Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vážka

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vážka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 10:48 Muž kacenace [0] Re: Planorbella
JJ, je to svlečka, nad hladinou, podle odborníka by už měl být dospělec pryč. Což je dost zvláštní, protože kdyby mi tu lítala vážka, určitě bych si všimla... :-O
No v každém případě má asi na svědomí menší hejno mladých pavích ok.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 21:54 Muž Planorbella [561] Re: vaclav
Jo, mnohokrát jsem ji našel i na kousky roztrhanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 21:49 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
To by nejspíš plavala protože při líhnuti je pevně přichycená k povrchu a to i několik dní po vylíhnutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 18:30 Muž Planorbella [561] Re: vaclav
No svlečka může být i pod vodou podobě jako se svlékají krevetky. Musí taky růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 18:10 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Planorbella
Pokud je to nad vodou tak máš asi pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 18:03 Muž Planorbella [561] Re: vaclav
To je svlečka, pokud dobře vidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 17:14 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kacenace
Nevypadá moc dobře schází jí kus ocásku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 16:52 Muž vlka [384] Re: kacenace
...nevim jak jsou rychlé...ale hned skleněnou fajfku a šel bych na ni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 13:02 Muž kacenace [0] – vážka
Fotka k příspěvku objeveno dnes

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:19 Žena KaGaOri [16] Re: vaclav
Naštěstí se mi zatím nemá co ztrácet, akva mám od 5.5. a měly tam koncem měsíce přijít první rybky. Teď zjišťuji míru rizika, než tam něco pustím, aby z toho nebyla larví svačina. Ve vodě je NO2 trvale 0 a NO3 jen malinko po přilití vodovodní vody, takže kytkám by to chtělo dodat dusík, tj. buď ryby (budou-li před larvami v bezpečí) nebo začít přihnojovat a čekat než si budu jistá, že jsou larvy pryč (můžu si vůbec být někdy jistá :-O ?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:04 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:58 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ztrácejí se ti rybky? Ony se stejně co nevidět vylíhnou, mě jich jednou létalo po bytě 6. Kdyby ti tam lezlo tohle tak to už bych se bál. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 17:50 Žena KaGaOri [16] Re: vaclav
Právě, že kdyby to byly malé vážky, tak mám jasno. Jediné video, kde jsem viděla larvu šidélka (damselfly) ulovit rybku je tady toto: www.youtube.com/…. Rybka je ale citelně menší než larva (7 mm x 23 mm). Že by ulovily něco 3x menšího než jsou samy je mi jasné, spíš by mě zajímalo jestli jsou schopné přemoci kořist, která je větší - proto se ptám jestli se to někomu stalo. Dnes jsem byla vypustit další tři kousky. Naštěstí mají oblíbené místo na kořeni a když jednu odlovím, usadí se tam další. Akorát si pořád vířím bordel v akvárku a odnesly to nestrategicky umístěné Kabomby brazilské :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 16:00 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: powery
To jsi ale někde jinde to není larva šidélka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:42 Muž powery [248] Re: KaGaOri
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 22:21 Žena KaGaOri [16] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Opět otevírám téma dravé larvy (patrně šidélka) v akváriu. Bohužel boj nekončí, od včerejška jsem nalovila čtyři a už jsem zahlédla jednu další, takže jich tam patrně bude ještě hodně. Je tu někdo, komu larva ulovila malou dospělou rybku? Nebo se všem ztrácel jen potěr a krevetky? Rozhoduji se mezi vypuštěním neonek a necháním zatím bez ryb s tím, že začnu přihnojovat kytky dusíkatým hnojivem, abych to vyrovnala. Dodám, že dvě z odchycených larev se už blížily délce 2 cm a nevím jak vypadá konečná velikost :-O .

