Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chovna ve sklepě

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Chovna ve sklepě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:44 Muž kiLLt [2] Re: obok
obok ako je velky ten sklep?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:39 obok Re: Martex42
vůbec se do toho nehrnu takze jeste pouvazuju co a jak. hlavne tam jde o to teplno no. a co kdybych to vše uzavřel ve skriny vylepenou polystyrenem a PU penou tak by se to nemuselo topit ne? stacila by jedna nebo dve 100W zarovky(a za nema vetraky co budou to telpo vhanet dovnitr a hotove,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 21:29 Muž Martex42 [20] - TetryRe: obok
Ja mám taky v přízemí takovou malou odchovnu asi okolo 1500 litrů a vytápím to všechno topítkama zhruba to sežere 5 KW denně. Chce to hlavně odbyt ryb, protože by jsi musel být milionář aby jsi to všecho utáhl! To se nezdá, ale voda, elektřina, žrádlo atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2010 18:36 Bart Simpson Re: Miras
já z nám jednoho borce v Luhačovicích co si řekl že bude chovat ryby ve velkém tak si postavil chatku... dal tam 15 akvárek ryby prodával přišla zima a jednu krásnou noc mu to tam všecko zmrzlo xD se naštaval a všecky akwárka rozmlátil kládíwkem ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:56 Muž Miras [111] Re: obok
řeším momentálně také takovou odchovnu ve sklepě, ale jediným problém je pro mě zatím vytápění, přes léto v pohodě, ale těžší to bude na zimu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:47 obok Re: kiLLt
tak jsem se ptal a uz mam zajisteni odber ancistrusu,tak neco pozitivniho smich smich no tak budu muset pockat az nam opravi topeni (praskle zebro) a pak to bude asi lepsi napad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 14:16 Muž Qain [5] Re: obok
videl jsem takovou chovnu u pana v Litomericich a v pohode. Taky si to oblozil, ale i tak se to vytapet musi, bylo tam jak v tropickym skleniku, teplo a hrozna vlhkost. Takze za elektriku to urcite malo nebude. Ale pokud nekdo chova rybky na prodej, a je uspesny, tak se to asi muze v pohode zaplatit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 14:10 Muž kiLLt [2] Re: obok
Mam takuto malu chovnu cca 4500 litrov je v pivnici prerobil som celi priestor cca 15m-stvorcovych pocitaj ze denne tam zabijes 2 hodiny urcite kurim centralne na 25-26stupnov bez kurenia si to neviem predstavit s ohrievacmi ta to vycucne totalne s penez svietim 4-120cm ziarivkami na strope plus par ziariviek je aj nad akvariami.Mesacne ma to stoji teda iba energie bez zradla 60eur-cca 1800Sk plus zradlo vodu mam svoju studnovu ak mas este aj metsku vodu pocitaj vydaje naviac.A to ze ryby darujes nato zabudnes velmi rychlo ked uvidis kolko casu a penazi ta to bude stat.Nechcem ta odradit je to super ked ta to bavi ale musis si uvedomit aj tie temne stranky a este ako posledne nesiel by so mdo toho sam :) tak nech sa ti dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:57 Muž mmulcr [86] Re: obok
nenech se odradit. Určitě to nebude nic levného, lehkého, ani nenáročného, ale pokud je to Tvůj sen a máš tu možnost si ho uskutečnit, jdi do toho. Já sbírám inspiraci www.akvarko.cz/… a doufám, že jednou si to budu moct taky zařídit ;-) Držím palce a rád budu sledovat, jak Ti to jde od ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:30 Muž Ondřák [2] - CichlidyRe: obok
To jsem na to teda zvědav jak dlouho vás to bude bavit, jen tak pro zábavu se zaměstnávat takovou prací. Pro účely kochání se, bych si udělal ještě jedno akvárko a kochal bych z jednoho akvárka, kde by se teda ryby rozmnožily a pak bych je vychoval. A po tom co bych se jich teda zbavil tak bych si je množil třeba znovu pro zábavu. Ale dělat si chovnu a trávit tam denně několik hodin pro zábavu to by mě asi nebavilo. Nechci vás odrazovat, jen interpretuji svůj názor. ;-)

