Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez krycího skla a krytu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Akvárium bez krycího skla a krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:04 Maq Re: nekdo
nekdo napsal: myslíte, že akvarium si vybere zrovna těch 5 litrů destilky a řekne si “tu odpařím” ?
Kdepak. Jakpak se asi (než přišla RO) vyráběla destilovaná voda?
Proč je dešťová voda měkká?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:44 Žena Bára [2] Re: NHKG
V akváriu právě netopím (ani led světla ho snad moc nazahřívají)... i když 5l je možná moc velký odhad, ale 2-3l se odpaří určitě. Tak snad s tím nebudou problémy. Kdyby se hromadily minerály tak by se to poznalo podle tvrdosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:42 R Muž afc1886 [14681] Re: Bára
Ještě jestli ti to moc vadí, tak můžeš dát krycí sklo. Ale já mám taky celkem velký odpad a prostě to doplním při pravidelné výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:42 Muž nekdo [355] Re: Bára
Těch 40 litrů, co měníte také není destilka - myslíte, že akvarium si vybere zrovna těch 5 litrů destilky a řekne si “tu odpařím” ?
V klidu tam dolejte 5 litrů stejné vody, jako když měníte standardně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bára
Pokud měníš 40l týdně a odpařuje se 5l týdně, tak to neřeš. Stačí při výměně dolít víc vody. Akorát je potřeba větrat byt, 5l vody je docela dost.
Předpokládám, že v akváriu topíš a má vyšší teplotu jak vzduch. V létě bude mít voda stejnou teplotu jak vzduch, tak ten odpar nebude tak velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:26 Žena Bára [2] – odpařování vody
Mám poměrně nově založené akvárium bez krytu a všimla jsem si, že se z něj docela odpařuje voda - za týden tak 5l (vodu měním 1x týdně 40l). Bylo by dobré doplňovat destilovanou vodou aby se v akváriu nehromadily minerály? Máte s tím někdo zkušenosti? Předpokládám že v létě se bude odpařovat ještě mnohem víc... Na druhou stranu kupovat každý týden 5l destilky se mi úplně nechce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 09:48 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Zaratt
Neonky jsem choval bez krycího skla v pohodě a žádná nevyskočila. Je pravda, že měli bod hladiny rostlinu která částečně nad vodou roste a asi věděli kde je hranice tak si to aspoň myslím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 08:42 Muž Yirka [9126] Re: Zaratt
Skaláry a krevetky není možno chovat dohromady, pokud to nezamýšlíš jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 19:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zaratt
Skaláry bez krycího skla nebude problém. Sice jsem neměl neonky, ale jiné tetry u mě rády vyskakovaly z vody a pak jsem sbíral sušené mrtvolky. A to jsem měl krycí skla a jen pár škvír kudy mohly vyskočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 19:09 R Muž afc1886 [14681] Re: Zaratt
1-je to možné
2- je to možné,ale zarostlé akvárium,a i tak budou sloužit jako potrava
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 19:05 Zaratt – ake ryby
Mam novozalozene cca 220 litrove akvarium bez krycieho skla a rozmyslam, ze v nom budem chovat skalarov, neonky a krevetky. Moje otazky su:
1. Je mozne chovat takuto osadku bez toho aby nevyskakovali?
2. Je mozne chovat skalarov s krevetkami?

Pripadne ake ryby su vhodne do akvaria bez krycieho skla?
Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:27 Muž Bin [144] - Amerika
ahojte, rozmýšľam že by som dal preč, krycie sklá a nechal to tak (z akva sa tisne anubias a hygrophila a chcel by som ich nechať rásť vonku) ale rozmýšľam že ako zakriť svetlo tak aby tam nefrskla voda a hlavne ako to opatriť voči vyskočeniu nejakej ryby.

Dík za info

To ako vypadá akvárko nájdete v prezentácií.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 16:45 kreten Re: hf
Raději více než méně, dáte na hladinu kytky, proleze mezi nimi květ echináče a uvidíte, jak bude světlo mizet.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 14:19 Muž hf [54] Re: hf
Aha, teď sem zjistil že existují i takovéhle zářívky (HIGH OUTPUT)

Lineární zářivka T5, FQ 54W/840 HO studená bílá, 4000K Ra80-89, OSRAM, 4450lm, d=16mm, L=1149mm

To by nad 120cm dlouhé akvárko dát šlo, tedy celkem 0,72w/l. Není to zase moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 13:09 Muž hf [54] Re: bluedream
Když už jsme u technických detailů, používáte spíš vnější kanistrové filtry nebo by u 120x60x50 stálo za to zvážit vlepit do akvárka na straně skleněnou desku a udělat si tak několik filtračních komor (počítám-li správně, tak obsah komor by byl při 5cm šířce x 50 x 50 cm celkem luxusních 12,5L. Do poslední komory by přišlo nějaké obyčejné čerpadélko a hotovo?

