Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červi ve dně

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Červi ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 21:41 lushije Děkuju
děkuju za rady, bála jsem se hlavně toho, aby to nebyla příčina umírání živorodek. Chemii jim tam lít nebudu, protože mám i krevetky a ty bych nechytla ani náhodou.. hmm Pokud to ničemu nevadí, tak to řešit asi nebudu, kromě toho, že omezím krmení-ale rybky je asi nesežerou, protože ty potvůrky nevystrčí aniu nos-kdybych neodkalovala tak nic nenajdu.
Nemáte náhodou někdo nápad, proč mi už několik měsíců hyhou gupky a molly? Ostatní ryby v pohodě-proto jsem zatím docela v klidu, protože těchto rybek sem se stejně chtěla zbavit(nijak drasticky samozřejmě, ale nedokupovat už další a nechat je dožít-tak si to trošku urychlily...)Opravdu nechápu, jak je možné, že JEN živorodky(ke všemu docela odolné-nedivila bych se, kdyby odcházely choulostivější rybky) ještě jednou VŠEM děkuju. jsem hlavně ráda, že to nejsou žádné nebezpečné potvory(že? hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 16:16 Muž BarbarOSA [6] Re: ustavprochore
vsak snazil som sa pomoct, dufam, ze to dobre dopadne..
som tu kratko a na slovenskom fore su ine prezentacie a inak riesene forum..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 16:06 Žena ustavprochore [567] Re: BarbarOSA
Není od věci se na prezentaci podívat, pak ta rada může být přesnější. O to jde, ne, pomoct "lushiji" vyřešit její problém? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 15:48 Muž BarbarOSA [6] Re: ustavprochore
pisal som riesenia, nezaujima ma co maju ludia v akva je to kazdeho osobna vec..
nenapadlo ma to pozret..
chytanie za slovicka tu nie je problem veci, ale cerviky dna..
ak ma niekto velmi jemne dno, ze ,,nedycha" moze to byt tiez pricina..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 15:27 Žena ustavprochore [567] Re: BarbarOSA
BarbarOSA napsal: ... mozno hrubsiu frakciu strku...
Ehm, viděl jste tu čedičovou drť na dně akvária "lushije"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 12:45 Muž BarbarOSA [6] Re: lushije
treba si precitat toto -

www.akva.sk/…

je to tam presne popisane..cerviky sa vytvoria v nahromadenom detrite v dne..
ked uz nemaju kyslik trcia z dna a ked uz nie je vobec kyslik a doslova to tam hnije zacnu vyliezat po celom akva..
treba len poriadne odkalit, vymenit vodu, nasadit poriadne rastlin, aby stihali spotrebovat ziviny z dna, mozno hrubsiu frakciu strku..

