Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vážka

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vážka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 09:45 Muž @ Deepinpeat [636] Re: Tutu
nezbývá nic jiného než postupně vychytat jakmile nějakou tu larvu uvidíte. Vozím si krmivo z chaty a máme tam jak vážky, tak šídla, velké druhy. U malých rybek je to fakt průšvih, larvy žijí velmi skrytě a často je prostě neobjevíte. Několikrát se mi zdálo, že mi ubývá potěr Parosphromenů, až sem objevil larvu, která už byla větší než většina rybek v nádrži. Je to opravdu schopný a dost nenasytný predátor. Asi bych je zkusil chytit i za cenu nějakých ztrát na krevetkách, pokud tam zůstanou, bude to mnohem horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 06:39 Tutu Re: vaaclav
Bohužel do te doby mi sežerou krevetky, a síťkou je vylovit nemůžu mám jich tam hrozně moc. Zkoušeli jsme různé přípravky ale ty potvory jsou tam furt. :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 20:20 Muž @ acik [413] Re: vaaclav
pěknýýý :) X-)
vaaclav napsal: Pár jich také mám. rybicky.net/nadrze/15324 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:57 R Muž @ vaaclav [7798] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Pár jich také mám. rybicky.net/nadrze/15324 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:08 Muž @ acik [413] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku já takový štěstí mít nebudu,hned bych si to zrození nafotil :) važky a šídelka fotím nejraději :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 18:22 R Muž @ vaaclav [7798] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petra
Většinou jsou to šidélka mě jich jednou po bytě létalo 6. Buď to chyť síťkou nebo nech vylíhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 16:09 Petra - Echinodory + stonkové rostliny – Šídélka
Ahojky, nekupovali jste si nové rostlinky? Nám se to dostalo do akvária z rostlinek které jsme koupili na Rychnovské výstavě. Jak se toho mám zbavit??? :-D :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 00:42 fred2437 - Echinodory + stonkové rostliny – Asi vážka
Fotka k příspěvku dnes jsem večer koukal s baterkou a uplně jsem se lek :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:49 Muž @ Johan [4655] - RostlinyRe: Hana
Když si přečtete reakce, jistě zjistíte, co to tam měl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:59 Hana - RostlinyRe: petr85
Ahoj tak co zjistil jsi co je to za potvory?Já to našla taky včera v akvárku a obešla jsem akvaristiky a nikdo mi nedokázal poradit co s tím a jestli to neublíží rybkám.Dej vědět kdyby něco.diky moc ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:21 Muž @ fido16 [564] Re: Bludička
Moc hezká fotka palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:23 Petulka Re: petr85
Podarilo se zneskodnit? A co to vlastne je? Objevilo se mi to totiz taky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:50 Žena @ Bludička [26] Re: acik
Díky za odkazy na krásné fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:38 Žena @ Bludička [26] Re: vaaclav
Opravdu to na něj vypadá, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:39 Muž @ acik [413] Re: Bludička
hned bych si ju nafotil :) tohle motylice ani vážka není,bude to asi nějaké šídelko... nepropaguji si svůj web,jen pro určení odkazy:
motylice je tohle www.dphoto.cz/…
a další motýlice www.dphoto.cz/…
Bludička napsala: Nepoznal by někdo z fotky o jaký druh se jedná? Vážka nebo motýlice? Vylíhla se mi v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:37 R Muž @ vaaclav [7798] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bludička
www.photonature.cz/…
Šidélko brvonohé (Platycnemis pennipes) možná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 09:59 Žena @ Bludička [26] – Vylíhlá vážka
Fotka k příspěvku Nepoznal by někdo z fotky o jaký druh se jedná? Vážka nebo motýlice? Vylíhla se mi v akváriu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:15 Muž @ rudolf [3593] Re: Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:39 Milan – Parazit?????
Fotka k příspěvku a tohle je co??????

