Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Proč se ryby drží u dna?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Proč se ryby drží u dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 19:28 Žena varyska [22] – Zase mám ryby...

Ahoj všem, jenom vám chci říct, že po přečtení tohoto vlákna, jsem opět našla v akva moje tetry červenoústé, také panceřníčky opět vidím a mřenky jsou jak na baterky...
Snížila jsem intenzitu světla, ryby vylezly z rohu akvárka, plavou... potlesk
Teplota klesla na příjemných 24-25°C, to jim asi taky svědčí...
Takže děkuji, doufám, že nebudu psát hned vedle kvůli ruduše z nedostatku světla... smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2020 15:33 R Muž afc1886 [14681] Re: AlfaBeta
Filtry jsi měla nechat běžet nějakou dobu současně, než se nový zajede. Vím, že ta velikost filtrační hmoty starého filtru byla nicotná, ale ve tvém případě bych ho tam stejně nechal. No teď už je to jedno, tak si pohlídej kvalitu vody častějšími výměnami části vody.
EDIT- CO2 v prezentaci nevidím, ale jestli to je tekuté co2 vital a takové podobné, tak bych se na to taky vykašlal.
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 13:08 Žena AlfaBeta [0] Re: Anthrax
Tak jsem tam dala stmívač tak uvidíme. I když je zhasnuto tak plavou nebo jsou schované u dna. Uvidíme dala jsem tam nový filtr,CO2 tak snad se vzpamatují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2020 05:03 R Muž afc1886 [14681] Re: AlfaBeta
Jsou prostě v malém, přesvětleném a zdá se mi i nezaběhlém akváriu, proto jsou zalezlé a ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 22:29 R Muž Anthrax [4757] Re: AlfaBeta
Hele, zkoušela jsi to světlo ztlumit? Nebo jak se chovají rybky po/před zhasnutí/rozsvícení světel? Podle téhle fotky rybicky.net/fotogalerie.php… to pro změnu vypadá osvětlené hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:54 Žena AlfaBeta [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Nevidím na nich nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:46 R Muž Anthrax [4757] Re: AlfaBeta
Tak osvětlení vypadá celkem v pohodě. Nemají příznaky nějaké nemoci? V takto čerstvé nádrži je to hned.
Edit: Nevidím důvod okrádat se v takto malé nádrži o objem. Dolij si vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:35 Žena AlfaBeta [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady mám pár fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:29 R Muž Anthrax [4757] Re: AlfaBeta
Dej alespoň fotku akvárka nebo udělej prezentaci. rybicky.net/nadrze/ Jak silné máš osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:00 Žena AlfaBeta [0] – Re: Anthrax
Zdravím mám zhruba tři týdny založené akvárium a mám v něm teď pár dní dvě paví očka( dostala jsem je). Ale co mě trápí je že jsou schované pod kořenem a ani jíst moc nechtějí. A v dřívějším akváriu plavali jako,,splašené". Nevíte někdo co by za tím mohlo být? Moc děkuji za odpověď a případnou radu. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 20:15 Muž Lucky005 [197] Re: Anthrax
Update
měl jsem dopoledne čas, tak jsem se snažil pozorovat a i když bylo akva zhasnute a v místnosti bylo denní světlo tak tetry se moc nerozplavaly, některé vylezly z pod rostlin, ale pořád u dna. Teď svítím jednou zářivkou bez reflektoru a druhou jsem tím reflektorem v podstatě zakryl a chování ryb to nijak neovlivnilo. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 22:56 R Muž Anthrax [4757] Re: Lucky005
Každopádně bych dělal změny postupně. Těmi plovoucími rostlinami bych začal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 22:50 Muž Lucky005 [197] Re: Anthrax
Svítil jsem z boku a z větší dálky a neutikaly od světla ale plavaly spíš výše nad rostlinami. No budu je ještě pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 22:25 R Muž Anthrax [4757] Re: Lucky005
Já jsem spíš myslel když je akva zhaslé ale v místnosti je světlo. Taky bych se snažil uniknout světlu, kdyby mě budilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 21:47 Muž Lucky005 [197] Re: Anthrax
To jsem si nevšiml, zkusím se podívat,ale když vypnu filtr a krmim tak pomalu vyplouvají s začínají žrát, ale pořád jsou takové plaché.
Edit: ak jsem zhasnul světlo, posvítil mobilem a rozplavaly se. Zvláštní tohle akva mám přes 10 let více méně stejne a nikdy jsem se s tím nesetkal u žádných ryb, zkusím sundat reflektory, ale nevím jestli to bude stačit, pak jedině přidat nějaké plovoucí rostliny na hladinu. Nemá někdo z OV? :-)