Teď mám v 200l akvárku 4x30w v krytu, tedy více jak 0.6w na litr. Plánovaná délka akvárka je 120cm, k tomu odpovídá maximálně 115cm dlouha 28w zářivka, dvě osvětlovací tělesa po 2 kusech je 112 w na 300 l = 0,37 w/l. Není to málo soudruzi?

A to tu ještě radíte v případě volného zavěšení světel nad akvárkem osvětlení předimenzovat. To mi prostě nějak nevychází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:25 Žena bluedream [245] Re: hf
Předpokládám, že myslel. To, co píšeš je příčná výstuha a dává se do delších akvárií. I když já jsem jí dolepovala do 120x30x30, které je z 6mm skla, protože se mi sklo uprostřed trošku vyboulilo a jistota je jistota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 11:19 Muž hf [54] Re: bluedream
A myslel Vóťa tyhle podélné výztuhy (takový cca 3cm široký proužek skla nalepený podél akva (ale ne od konce do konce))?

Někde jsem viděl i akva, které mělo uprostřed napříč proužek skla. To mě přišlo dost nepraktický a pro otevřený akvárko i hnusný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 09:56 Žena bluedream [245] Re: hf
Dávají se na výstuhy. A pokud chceš takhle kombinovat, že by tam občas skla byla, výstuhy budou potřeba. Já mám pár malých akvárek ve svém pokoji ve starém domě (zdi šutr/cihla) a vlhkost např. teď když venku stále prší je dost velká. Otevření okna v tomhle případě nefunguje. Vevnitř vlhko, venku vlhko :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 09:30 Muž hf [54] Re: voťa87
Bez hornich vyztuh? Ja zrovna planuju ze je tam necham abych na ne dal ty kryci skla kdyby se v zime moc potila okna. Nebo to kryci sklo se nedava na ty podelne vyztuhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:14 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: hf
Přidám moji zkušenost...Všechny nádrže co doma mám, krom rybárny jsou bez krytu či krycího skla...Pro představu v jednom pokoji akva s plochou 90x45cm,55x35cm a 30x30cm, vlhkost se drží kolem 70%, podle počasí a roční doby, je to asi o 10% více než v jiných částech domu. V další místnosti je akvárium 130x60cm a 80x40cm. Zatím nikdy nebyl problém s výskytem plísně či vlhkostí jako takovou...Chce to opravdu trochu silnější osvětlení, mě třeba pro oči přijde příjemnější použití hqi výbojek než zářivek a pokud bude osvětlovací těleso domácí výroby tak si dát práci s dobrým natvarováním reflektorů, čímž se eliminuje jak možné oslnění pozorujícího tak i zbytečný rozptyl světla mimo nádrž. Co se ryb týče, ani mi nepřijde že bych se nějak omezoval, kvůli volné hladině, za tu dobu mi vyskočilo opravdu jen pár rybek, nejčastěji nějaký halan či stříkavá tetra, když při tření vyskakovali na hladinu...Co mě ještě napadá-ve fázi příprav nešetřit na samotné nádrži a nechat si ji slepit bez horních výztuh, vypadá to o 100% líp, což ocení zejména drahé polovičky... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:06 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: kreten
kreten napsal: Pokud jste astmatici, nebo bydlíte s ústředním topením, není co řešit - zvlhčený vzduch, nádhera. Prilis zvlhceny vzduch v uzavretych priestoroch sposobuje zhorsenie alergie aj astmy, v pripade ze ste alergicki na roztoce - vlhke prostredie podporuje ich rozmnozovanie, a tym padom aj vacsie mnozstvo vytvorenych alergenov. Takze nie je vhodne davat akva do miestnosti, kde travi astmatik najviac casu (spalna, pripadne aj obyvacka ak tam je koberec alebo textilna sedacka, ...). Idealna vlhkost vzduchu v tomto pripade je 50-60%, vyssia by uz nemala byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 10:50 lockay Re: hf
ja to postnul jako inspiraci pro akvarko s krytem, pro pripad ze by sis to chtel rozmyslet :)
a dik za pochvalu, makal sem na navrhu s kuchynskym studiem pres mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:46 Muž hf [54] Re: lockay
Jo, to je velice pěkné. Ale představ si jak by to vypadalo bez toho horního krytu jen volně otevřené akva. :P

