Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Set nebo klasické akvárium?

NápovědaFórum » Technika » Akvária a jejich podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Set nebo klasické akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 17:27 Muž honcka @ [26] Re: Davidkupka2
Ohledne toho RIA, stoji cca 8000
tady by te to vyslo na akva + kryt s T5 na nejakych 6000 a za rozdil muzes si koupit regulerni externi filtr
cichlids.zidekhk.com/…
jsou to akva na objednavku a muzes si je nechat udelat na rozmer, ktery potrebujes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 14:26 Muž Maq @ [1106] Re: Davidkupka2
Myslím že Tvoje úvahy jdou nadějným směrem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2017 13:46 Davidkupka2 Re: Ivoš
Díky za odpověď. Koukám na to a den ode dne měním názor. Asi tomu nechám ještě chvíli čas, našetřím a celý komplet si sestavým podle sebe. Vnější filtr, led osvětlení a kryt zkusím že dřeva zbouchat sám podle svých představ. Těžký to neni, YouTube pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 10:19 Muž Ivoš @ [1038] - CichlidyRe: Davidkupka2
Tak jsem se mrknul na současnou specifikaci setu:
Kompletně vybavené akvárium s krytem, osvětlením T5, 2 x 54W, filtračním systémem Bioflow 3.0 a 200W topítkem.

To světlo mi přijde absolutně vyhovující, sám svítím u stejného akvária 2x T8 30W, čili podstatně slabším světlem (doháním to ale reflektory).
Nejsem fanda vnitřních filtrů (zabírají dost prostoru a tím na kráse akvária nic nepřidávají) ale dle recenzí by to měl být kvalitní filtr.
200 W topítko je silně předimenzované, 100W by absolutně stačilo.

Shrnuto, podtrženo -pokud bude ve vybavení skutečně toto osvětlení, nebude třeba ho v budoucnu nijak zásadně měnit, max. by se přidaly reflektory a máš světla habaděj.

Dodávaný vnitřní filtr je dle mého soudu hnusný ale funkční, pokud tobě nevadí, nic proti tomu.

Topítko je předimenzované ale lepší než naopak.

Fakt je, že pokud bys kupoval podobný set třeba na Bazosši, tak ho pořídíš podstatně levněji a většinou už i doladěný protože lidí, co se vrhnou na akvaristiku a během 2 let toho nechají anebo si naopak pořizují větší akvária, jsou mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 00:17 Muž Bacoun @ [53] Re: Spenata
No je i není.Taky jsem začínal se setem a teď z něj zůstala už vlastně jenom nádrž.
Do setu bych už nešel,lepší je si to sestavit sám.
Co se týče světla já za sebe bych doporučoval toto (je vyzkoušené a zatím spokojenost)

www.profiplants.cz/…

+ stmívač na snížení intenzity a vyladění osvětlení

www.profiplants.cz/…

Světlo mám postavené na krycím skle.Rozhodně ať už bude jakékoliv,mělo by být na celou délku AQ.