Tak hodně štěstí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:27 R Muž Silent [5949] Re: obok
No zkus si spočítat jen spotřebu elektriky. Filtrace, osvětlení, případně náklady na topení u rybárny jsou poměrně znatelná částka. Rozhodně tě od toho nechci nijak odrazovat, ale bez prodeje ryb to bude žrout nemalých peněz. Záleží ovšem na celkovém objemu vody. U malé chovny by se to snad dalo. Hoď to na papír a uvidíš jestli to bude únosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:20 obok Re: Yirka
ne ne...normalne rekni svuj nazor.je to domyslene.proste chovna ryb,a jak jich bude hodne tak je rozdam nebo daruji za levny peniz a ne zadny marketing. a celkem hodne jsem ve sklepe takze mi to nejak nebude delat problem a finance? to neni zas tak strasne,pojedu postupne a ne hned naraz takze to nebude nejak zretelne pro kapsu a navic nejsem na to sam.ale rad si poslechnu tve nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2010 13:10 Muž Yirka [9118] Re: obok
Už ti do toho nebudu dále mluvit. Ale to tvé rozhodnutí se mi zdá dost nezralé a nedomýšlíš do konců. (Ale ono se lze nastěhovat do sklepa na kochání a hodiny práce a finančně se to nějak nadotuje jak pro start-up tak pro dlouhodobý provoz). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 13:03 obok Re: Yirka
No mne spis nejde o prodej..klidne to budu davat zadarmo nebo za levny peniz ale o tu krasu prirody a jak se trou,vytiraji,mladi rostou. no a vlhkost nejak nehrotim ale spis mne zajima jestly je lepsi dat 120 cm zarivky asviti na vsechny nebo na kazdou nadrz zarovku aby ji trosku prohrala a stejne mlade labyrintky musi mit nad vodou teplo aby nezdechly...no jsem rad za vsechny napady a i postrehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 12:41 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: obok
no plánuju něco podobného, ale spíš v menším rozsahu cca 10 akva.
plánuju zateplit akva pobložením polystyrenem kromě čelního skla přes léto a v zimě včetně čelního skla - dle potřeby přidám topítka, osvětlení každé zvlášť, jako horší problém spíš vidím vlhkost, která je ve sklepě normálně, natož až tam nastěhuju nějakých 1000 a více litrů vody...

Díky za rady i toto téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2010 12:33 Muž Yirka [9118] Re: obok
A hlavně, nechoď na to od konce. Technika a zařízení se vždy dotáhne do konce. Hlavní je mít odbyt na rybky. Takže - začni marketingem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 09:21 R Muž Silent [5949] Re: obok
Pokud ti jde čistě o rybárnu tak stačí centrální osvětlení nad nádržemi. Nevím jak zamýšlíš mít nádrže, ale já to řešil tak, že nádrže mám ve třech řadách nad sebou na jäklových nosnících a osvětlením nad vrchní řadou. Svítím lineárkami 840. Jen třecí nádrže mám osvětlené každou zvlášť zářivkami s DZ paticí 9W. Teplo samozřejmě taky centrálně jen třecí s topítky (podle nutnosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 07:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: BBerunka
Pokud by umělé světlo bylo špatné tak by tu většina lidí něměla tak pěkná akvária ;-) Ale pokud si to myslela ňák jinak tak se omlouvám. Jen si nedovedu představit místo kde by byl dostatek světla a tepla a místa na odchovnu, tak možná ve skleníku, ale i ten se musí vytápět přez zimu
ani to nemusí být ani speciální zářivka, pokud tam nebuděš mít žádný rostliny tak stačí jen abys viděl a pokud tam budš mít ňákej ten jávskej mech nebo tak, tak to stačí i slabší zářivka. Elektřina je dost drahá. Větší problém by moh nastat při výpadku proudu, když se vypne vzduchování a filtrace, v odchovnách většinou bývá hodně ryb v nádrži, takže to může znamenat jejich konec. Myslím že nedostatek vzduchu by nastal drív než by došlo k podchlazení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 00:59 Žena BBerunka [10] - ŽivorodkyRe: obok
ve sklepě?? to se mi nezdá, nemám s tím žádnou ale vůbec žádnou skušenost, ale mám zafixovaný sklep jako místo chladné, temné, plné pavouků a jiné havěti. tam bych rybičky já osbně mít nemohla. i když je možné že máš jiný sklep - hezký, utulný, bez pavučin a zimy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:46 obok Re: kostej
tak uvazuju ze to oblozim do okola polystyrenem nabarvenym at to trochu izoluje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:27 Muž kostej [0] - SumciRe: obok
se nedoplatíš, mám akva ve vestavěné skříni, kde je teplota 19C a modlím se aby nevypnuli na dlouho proud. Ve sklepě je přes zimu cca 10-11 C no nevím nevím alespoň já tam mám tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:20 obok – Chovna ve sklepě
Zdar lidi. Pomalu se chystám si udělat chovnu ve sklepě. Nevytápěný sklep,Pár akvarek pro zatím. Zajímaly by mně všechny názory,nápady,rady atd. Na netu jsem nic nenašel tak proto se ptám. Díky všem palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14745-chovna-ve-sklepe?od=51