zkušenosti.
Mám akvária s krytem (kočky) mechanicky vychází lépe pevné trubky než hadice. Pod akváriem není místo. Prezentace není aktuální není čas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 18:14 Muž Korvin [33] – info
zdravym a pozdravujem... mozete info ci je mozne niekde dokupit prasknuty kanister na sun sun 306 ,,, ten priehladny..dakujem za info... popripade ak niekto nepouziva ci by nepredal hmm hmm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 17:32 Žena Sára73 [68] Re: Joe
Sunsun mi stojí v krabici na dně skříně. Hlučnost jsem se snažila řešit...pod filtr jsem dala složenou deku a kolem něj ve skříňce nacpala polštář, pak to bylo snesitelné, ale i tak v noci, když bylo ticho, jsem ho slyšela i v pokoji o patro výš, jak vrčí....to vrčení jsem původně reklamovala, výměna hlavy a výsledek, vrčelo to furt stejně, i po měsíci provozu.
a nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem koupila filtr od JBL a mám svatej klid.
Pro mě to je teda ponaučení, že nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6169x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15046?od=51