Co se týká filtru,tak setový jsou snad všechny možná na některé výjimky od renomovanějších(dražších) výrobců nedostačující.Raději bych volil čerpací hlavu+kostku biomolitanu,nebo vnější filtr.Samozřejmě s parametry pro tento objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:30 Muž Maq @ [1106] Re: Davidkupka2
Tak začni se světlem. To je klíčová věc pro akvárium. A taky docela drahá, pokud chceš kvalitu (asi LEDky) a neumíš si to udělat sám. Ten krám kolem toho je vlastně jenom dekl, na kterém světlo drží a neoslňuje Tě, když se na akvárium díváš.
Když si promyslíš světlo, plus zakrytí akvária (kvůli vyskakování ryb nebo omezení výparu), tak pěkný a flexibilní "držák" na světlo Ti spáchá každý truhlář.
A rázem máš svobodu ve všem ostatním. Velikost akvária, druh a typ filtru, ev. další udělátka... všechno jde, když nemáš ten plastikový dekl z akvarijního setu.
Nota bene v součtu ušetříš peníze, nebo za stejný peníz dostaneš lepší kvalitu či komfort.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 19:56 Davidkupka2 Re: Maq
To máš pravdu. Ještě mě napadla myšlenka vyrobit si postupem času vlastní víko, viděl js spoustu homemade videí jak na to. Jen chci prostě nějak začít, s něčím pracovat a postupem času vylepšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 19:08 Spenata – Kryt se správným osvětlením
Pokud můžu, vetřu se tady se svým dotazem. Uvažuju nad setem, ale vlastně jenom kvůli víku s osvětlením. Kryt je pro mě nezbytný, protože máme kočky. Nemám, ale možnost si ho nechat někde vyrobit a co jsem viděla zatím kryty s osvětlením, tak buď byly velmi drahé nebo mi připadaly stejné jako právě v těch setech. Jen tak mimochodem, jakou zářivku či raději LEDku bych potřebovala pro AQ 60x30x30? Do začátku se nechystám na žádné náročné rostlinky, budu hledat právě ty označené pro začátečníky...Pokud se v tom najdu a přesvědčím manžela větší akvárium bude následovat. Jelikož je pro mě momentálně kryt s osvětlením prioritou, zaměřím se při výběru AQ na to a kvalitnější filtr můžu vlastně pořídit kdykoliv....Je má úvaha úplně zcestna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 18:56 Muž Maq @ [1106] Re: Davidkupka2
Je rozhodně správně, že chceš začít s větším akváriem; s malým je to těžší.
Ale než si koupíš set, ještě chvíli pouvažuj. Set, i s plastovým krytem, je udělaný "napevno" a nepočítá s tím, že budeš chtít něco změnit. A to je dost pravděpodobné.
Sám žádný set nemám, ale pokud vím, asi nejčastější zádrhel bývá s osvětlením. Možnost regulovat intenzitu osvětlení podle toho, jak to Tvoje akvárium zrovna potřebuje, je velmi důležitá. Kvůli rostlinám a řasám.
Druhá věc je filtrace. Ta plní řadu funkcí a musí se tedy myslet na řadu věcí. Většina akvaristů něco kolem filtrace řeší skoro pořád, takže je dobré být flexibilní.
Proti těmto nevýhodám set nabízí vlastně jen jedno pohodlí, totiž přiměřeně elegantní kryt. Jenže právě ten Ti pak bude zřejmě překážet při všech úpravách.
Jen náměty ke zvážení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 17:24 Davidkupka2 Re: Zip
Zatím nemám v plánu hromadu rybek, kytek atd... Začínám, ale chci velké. Rozhodně chci s poklopem a s něčím začít. Postupem času se uvidí :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:33 Muž Zip @ [81] Re: Davidkupka2
Máme set RIO 180 a spokojenost. Líbil se nám design, stavba stolku byla v pohodě, vše pasovalo, filtr stále funguje a světlo svítí ;-)
A navíc byl za dobrou cenu viz náš profil :-)
Ale nemám srovnaní s jiným výrobkem.
Určitě se tu řešil filtr, někdo ho hned mění za externí někdo jako já ponechává :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 13:01 Davidkupka2 – Juwel Rio 240 set
Zdravím, už je to dlouho co se tu mluvilo o setu Juwel Rio 240 a tak se chci zeptat, zda-li někdo vlastní či by mi tento set doporučil/vyvrátil, co by se mělo popřípadě měnit atd. 2012 poslední příspěvek, tak si právě myslím jestli nešli v Juwelu s dobou k něčemu lepšímu. Díky za odpověď, přikládám odkaz setu. David

www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 10:59 Muž Cosmogagy @ [590] - AmerikaRe: Luis666666
Třeba u nás na eshopu - www.akva-tera.cz/…

