Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Set nebo klasické akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Set nebo klasické akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 15:23 Muž hop [26] - RostlinyRe: Silent
jj chápu že třeba začínající 12 letý akvarista možnosti nemá.... ale znám i 14letého kluka co si dělá skoro všechno sám a vymýšlí zlepšováky nad kterými žasnu i já palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:35 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Silent
No ja v podstate osvetlenie, ohrievač a filter mám. To mi netreba kupovať dupľovane v sete. Čo sa týka designu, tak je fakt, že sety sa mi páčia a to by doma skôr uvítali ako sklenenú vytrínu s nejakým "svietiacim deklom" na vrchu. Na druhej strane by som bola asi skôr za poskladanie, aj keď to možno už nie je moderné. Čo mám ten 45 l set s vypuklým predným sklom, vpodstate nemám voči nemu výhrady, len mi vadí to slabé svetlo a odparená voda na kryte. Je ale pravda, že aj keď som ho dostala, lebo ho rušili, musela som dokúpiť ohrievač, filter a motorček. Len to osvetlenie je fakt slabé. Dokonca ani Vodný mor tam nevydržal viac ako mesiac.Sestra má 100l set a tiež je s ním spokojná. Ale možno má iné nároky ako ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2010 13:30 R Muž Silent [5949] Re: hop
Máš svým způsobem pravdu. Jenže problém je v tom, že naprostý začátečník nemá potuchy co je hamburský filtr, natož jak to vypadá a ani netuší co by od zámečníků nebo elektrikářů měli při zadání výroby krytu chtít. A tak pro absolutní začátek jsou sety vhodné. Jen je třeba vybírat a nechat si poradit. Jinak s tebou souhlasím, že set se dá stylem DIY pořídit výrazně levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:08 Muž hop [26] - RostlinyRe: akvaristik
ale no tak...hamburk zvládne snad i opice, zámečníci taky nejsou jelita pokud se jim vysvětlí co a jak, aby udělali kryt z plechu a nalakovali ho a určitě existují i kamarádi eletrikáři kteří vše zapojí...vše se dá řešit pokud se ovšem chce. já když vidím kryty co se prodávají pro lidi třeba v hornbachu tak je mi jich docela líto že si nemůžou vybrat....protože jsou sice hezké, nízké ale naprosto nedostačující co se obslužnosti a světla týče....když jsem to u kamaráda viděl jak z toho kape voda tak jsem se toho ani nedotkl....prostě jsem se bál...nechci být drzý nebo nezdvořilý omlouvám se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 12:52 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: hop
Samozřejmě lze z Vašeho pohledu jedině souhlasit. Ne každý může nebo chce doma vyrábět osvětlení, zvláště má-li odpovídat alespoň nějakým bezpečnostním předpisům. Stejně je to s filtrem. Kdo si může dovolit vyrobit věc doma, je samozřejmě ve výhodě. To ale asi nebude případ tohoto dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 12:34 Muž hop [26] - RostlinyRe: geminika
já bych si krom designových věciček jako je dennerle nano apod asi set nekoupil.....samotné aq vyjde u sklenářů na 9-10,-/l světla si děláme, filtr bud venkovní nebo komorový popř hamburk...sečteno a podtrženo úspory nejen finanční ale i časové cca 30% palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2010 12:26 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: geminika
Důležité je, jaký set si kupujete. Renomované značky dodávají sety, které jsou použitelné a nemusí se půlka vyhodit. Většinou je tam v přepočtu něco zadarmo. Chce to ale vědět co chci a poradit se s odborníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 11:50 Muž BAKrv [2] Re: geminika
Jsem so koupil set abych ušetřil (komplet 112 l za 2800 kč) a už jsem musel měnit trubice, musel jsem vytvořit reflektor a dnes mi má přijít nový filtr. Už bych si set nikdy nekoupil. Jediné co je zatím dobré je topítko ano A co se týče krytu tak ten budu v nejbližší době předělávat jelikož se mi začíná přehřívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2010 10:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: geminika
sety mají velmi poddimenzované osvětlení (speciálky trubice jsou taky na prd) a předimenzovanou filtraci (malý objem avelký průtok). Ve finále tě vyjde finačně i časově lépe si to sestavit sama.

Do setu budeš určitě ještě investovat. Mluvím ale o těch klasických, existují i lěpší sety třeba eheim, kde jde přidat trubice, ale jsou dražší než sestavení a výroba některých položek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 10:18 Žena geminika [39] - Živorodky – Set alebo klasické akvárium?
Napíšte mi, prosím Váš názor, prípadne skúsenosť. Mám 90 litrové akvarko - trojuholník a plánujem kúpiť nové akvárium (cca 80 - 100l) a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie kúpiť kompletný set, alebo len akvárium s horným sklom a zvlášť osvetlením. Nedávno som totiž kúpila nové osvetlenie a rastlinky mi pri ňom pekne rastú, tak by som ho rada používala aj naďalej. Mám aj menšie akvarko - set 45 litrové a rastlinky tam veľmi nerastú. Sú stále rovnaké. Čo mi poradíte? Set alebo klasika akva so sklom na vrchu? A prečo? Ďakujem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:14 Muž keyrumek [2] Re: ZdenekJH
Dobre teda. Ja jsem napr. kupoval moje 200 l akva v Breclavi v Bonty za 1885,- (8 mm sklo, cerny silikon, kvalitni zpracovani). Na kolik bych se tedy dostal u sklenare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:02 ZdenekJH Re: keyrumek
On je to ale vetsi rozdil nez 300Kč, tada asi podle města.... Záleží ale na tom, zda to speit a nebo použít silikon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:44 Muž keyrumek [2] Re: metal
To nepopiram. Ale ty 200-300,- me nezabijou a podporim lokalni akvaristiku. Jo kdyby se jednalo o akva radove 1000 l nebo vetsi, uz bychom se s cenou dostavali nekam jinam ze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:52 Muž metal [96] - CichlidyRe: keirumek
ked je clovek solventny neni problem si kupit akva v akvaristyke,ale u sklenara vide o tretinu lacnejsie.tie akvaria v akvaristyke su tias od sklenara . akvaristyka potrebuje na nich zarobit tak si da na ne rabat a su drahsie.sklenar mi hovoril ze ma zakazky pre akvaristiku ze im robi akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 09:20 Muž Yirka [9118] Re: keyrumek
V akva prodejně pochopitelně koupíš také, u sklenáře však v naprosté většině levněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 20:47 Muž keyrumek [2] Re: metal
Neni nutne potreba si 200 l akvo nechat vyrabet primo u sklenare - jedna se o standartni objem, navic ani ne nijak extra velky, tudiz se da koupit napr. i v akva prodejnach. Hlavne bych doporucoval 8 mm sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:09 Muž metal [96] - CichlidyRe: ZdenekJH
jednoznacne si daj urobit akva v sklenarstve ,osobitne poskladany set ta vide lacnejsie a poskladas si tak jak tebe najlepsie vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 15:42 V Re: ZdenekJH
Na 200 l bohužel nemám prostory... Ale kdybych je měl, tak to poskládal z komponent, protože nevím o setu který by měl světla 4×30 W a 2×30 W je trochu moc omezující:

