Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vážka

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Vážka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 14:05 Usine Re: JuraS
Většinou se jedná o larvy šidélek jejich vývoj trvá pod vodou asi 3-4 měsíce. Jsou to dravci a určitě se nebudou v akváriu promenádovat. Oběvíš je většinou až když začnou létat. Jinak klasická vážka je pod vodou až dva roky a je to pěkný macek. Potěr a menší rybky ale zvládnou oba druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 13:20 JuraS Re: Sid
pak to je bomba..je vidět, že život si vždycky cestičku najde...tak holt se bude mrazit tekutým dusíkem..to už by neměli nic rozdejchat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 12:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
...při mrznutí je pro organismy podstatná rychlost poklesu teploty - což u mraženého krmiva je dost rychle...
A co byste řekl na lyofilizaci? Snad nejsem sám, kdo měl možnost pozorovat, že v nádržkách s krevetkami, (s rybkami to dost dobře pozorovat nejde :)), při krmení výhradně lyofilizovaným krmivem se po čase objeví různí korýšci...? Přičemž "zavlečení" jiným ("přirozenějším") způsobem se dá (skoro jistě) vyloučit.
Vím, že korýšci nejsou hmyz, ale proces lyofilizace (zjednodušeně - prudké zmražení a vysušení) by podle vás měl nebo neměl nějaké přežití organismů připustit?
Nebo jsem vás nepochopil správně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:46 JuraS Re: kortezhugo
jasan to bychom mohli vzpomenout na šváby, cvrčky..ale to není relevantní..vaše ryby nežerou ? já mám v akvu takovu žravost, že mi včera jeden terčovec začal ďobat do prstu když jsem přerovnával kytky..kašlu na všeliajká udělátka...mojich 5 prstů na pravé ruce nevyrovná žádnej forichtung a tak jen opláchnu ruku v teplejší vodě a dělám v akvu co třeba..a při tom mě včera začal oďobávat..chtěl bych viděl nějakou malou vážku jak tam bude volně se promenádovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:30 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...nedavno davali dokument o zabach...-zamrzla - roztopili ju a odskakala dalej... ano
...vraveli ze prezije celu zimu zmrazena - dobre nie??? - ako so SciFi filmu - KRYO-KOMORA... :-)
...len nevraveli kolko "vydrzi" v takomto "stave"...podla mna roky......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:18 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: JuraS
Ano, přesně to mám na mysli. Drtivá většina živočichů v zimě nezmrzne a drtivá většina těch, co ano, nepřežije.

S patentkami se mi jedinkrát stalo, že při pomalém rozmražení jedna byla živá. A to jsem celkem koukal. Existuje ale i druh pakomára, jehož larva přečká hluboké zmražení po dlouhou dobu poměrně snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:13 JuraS Re: ezechiel
a co třeba tak, že se stáhnou ve vodě k teplejšímu přítoku, do hloubky a tam se zavrtají do bahna. Mrazák je suchá zima..ale můžu to doma zkusit..mám v lednici patentky..pár jich za živa šoupnu na víkend do mrazáku a v neděli večer uvidím jestli po roztátí ožijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:11 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sid, kreten
Všichni živočichové mírného pásu musí v nějaké formě přečkat zimu :-D

Navíc při mrznutí je pro organismy podstatná rychlost poklesu teploty - což u mraženého krmiva je dost rychle.

To, že venku mrzne, neznamená, že všude je taková teplota. Např. anomálie vody se většinou postará o to, že voda u dna zmrzlá není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 07:25 kreten Re: Hagar
Což je velmi často shodná teplota v přírodě. Tudíž bez spekulací lze konstatovat, že tam kde jsou různá vývojová stadia, tak lze mnohé sruhy s mrazeným krmením do akvária dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 01:58 Hagar Re: Sid
mražený žrádlo bývá zamraženo na -18 až -20 st.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 00:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
V přírodě vážky přezimují ve všech třech vývojových stádiích. Nejčastěji ve formě vajíček nebo larev. Přitom vajíčka přezimují obvykle v bahnitém dně mělkých vod. Jak moc mohou taková zimoviště promrznout, spekulovat nechci... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 22:15 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: panev
Z mraženého krmiva asi těžko, to z hmyzu možná výjimečně přežijí jen pakomáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 20:23 panev Re: kortezhugo
jednou jsem si donesla i krevetku coze ale skaláry mi jí asi po týdnu sežraly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 20:21 Muž kortezhugo [983] Re: panev
...zaujimave :-) ze bi im nevadilo zmrazenie? - mozne to je....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 20:13 panev Re: eleonen
Také jsem jich pár odchovala, květiny ani krmení v přírodě nepořizuji, takže se tam musela dostat z mraženého žrádla smich Naštěstí mi to skaláry nesežralo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 16:11 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: eleonen
Každou chvíli mi nějaká vyletí z akvárka. Zanesl jsem si je tam skoro určitě s rostlinami. Rybky přežívají beze ztrát včetně potěru, jen mám podezření, že dost ubylo krevetek, naštěstí jich mám až až. Vážky v akváriu nejsou nijak neobvyklé. Není problém si udělat odchovnu na vážky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 15:48 Usine Re: eleonen
Já jich měl v akva 6 kousků, poznal jsem to až mě začaly létat pod krytem. Přinesl jsem si vajíčka zřejmě s rostlinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 14:59 callito Re: eleonen
co třeba s kytkama,třeba si brala nějakej z volný přírody:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 14:44 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: eleonen
Teleportace :-D Možností je spousta. To, že by ti je tam nakladla přímo vážka, je nejméně pravděpodobné. Nejčastěji s krmivem, rostlinami...... Pokud tam byla jako larva, můžeš být ráda, že ti nemizely rybičky.
Odchovat vážku až po dospělce je umění. Škoda, že jsou larvy tak dravé a do akvárka se zrovna nehodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 14:21 Žena eleonen [10] – Jak se mi dostala do akvária vážka?
včera jsem v akvariu objevila nezvaného hosta. Na ceratopterisu pteroides si hověla vážka. Musela se tam vylíhnout, protože vedle ní byl svleček (to co zbylo z larvy). Nejde mi do hlavy jak se do akvárka dostala. Akvárko má kryt(otevírám ho jenom při krmení, živou potravou nekrmím a vodu používám z vodovodu!
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3279x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15002-vazka-?od=51