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:17 Milan Re: Milan
ani krevetám a potěru????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:11 Milan Re: Johan
takže to nic jako nedělá???je teda neškodná??????jinak díky za rychlou odpoved,mas bystré očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2013 14:58 Muž @ Johan [4655] - RostlinyRe: Milan
beruška vodní. Je to úplně skvělý tvoreček svými nároky podobný jako mají krevetky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:52 Milan - Rostliny – Parazit?????
Fotka k příspěvku Prosím o radu...objevili se mi v akvariu s vetšími kamínky tito nezvaní hosté...nemužete mi poradit co by to mohlo být a případné zacházení s tím????Je to jako placatá stonožka je asi tak 1cm velika....omlouvám se za kvalitu ale nevím jak to vyfotit tak male a ostře......Prosím o radu:(((((

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:39 A. - RostlinyRe: pouluss
Je to lišaj vrbkový :-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:43 K. - Rostliny
je to larva motýlice :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 23:12 vaclav - RostlinyRe: Kolda
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 20:54 Kolda - RostlinyRe: petr85
Zdravím. Na tuhle potvoru jsem ve svém akvárku narazil taki. Akvárko mám cca půlroku a zatu dobu se mi to oběvilo dvakrát. Jednou před měsícem a ted zace. Nevím cotoje ale akvárko sem dost utěsnil abyto ještě nevylezlo ven. Nevíte Co mám dělat abych tuhle havěť nadobro vyhubil? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:21 Žena @ FelidaeS [59] – Re: petr85
Přesně tohle jsme předevčírem vylovili z akva při odkalování, asi 1cm velký, začali jsme to fotit, že se zeptám tady, co to je a ono už tu bylo pár vláken o vážce. Nechápu, kde jsme k tomu přišli, máme akva přes 2 měsíce. Doufám, že tam toho není víc, je to pěkně hnusný tone smich Budeme brzy stěhovat akva do většího a nerada bych na to ještě někde narazila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:06 Muž @ petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – šidélko
No vida, stačí jedno kouzelné slovo. Předtím jsem google málem zavařil se slovy jako "vývojová stádia ..." a teď skoro hned ten správný link www.hmyz.info/…

No jo ale jak se jich teď zbavit dokonale? Přemisťoval jsem osazenstvo z 20 litrů do 30 litrů akvárka a ve starém jsem vylovil všechny so jsem našel, ale bojím se, že se něco chytlo rostlin a přestěhovalo se taky nebo zahrabané v písku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:04 Muž @ Johan [4655] - Rostliny – Re: petr85
Hledejte šídlo či šidélko apod. Krevetkám určitě dost nebezpečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:02 Muž @ petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Copak je to za ... živočicha? (jiný živočich, ne ryba)
Fotka k příspěvku Chtěl bych poprosit o identifikaci potvory co jsem vylovil z akvárka. Doufám, že vlákno pro identifikaci těchhle potvor tu ještě není založeno. Zkoušel jsem takové ty profláklé věci jako larva vážky, ale nenašel jsem nic podobného. Velikost cca 2 - 4 cm (mám je 4...). Zásadní otázka zní - není to nebezpečné krevetkám? PS: Daruji :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 23:39 pouluss - Raci, krabi, krevetky – Lišaj vrbkový
Fotka k příspěvku Když jsme se dostali k nočním motýlům taky přispěji