Ale máš to pěkný a krásná kuchyň btw: :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 14:36 lockay Re: hf
koukni pro inspiraci na tohle
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 11:09 Muž BranoN [1] - TetryAQ bez krytu.
Fotka k příspěvku Ja mam vsetky AQ bez krytu. Sem tam vyskocena krevetka.

Skor viac neplechy mi robia neritiny, radi sa vyberu von a potom mi neostava nic ine, len hladanie po zemi - za skrinami. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 10:45 Muž hf [54] Díky
Já to tedy asi zkusím. V nehorším (velká vlhkost) budu hold akvárko zakrývat skly v zimním období. Musím se podívat po nějakých závěsných stropních svítidlech kde lze omezit úhel vyzařování světla tak, aby šlo světlo přímo jen na akvárko a nesvítilo mimo, to se pak nepříjemně kouká do akvárka.

Jinak jak psal švíco, přesně o to mi jde. Designově jednoduché a čisté linie akvárka, zcela otevřené a nad tím visící zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 10:22 petulevrtule Re: hf
Ahoj, mám v jedné místnosti (metráž teď nevím, přítel není doma a nemám odhad) 200 litrové akvárium a 30 litrové. 200 litrové má kryt a i přes kryt se nám týdně odpaří vody víc než dost. Na 30 litrovém nemám krycí sklo a ani kryt, jen zavěšenou lampu. Je opravdu hodně znát, že ty dvě akvárka jsou - hlavně v zimě. Orosený okna a celková vlhkost v pokoji. Řešíme to občasným "odvlhčovačem vzduchu" nevím jak se ta mašinka jmenuje stydim A z oken každý den stírám papírovými kuchyňskými utěrkami vodu. Taky je třeba samozřejmě jednou denně pořádně vyvětrat. Ale plíseň se nám nikde netvoří.Přes léto větrám permanentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 09:10 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: hf
ja jsem mela akva taky bez kryciho skla. a znat to teda bylo, mistnost chytala plisen - jasne, uz ten byt byl vlhci, v panelaku by se mi tohle nestalo. poridila jsem si odvlhcovac, nabral nekolik litru tydne, ted uz kryt mam. ale plocha vody byla 70x160, u mensiho akva bych to ani neresila. a jinak co mi kdy vyskocilo (za 10 let) - mecovka, parmicky (tech teda vic), jeseter, jinak pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 09:04 R Muž Silent [5949] Re: hf
Já mám akva bez krytu a krycích skel už léta. Zatím mi vyskočil jen jeden perleťák, jinak jsou ryby ukázněné. Pravda je, jak psal provokater, osvětlení mám trochu předimenzované, ale dá se. Odpar taky moc neřeším protože při ploše 110x55cm to dělá cca 3 litry týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 08:57 švíco Re: hf
Já mám sice jen 30l ale taky bez jakéhokoliv krytu a skel... občas teda něco vyskočí a na hladinu sedá prach, ale ten pohled na hladinu zalitou přesně zároveň s okraji akvária a ten čistý design bez nějakých rakviček na akváriu (rozuměj kryt) je prostě paráda ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2010 08:45 jiřík Re: hf
Fotka k příspěvku Omlouvám se za kvalitu fotky, lepší se mi někam zatoulaly, ale tohle vám s krytem nebo krycími skly nenaroste. Je to H. Corymbosa a krásně kvete. Akva výška 50cm + 40cm kytky nad hladinou. Vody 270l + dalších 130l o 2 metry dál. Problémy s vlhkostí žádné, udržba jednodušší, nic se nemusí sundávat ani otvírat. Za 4 roky vyskočila jen 1 parmička černopruhá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 08:01 kreten Re: hf
Je to skvělé, světlo musíte trochu předimenzovat, protože půjde z větší výšky. O to ochotněji porostou plovoucí kytky na hladině a tím se dost výrazně omezí skákání rybek. Pokud jste astmatici, nebo bydlíte s ústředním topením, není co řešit - zvlhčený vzduch, nádhera. Volný prostor kolem se dá výborně kombinovat s tilandsiemi. No nemá to chybu. Teda až na ty občas skočivší rybky...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:55 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: hf
Krycie sklo niektori davaju a niektori nie. Praktickejsie je tam dat ten kryt a do neho osvetlenie. Navyse to bude mat vyhodu, ze do akva pojde viac svetla, ked tam to krycie sklo nebude. A napr. taky kryt od zekia.cz ma zvnutra po bocnych okrajoch drazku a na svetelnych rampach zboku take plastove vybezky, ktore pasuju do tej drazky a nedovoluju spadnut rampe do vody (rampa sa musi rucne zdvihnut a otocit do kriza, aby mohla spadnut dnu).