Dík za nasměrování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 21:11 R Muž Anthrax [4757] Re: Lucky005
A co po zhasnutí světel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2020 20:56 Muž Lucky005 [197] – Tetra žhavá
Někdy před Vánocemi jsem koupil 10 Teter žhavých a všechny jsou pořád u dna pod rostlinami. Z popisu jsem vyčetl že je to asi stresem. Myslíte že se rozplavou nebo jich je málo na 160l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 20:49 R Muž Anthrax [4757] Re: NeoCZ
Tak to nech na minimu a máš po problému :-) Uvědom si, že například tlamovec lombarduv je ryba, která v přirozeném prostředí žije v hloubce několika metrů (prý 6 - 30 m). Takže ta jejich rekce na světlo je celkem nasnadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 20:44 NeoCZ Re: Anthrax
No, uznávám, že to může být ten problém, v noci jak vypnu světlo, nebo po jeho ztlumení na minimum, ryby ožijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2018 14:52 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Přesně jak píše Antrax , nejsi první kdo s tím má problém , bílý písek budiž ale ty kameny jsou větší problém , tobě se sice líbí ale v biotopu těch ryb se takové kameny nenacházejí. Přesněji by to mělo vypadat takto frajer to také pochopil a předělal ;-) youtu.be/… youtu.be/… a ještě s bílým pískem youtu.be/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2018 13:44 R Muž Anthrax [4757] Re: NeoCZ
Máš tam všechno bílé, takže je možné, že ryby stresuje příliš světlo a jeho odrazy. Co když ztlumíš nebo vypneš osvětlení? Je to pak lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:26 NeoCZ – Ryby u dna
Zdravím Vás, je normální, že ryby se drží stále u dna nebo se neustále schovávají v kamenech? V akvárku jsou 3 dny, potřebuji čas zvyknout si na okolí kolem akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 11:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: zacatecnik
Topítko a filtr v pohodě nahradíš denní výměnou vody.

Zda ji izolovat, snad odpoví někdo jiný, já živorodky ne-e. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 11:04 zacatecnik – Molla u dna
Ahojky,mam dotaz. Jsem zacatecnik,tak toho bohuzel moc nevim. Koupila jsem vcera 5 rybek molla a 6 pavich ocek. Zabydleli se super,jsou akcni a vesely. Jen jedna Molla se drzi u dna,nebo v kvetinach a aktivit ostatnich se neucastni. Kdyz uz plave k hladine,tak na chvili,jinak je zalezla. Prislo mi,ze divne plave. Mam ji vyndat? Oddelit ji sice mam do ceho,ale nemam nahradni topitko a ani filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 12:09 Muž Driv3r [236] Re: dhandars
pak tedy to co pise romant malo ukrytu malo rostlin prime svetlo =stres ryb schovavaji se pokud nechces pridavat nejaky vysi stonkovky zkus nejakou plovoucku.tim nebudes muset zasahovat do dna a vysledek bude brzo vydet X-) neni to svetlo moc silny?asi by se ti nelibylo sajnit halogenem do obliceje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 12:00 dhandars Re: Driv3r
led mám samostatně,ale tím to asi nebude,jelikož jak jsem psal dříve jsem měl klasické trubice a bylo to to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 10:01 Muž Driv3r [236] Re: dhandars
ahoj mam otazku ty modry led mas samostatne nebo v rgb led pasku? ja kdyz sem dal do krytu rgb led pasek tak to bylo jak kdybich rybi privazal ke dnu a jeste byli hrozne lekavi prezentace chaos:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:43 R Muž romant [27987] Re: dhandars
Rozklikni si v atlase, na daný kartě ryby, plave v nádrži a podívej se jak vypadají akvária dalších uživatelů a podle mě z toho vyjde, že se u tebe ty ryby bojí, tedy do vodního sloupce, nemáš tam rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 09:30 dhandars
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.před rokem jsem do akvaria Juwel wision 180 koupil několik parmiček Denison.V akvariu bylo originální osvětlení.
Háček je v tom,že hned od začátku,plavají jen u dna a do střední části vůbec nechodí.Jen u dna u čelního skla.Před dvouma měsíci jsem pořídil nové akvarium 450 litrů 150x50.Dno zůstalo černé myslím,že se jedná o Písek Glanz-Kies černé barvy(zrnitost 2-3mm).Krom akvaria jsem změnil i osvětlení za led.
Problém je pořád stejný.Už jsem zkoušel i světlo ztlumovat,nebo jen svítit v modré barvě a nic.Jen když zhasne celé akvarium,tak za pár desítek minut plavou úplně bez problémů ve střední části a občas i v horní části nádrže.
Nevíte čím by to mohlo být?
Výměna vody každý týden 1/3,odkalování každý týden,nájemníci:8x parmička čtyřpruhá,1x parmička červenoploutvá,4x ancistrus, 8x neonka, 1x Botia lohachata,7x parmička Denisonova,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 10:59 R Muž romant [27987] Re: JD1609
Těch problémů ve tvém akváriu bude jistě celá řada, viz. rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc… . Je to tak jak bylo napsáno, prezentaci s co nejvíce pravdivejma údajema a jako univezrální rada, častější výměna vody, protože zaměřit se na kivalitu prostředí není nikdy na škodu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 10:53 Muž patamatix [408] Re: JD1609
Přesně tak udělej prezentaci a určitě se přijde na příčinu,tipoval bych stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 09:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: JD1609
Těžko poradit, chtělo by si založit prezentaci, jaké ryby, jaký filtr, světlo,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 23:01 JD1609 – ryby
Nevíte proč se mi pořád všechny ryby drží u dna? Nemůže to být tím že jak filtr žene vodu tak že se ta voda točí v akvarku "dokola"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 12:15 Muž drsnake [12] Re: AdamSlaf
mě někdo zavřít na wc a občas se na mě chodil koukat, taky se budu chtít schovat po mísu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 23:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: AdamSlaf
Kluci mají pravdu pokud to nezměníš dopadne to zle. Jen se zeptám nejsi z Bruntálska? Někdy v tom termínu jsem slyšel jednoho prodejce jak prodával klukovy malawi do 54l a radil mu s filtrací. Takové prdítko za par stovek potřeboval prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:58 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Časem bude i hůř, když už nic, tak měň týdně polovinu vody, podívej se do toho atlasu a pořiď buď ospovídající nádrž a nebo vyměň osádku stávajícího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:56 R Muž Silent [5949] Re: AdamSlaf
Necítí se v té nádrži bezpečně. Je to stresem a stres bývá z nevhodných podmínek. Tlamovci z těchto důvodů bývají lekaví nebo extrémně agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:54 AdamSlaf Re: Silent
Ale chápete to? Oni normálně plavou a schovaj se až přídu k avkáriu třeba na metr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:43 R Muž Silent [5949] Re: AdamSlaf
Tak to opravdu mnohé vysvětluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2015 20:27 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Podívej se do atlasu ryb v jakých nádržích, tedy v jakých objemech je dobré tlamovce chovat a řekl bych, že problém bude jasnější. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 20:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: AdamSlaf
Založ si tu presentaci. Hlavně fotky a druhy ryb! Jinak to je jen věštění z křišťálové koule. Mi to taky ryby dělaly. Měl jsem jeden plašší druh a jak se splašil, splašily se ostatní ryby s ním. Jaká je v místnosti s akváriem podlaha, nemáš náhodou tam staré trámy? Ty totiž přenášejí vibrace. Třeba mojim rybám nevadil pohyb, ale ty vibrace z chůze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 19:42 AdamSlaf Re: romant
Akvarium je založený od května. A tohle mi dělaj již od začátku.
Edit: rybicky.net/nadrze/23629
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 19:02 R Muž Silent [5949] Re: AdamSlaf
Do písmene souhlas s Romanem. Co se problému týče je to přirozená úniková reakce ryb které se necítí v bezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 19:00 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Založ si prezentaci předmětný nádrže a pokud je to akvo čerstvě založený, tedy kratší dobu než týden, měnit vodu, klidně denně v objemu 1/3 akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:55 AdamSlaf
Mám problém, když jsem dál od akvária tak ryby plavou, ale jak se přiblížím k akváriu tak se ryby hned poschovávaj, nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: kolzik
Do popředí třeba micranthemum micranthemoides, necháš si ho narůst tak vysoké, jak budeš chtít.

