Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Staurogyne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Staurogyne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:13 gargamel Re: usine
Ta řídící jednotka je právě na toto super - dodává stále stejné množství CO2, které nekolísá. Nevýhoda je, že dodává plyn i přes noc, kdy je to zbytečné a můžeme jej ušetřit. Proti řídícím jednotkám nic nemám, jsou dobrým pomocníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:03 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Jak toho docílíte když se vám nelíbí i použití řídící jednotky která funguje 24hodin. To bude poměrně náročné nastavování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:51 gargamel Re: usine
Pozor! Kolísat nesmí během osvitu. Během celého dne kolísat může - tzn. že v noci může být hladina CO2 nízká a ničemu to nevadí. Nesmí ale kolísat během doby osvětlení. A když sytíte CO2 10 h a svítíte 12, tak zákonitě ty dvě hodiny CO2 chybí. Proto je při použití elmag. ventilu nutné začít pouštět CO2 už tak hodinu, dvě před zapnutím světel, aby byla koncentrace dostatečná a stálá ihned při zapnutí světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:45 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Pokud někdo používá el. ventil musí mu v akváriu kde je silný proud (a určitě i bez něj) zákonitě poměrně hodně kolísat pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:13 gargamel Re: deli
Ruducha se objevuje při kolísání CO2 během doby osvitu a v jeho nedostatku. Pokud navíc při Estimative index nezajistíme dostatečné dávky CO2, ruducha přijde téměř jistě. Informací je tady sice málo, ale i z toho mála můžu říczt, že je problém v kolísání CO2. Nemůžete mít zapnuté CO2 10 hodin a světlo 12. Dodávka CO2 musí být po celou dobu osvitu dostatečná. Zkraťte dobu osvětlení tak na 10 hodin a zároveň prodlužte dobu sycení CO2 na 12 hodin se zapnutím 2h před světlem.
Dodržujete hnojení přesně podle té metody nebo je to nějak upraveno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:06 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deli
Jak se může stát, že při tak zázračné metodě hnojení EI a tak úžasném substrátu se vám přesto podařilo přijít K ruduše. Asi něco děláte špatně. Teď jen přijít na to co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 22:57 Muž deli [0] Re: milous
No ja som to daval priamo k tej ciernej riase a bolo to max 5ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:03 Muž milosak [66] - RostlinyRe: deli
Kolik si tam toho nalil?

Když jsem měl stejný problemy, jkao ty byla moje dávka pouze dvakrát větší než
doporučená a i mech přežil .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 17:37 Muž deli [0] – Starogyne repens - začala odumierať
Fotka k příspěvku Čaute, mám 60l akvárium, ADA Amazonia dno + výživné zložky, hnojím EI, svietím 40W (12 hodín denne), CO2 (cez reaktor) 10 hodín denne.

V akva mám Starogyne repens, HC a Eleocharis. Zo začiatku sa Starogyne repens naštartovala a rástla doslova ako z vody, neskôr som mal problém s čiernou riasou, a použil som PMFE - to zafungovalo dokonale a riasy som sa zbavil. Ale týždeň na to som ho vysadil a Starogyne repens začala odumierať (prikladám foto). Následne som zase PMFE nasadil, ale nič sa nemenilo - rastlina začala opadávať a žltnúť. HC a Vivipare sa darí dobre, bublinkujú/rastú, ale Starogyne repens totalne odchádza.

Neviete v čom môže byť prosím vás problém?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 06:13 Muž milosak [66] - RostlinyRe: bali
bydlim v Úhonicích, takže to nemáš moc daleko, ale na poštu nejdu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:25 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: milous
a kde pak je ten kousek od prahy? :) bych ji bral.. kdyztak do posty .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:15 Muž milosak [66] - Rostliny
Tak mohu někomu darovat jednu pěknou rostlinku cca 5x5 cm, pěkně
vyvoněnou palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 22:40 Usine Re: milous
Nemusíš čekat celý měsíc. Když budeš mít cestu tak se zastav. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 21:07 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Usine
Hmm, ve středu vezu po práci s manželkou auto do servisu, tak příště, ale
díky za nabídku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 19:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Usine
Já dostal taky jen dvě rostliny a za chvíli je z toho tohle.
Nesmíš tak zevšeobecňovat, já dostal taky 2 rostlinky (od tebe) a mám pořád dvě rostlinky :-D
Ale pěkný ;-)
Každej nemá Krakonošovu zahrádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.01.2012 18:43 Usine Re: milous
Fotka k příspěvku Přijď na sraz trochu ti dám. Já dostal taky jen dvě rostliny a za chvíli je z toho tohle. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:36 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Bob66
Přeci jenom nechci nikoho otravovat, aby chodil na poštu, protože z vlastní
zkušenosti poštu nenávidim


:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: souky
Já vím, a on je problém nechat si poslat poštou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:12 Muž souky [592] - RostlinyRe: Bob66
akorád sid není pražák, napiš uživateli václav a nebo počkej tak měsíc, než se mi to rozroste(a stejně toho nebude moc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: milous
Zkus kontaktovat uživatele Sida, sám jsem tuto rostlinku od něj měl :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:51 Muž milosak [66] - Rostliny
Tak v Praze nemohu sehnat tuto rostlinu, neporadí někdo místní ?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 08:29 Muž kortezhugo [983] Re: Darsilius
ak chces nieco komercne? tak napr. Tropica Plant Nutrition+
cenovo je to podobne ako V30

je to na kazdom ale rozdelit a namiesat PMDD -to nie je ziadna veda a popritom usetris spustu penez...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 19:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Darsilius
tak výrobci jsou u nás 2 co znám, Rosík a Jirka Schovanec alias Miondir

pmdd.ptakoviny.biz/…
pmdd-hnojivo.cz

Dá se koupit i jinde, ale to jsou už jen překupníci s vyššími cenami.Jirka má i distributory, takže se dá sehnat i jinde, ale záleží na jejich zásobách.
Já mívám doma cca 10-20 balíčků za stejné ceny, ale lidi si to berou spíše osobně a nevyřizuji individuální balíčky, leda na objednávku, kdy mi to Jirka hodí domů a už se tak často nevidíme.

Samozřejmě míchat si to musíš sám, dodává se ve formě prášku a namíchané vydrží cca měsíc až dva a pak začnou růst houby a degradovat prvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 19:01 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Nikoho neznám, kdo by mi to nemíchal...a dělat to sám...no nevím, možná se kouknu po nějakém komerčním východisku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:12 Muž kortezhugo [983] Re: Darsilius
zalezi co vsetko si zmiesal?
ale bude lepsie to nepouzit....ved to stoji par korun -radsej nove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 13:52 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Mám tu ještě pdmm, problém ale možná je, že je dost starý a dlouho namíchany...cca 1 rok... mohu použít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 07:40 Muž kortezhugo [983] Re: Darsilius
no pise sa ze V30 neobsahuje N ani P tak to bude pravdepodobne ten dusik...
este ale dodam ze ked sa rozhodnes pridavat KNO3? -tak casom budes mozno riesit nedostatok P
preto je podla mna lepsie pridavat N spolu s P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 23:34 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Usine
Je pravda, že to nejspíše bude nějakým nedostatkem, NO3 změřím zítra, hnojím V30 od dennerle. Bohužel jsem začínající nekrozu nezpozoroval, jelikož akvarium vidím pouze o víkendech...:/ jinak opravdu v zastíněných častech akvaria je vše v pořádku a pouze tato nejblíže zdroji svetla začala chřadnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 22:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaclav
Taky zrovna s jedním kolegou začínáme. :-)
rybicky.net/nadrze/13634
A ve své "domácí" nádrži mám přerostlý trs, který hrozí každou chvíli utrhnout se od substrátu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 22:01 Usine
Fotka k příspěvku Takhle jsem začínal.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:42 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: gargamel
Jasný, to já beru. Taky radši zkusím přijít na důvod sám a až když jsem v koncích se ptám. Ale já v mém příspěvku bránil romanta, který řekl názor a Sid ho ztrapňoval... Mrzí mě, že lidi, co stojí za mnou, mi jen pošlou soukromý vzkaz, ale nenapíší to sem.
Každopádně tím za sebe končím tuto OT diskuzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:18 gargamel Re: Darsilius
Jinak jak psal správně Kusma, příliš světla způsobilo velkou poptávku po živinách, které teď určitě chybí. Jak psal Sid, vše ukazuje na nedostatek makro prvků - starší listy atd. : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:01 Voloduson Re: Darsilius
Je staurogyne jedina rostlina, ktera takto reaguje? Respektive, reaguji nejak po zmene podminek jine rostliny? Bylo by dobre napsat, jak casto, kolik a v jakem slozeni pridavas PMDD? Krom PMDD hnojis jeste necim? Tablety? Nejake kapani?