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 23:58 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
Oni se líhnou poměrně rychle asi by byly nebezpečné pro čerstvě narozený potěr. Cituji. vývoj larev je jednoletý proměna v dospělce je květen červen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 23:24 Žena KaGaOri [16] – larvy v akvárku - jak na ně
Fotka k příspěvku Zhruba před týdnem jsem tu v tématu "Co je to za živočicha" řešila výskyt larvy pravděpodobně šídélka v akváriu (viz. foto, velikost v reálu cca 1 cm). Odchyt byl úspěšný, ovšem dnes ráno jsem tam zahlédla další. Bohužel jsem byla zrovna na odchodu do práce a nemohla se okamžitě jít hrabat v akvárku a od té doby do akva brejlím marně - prostě je někde zalezlá. Taky se obávám, že i když chytím tuhle jednu, bude jich tam pravděpodobně víc. Zatím jsou v akvárku jen kytky a šneci, ale ráda bych se dopracovala i k rybám. Chtěla jsem začít neonkami, ale obávám se, že by skončily jako svačina tone . Máte někdo zkušenost jak velkou rybu tyhle potvory uloví? Svoji velikost? Větší? Bylo by možné, že by zachutnaly naopak rybě? Konkrétně do akva počítám s těmito krunýřovci: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_zebra . Měli přijít až pár týdnů po neonkách, ale pokud by byla alternativa krmit neonkami šídélka, zariskovala bych a pořadí otočila. Nerada bych ale aby skončili jako větší (a dražší :-O ) sváča i oni.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 09:45 Deepinpeat Re: Tutu
nezbývá nic jiného než postupně vychytat jakmile nějakou tu larvu uvidíte. Vozím si krmivo z chaty a máme tam jak vážky, tak šídla, velké druhy. U malých rybek je to fakt průšvih, larvy žijí velmi skrytě a často je prostě neobjevíte. Několikrát se mi zdálo, že mi ubývá potěr Parosphromenů, až sem objevil larvu, která už byla větší než většina rybek v nádrži. Je to opravdu schopný a dost nenasytný predátor. Asi bych je zkusil chytit i za cenu nějakých ztrát na krevetkách, pokud tam zůstanou, bude to mnohem horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 06:39 Tutu Re: vaaclav
Bohužel do te doby mi sežerou krevetky, a síťkou je vylovit nemůžu mám jich tam hrozně moc. Zkoušeli jsme různé přípravky ale ty potvory jsou tam furt. :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 20:20 Muž acik [414] Re: vaaclav
pěknýýý :) X-)
vaaclav napsal: Pár jich také mám. rybicky.net/nadrze/15324 :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:57 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Pár jich také mám. rybicky.net/nadrze/15324 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:08 Muž acik [414] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku já takový štěstí mít nebudu,hned bych si to zrození nafotil :) važky a šídelka fotím nejraději :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 18:22 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petra
Většinou jsou to šidélka mě jich jednou po bytě létalo 6. Buď to chyť síťkou nebo nech vylíhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:09 Petra - Echinodory + stonkové rostliny – Šídélka
Ahojky, nekupovali jste si nové rostlinky? Nám se to dostalo do akvária z rostlinek které jsme koupili na Rychnovské výstavě. Jak se toho mám zbavit??? :-D :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 00:42 fred2437 - Echinodory + stonkové rostliny – Asi vážka
Fotka k příspěvku dnes jsem večer koukal s baterkou a uplně jsem se lek :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:49 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: Hana
Když si přečtete reakce, jistě zjistíte, co to tam měl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:59 Hana - RostlinyRe: petr85
Ahoj tak co zjistil jsi co je to za potvory?Já to našla taky včera v akvárku a obešla jsem akvaristiky a nikdo mi nedokázal poradit co s tím a jestli to neublíží rybkám.Dej vědět kdyby něco.diky moc ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:21 Muž fido16 [597] Re: Bludička
Moc hezká fotka palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:23 Petulka Re: petr85
Podarilo se zneskodnit? A co to vlastne je? Objevilo se mi to totiz taky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:50 Žena Bludička [26] Re: acik
Díky za odkazy na krásné fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:38 Žena Bludička [26] Re: vaaclav
Opravdu to na něj vypadá, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:39 Muž acik [414] Re: Bludička
hned bych si ju nafotil :) tohle motylice ani vážka není,bude to asi nějaké šídelko... nepropaguji si svůj web,jen pro určení odkazy:
motylice je tohle www.dphoto.cz/…
a další motýlice www.dphoto.cz/…
Bludička napsala: Nepoznal by někdo z fotky o jaký druh se jedná? Vážka nebo motýlice? Vylíhla se mi v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:37 R Muž vaclav [10592] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bludička
www.photonature.cz/…
Šidélko brvonohé (Platycnemis pennipes) možná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 09:59 Žena Bludička [26] – Vylíhlá vážka
Fotka k příspěvku Nepoznal by někdo z fotky o jaký druh se jedná? Vážka nebo motýlice? Vylíhla se mi v akváriu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:15 Muž rudolf [3913] Re: Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:39 Milan – Parazit?????
Fotka k příspěvku a tohle je co??????

