Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček kropenatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 07:33 R Muž ctibum [6870] Re: junis
Prezentace nádrže by pomohla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 04:52 junis Re: Jozef
Akvárium má 300litru,stávající filtr je čerpací hlava ATMAN 2O1 a molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2023 21:39 Muž Jozef [311] Re: junis
No treba rátať s tým, že za chvíľu to budú celkom veľké ryby (potrebujú nejaký priestor) a k tomu adekvátne množstvo krmiva a výkalov (+živorodky). Ale v dostatočnom objeme a kopou rastlín by nemal byť problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2023 20:46 junis Re: Jozef
Asi by to šlo,vodu mněním pravidelně,mám tam i paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2023 20:14 Muž Jozef [311] Re: junis
Žiadny problém.
Dôležitá je kvalita vody - filtrácia je len pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2023 19:15 junis
Dobrý večer,muže být pancéřníček kropenatý v akváriu bez filtrace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:56 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Albinotická forma Thorakáta
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

předpokládám, že albinotická forma pancéřníčka kropenatého(viz foto) není nijak raritní, ale přesto jsem byla při koupi velmi překvapená, protože jsem vůbec netušila, že existuje.
V atlasu o tomto zbarvení není zmínka a mezi fotkami v atlasu taky není žádný albín.

Máte někdo také albína?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 07:19 Zuzana Dlouhá – Proč bojují ?
Dobrý den, mám akvárium o objemu stošedesát litrů. Měla jsem dva pancéřníčky kropenaté. Teprve teď jsem dokoupila dalšího a ty spolu začali bojovat co s tím ? Nevíte o tom někdo něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2018 22:49 Muž Vip [32] Re: Anub
Tak torpédo 20cm bych rád viděl coze . Kdysi jsem je měl ve třista litrech (120x55 základna) a dostal jsem se něco kolem max.13-14cm. Dokud tohle neuvidím na vlastní voči, tak je to pro mě sci-fi smich . Když nebudu brát v úvahu krmení, tak pro růst ryb je důležité i prostor. Jako příklad uvedu, když lovíme k podzimu potoky. Malý potuček, šíře 40cm, hloubka vody 20 čísel max. Výlov ryb kolem 15 cm. Pak přijdou meandry, mírná prohlubeň, tůňka a vyjede pstruh jako "poleno", na poměry potůčku. Zdravá, vypasená ryba, ale už při stavbě těla je vidět, že měla málo místa. Takové ryby mají vůči tělu obří hlavu, poměrně mohutné krátké tělo, žádné centimetry na kořeni ocasu, hned mohutná ploutev.
Takže jednak je pro mě zavádějících už těch 20cm a když už by byly takhle velké, tak si nemyslím, že vyrůstaly v tomle akváriu :-) .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2018 11:34 Maq Re: Anub
Anub napsal: Nechápu co tady řešite,když přidejte do prodejny,tak mají v 30l 100 možná i více neonek...
...a na předvánočních trzích mají kapry v kádích tělo na tělo, že?
Tak snad abys se jich zeptal, proč je idiotsky draho a složitě chovají v rybnících.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2018 11:24 R Muž ctibum [6870] Re: Anub
V prodejnách i v pěstírnách jsou ryby rychloobrátkové, nejsou tam doživotně. A co se prezentací týče, nikdo netrvrdí, že je v nich všechno ok...