Edit... Jeste koukam na tu nadrz, zrusil si nedavno glossu, proc? Tam by mohlo byt taky nejake voditko, pokud odesla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2011 19:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Pokud mě zrak nešálí, (:)) nekróza postihuje spíš starší listy. Přitom nedostatek Fe se projevuje nejdříve na nejmladších listech, a to nejčastěji tzv. chlorózou. Teprve při déletrvajícím (a prohlubujícím se) deficitu Fe bledne i žilnatina a později dochází i k nekrózám, které ale začínají od okrajů listů, ne od jejich středů. Kořeny se zkracují a hnědnou...
Staurogynem se bavím zhruba 2-3 roky a za tu dobu jsem musel občas reagovat na jeho "upozornění", že něco není v pořádku. Při nedostatku Fe se na nejmladších lisech objevuje chloróza. K fázi nekrózy jsem situaci samozřejmě nikdy dojít nenechal.

Jak píše Václav - co NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:59 Usine Re: Darsilius
Jaké a kolik toho PMDD dáváš. Co takhle změřit NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:10 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ne, nemám, pouze odhaduji podle vykazovaných příznaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 17:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...Podle mě jí bude chybět železo...
Máte zkušenosti s pěstováním staurogynu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2011 17:18 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Darsilius
Určitě jí budou chybět živiny. S přidáním osvětlení se zvýšila spotřeba živin a tudíž rostlina hladoví.
V současné době jsem na tom podobně, kdy v nejosvětlenější části akvárka mi téměř neroste Glosa (žloutne) a pod kořenem, kde téměř nedopadá světlo je krásně zelená a roste jak divá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 15:49 R Muž romant [27987] Re: Darsilius
Mrkni se na tenhle odkaz maniakva.sweb.cz/…
Podle mě jí bude chybět železo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 15:28 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám problem s touto rostlinkou...nejprve rostla krásně, ale nyní po přidání osvětlení začly takto chřadnout listy... je tam cca 1,2W/l... viz. prezentace 20l Cube co mám...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Světlo určitě stačit bude. :-) K tomu ještě dostatek živin a uvidíte, jak pofrčí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:06 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
mno to vypada zajimave, ja budu svitit 60W na 30cm vysoke akva a kytky bude pod svetlem, takze by to taky mohlo stacit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
CO2 aplikuji, hnojím, svítím 90W/T8/8xx do 112 l akva.
V ČR až zas taková rarita není - už jej nabízí i zdejší pěstírny.
Momentálně mi bez úpravy nepřerůstá do výšky víc, než nějakých 5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tragett
Snese i slabší osvětlení jen roste pomaleji, měl jsem ji u terčovců v 30°C bez CO2 a se slabším osvětlením a rozrůstala se pěkně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:22 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
To sem videl :) aplikujete CO2? svitim 60W na 100l, by mohla chodit ... Libi se mi ze je CR rarita a ze roste jen do 10cm, to sedi? do popredi akva mi tedy nevyleze ven :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Např. já mám s touto kytkou jen ty nejlepší zkušenosti. :)
Užitečné tipy pro její pěstování najdete ve zdejším atlasu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:02 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: matlala
Jasne :) chtel bych se zeptat jake maji mistni pestitele s touto rostlinou zkusenosti, chtel bych ji dat do sveho akva do popredi, uvitam nejake tipy atp :) cokoliv uzitecneho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:50 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Staurogyne repens
Dobry den, mate s touto rostlinou nekdo zkusenosti? Docela me prijde zajimava ... Tak bych uvital prakticke zkusenosti :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Joseph
...Škoda, že jí tu nikdo nenabízí...
Ten inzerát na Akvarko.cz www.akvarko.cz/… stále platí. Máte-li zájem, kontaktujte mě přes vzkazy.
Jde skutečně o rostliny z fotografie ve zdejším atlasu rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:35 Muž Joseph [2] Re: karelpavel
Díky moc. To se mi hodí... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14921-staurogyne-pestovani?od=201