zelený kvádry, velikosti 1 - 5 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 10:23 Muž Luis666666 @ [0] – Čerpadlo Atman 201 a kostka biomolitanu
Nevíte někdo,kde se dá koupit koska biomolitanu, potřeboval bych odkaz na to, hledal jsme na netu ale nemůžu ju nikde najít.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 22:29 R Muž romant @ [23680] Re: Jupí
Čím více se bude ten filtr špinit, tím jeho výkon bude klesat, kořen tam nevadí. Poloviční výkon filtru, je dobře zaběhnutej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:28 Žena Jupí @ [124] - AsieRe: Sid
Jojo to už sem dělala . A udělala do ní víc dírek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:27 Žena Jupí @ [124] - AsieJupí
No já to právě myslela tak abych nemusela "vyhazovat" ten filtr . Ale za těch pár dní se to určitě zlepšilo . Já jenom jestli tam nevadí ten kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:23 Muž Sid @ [5797] - RostlinyRe: romant
Tak určitě by se dalo něco vymyslet... A nejen s tím filtrem. Ale na to "prokousávání se začátky" by mohl stačit. Časem snad k nějakému vývoji dojde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:18 R Muž romant @ [23680] Re: Sid
Ono spíš jestli by nestálo za úvahu o vyhození(nahrazení) toho filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:17 S Muž invalida @ [3387] Re: Jupí
V přírodě si kořen taky nevybírá kam padne ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 22:15 Muž Sid @ [5797] - RostlinyRe: Jupí
Vyhoďte výry, ono to přestane. :-)
EDIT: Zkuste rozstřikovací rampu nastavit tak, aby vám voda tolik nevířila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:10 Žena Jupí @ [124] - Asie – Jupí
Mám ve 112ce filtr o výkonu 1000l/ h (řekla bych trochu moc) a navíc dno Liapor (kdo má ví , že to při výření vody trochu plave). Myslíte ,že nevadí když sem asi tak 7-8 cm od toho filtru dala kořen ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:37 Luky89 - AsieRe: romant
Právě. A já jsem opravdu začátečník, takže se snažim o jednoduchost a hlavně aby to nebylo finančně nákladný. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 20:31 R Muž romant @ [23680] Re: Luky89
Alobal je dobrý jednoduchý řešení celoplošného reflektoru, existuje i řešení reflektoru přímo nad zářivku, mrkni do vyhledávače. Ono jenom o světle to není, je to i o ostatních živinách, dostatku, nedostku a hlavně kontinuitě v dodávce CO2 ať už z vlastních, či cizích zdrojů. Prostě takovej vyladěnej mix. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:28 Rakvista Re: romant
Jak si možná vzpomeneš není to tak dávno co jsem to také řešil,náhradu za Aquael 350.A dnes si opravdu nemohu ztěžovat,mám dostatek místa i dobrou filtraci.A dobře si ještě pamatuji jak mi ten vnitřní filtr dost vadil v tak malém akva.Neříkám že co nejdříve,ale možná časem také dojde ke stejnému řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:26 Luky89
Zkusim větší molitan a uvidim. A taky mám v plánu trochu rozptýlit světlo z tý zářivky. Napadlo mě nalepit ze spodu krytu alobal,aby se to odráželo rovnoměrně. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:22 R Muž romant @ [23680] Re: Luky89