akva 100×50×40 cm
kryt 100×50 cm 4×30 W
Atman At-200 + bioakvacit č. 3 (10×10×24 cm)
topení 150 W

Jen ten kryt je docela pálka - blíží se k 7000. Dalo by se to vyřešit např. 2 ks rampy Hagen GloT5 HO 89-132 cm (luxusních (2+2)×39 W, nebo (2+1)×39 W) za asi 4300, nebo 2 ks rampy Resun DL 25R (dostatečných 4×25 W) za asi 2000, nebo domo-robo krytem, nebo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 12:07 tube Re: Radek
Já jsem do setu rio 180(200l) od Juwelu přidával zářivky(přikoupil jsem origo rampu s dvěma zářivkama) a jelikož je ten horní kryt dělaný z jakési hmoty která jde poměrně lehce střihat na pákových nůžkách nebo řezat pilou tak jsem ty dvě horni části upravil na potřebnou šířku a je to bez problému.Teď mám osvětleni 4x30w.Filtr origo jsem vykuchal a používám Eheim 2213 vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 06:42 Muž Radek [3] Re: ZdenekJH
Mám 240l. Nádrž i kryt Juwel, koupené zvlášť v Hornbachu. Filtr samodomo za 3D pozadím složený z hlavy Atman a spousty bioakvacitu (litr stál 10,- Kč).
Ten kryt se ukázal jako nevhodná koupě - nejdou do něj přidat další zářivky.
Jo, a skříňka taky samodomo. Vyšla se vším všudy na necelé 2000,- a je rozhodně praktičtější než setová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 02:55 Muž Pete [10] Re: ZdenekJH
Mám set Eheim, 240L. Měl jsem možnost výběru mezi Juwelem ve stejný velikosti a tím co mám. Cena byla stejná. Juwel jsem nevzal jen pro ten vestavěný filtr, co je v něm napevno. Výhoda je, že je už v ceně, ale zabírá hodně místa v nádrži a při udržbě bych navíc musel zasahovat do akva (sundat kryt, adjo - nepraktické.). Teď mám u stávajícího setu vnější Eheim 2224, na údržbu je nenáročný a vše mi funguje jaxe pa3. :) Akorát ta cena, celé té výbavičky je tak na Chocholouška. hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:08 Muž jajaapaja [174] Re: ZdenekJH
Já mám 250 l mám hlavu a hobu 10x10x20 Akrásně to filtruje.Molitan čistím 1 za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:48 Muž Mickey [6] Re: ZdenekJH
Mám 2x200l set jsem nekupoval,ale starší stěnu na 3 akva.Záleží na tobě a jaký máš možnosti a kam akva cheš? hop

Pokud nechceě řešit kryt tak zvol set,pokud budeš chtít náročnější rostlinky tak u většiny krytů budou 2xtrubice 30W a ty nebudou stačit pomalu ani na ty normální rostlinky.Abubias atd.ti půjde bezproblému i pod dvouma trubicema.Prodávaj se i kryty se 4 trubicema ale to už je o penězích.

Já mám výhodu u stěny že neřešim kryt ale jen zakryju nahoře laminem a můžu si dovolit reflektory se stm. předřadníkama v kombinaci T5 a T8 :)

Filtraci mužeš mít houbu s hlavou a bude fungovat stejně jako vnější filt,kterej ale nebude zabírat místo v akva a je u něj možnost ruzná kombinace filtračních médií=lepší než molitan..

Já osobně volil Eheim classic 2217 s dvokohoutama.. ;-)

Vždy je to ale jednotlivá věc na kterou nexistuje 1 odpověď..Skus hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:20 Muž Mirek7651 [5] - Mořské rybyRe: ZdenekJH
SORRY, já ho nemám, tak ti neporadím... (ale šel byl do setu!!!) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:03 ZdenekJH – :.:.: 200L :.:.: Kdo ho má ať radí....
Budu kupovat 200L akva. Už ho máš také? Máš set, nebo sis ho dělal sám?
Co teď? Set je za 7000Kč - JUWEL, nebo za 5000Kč, když si ho udělám sám s vnitřním filtrem... Teda jen hlava a kostka houby.... Prý je to nej. Pak vodopaád zpět do vody, děkuji!!!! potlesk palec X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2408x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14709-set-nebo-klasicke-akvarium?od=51