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2010 23:15 Žena @ sivon [1573] - Plži – Re: hunter
Co má potápník (brouk) společného s vážkou (nebo šídlem)? Opravdu nádherný kousek. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 23:06 Muž @ Urgy [3]
Fotka k příspěvku tak motýľ na fotke nie je smrtihlav, ale Lišaj Pupencový....Lišaj Smrťkový vyzerá úplne inak..inak puúencového som si minulý rok cvakol aj ja :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:58 Muž @ Deathbull [1906] - Cichlidy – Re: Deathbull
Fotka k příspěvku Tak nic, teď jsem našel fotku Lišaje Smrtihlava na které sedí přesně jako ty co jsem viděl a vypadá poměrně podobně vybarven..jen ti moji vypadali světlější. Ale že jsem se jich tenkrát lekl jako jich bylo hodně.)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:45 Muž @ Deathbull [1906] - Cichlidy
Přesně takhle jsem se divil před lety když mi bylo cca 7 a v noci táhly nějaké můry. V baráku dole zapomenutý otevřený dveře, na dlouhé chodbě světlo...a u světla minimálně 30x obrovská můra (nebo noční motýl nevyznám se) černobílá s kresbou. Do teď vlastně nevím co to bylo, ale neviděl jsem to ani na fotce, ani osobně už nikdy. Velikost něco jako smrtihlav, ale prostě křídla spiše podél těla a černobílá barva.) Třeba někdo bude vědět co to bylo a jedna ze záhad z dětství se vyřeší.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:37 pouluss - Cichlidy
Mohlo by to být ono, vypadá dost podobně.Jen jsem nikdy takovéo obra neviděl.
Největší létající hmyz co jsem viděl bylo Saranče, z 2.patra to taky vypadalo, ale pak jsem čučel co to tam sedí a těch 13-15 cm nebylo nadnesené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:35 Muž @ kortezhugo [942] – Re: pouluss
...pekne foto palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 22:13 Žena @ bluedream [238]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2010 22:02 pouluss
Fotka k příspěvku Je možné že ta Vážka je Šídlo nejsem znalcem ani přes jedno, to ale nic nemění na tom, že jsem nic takového velkého zatím neviděl. Ne těch fotkách to nevyzní (chybí měřítko, dá se chytit jen podle zrna omítky)
Opravdu to mělo asi 15cm.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:55 Žena @ bluedream [238] – Re: hunter
Jestli ona ta megavážka není šídlo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.06.2010 21:54 Muž @ . : Hunter : . [17]
neznasam larvy potapnikov su to take hnusne svine zabili zavojnatky rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:51 pouluss
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:50 pouluss – mega vážka
Fotka k příspěvku coze :coze:-Dnes jsem na našem domě objevil tenhle kapitální kousek, měla asi 13-15 cm. coze
Nikdy jsem takovou neviděl, že bych se špatně díval???
Nevíte někdo co je to za druh???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 16:37 Muž @ ezechiel [70] - Rostliny – Re: Sid
Zcela výjimečně mohou některé organismy přežít, ale akvaristické příhody bych nebral jako průkazný experiment. Rozhodně je to dost nepravděpodobné, konkrétně u vážek krajně. Přijde mi trochu nelogické přičítat výskyt "vetřelců" v akváriu mraženému krmivu, když existují mnohem pravděpodobnější vysvětlení. Opět - s převáděním teorie do praxe bych byl opatrný...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 14:05 Usine - Rostliny – Re: kortezhugo
Většinou se jedná o larvy šidélek jejich vývoj trvá pod vodou asi 3-4 měsíce. Jsou to dravci a určitě se nebudou v akváriu promenádovat. Oběvíš je většinou až když začnou létat. Jinak klasická vážka je pod vodou až dva roky a je to pěkný macek. Potěr a menší rybky ale zvládnou oba druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 13:20 JuraS - Rostliny
pak to je bomba..je vidět, že život si vždycky cestičku najde...tak holt se bude mrazit tekutým dusíkem..to už by neměli nic rozdejchat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 12:41 Muž @ Sid [5837] - Rostliny – Re: ezechiel
...při mrznutí je pro organismy podstatná rychlost poklesu teploty - což u mraženého krmiva je dost rychle...
A co byste řekl na lyofilizaci? Snad nejsem sám, kdo měl možnost pozorovat, že v nádržkách s krevetkami, (s rybkami to dost dobře pozorovat nejde :)), při krmení výhradně lyofilizovaným krmivem se po čase objeví různí korýšci...? Přičemž "zavlečení" jiným ("přirozenějším") způsobem se dá (skoro jistě) vyloučit.
Vím, že korýšci nejsou hmyz, ale proces lyofilizace (zjednodušeně - prudké zmražení a vysušení) by podle vás měl nebo neměl nějaké přežití organismů připustit?
Nebo jsem vás nepochopil správně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 10:07 JuraS - Rostliny
i když....nevypadá to, že by mi ubyly krevetky a nebo gupky..ty nakonec dávám pryč protože diskové se do téhle živé potravy moc nehrnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:54 Muž @ kortezhugo [942] – Re: JuraS
...mne 4 skalare roztrhali a zozrali maleho raka - ked boli hladne - co tam daaka vazka... :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2492x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15002-vazka-