Jsou lidi, kteří v akváriu nic z techniky nesnesou. ;-) Tím neříkám, že kolega co to doporučuje k nim patří, myslí to dobře, stran kvality filtrace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 20:20 Luky89 Re: Rakvista
No ta externí filtrace se mi zdá trochu zbytečná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:17 Rakvista Re: Luky89
A nebo to můžeš časem vyřešit externím filtrem ;-) co si budeme říkat v 54l akva je málo místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 20:12 R Muž romant @ [23680] Re: Luky89
Ano tušil jsem to. Doporučuji výměnu za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a nebudeš na to muset rok sáhnout. Ten filtr je tzv. honič vody, má výkon, ale pramálo filtračních hmot, zato čerpcí hlava s kostkou ta má jak výkon, tak několikanásobnej objem té filtrční hmoty a to je to oč tu běží. ;-)
Edit: Jak píše kolega, možné řešní. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2012 20:11 Muž Deathbull @ [1890] - CichlidyRe: Luky89
Z toho si nech maximálně hlavu, ale dej jinej molitan..klasickej akvacit a velkou kostku. Velikost tý origo je směšná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:10 Luky89 - CichlidyRe: romant
PAT-mini filtr, výrobce Aquael, Polsko. Víc jsem nevyčetl. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:43 R Muž romant @ [23680] Re: Luky89
Já jsem z prezentace nevyčetl co je to konkrétně zač, dej konkrétní označení a uzavřeme to buď ponecháním a prodloužením intervalu a nebo doporučíme výměnu za něco účinnějšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:34 Luky89 Re: romant
Tak dobře. Maximální výkon toho filtru je 400 l/hod. Mám ho nastavenej asi na polovinu. Stačí to tak? Ten interval prodloužim. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 19:17 R Muž romant @ [23680] Re: Luky89
Pokud to praní filtru není nutné, tak proč tak často? Pokud nutné je, tak na to akvo a osádku nestačí, jednoduchá matematika. Pokud je to praní filtru činěno v rámci očisty tak nějak preventivně, tak bych to přestal dělat a ten interval prodloužil do doby než si samotný filtr o tu očistu řekne(viditelně snížený výkon).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 19:11 Luky89 Re: romant
No dobrej článek, ale pochopil jsem z toho častá výměna vody by to měla korigovat. V tom 54 litrovým akvárku měním každý týden 14-15 litrů vody. Každých 14 dní vyperu filtr. Snad jedině že bych měl přerybněno, ale 18 ryb a jeden šnek mi nepřipadá zas tak přehnané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 18:32 Muž Cosmogagy @ [590] - Amerika
Fotka k příspěvku Sety Juwel mají vnitřní filtry Bioflow, je jich několik velikostí (dle velikosti setu). Je to zajímavý systém, mně teda při údržbě úplně moc nepasuje (v práci holt vidím filtrů kvanta a kvanta a některý mi pasujou líp - prakticky většina vnějších kanystrů :-D ), ale jako takové není špatný. Rozhodně daleko lepší než malé honiče vody, Bioflow má na vnitřní filtr i celkem slušnou filtrační kapacitu.
Také se do "krabice filtru" dá vložit i topítko (jen si nejsem jistý jestli i u těch nejmenších, ale předpokládám že ano)
Přikládám ilustrační obrázek