k rybkam - aj ked su to gupky a take, tiez im treba vytvorit nejake podmienky, aj ked sa vravi ze preziju vsade..
nepises o velkosti akva, teplote ani inych hodnotach, pocte ryb, rastlin a ich druhov, takze tazko, ale cerviky su jasne cim a preco sa vytvorili, ak mas prerybnene, treba poriadne filtrovat nonstop, odkalovat, menit vodu, tym sa predide, nekrm ryby aj dva tri dni oni vydrzia a cerviky by mali zacat likvidovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 12:20 Danielll Re: lushije
kup v akvaristice přípravek na hubení bezobratlích živočichů... vyndej plže a nadávkuj silnější dávku... :) Ty červíci ale musí mít nějaký původ nemohli se tam přeci vytořit jen tak..... :-P tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 13:15 lushije Re: JagerMaister
děkuju, ale stejně si myslím, že to by umíraly i jiné ryby než jen živorodky. Stejně děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 12:38 JagerMaister Re: lushije
prestaň krmiť rybky aspoň jeden deň oni si s červíkmi poradia tone .Za následok smrti tvojich rýb pokladám prekrmovanie a následné hnytie potravy na dne a tým zhoršená kvalita vody ano ,neprekrmuj . no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 09:08 lushije – červíci schovaní ve dně
Dnes, při odkalování jsem ze dna odkalovačem vylovila desítky červíků(světlí možná s náznakem růžové... 1-3cm, tencí.)V jiných tématech byly zmínky jen o tom, že se pohybovali i po skle i ve volné vodě, ale ti MOJI byli jen ve dně, docela obstojně odolávali síle odkalovače, a nebýt toho, že jsem odkalovala opravdu do hloubky, tak je nenajdu. Je pravda, že krmím asi víc, než bych měla, ale mám strach i z jiné věci: už několik měsíců mi odcházejí živorodky(gupky i black molly-nejnovější platy zatím ne..) -ne, že by nějak nárazově, ale prostě mizí-vždycky strašně zhubnou a pak chcípnou-netuším čím to je, tak mám strach, jestli za to nemůžou třeba ti červíci(i když všechny ostatní ryby jsou v pořádku-čichavci, tetry, ancistrusi, krevetky) Nebo nemohou třeba škodit rostlinám? nejvíc jich bylo v blízkosti dvou, které už melou z posledního(Alternanthera 'Reineckii' , Hygrophila difformis ) Doufám, že mi řeknete, že jen překrmuju a že nikomu nic nedělají, protože si nedokážu představit, jak bych se jich zbavovala... :-( Děkuju
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 15:51 kreten Re: JuraS
Proto říkám, že to nejsou nítěnky. Když jsem měl akvárium doma, tak jsem to po letech v substrátu měl také:-). A myslím si, že to jsou nějací červci - páč mi to někdo dokonce říkal a protože jsou drsní, tak to rybám do krku blbě leze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JuraS
Není to ani tak o teplotě, jako o kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:59 JuraS
jakou teplotu máte v akvu kde se vám množí níťenky ? Žiji doteď v přesvědčení se zkušenostmi, že níťenky lze doma skladovat v cirkulující ledové vodě..nejlépe v záchodové nádržce..např..nebo v ledničce ale denně měnit vodu..hlavně zima...v akvu 25 stupňů snad musí zahynout a hnít nebo ne ? kdyby to šlo tak bych si je i cíleně nasadil do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 10:52 Muž Puma [0]
já jsem u želv měl poblém z bílejma malíma červama někdy na jaře se ještě objeví, ale u ryb se to nedělá sou tam akarky ty si hrajou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 10:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kreten
kytky, substrat, krmivo.... jsou maly, vlezou vsude a strasne rychle se mnozej ;-) , jinak se omlouvam za pravopisne chyby, ale pravopis je to posledni co resim (mam vetsi problem a tim, aby slova obsahovala vsecka pismenka a ve spravnem poradi)....

a to s tema krevetkama jsem cetl nekde na internetu.... mozna i tu na foru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 09:13 kreten Re: olga
A kde by se ty nítěnky vzaly, když s nima nekrmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 08:46 Marri Re: Moucha
Moucha napsal: jediny problem by byl u druhoveho akviska s rasozravima krevetkama, tam by mohl nastat problem.... a jaký problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 08:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: olga
no taky jsem zazil invazi plostenek a nejakych bilejch "cerviku", to nez se zabehlo prvni akvisko (po par tydnech a snizeni krmnych davek se vratili do dna kam patri), od ty doby, kdyz zakladam novy, ci znovu zakladam, pridam vodu po odkalovani a vyprani filtru, a bez problemu, huz se nepremnozujou a navic chutnaj rybickam (otik a mecovky)....
pak jsem mnel nejaky polypy - ampularie si pochutnala
asi bych to prirovnal k chvostoskokum co zijou v kvetinacich - mali, nenapadni a pokud se nepremnozi neskodni, pokud se premnozi ukazuji na nejaky problem, jinak jsou uzitecni - zivi se odpadky

akvarium je zive spolecenstvi, zapomente na predsudky, zapomente na "sterilnost"