Este k tomu dizajnu - da sa to zladit s kuchynou aj ked je napr. cela z ocele, proste si priplatis zopar korun za listy vo farbe ocele, alebo vo farbe dreva, ako je zvysok kuchyne... pripadne z kazdej strany si mozes dat ine listy, tak aby ti to pasovalo. Ja som si dal napr. spravit cely komplet v ceresnovej farbe, aby to manzelke pasovalo ku zvysku obyvacky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:32 Muž Sewer [99] Re: hf
A proč tam nechceš ani krycí sklo? Vždyť to se dává pod horní okraj akvárka...
Aspoň já ho tam tak mám - kousek nad hladinou jsou přilepené proužky ze skla a na nich je položené krycí sklo, které je vlastně ještě stále v prostoru akvária.
Určitě to bude i bezpečnější, když budeš mít to světlo nad tim volně pověšené...nehledě na zníměný problém, že se ti do akvária dude dostávat bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:29 Muž kortezhugo [983] Re: hf
"Jestli někdo máte akvárko bez krytu a skel, jakou máte vlhkost v místnosti v zimě? Jak řešíte srážení vody na okenních sklech?"
:-) -tak na toto ti viem odpovedat presne...Ja nemam problem ziadny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:10 Muž hf [54] Re:
No skákací rybičky moc neberu, resp. toto riziko jsem ochoten podstoupit. Co se znečišťování akvárka týče, tak se do něj bude jistě prášit, na druhou stranu plánuji vodu týdně měnit tak jako u ostatních akvárek. Nicméně obě připomínky beru.

Kryt není problém, je zpousta použitelných krytů. Problém je, že akvárko s krytem prostě žádná extra designová bomba není a tohle má přecejen nějak vypadat, jako zelená živá stěna s rybičkama.

Jestli někdo máte akvárko bez krytu a skel, jakou máte vlhkost v místnosti v zimě? Jak řešíte srážení vody na okenních sklech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:04 Muž kortezhugo [983] Re: hf
..."Jaké z toho plynou možné potíže?" :-) ...v podstate ziadne - okem toho ze sa odparuje viac vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:03 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: hf
No v kuchyni alebo jej tesnej blízkosti by som akvárko otvorené nenechal, kvoli výparom pri varení a podobne...
Ale som len začiatočník, takže nič také by možno vadiť nemuselo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 00:01 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: hf
sušené rybicky, které vyskočí z vody? nebo vyšší riziko znečištění vody něčím z kuchyně/obýváku???
myslím, ze je tady dost návodů, jak vyrobit vlastní kryt, a koneckonců, ani koupený nevypadá zase tak špatně(neberu do úvahy funkčnost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 23:52 Muž hf [54] – Akvárko bez krycího skla a krytu
Zdar,

Manželce jsem ve slabé chvilce slíbil novou kuchyň a tak jsem si alespon vymínil, že mezi kuchyň a obývací pokoj dáme další akvárko tak, aby obě místnosti opticky oddělovalo.