Do prostředku zkus třeba Heteranthera zosterifolia. V atlasu píšou, že je náročnější, ale mně se v nově založeném akváriu moc pěkně rozrostla i bez CO2 a dostatek světla máš. Můžeš si ji tvarovat, jak chceš.

Uprostřed nádrže můžeš zkusit taky Bacopu monnieri, taky můžeš stříhat na takovou výšku, jaká se Ti bude hodit. Vysoké kytky Ti už poradili ostatní.

Na celkové zastítnění nějakého místa je vhodné taky Ceratopteris thalictroides, které vytáří takové hezké kříčky. Jen je těžké regulovat jej tak, aby se nepřerůstal nad všechny meze do šířky. Případně můžeš zkusit nějakou kryptokorynu, ale těm někdy hodnou chvíli trvá, dokud se rozrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:23 Muž patamatix [408] Re: kolzik
mrkni ke mě do prezentace "prvňáček" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:21 Muž kolzik [3] Re: patamatix
ještě prosím oradu nějaké kytky do středu a do popředí už jsem našel obchod. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kolzik
S takýmto správaním rybiek sme sa stretli v nízkom 24 cm akváriu s veľmi silným svetlom - dvoma trubicmi T5 (resp. 2× 24 W na 40 l vody). Šlo o Neónky modré a Tetry Rodwayove, proste boli v strese z takého silného svetla a zašívali sa pod rastlinami a v útrobách koreňa a pod ním. Trochu pomohlo stmavenie vody (Sera Aquatan Black alebo Tetra Torumin). Ale v tom akváriu "moje 120" nie je také silné svetlo, tak neviem, nezdá sa mi to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:03 Muž kolzik [3] Re: patamatix
ještě jedna otázečka, neznáte nějaký kvalitní obchod přes internet tady U nás toho moc pěkného nemají

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14599-proc-se-ryby-drzi-u-dna