jediny problem by byl u druhoveho akviska s rasozravima krevetkama, tam by mohl nastat problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:39 Žena olga [4] Re: Laduschka
Cervci to asi nebudou, ti by akvarijni prostredi, tuplem dno, asi nerozdychali ;)
Taky jsem tyhle "nitenky" mela, a to ze stejneho duvodu, jak niz uvadeji CUPR a FranzFritz - kvuli mnozstvi organickeho detritu ve dne. Treba, kdyz neodkalujes do hloubky...:), tzn. maji stejne prostredi jako tam, co se v prirode normalne vyskytuji.
Btw. prohlidni si filtr, ja ho mela "promoreny".
Takze rada - dobre odkalovat, a neprekrmovat. A ryby dna by tyhle "nitenky" taky nemusely odmitnout, ale vyzkouseno to nemam. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:59 Žena Laduschka [120]
mě na červíky ve dně pomohlo až vybagrování dna a jeho dvounásobný proprání v horký vodě. Makačka na celej den, ruce zrasený, ale po červíkách ani stopy :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:38 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: luka
Taky bych si z červů nedělal těžkou hlavu. Asi ryby hodně krmíš, takže mají červi co žrát. Taky se mi jeden čas v akvárku rozmnožili bílí nitkovití červíci. Stačilo týden nekrmit a bylo po problému. Hlavně nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:56 Muž ČUPR [204] - TetryRe: luka
Občas se v akváriu objeví nevítaní hosté a to i když přísně nekrmíš živou potravou. Já léta krmím pouze mraženou stravou a granulemi a dodnes nechápu jak se mi do akvária dostala Piskořka věžovitá - sice neškodná, spíš užitečná (kypří dno) a u některých akvaristů i vzácná (dokonce se za nemalý peníz prodává v některých prodejnách akvaristiky). Přemnožily se mi natolik, že jsem musel přikročit k jejich razantnímu vyhubení. JAK se to dostali červi do nádrže je také záhada, ale určitě to není tragédie. Určitě nemusíš mít obavy, že by byli jakkoliv infikovaní - naopak. Jak doporučují i ostatní - řešil bych to vysazení pancéřníčků - sumečků a omezil na minimum podávání běžného krmiva. Ryba vydrží i 14 dnů bez krmení a ty tam máš krmení vlastně ve dně. Uvidíš, že časem nenajdeš ve dně jediného červíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:44 Vak. Re: luka
Ak je v akva niečo iné ako ryby,aj keď je to neškodné každý to chce hneď likvidovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:40 luka
Chcem sa opytat či neuškodia nitenky ktore mám v akva rastlinám.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 14:06 nigule Re: hexxena
ja kdyz krmila nitenkama, spadlo mi cele klubko do akva a nitenky se hbite zahrbaly do dna... bylo jich podle me cim dal tim vic a schovavali se pod mista, kam se ryby spatne dostavali. ruzne sem prestehovala koreny a pancernicci to nakonec zvladli. ale byli mi doporucovany hlavne ryby "hadiho typu", co se zahrabavaji do dna - napr hrotnocelec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 10:38 ivan Re: hexxena
Tlamovci se na nějaký nitěnky ve štěrku vykašlou,kup si ryby dna-panceříčky,nejlevnější je C.Aenus nebo H.Thoracatus.Menších ryb si nevšímají a vyčistí ti dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 20:51 Roman Re: Freeze
Tak ty nee,akorát zničí rostliny.Kryptokoryny jsou měkké a pro ně jto je pochoutka.Ale nějaká klidnější cichlidka co neryje je vhodná(akarky atd.) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 20:41 Freeze Re: hexxena
Nasad tam nějakej druh tlamovců , oni se jima živí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2006 20:40 Roman Re: hexxena
Pokud jsou červení,tak to jsou nitěnky.6ijou ze zbytků po těch krunýřovcích.Já jednou zakládal nově nádrž a pral původní písek.A těch bylo na vydatné krmení.Jinak jak je starší dno tak maj dobré podmínky.Měl jsem tam taky kryptokoryny a těm to staré dno vyhovuje.Pořídil bych nějaké pancéřníčky.Ti si s nima poradí.Občas nekrmit a ničeho bych se nebál.Navíc takové nitěnky z vlastního chovu jsou čisté a ....zkrátka mňamka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 20:15 hexxena – akvarium
tak ja jsem s hruzou objevila dnes v akvariu neco podobneho. co to teda presne je a jakym zpusobem to likvidovat??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2005 20:05 kreten Re: Milan
Se zase tak moc neděste - jsou to červci a jsou chlupatí, ryby je moc rády nemají, páč je škrábou v krku.Přestaňte překrmovat a oni zdrhnou a pak chcípnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2005 22:54 pepin Re: Milan
Pořiď jim přirozeného nepřítele (teda z rybí osádky). Čabas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2005 12:30 Milan – Červi lezou ze dna
Akvárium 200l založené cca před 6 lety. V akvariu písek a kryptokoryny. Z ryb pouze Sumečci cca 50 ks co se přilepují pusou na sklo. Krmení jen suchou potravou - hlavně zelené tablety pro sumce. Krmím na jedno místo, kde je taková hliněná miska. Zpozoroval jsem , že mi ze dna okolo misky na krmení vylízají cca 1 cm dlouzí červení tencí červi, nečo jako nitěnky. A pořád jich přibývá. Našel jsem zde ve fóru, že jsou to prý nějaké pijavice a že rybám neškodí. Ale mně jich tam přibívá a mě se nelíbí. Chci je pryč. co mám dělat??? Prosím poraďte??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14895-cervi-ve-dne?od=101