Co se týče filtrů v krytu - mají je třeba sety AquaNova a nebo některé Atmany. Ale neodsuzoval bych je.. fungují na bázi skrápěcích filtrů a po lehké korekci filtračních hmot fungují docela dobře - odzkoušeno na dvoustovce setu od AquaNovy který mám doma v provozu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 17:44 R Žena Danila @ [4386] - SumciRe: Deathbull
Juwel samozřejmě NEMÁ filtraci jako součást krytu,informace uvedená uživatelem Malylibor je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:11 Muž Deathbull @ [1890] - Cichlidy
Juwel má filtraci jako součást krytu? Který? No hlavně že asi bude potřeba hnojit a dodávat CO2....ach jo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:08 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: Danila
Citlivá architektura podvodní zahrady... palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2012 17:02 R Žena Danila @ [4386] - SumciRe: malyLibor
Fotka k příspěvku malyLibor napsal: domik101 napsal: Zajímal by mě váš názor na set Juwel Rio 240. Tento set se zdá dobrý, osvětlení něco přes 0,5W /l, topítko dobrý, filtr 1000l/h taky dobrý a i ta cena neni špatná www.akva-tera.cz/… palec

Chtěl jsi názor na tento konkrétní set, tak tady je: Podle mne nevhodný poměr výšky a hloubky akvária - vhodnější je hloubka a výška stejná - větší plocha dna (možno lépe vysadit více rostlin, větší plocha dna lépe filtruje), přes menší výšku vody jde více světla. Osvětlení vynikající, naprosto dostatečné i pro náročné rostliny, ale asi bude potřeba hnojit a dodávat CO2. Topítko ideální, filtry u Juwelu bývají součástí krytu, nevhodné. Cena - velmi vysoká. Lepší sestavu bys měl za nižší cenu, kdyby sis ji v tom obchodě nechal poskládat. Ta cena je totiž bez toho stolku, se stolkem se dostaneš na cenu cca.10.000,-Kč.

Juwel Rio - v provozu u nás v Braníku - reference:
121 x 41 x 55 cm - korektní rozměr,osvětlení T5, pokud přidáte za pár stovek reflektor, tak naprosto vynikající.Filtr součástí setu, velmi slušný objem filtračních hmot, pokud dovnitř přidáte ještě bioakvacit, lehce se sníží poměrně velký výkon čerpadla, výrazně zvýšíte biologickou účinnost.

Závěr: Velmi pěkně vypadající set bez zásadních neduhů. Po výše uvedeném "vytunění" v podobě reflektorů a přídavku filtračních médií mohu doporučit.

Fotku tohoto setu u nás v Braníku pořidil Usine love

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:45 R Muž Silent @ [5878] Re: LiborSprysl
To je fakt. Ty čínské mají jisté estetické vady, ale dá se to :) . Na druhou stranu se dá spolehlivě zmršit i jinak nádherný set od Ferplastu za desetitisíce jak jsem byl nedávno svědkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 16:44 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: romant
To já jen aby bylo jasné, že mám jen ty nejhnusnější komerční zájmy smich Akorát, že mne momentálně nesponzoruje žádná značka smich Jasně, že si to člověk musí zkusit, aby na to přišel. Takže kdo chce montovat akvárka, ať je montuje, kdo ne, ať zvolí set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:39 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: Haimdol
Haimdol napsal: Ono když se to umí tak jde udělat pěkná a provozuschopná nádrž i z levného čínského setu.
Určitě Honzi...přiznám se, ale že je to pak o volbě dekoru...Ty čínské jsou přece jen esteticky méně dotažené a tak si toho i citlivější baby všimnou. Chlapům je to fuk. Hlavně když to funguje a plní ty níže zmíněné funkce :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:38 R Muž romant @ [23680] Re: LiborSprysl
Já na propagaci dobrých věcí nevidím nic špatnýho a to vtloukání do hlavy je někdy třeba, stačí když si člověk přečte, nejenom tohle vlákno. Jistě si rozumíme. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.08.2012 16:37 R Muž Silent @ [5878] Re: LiborSprysl
Ono když se to umí tak jde udělat pěkná a provozuschopná nádrž i z levného čínského setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.08.2012 16:35 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: romant
Ale to není propagace. Ba ani snažení o to vtlouct to do hlavy. Dlouhá léta jsem jako chovatel s takovým typem nádrže nepřišel do styku. Pak jsem se dal na "globální komerci" ,a občas mimo klasických akvárií, takové nádrže stavím pro zákazníky. Mají specifické požadavky. Místo telky, bytová dekorace, co nejméně práce a tak podobně, známe to...No a pak jsem měl možnost se blíže seznámit s produkty Tetry a Sery v tomto segmentu a náhle se sety nemám problém. Schválně jsem vynechal Juwel, protože ten má jeden problém, je občas trochu drahý, na to co poskytuje, i když jinak samozřejmě kvalitní.
Takže pokud má někdo akvárko opravdu jen na koukání a nic od toho nečeká, chce se mu věnovat v rámci nutnosti a mít pocit, že má doma něco živého, co neštěká, nemňouká, nekřičí a nesmrdí, není nad seráckou šedesátku smich smich Vím o čem mluvím... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.08.2012 16:14 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Ale obecně k setům - vždy jsem byl velký odpůrce setů. Až letos když jsem plánoval třístovku jsem se dostal k nabídce firmy www.iakvaristika.cz . Chtěl jsem si od nich koupit jen skříňku pod akva a zbytek sestavit sám, ale po získání referencí od majitelů celých sestav jsem si nakonec také objednal celou sestavu a nelituju. Jsem tak spokojen, že jsem si teď objednal i 112litrový set i se skříňkou za velmi přijatelnou cenu. Zatím nemám odzkoušeno, nebyl čas sestavit, ale myslím si, že místo filtru přijde kostka s Atman čerpadlem, jak už jsem u menších akvárek zvyklý, ale jinak to vypadá moc dobře.
Mám-li své zkušenosti shrnout:
- poskládat si sám akvárko má výhodu v tom, že přesně vybereme to, co chceme, ale zabere to spoustu času a někdy to může vyjít i dráž.
- chceme-li set, čas neušetříme, musíme ho věnovat velice pečlivému výběru. Bez dostatečných zkušeností se do setu raději vůbec nepouštět, obvykle to bude znamenat velké zklamání a vyhozené peníze.
- pro začátečníka je nejlepší cestou koupit si zajetou sestavu od zkušeného akvaristy, jak tady radila jane91