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:17 Milan Re: Milan
ani krevetám a potěru????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:11 Milan Re: Johan
takže to nic jako nedělá???je teda neškodná??????jinak díky za rychlou odpoved,mas bystré očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2013 14:58 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: Milan
beruška vodní. Je to úplně skvělý tvoreček svými nároky podobný jako mají krevetky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:52 Milan - Rostliny – Parazit?????
Fotka k příspěvku Prosím o radu...objevili se mi v akvariu s vetšími kamínky tito nezvaní hosté...nemužete mi poradit co by to mohlo být a případné zacházení s tím????Je to jako placatá stonožka je asi tak 1cm velika....omlouvám se za kvalitu ale nevím jak to vyfotit tak male a ostře......Prosím o radu:(((((

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:39 A. - RostlinyRe: pouluss
Je to lišaj vrbkový :-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:43 K. - Rostliny
je to larva motýlice :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 23:12 vaclav - RostlinyRe: Kolda
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 20:54 Kolda - RostlinyRe: petr85
Zdravím. Na tuhle potvoru jsem ve svém akvárku narazil taki. Akvárko mám cca půlroku a zatu dobu se mi to oběvilo dvakrát. Jednou před měsícem a ted zace. Nevím cotoje ale akvárko sem dost utěsnil abyto ještě nevylezlo ven. Nevíte Co mám dělat abych tuhle havěť nadobro vyhubil? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:21 Žena FelidaeS [60] – Re: petr85
Přesně tohle jsme předevčírem vylovili z akva při odkalování, asi 1cm velký, začali jsme to fotit, že se zeptám tady, co to je a ono už tu bylo pár vláken o vážce. Nechápu, kde jsme k tomu přišli, máme akva přes 2 měsíce. Doufám, že tam toho není víc, je to pěkně hnusný tone smich Budeme brzy stěhovat akva do většího a nerada bych na to ještě někde narazila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:06 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – šidélko
No vida, stačí jedno kouzelné slovo. Předtím jsem google málem zavařil se slovy jako "vývojová stádia ..." a teď skoro hned ten správný link www.hmyz.info/…

No jo ale jak se jich teď zbavit dokonale? Přemisťoval jsem osazenstvo z 20 litrů do 30 litrů akvárka a ve starém jsem vylovil všechny so jsem našel, ale bojím se, že se něco chytlo rostlin a přestěhovalo se taky nebo zahrabané v písku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:04 Muž Johan [4724] - Rostliny – Re: petr85
Hledejte šídlo či šidélko apod. Krevetkám určitě dost nebezpečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:02 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Copak je to za ... živočicha? (jiný živočich, ne ryba)
Fotka k příspěvku Chtěl bych poprosit o identifikaci potvory co jsem vylovil z akvárka. Doufám, že vlákno pro identifikaci těchhle potvor tu ještě není založeno. Zkoušel jsem takové ty profláklé věci jako larva vážky, ale nenašel jsem nic podobného. Velikost cca 2 - 4 cm (mám je 4...). Zásadní otázka zní - není to nebezpečné krevetkám? PS: Daruji :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 23:39 pouluss - Raci, krabi, krevetky – Lišaj vrbkový
Fotka k příspěvku Když jsme se dostali k nočním motýlům taky přispěji

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 3033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15002-vazka-