Ale jo, netřeba to řešit, chleba levnější nebude. Ale těžko můžeš čekat, že ti tu někdo bez připomínek za dané situace odpoví... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 10:58 Anub Re: ctibum
Nechápu co tady řešite,když přidejte do prodejny,tak mají v 30l 100 možná i více neonek, co mají pěstírny tak co jsem viděl v 400l klido 2-3 tisíce rybek a když se podivate do zdejších prezentacích, tak někteří by museli mít tisíce litrove nádrže podle toho co tam plave.Po víkendu se mi taky nechce do prace a musím,ziju,jsem v pohodě a neresim to.Má otázka byla položena jinak,ale to neva,tady se odpovědi nedočkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 09:03 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Anub
Detska nerozvaznost (a doporucemi z akvaristiky) - mivala jsem par pancernicku ve... 40ti litrech (postupne nekolik paru). Taky se vytirali. Taky byli velci. Taky se dozivali vysokeho veku (cca 8 let, jeden metuzalem se na stary ploutve prestehoval do 300 litru, dozil se nakonec 15ti let). Mno. Zpetne samozrejme vidim, ze ta 40ti litrovka byla pro ne zhovadilost (ja vim, ty to tak maly nemas). Jen chci rict, ze ty ryby i v tomhle flusatku vypadaly pekne, spokojene, velky, dlouhoveky, staveli hnizda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.08.2018 07:45 R Muž afc1886 [14655] Re: Anub
Tobě by se taky nelíbilo, kdyby tě někdo zavřel do místnosti třeba 3*3 metry. A věřím, že kdyby tě dobře krmili, tak taky vyrosteš. Ale myslíš si, že by jsi byl spokojený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.08.2018 07:44 R Muž ctibum [6870] Re: Anub
Tak v tomhle se neshodneme. Když zavřeš štěně dogy do kotce 1x1 metr, dáš ho na zahradu na čerstvý vzduch a budeš jí denně kotec čistit, myslíš, že bude mít vhodné životní podmínky a kvalitním žrádlem docílíš toho, že z něj vyroste zdravý spokojený pes maximální velikosti...?
Věřím ti, že to vypadá v pohodě a že se ti vytřeli. Ale smysl v tom nevidím a nelíbí se mi to. Ale jsou to tvoje ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 07:34 Anub Re: ctibum
No tak,jateční reznicina no nevím. Při dobre filtraci a caste výměně vody,je to v pohodě. Mně šlo hlavně o to,jak na to. Viděl jsem terče, co byli ve 100l od mala a jsou to kousky jako blázen v super kondici. Jistě to nějak musí jít, aby dosáhli maximální velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 22:59 Anub Re: GlobalRadar
Mám 4 samecky a 6 samiček,už se mi jednou vytrel jeden pár a zbytek v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 20:48 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Anub
Povedal by som, ze najvacsi vplyv ma krmenie. Cize nejake tablety pre sumcekov, co najviac ziveho (dazdovky, mucne cervy, nitenky, artemie atd.) a mrazeneho, co aj robis.

PS: Ak mas medzi tymi 10-mi viac samcekov tak sa ti mozu v dobe trenia dost drsne mlatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 20:35 R Muž ctibum [6870] Re: Anub
No, kropenáče jsem nikdy neměl, ale i když vezmu info ze zdejšího atlasu orientačně, tak 10x 12 cm ve 240 l mi přijde dost nářez a 4x 20 cm ve 100 l stejně tak... U dotyčného pána nemůžeš vědět, jestli mu tak vyrostli, nebo je tam tak velký už odněkud dal. Nicméně obecně, pátrat po tom, jak nafutrovat ryby v (asi) nevhodných podmínkách (malém objemu), aby vyrostli do maximální velikosti, mi trochu zavání jateční řezničinou...
Pokud se pletu v životních nárocích kropenáčů, tak se omlouvám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2018 22:01 Anub – Jak dosáhnout max velikosti ?