Vy...Bez dostatečných zkušeností se do setu raději vůbec nepouštět, obvykle to bude znamenat velké zklamání a vyhozené peníze.
Já...Pokud budete prasečit s nádrží, je to úplně jedno, zda máte set nebo akvárko z komponentů...
A zase asi již po xxxté...kvalitní sety jsou dobré nádrže!

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 14:21 Muž Radusko @ [0] - Parmičky – klasicke akva
Ja si myslím že kúpiť klasické akva výjde dráhšie ak si sám doma nepostavím kryt, kedže kryty na akva resp. celé osvetlenie samostatne výjde strašne veľa peňazí, kde pri sete to už máš hoci obvykle je tam to svetlo slabšie ako by malo byť a flitre ako bolo spomenuté sú riadny fúkači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.08.2012 13:09 Muž malyLibor @ [5338] - Asie
Ale obecně k setům - vždy jsem byl velký odpůrce setů. Až letos když jsem plánoval třístovku jsem se dostal k nabídce firmy www.iakvaristika.cz . Chtěl jsem si od nich koupit jen skříňku pod akva a zbytek sestavit sám, ale po získání referencí od majitelů celých sestav jsem si nakonec také objednal celou sestavu a nelituju. Jsem tak spokojen, že jsem si teď objednal i 112litrový set i se skříňkou za velmi přijatelnou cenu. Zatím nemám odzkoušeno, nebyl čas sestavit, ale myslím si, že místo filtru přijde kostka s Atman čerpadlem, jak už jsem u menších akvárek zvyklý, ale jinak to vypadá moc dobře.
Mám-li své zkušenosti shrnout:
- poskládat si sám akvárko má výhodu v tom, že přesně vybereme to, co chceme, ale zabere to spoustu času a někdy to může vyjít i dráž.
- chceme-li set, čas neušetříme, musíme ho věnovat velice pečlivému výběru. Bez dostatečných zkušeností se do setu raději vůbec nepouštět, obvykle to bude znamenat velké zklamání a vyhozené peníze.
- pro začátečníka je nejlepší cestou koupit si zajetou sestavu od zkušeného akvaristy, jak tady radila jane91
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 2275x

Podobná témata
Kde koupit nové akvárium?Je vhodné koupit již zavedené mořské akvárium?Udrží tento stojan 200 litrové akvárium?
Kolik příčných výztuh má mít třímetrové akvárium? Jak velké akvárium?Unese stůl akvárium?
Průzkum - stačí Vám Vaše akvárium?Kdy začít hnojit nové akvárium?
Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14709-set-nebo-klasicke-akvarium