Protože kryt s osvětlením (tak jako máme na prvním akvárku) do obývacího pokoje příliš hezký není, napadlo mě těsně nad akvárko volně zavěsit nějaké pěkné hliníkové zářivky. Myslíte, že lze nechat větší akvárko (120x50x60) volně otevřené bez krycích skel? Jaké z toho plynou možné potíže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:46 Mrakoplash Re: RAP
Jojo, taky mám ještě několik takovejch "nádobek". :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 20:10 RAP Re: Mrakoplash
Pěknej odkaz. Je zajímavé, že hodně akvaristů má i mimo akva také spoustu takových mininádržek. Zrovna dnes jsem musel vyměnit jávskému mechu sklenici za větší. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 15:24 Mrakoplash Re: koblihcz
Zkus tenhle odkaz scobak.blog.sme.sk/…
případně se poptej přímo autora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 14:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: koblihcz
Neprovozoval jsem nikdy takto akvárium, ale přesto vidím několik těžko řešitelných problémů.
1. Odpar, pokud bude akvárium úplně otevřené, tak hlavně v létě bude odpar obrovský a častější výměně vody se nevyhnete (taky záleží jakou máte vstupní vodu, pokud je měká, tak budete moci více dolívat)
2. Rostliny, bojím se, že nad akváriem bude malá vlkost a rostliny se spálí. A asi je bude potřeba přisvětlit i nad akváriem.
3. Vodu nedolívat až po vrch, aby jste zabránil rybičkám vyskočit.
4. Otevřené akvárium by nemělo moc zvyšovat úniky CO2 do vzduchu, jde hlavně o malý pohyb hladiny. Hnojení záleží na vás, mi rostliny bez hnojení prakticky nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 14:31 Ivulik1 Re: koblihcz
Jestli chces odkalovat jednou za nekolik mesicu, tak na ryby asi rychle zapomen. Mozna par kusu, ale opravdu PAR. Asi bych to videla na ciste rostlinne akvarko. S uklidem muzou pomahat krevetky. Ale ty taky kadej :-)
Co se tyce vody, dolevat staci. Ale budu se opakovat, jestli tam budou vsechny ty ryby, co si popsal, tak se castejsi vymene vody urcite nevyhnes.
S hnojenim zkusenosti nemam, vetsinou me trapi opacny problem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 14:17 koblihcz – Akva bez krytu i bez krycích skel
Snazil jsem se najit specialni vlakno tykajici se udrzby, rostlin a rybek v otevrenem akva, ale nasel jsem jen nejake utrzky a rekl bych ze to neni moc IN, mit akva bez krytu, tak snad se najde nekdo kdo s tim ma zkusenosti a poradi.
Dost se mi totiz zalibilo u jednoho meho miniakva na ktere jsem nemel kryt, jak mi z neho zacaly vyrustat rostliny ven a ted zakladam 200 litru a chtel bych zkusit to udelat podobne tedy bez krytu a s rostlinami co by rostly ven z akva. A v te souvislosti se mi vynorily nejake otazky. Predem chci rict, ze trochu problem je, ze akva bude pro udrzbu hure dostupne, takze chci omezit udrzbu na minimum. Osvetleni zatim mam zatim www.alfazviratka.cz/…, ale jeste bych rad tak 60W pridal. Filtr externi EHEIM primerene objemu akva. Vytapeni kabelem 40W v substratu.
1. jeden z havnich problemu je u takovehoto akva asi odparovani vody, nebude dochazet k hromadeni mineralnich ci jinych latek ve vode, kdyz budu vodu prevazne jen dolevat? Predpokladam ze bych odkaloval, menil vodu cca jednou za nekolik mesicu. Mezitim bych jen chybejici vodu pouze dolival.
2. muzete doporucit nejake vhodne rostlinky co rady vyrustaji z akva a vegeti dobre i mimo nej? Nechci zakladat zrovna paludarium, ale akva bude u steny takze pokud by rostly extra moc ven, muzu jim na te stene vytvorit i nejake uchyty, nebo nejaky delsi koren co by sel ven z akva po kterem by se ty rostlinky motaly. Zatim mam dobre zkusenosti s Ludwigia repens, Hygrophilla difformis nekde jsem cetl ze by se hodila i nejaka Alternanthera.
3. rybicky tak do 20ti mensich kusu, dam tam parek ancistrusu co uz mam a dokoupim nejspis neonky a pancernicky, nebo neco podobneho vzrustu + piskořka.
4. Rad bych se vyhnul CO2 a jinemu prihnojovani, ale nevim jestli diky tomu, ze tam nebude moc rybek nebude minimalne to CO2 nutne i vzhledem k tomu, ze akva bude otevrene takze CO2 z vody se asi bude rychleji uvolnovat. Jde mi o to aby se rostlinkam darilo, nejde mi o to abych musel kazdou chvili protrhavat akva protoze bude cele zarostle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14778-akvarium-bez-kryciho-skla-a-krytu?od=51