Při návštěvě u jednoho pana,kde jsem byl úplně náhodou, jsem viděl v 100l akva 4 Pancéřníčky kropenatý. To by nebylo nic,to vidi možná kde kdo,ale oni byli 20 cm velký. Já na to hleděl jak z jara,ale když jsem se na cokoliv zeptal,tak se pan jen smal a nic nechtěl prozradit.Mně hlavně zajímalo,jak mohl dosáhnout takove velikosti v tak pro ne málem akva. Já mám doma 10 v 240l akva,sice mají ani ne rok,ale mají něco kolem 10-12cm. A proto bych se rád tady dotázal na zkušenější akvaristy,co vše muže ovlivnit velikost ryb. Já ty své krmim 60% vše možné mražene, 20% zive nitěnky a 20% sušeného Hikari. Vodu měním co 3 den cca 30l. Co teda opravdu ovlivňuje růst, je jasne když budu mit 6m akva tak to pude,ale když ho nemám? Jsou to dusičnany, krmení, výměna vody ... co ? Viděl jsem taky fakt velke terče a jine ryby v malém akva ,čim to teda je ? Nejde mi o to ty ryby už tak velke koupit a hodit do malého akva,ale docílit v "malém " akva od male rybičky, po dospělou i velikostne ?Původne jsem chtěl založit nové tema,jistě by to zajímalo vic lidi,ale nejde mi to-ještě nemůžu. Podelte se čim to muže být?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2017 20:39 Evelin Re: Pepan
Budu muset,nechci ho trápit v tak malým akva.děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2017 19:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Evelin
Věnuj to někomu s větším akvárkem. Já jsem je měl v dvoustovce a podle mě i ta byla na ně malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 19:03 Evelin Re: ctibum
Je v 30l,to 54l ještě není zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 18:43 R Muž ctibum [6870] Re: Evelin
A kde je teda teď? Ve 30l nebo v čerstvě založeným 54l? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 18:41 Evelin Re: ctibum
Jdna se o druhou nádrž. Ta první je jen 30l. Tak jsem rybkam pořídila 54l nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2017 17:50 R Muž ctibum [6870] Re: Eva
No hlavně 54l hrubýho pro něj asi nebude ideál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2017 17:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eva
Zničí jemné rostliny. Jak je uvedeno v kartě, rád ryje ve dně. Asi bych ho přesunul jinam.
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 17:37 Eva
Fotka k příspěvku Ahojky,prosím o radu ohledně sumečka.Zakládám si druhé akva a chci mít cele osázene dno.chci se zeptat,jestli ten sumecek mě to dno nezničí...
U sumečka nevím co je to za druh,dostala jsem ho od segry,rušila akva.nadrž je 54l,rostliny-glossostigma elatinoides,hemianthus callitrichoides,hygrophila corymbosa... děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 19:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matějiček
- určitě jo
- 126 l akvárko hrubý objem je na něj dost málo, bude z něj jednou pěkný tele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:02 matějiček
Dobry den zarizuji akva. 126l a chtel bych se jen zeptat sezere panceřníček kropenaty poter cichlidek?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 21:24 Muž TRULY [164] Re: NHKG
tak cez denľ lietaju este viac heh. Skusim ich este odpozoeovat v uplnej tme ako pises. Len mam taky zly pocit ze tie moje ryby su stresovane z nadbytocneho pohybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Trochu ostatní ryby rušit budou, ale když jsem je kdysi měl, nepřišlo mi, že by to bylo něco důležitého. Ti moji, pokud byla absolutní tma, kromě nadechování moc v noci neplavali a aktivní byli spíše ve dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:42 Muž TRULY [164]
Ahojte, zaujíma ma váš nazor najednu vec. Mam 128l akva, neonky, parmičky, 4 živorodky a antikov. Velmi sa mi páčia pancierničky trindadske a tie moje maju sice len 7-8cm samec a samica ale mam pocit že rušia ostatne ryby v noci. KOlkokrat som v noci pri akva ktore mam v izbe a len tak mrknem do akva tak tam lietaju hore dole atd. Dostal som ich k akva a je mi jasne že su mierumilovne a nočne ryby. Myslíte že možu svojim spravaním stresovať nočný oddych ostatných ryb?
PS: v práci maju chalani akva a maju tam asi 15-20cm panciernikov, ak by bol zaujem možem odfotiť :) (maju ich tam asi v 200l a zopar velkych cichlíd)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 21:39 Muž cuba [1] – dotaz
Ahoj, můj pancéřníček ráno neměl jeden spodní fousek. Něco asi v noci vyváděl. Je to normální, doroste mu? Radši jsem vodu vyměnil a osolil. A dám mu tam list mandlovníku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 12:33 Muž Yirka [9118] Re: Růžena
Pozor na rozdíl mezi skvrnitým a kropenatým. Je poměrně podstatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 10:46 Růžena – burza
tak pro pobavení! mně jako začínajícího akvaristu ¨prodali na burze do 54l aq 3 pancéřníčky skvrnité(1 albín) a 4 skaláry :-D !Že prý to půjde skvěle. Samozřejmně skaláry šly po půl roce do jiného domova. Dva pancéřníčci uhynuli. Pořídila jsem Endlerky. Posledního pancéřníčka se nechci zbavit,přirostl mi k srdci,tady ale čtu,že ho nejspíše velikostí aq trápím! sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:33 Muž glpetr [69] Re: Koubis
ahoj samec kropenáče se asi snaží postavit pěnové hnízdo, do kterého pak samice nalepí jikry (pokud tam nemá pevný podklad, např.list rostliny,tak se mu to stejně nepovede) a ještě připomínku 80litrů pro pár kropenáčů je opravdu hodně málo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 19:32 Koubis
Ahoj všichni chci se jen zeptat mám pancéřníčka kropenatého a v poslední době mi samec pořád plave k hladině a jako by čistil sklo nad hladinou a přitom strašně stříká vodou nevíte proč to dělá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:46 Žena HaninaK [0] Re: LiborSprysl
pet center... lidi tam tomu nerozumí. Řekla jí že chce pancéřníčka, ze tam ma dania paví očka a jednoho krunýřovce (já mam pancéřníčky skvrnitý a podle mého chtěla ty protože je u mě viděla ). A že ma 54litrové aq a slečna jí řekla že tyhle budou dobre. Jsou teda nádherný, kamarad je prý mel také v menším aq a prý rostli velmi pomalu až vyrostli víc tak je dal pryč. Kamarádka je z nich nadšená trochu jsem jí zkazila náladu když jsem viděla druh. Je pravda že uvažuje o velkém aqvarku ale to je vyhlídka tak roku dvou no uvidíme špatně se mít nebudou a když vyrostou tak je darujem na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaninaK
Jen jmenujte...a také zkuste kamarádku vyzpovídat, jak si rybky kupovala, a co při tom prodavači sdělovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaninaK
vrátit do toho krámu nebo někomu darovat, nic jiného asi nevymyslíš, leda že by pořídila větší akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:48 Žena HaninaK [0] – špatná koupě
zdravým, kamarádce prodaly v akvaristice (radši nebudu jmenovat) dva pancéřníčky kropenaté s tím že se do 54litrového (další obyvatelé jsou dania jeden krunýřovec a paví očka) aq hodí, ted jsem jí vyvedla z omylu.. poradte co s tím? je mi jasné že rybky v dospělé velikosti by tam žít nemohli, mají ted cca 5 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 11:07 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Enstine
pokud ho trápíš hladem, a má k dispozici jen řasy, tak se jima bude živit.. pokud je krmenej normálně, tak si z řas tak maximálně sem tam ukousne... vyloženě řasožravá ryba to fakt neni, vÝš? smich smich smich

jako pomocníci s řasou existují jiné "lepší" ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 09:48 Enstine – Pancéřníček kropenatý
Výte o tom že Pancéřníček žere řasy tím pádem čistí akvárko takže je to malý pomocník :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: morous
Asi budou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 23:27 Muž morous [0] – dorostou jim ukousnuté fousky
Pancéřníček_kropenatý --
Dostal jsem čtyři kousky od kamaráda a od tetrazon mají dva z nich ukousaný po jednom fousku . Dorostou jim nebo z nich budou "Mrzáčci " napořád ?????
Díky za odpověď .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 08:49 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Dufi
Podle me jsou uplne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2013 20:03 R Muž romant [27982] Re: Dufi
Pokud se chovají normálně, žerou nehubnou a jsou normálně aktivní, tak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 20:01 Muž Dufi [3] Re: romant
Díky, mám jich šest, dvě samice a 4 samce, jsou krásný a celkově úžasný, jen nevím, co to mají na těch ploutvých...nemůžu se dopátrat, ale hlavní je, že jsou v pohodě... A mají to jen samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:58 R Muž romant [27982] Re: Dufi
Krásnej samec. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4072x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14838-pancernicek-kropenaty-chov